Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#18676 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by putokaz1 »

klizim po parkingu wrote: 26/03/2021 19:11
Login7777 wrote: 26/03/2021 19:09 Realno po dosadašnjim potezima, NiP radi odlično za SDA
pomazes i ti sda evo da te pohvalim samo nastavi ljudino
:thumbup:
Slažem se da NIP radi za SDA,jer NIP radi protiv SDP,protiv NS,protiv NBL,protiv NL Srebrenik itd
NIP raste a NS,SDP itd stagniraju
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#18677 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Industrialyzer »

Login7777 wrote: 26/03/2021 19:09 Realno po dosadašnjim potezima, NiP radi odlično za SDA
To se moglo primjetiti na posljednjim izborima, ako ovako nastave raditi za SDA bice odlicno :lol:
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#18678 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

laik1981 wrote: 26/03/2021 19:19 Usamljeni NIP je prepakovana SDA i nikakva alternativa. Zastrasujuce je da ce jedina konkretna opozicija SDA biti prepakovana verzija iste te stranke..
Usamljenii NIP je jaci od oba koaliciona partnera zajedno. Vise NiP treba njima nego sto ni trebaju NiP-u.
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#18679 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Login7777 »

Styling wrote: 26/03/2021 19:32
laik1981 wrote: 26/03/2021 19:19 Usamljeni NIP je prepakovana SDA i nikakva alternativa. Zastrasujuce je da ce jedina konkretna opozicija SDA biti prepakovana verzija iste te stranke..
Usamljenii NIP je jaci od oba koaliciona partnera zajedno. Vise NiP treba njima nego sto ni trebaju NiP-u.
True story. :thumbup:
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#18680 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by laik1981 »

Styling wrote: 26/03/2021 19:32
laik1981 wrote: 26/03/2021 19:19 Usamljeni NIP je prepakovana SDA i nikakva alternativa. Zastrasujuce je da ce jedina konkretna opozicija SDA biti prepakovana verzija iste te stranke..
Usamljenii NIP je jaci od oba koaliciona partnera zajedno. Vise NiP treba njima nego sto ni trebaju NiP-u.
Jeste jaci, bar u Sarajevu, ali ne moze sam, a nece ni moci sam.. U Sarajevu ni SDA nikad nije mogla sama. Ako bilo ko od njih razmislja na nacin "ja trebam tebi, ti meni" onda je sve uzaludno..
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#18681 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by putokaz1 »

NIP je Sarajevska stranka a ostali su propali i izvan KS
User avatar
Pandakonda
Posts: 6116
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#18682 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Pandakonda »

svaka cast forti sto je jedini premijer koji se aktivno ukljucio da pokusa nabaviti vakcine i ne ceka federalni ili drzavni nivo. Nazalost situacija je takva da je svugdje nestasica vakcine i svi prodaju samo na veliko i sa pouzdanim strankama. Pod ovim mislim da svaka firma hoce da pregovara sa ozbiljnom razinom kao sto je drzavna razina i ne zele riskirati nesto sa nizom.

Svjedoci smo kako se u evropi vodi rat za vakcine i pogtovo sada kad su ljudi poceli i ruske vakcine i vjerovatno ce biti nestasica i na tom frontu. Placamo cijenu jer smo se kasno aktivirali i dzaba nam sada to sto imamo para i bolju vladu kad je u pogresnom trenutku
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#18683 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

Pandakonda wrote: 26/03/2021 22:11 svaka cast forti sto je jedini premijer koji se aktivno ukljucio da pokusa nabaviti vakcine i ne ceka federalni ili drzavni nivo. Nazalost situacija je takva da je svugdje nestasica vakcine i svi prodaju samo na veliko i sa pouzdanim strankama. Pod ovim mislim da svaka firma hoce da pregovara sa ozbiljnom razinom kao sto je drzavna razina i ne zele riskirati nesto sa nizom.

Svjedoci smo kako se u evropi vodi rat za vakcine i pogtovo sada kad su ljudi poceli i ruske vakcine i vjerovatno ce biti nestasica i na tom frontu. Placamo cijenu jer smo se kasno aktivirali i dzaba nam sada to sto imamo para i bolju vladu kad je u pogresnom trenutku
Ja imam dosta prijatelja koji rade po Briselu EU institucijama. Vakcina nema. Nabavka podbacila. U mnogim zemljama usporena ili obustavljena vakcinacija.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#18684 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

Otkud prica o Fortinoj ostavci
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#18685 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Osim_13 »

Fake news.
made_in_sarajevo
Posts: 6955
Joined: 06/05/2013 23:05

#18686 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

Industrialyzer wrote: 26/03/2021 18:52 Joj Forto...cuj isporuka u junu, legendo, do tada cemo se po Srbiji vakcinisati i to drugom dozom. Podrzavam te, ali ne seri zivota ti.
Ne sere covjek nego prica za kanton. Otidji u kompaniju koja radi milijarde godisnje po cijelom svijetu i reci ja sam kanton daj vam svega. Nasmijat ce ti se ljudi i reci dobar si mali, bit ce ne brini, kad sve drzave dobiju i zavrsimo drzave. Boli svijet neka stvar sto je nama kanton jaci od drzave
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#18687 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Osim_13 »

made_in_sarajevo wrote: 26/03/2021 22:51
Industrialyzer wrote: 26/03/2021 18:52 Joj Forto...cuj isporuka u junu, legendo, do tada cemo se po Srbiji vakcinisati i to drugom dozom. Podrzavam te, ali ne seri zivota ti.
Ne sere covjek nego prica za kanton. Otidji u kompaniju koja radi milijarde godisnje po cijelom svijetu i reci ja sam kanton daj vam svega. Nasmijat ce ti se ljudi i reci dobar si mali, bit ce ne brini, kad sve drzave dobiju i zavrsimo drzave. Boli svijet neka stvar sto je nama kanton jaci od drzave
:thumbup:

I taj juni je i više nego dobar, kad sve sagledaš.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#18688 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by malakh »

Styling wrote: 26/03/2021 22:40 Ja imam dosta prijatelja koji rade po Briselu EU institucijama. Vakcina nema. Nabavka podbacila. U mnogim zemljama usporena ili obustavljena vakcinacija.
hajde ti malo prosetaj do mirrora, blinda, dailynewsa ili nyt, pa ces skontati koliko te ti prijatelji lazu, ili ti lazes nas da bi obranila fortu.

doduse ni meni nije jasno sto ce mu ove izjave oko vakcina, jer niti jedna kompanija koja se bavi distribucijom vakcina, nece da suradjuje sa nizim nivoima vlasti.
last mohicans
Posts: 18196
Joined: 09/08/2012 23:19

#18689 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by last mohicans »

Osim_13 wrote: 26/03/2021 22:53
made_in_sarajevo wrote: 26/03/2021 22:51
Industrialyzer wrote: 26/03/2021 18:52 Joj Forto...cuj isporuka u junu, legendo, do tada cemo se po Srbiji vakcinisati i to drugom dozom. Podrzavam te, ali ne seri zivota ti.
Ne sere covjek nego prica za kanton. Otidji u kompaniju koja radi milijarde godisnje po cijelom svijetu i reci ja sam kanton daj vam svega. Nasmijat ce ti se ljudi i reci dobar si mali, bit ce ne brini, kad sve drzave dobiju i zavrsimo drzave. Boli svijet neka stvar sto je nama kanton jaci od drzave
:thumbup:

I taj juni je i više nego dobar, kad sve sagledaš.
Taman za masovniju vakcinaciju, dok završe ove prioritetne skupine, ako boce nastave dolaziti nekom dinamikom. Ono Fadilovo za 3 dana je bilo :-) Mile je danas isto rekao, oni su dobili manje od 100000 komada. Juni djeluje realan, to su 2 mjeseca, ako se misli na prvi dio mjeseca juna.
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#18690 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Osim_13 »

last mohicans wrote: 26/03/2021 23:04
Osim_13 wrote: 26/03/2021 22:53
made_in_sarajevo wrote: 26/03/2021 22:51

Ne sere covjek nego prica za kanton. Otidji u kompaniju koja radi milijarde godisnje po cijelom svijetu i reci ja sam kanton daj vam svega. Nasmijat ce ti se ljudi i reci dobar si mali, bit ce ne brini, kad sve drzave dobiju i zavrsimo drzave. Boli svijet neka stvar sto je nama kanton jaci od drzave
:thumbup:

I taj juni je i više nego dobar, kad sve sagledaš.
Taman za masovniju vakcinaciju, dok završe ove prioritetne skupine, ako boce nastave dolaziti nekom dinamikom. Ono Fadilovo za 3 dana je bilo :-) Mile je danas isto rekao, oni su dobili manje od 100000 komada. Juni djeluje realan, to su 2 mjeseca, ako se misli na prvi dio mjeseca juna.
Pa da, tako to i dođe. Baš sam pisao na onoj temi o vakcini, dok se medicinski radnici i gerijatrija cijepe to ti je već dobar dio ovih naprošenih. Uglavnom, ismijavaju ovo oni koji su najmanje pozvani. Neka se malo zaigraju države kad su tako pametni.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#18691 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by invincible1921 »

Forto pokuso si svaka ti cast na trudu i borbi, al i sam znas da kanton nikad nece dobit vakcine preko samog sebe...zato ne ukupovaj se bezveze i ne prodaji maglu nego reci "pokusali smo jbg"...i sve ok niko ti nece zamjerit
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#18692 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by A_A_AKCIJA »

Industrialyzer wrote: 26/03/2021 18:52 Joj Forto...cuj isporuka u junu, legendo, do tada cemo se po Srbiji vakcinisati i to drugom dozom. Podrzavam te, ali ne seri zivota ti.
Ovim tempom, korona je tu da ostane dogodine.

Ovo su se malo opametili ljudi kojima je neko umro pa su sa onim razumnima krenuli u Beograd po vakcinu.

Antivakseri, neobrazovani, bosanski skeptici koji se liječe rakijom i bijelim lukom, će agoniju produžiti dugo, dok im ne dođe iz guzice u glavu ili dok ne dođu na Ahiret.

Ova izjava je dobra i realna. Nema petljanja i zamazivanja očiju. Po Fadilu, 200.000 vakcina, KS neće dobiti nikad. Da vas podsjetim da će sada od ove prve isporuke, Sarajevo dobiti oko 3000 komada Pfizera i AZ. Dakle, treba još nekih 66 ovakvih isporuka za KS, da sve pokrijemo.

Taman će prvi izgubiti imunitet, dok se ovi zadnji vakcinišu.

Forti zamjeram tišinu na ovu temu, ali ako je razlog NDA, onda OK. Zvuči ozbiljno i profi.

Kopirati koncept iz Srbije i napraviti masovnu imunizaciju u Zetri, sa ciljem da 60% Sarajlija primi vakcinu za 10 dana.
Privrednici da naprave pakete podrške, ljudima platiti da prime, dati slobodne dane... jer sve košta manje od bolesnih i mrtvih.

Svaki drugi scenarij je crnjak, jer ovo sranje neće nestati samo od sebe.
User avatar
Pandakonda
Posts: 6116
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#18693 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Pandakonda »

Styling wrote: 26/03/2021 22:40
Pandakonda wrote: 26/03/2021 22:11 svaka cast forti sto je jedini premijer koji se aktivno ukljucio da pokusa nabaviti vakcine i ne ceka federalni ili drzavni nivo. Nazalost situacija je takva da je svugdje nestasica vakcine i svi prodaju samo na veliko i sa pouzdanim strankama. Pod ovim mislim da svaka firma hoce da pregovara sa ozbiljnom razinom kao sto je drzavna razina i ne zele riskirati nesto sa nizom.

Svjedoci smo kako se u evropi vodi rat za vakcine i pogtovo sada kad su ljudi poceli i ruske vakcine i vjerovatno ce biti nestasica i na tom frontu. Placamo cijenu jer smo se kasno aktivirali i dzaba nam sada to sto imamo para i bolju vladu kad je u pogresnom trenutku
Ja imam dosta prijatelja koji rade po Briselu EU institucijama. Vakcina nema. Nabavka podbacila. U mnogim zemljama usporena ili obustavljena vakcinacija.
za evropu me ne cudi jer su bili skeptici i koriste samo 3, odnedavno 4, vakcine. Cinjenica jeste da 3 proizvodjaca nece biti dovoljna da pokriju sve pogtovo ako se uzme u obzir da je moderna americka i da je fokus na americi, astra zeneca je fokus na UK i na kraju ostane Fajzer koji su opet brzo potrosili i dopustili su da se desi scenario gdje ce pustiti nekim drzavama da kupe daleko vise vakcina nego sto treba. Prije mjesec dana Kurtz govori kako jedna Malta ima 3 puta vise vakcina od bugarske i kako nizozemska ima duplo vise od hrvatske itd. I ta famozna skandinavska etika je zakazala gdje je danska kupila 10 puta vise vakcina nego sto im treba :-)

Evropa je pala na ispitu jer je dopustila da se ovo desi i sada su spali na to da vrse zapljenu AZ vakcina koje su bile namjenjene siromasnim drzavama.... Vjerujem da će nakon ovog fijaska samo jos vise porast nivo euroskepticizma kod nasih ljudi i ovo bi jedino mogla izvuci amerika jer vidim da kod njih vakcinacija ide zadovoljavajuce i sto prije da vakcine usmjere prema evropi
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#18694 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Osim_13 »

Pandakonda wrote: 27/03/2021 00:03 Vjerujem da će nakon ovog fijaska samo jos vise porast nivo euroskepticizma kod nasih ljudi i ovo bi jedino mogla izvuci amerika jer vidim da kod njih vakcinacija ide zadovoljavajuce i sto prije da vakcine usmjere prema evropi
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#18695 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by konektovan »

Industrialyzer wrote: 26/03/2021 18:52 Joj Forto...cuj isporuka u junu, legendo, do tada cemo se po Srbiji vakcinisati i to drugom dozom. Podrzavam te, ali ne seri zivota ti.
Po meni to nije ni loše...ako bi zaista bio juni.
Ja se bojim da nije samo zamazivanje ociju...
User avatar
Pandakonda
Posts: 6116
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#18696 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Pandakonda »

Osim_13 wrote: 27/03/2021 00:07
Pandakonda wrote: 27/03/2021 00:03 Vjerujem da će nakon ovog fijaska samo jos vise porast nivo euroskepticizma kod nasih ljudi i ovo bi jedino mogla izvuci amerika jer vidim da kod njih vakcinacija ide zadovoljavajuce i sto prije da vakcine usmjere prema evropi
svaka njemu cast, em su napravili svoje vakcine em imaju pola fajzera.Valjda će Biden biti dalekovidniji od trumpa i koje su implikacije toga ako narod na zapadnom balkanu izgubi povjerenje u zapad
User avatar
mayab
Posts: 30835
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#18697 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by mayab »

un1ted wrote: 26/03/2021 17:10
mirza_15 wrote: 26/03/2021 16:53
un1ted wrote: 26/03/2021 16:08 Nije glupost :) Mtel za 17KM daje 100 minuta prema svima i 20GB interneta. Koliko kosta takva ponuda kod telekoma?
Jašta je nego glupost i to kosmička. Ogromna većina u Sarajevu koristi BH Telecom. Ako ti koristiš m:tel ne mora značiti da ga i drugi koriste. Mislim da je bespredmetno o tome raspravljati. A za upoređivanje ponuda i kvaliteta usluga ima posebna tema.
Pitanje je koliko je Telekom izgubio korisnika u Sarajevu i FBIH a ne koliko ima. Imaš li te podatke? Siguran sam da nisu mali, jer kada je došao prenos broja I povoljnije tarife, uz iste cijene poziva, dosta raje je prešlo na mtel.

To sto si ti fanboi Telekoma te diskvalifikuje iz rasprave. Ja sam fan vlastitog novčanika.
Ova hajka na Vladu KS mi nije baš jasna ako se hoće biti dobronamjeran, para i nema baš na bacanje, i zašto ne odabrati jeftiniju ponudu, i mtel je domaća firma.
Dobro, BHtelecom jeste firma sa domaćim vlasnikom, i eto, može se reći da i sav profit ostaje u državi , ali ako si jaka domaća, PATRIOTSKA firma, pa moraš li biti najskuplji :?: :?:
Povukao bih paralelu sa "našim" visprenim naftašem HIFOM, ono "domaća mega giga uspješna patriotska firma" :lol: , a ubjedljivo najskuplji , e jbg jarane pa tako se ne pokazuje patriotizam.....ups, zaboravih, obe pomenute su sigurno jači finansijeri ezdea

:bih:
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#18698 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

malakh wrote: 26/03/2021 22:57
Styling wrote: 26/03/2021 22:40 Ja imam dosta prijatelja koji rade po Briselu EU institucijama. Vakcina nema. Nabavka podbacila. U mnogim zemljama usporena ili obustavljena vakcinacija.
hajde ti malo prosetaj do mirrora, blinda, dailynewsa ili nyt, pa ces skontati koliko te ti prijatelji lazu, ili ti lazes nas da bi obranila fortu.

doduse ni meni nije jasno sto ce mu ove izjave oko vakcina, jer niti jedna kompanija koja se bavi distribucijom vakcina, nece da suradjuje sa nizim nivoima vlasti.
Nemam ja šta braniti Fortu jer nije Fortin posao da nabavlja vakcine. To je posa države, VM i Fadila koji nije htio da se igra države.

Forto čini maksimalne napore kad već oni hadalji nisu u stanju ništa napraviti.

Raspitaj se malo zašto se u Belgiji još ne vakciniše i zašto je u Švedskoj obustavljena vakcinacija. Btw, tabloide tipa mirrora i dailymaila niko ozbiljan ne čita.
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#18699 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Industrialyzer »

A_A_AKCIJA wrote: 26/03/2021 23:18
Industrialyzer wrote: 26/03/2021 18:52 Joj Forto...cuj isporuka u junu, legendo, do tada cemo se po Srbiji vakcinisati i to drugom dozom. Podrzavam te, ali ne seri zivota ti.
Ovim tempom, korona je tu da ostane dogodine.

Ovo su se malo opametili ljudi kojima je neko umro pa su sa onim razumnima krenuli u Beograd po vakcinu.

Antivakseri, neobrazovani, bosanski skeptici koji se liječe rakijom i bijelim lukom, će agoniju produžiti dugo, dok im ne dođe iz guzice u glavu ili dok ne dođu na Ahiret.

Ova izjava je dobra i realna. Nema petljanja i zamazivanja očiju. Po Fadilu, 200.000 vakcina, KS neće dobiti nikad. Da vas podsjetim da će sada od ove prve isporuke, Sarajevo dobiti oko 3000 komada Pfizera i AZ. Dakle, treba još nekih 66 ovakvih isporuka za KS, da sve pokrijemo.

Taman će prvi izgubiti imunitet, dok se ovi zadnji vakcinišu.

Forti zamjeram tišinu na ovu temu, ali ako je razlog NDA, onda OK. Zvuči ozbiljno i profi.

Kopirati koncept iz Srbije i napraviti masovnu imunizaciju u Zetri, sa ciljem da 60% Sarajlija primi vakcinu za 10 dana.
Privrednici da naprave pakete podrške, ljudima platiti da prime, dati slobodne dane... jer sve košta manje od bolesnih i mrtvih.

Svaki drugi scenarij je crnjak, jer ovo sranje neće nestati samo od sebe.
Ma slazem se, ali bombasticno najavljujes i onda juni... njemu svaka cast sto uopste to zeli da radi, jedina obaveza za to je moralna.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#18700 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by meridiyan »

pici wrote: 27/03/2021 12:39 VAKCINACIJA U SRBIJI
Bh. građani se zahvaljuju Vučiću u knjizi utisaka na Beogradskom sajmu

Image

Image

Image

Image

Image

Beograd mubarek olsun :bih:
Najmanje sto mogu uciniti a da iskazu zahvalnost Srbiji je da ove slike svako vece prezentiraju na Gradskoj vijecnici.
A time bi ukazali i na nesposobnost i javasluk drzavnih i federalnih vlasti. Neka svijetli i nek se zna.
Locked