Slažem se da NIP radi za SDA,jer NIP radi protiv SDP,protiv NS,protiv NBL,protiv NL Srebrenik itdklizim po parkingu wrote: ↑26/03/2021 19:11pomazes i ti sda evo da te pohvalim samo nastavi ljudino
![]()
NIP raste a NS,SDP itd stagniraju
Slažem se da NIP radi za SDA,jer NIP radi protiv SDP,protiv NS,protiv NBL,protiv NL Srebrenik itdklizim po parkingu wrote: ↑26/03/2021 19:11pomazes i ti sda evo da te pohvalim samo nastavi ljudino
![]()
Jeste jaci, bar u Sarajevu, ali ne moze sam, a nece ni moci sam.. U Sarajevu ni SDA nikad nije mogla sama. Ako bilo ko od njih razmislja na nacin "ja trebam tebi, ti meni" onda je sve uzaludno..
Ja imam dosta prijatelja koji rade po Briselu EU institucijama. Vakcina nema. Nabavka podbacila. U mnogim zemljama usporena ili obustavljena vakcinacija.Pandakonda wrote: ↑26/03/2021 22:11 svaka cast forti sto je jedini premijer koji se aktivno ukljucio da pokusa nabaviti vakcine i ne ceka federalni ili drzavni nivo. Nazalost situacija je takva da je svugdje nestasica vakcine i svi prodaju samo na veliko i sa pouzdanim strankama. Pod ovim mislim da svaka firma hoce da pregovara sa ozbiljnom razinom kao sto je drzavna razina i ne zele riskirati nesto sa nizom.
Svjedoci smo kako se u evropi vodi rat za vakcine i pogtovo sada kad su ljudi poceli i ruske vakcine i vjerovatno ce biti nestasica i na tom frontu. Placamo cijenu jer smo se kasno aktivirali i dzaba nam sada to sto imamo para i bolju vladu kad je u pogresnom trenutku
Ne sere covjek nego prica za kanton. Otidji u kompaniju koja radi milijarde godisnje po cijelom svijetu i reci ja sam kanton daj vam svega. Nasmijat ce ti se ljudi i reci dobar si mali, bit ce ne brini, kad sve drzave dobiju i zavrsimo drzave. Boli svijet neka stvar sto je nama kanton jaci od drzaveIndustrialyzer wrote: ↑26/03/2021 18:52 Joj Forto...cuj isporuka u junu, legendo, do tada cemo se po Srbiji vakcinisati i to drugom dozom. Podrzavam te, ali ne seri zivota ti.
made_in_sarajevo wrote: ↑26/03/2021 22:51Ne sere covjek nego prica za kanton. Otidji u kompaniju koja radi milijarde godisnje po cijelom svijetu i reci ja sam kanton daj vam svega. Nasmijat ce ti se ljudi i reci dobar si mali, bit ce ne brini, kad sve drzave dobiju i zavrsimo drzave. Boli svijet neka stvar sto je nama kanton jaci od drzaveIndustrialyzer wrote: ↑26/03/2021 18:52 Joj Forto...cuj isporuka u junu, legendo, do tada cemo se po Srbiji vakcinisati i to drugom dozom. Podrzavam te, ali ne seri zivota ti.
hajde ti malo prosetaj do mirrora, blinda, dailynewsa ili nyt, pa ces skontati koliko te ti prijatelji lazu, ili ti lazes nas da bi obranila fortu.
Taman za masovniju vakcinaciju, dok završe ove prioritetne skupine, ako boce nastave dolaziti nekom dinamikom. Ono Fadilovo za 3 dana je biloOsim_13 wrote: ↑26/03/2021 22:53made_in_sarajevo wrote: ↑26/03/2021 22:51Ne sere covjek nego prica za kanton. Otidji u kompaniju koja radi milijarde godisnje po cijelom svijetu i reci ja sam kanton daj vam svega. Nasmijat ce ti se ljudi i reci dobar si mali, bit ce ne brini, kad sve drzave dobiju i zavrsimo drzave. Boli svijet neka stvar sto je nama kanton jaci od drzaveIndustrialyzer wrote: ↑26/03/2021 18:52 Joj Forto...cuj isporuka u junu, legendo, do tada cemo se po Srbiji vakcinisati i to drugom dozom. Podrzavam te, ali ne seri zivota ti.![]()
I taj juni je i više nego dobar, kad sve sagledaš.
Pa da, tako to i dođe. Baš sam pisao na onoj temi o vakcini, dok se medicinski radnici i gerijatrija cijepe to ti je već dobar dio ovih naprošenih. Uglavnom, ismijavaju ovo oni koji su najmanje pozvani. Neka se malo zaigraju države kad su tako pametni.last mohicans wrote: ↑26/03/2021 23:04Taman za masovniju vakcinaciju, dok završe ove prioritetne skupine, ako boce nastave dolaziti nekom dinamikom. Ono Fadilovo za 3 dana je biloOsim_13 wrote: ↑26/03/2021 22:53made_in_sarajevo wrote: ↑26/03/2021 22:51
Ne sere covjek nego prica za kanton. Otidji u kompaniju koja radi milijarde godisnje po cijelom svijetu i reci ja sam kanton daj vam svega. Nasmijat ce ti se ljudi i reci dobar si mali, bit ce ne brini, kad sve drzave dobiju i zavrsimo drzave. Boli svijet neka stvar sto je nama kanton jaci od drzave![]()
I taj juni je i više nego dobar, kad sve sagledaš.Mile je danas isto rekao, oni su dobili manje od 100000 komada. Juni djeluje realan, to su 2 mjeseca, ako se misli na prvi dio mjeseca juna.
Ovim tempom, korona je tu da ostane dogodine.Industrialyzer wrote: ↑26/03/2021 18:52 Joj Forto...cuj isporuka u junu, legendo, do tada cemo se po Srbiji vakcinisati i to drugom dozom. Podrzavam te, ali ne seri zivota ti.
za evropu me ne cudi jer su bili skeptici i koriste samo 3, odnedavno 4, vakcine. Cinjenica jeste da 3 proizvodjaca nece biti dovoljna da pokriju sve pogtovo ako se uzme u obzir da je moderna americka i da je fokus na americi, astra zeneca je fokus na UK i na kraju ostane Fajzer koji su opet brzo potrosili i dopustili su da se desi scenario gdje ce pustiti nekim drzavama da kupe daleko vise vakcina nego sto treba. Prije mjesec dana Kurtz govori kako jedna Malta ima 3 puta vise vakcina od bugarske i kako nizozemska ima duplo vise od hrvatske itd. I ta famozna skandinavska etika je zakazala gdje je danska kupila 10 puta vise vakcina nego sto im trebaStyling wrote: ↑26/03/2021 22:40Ja imam dosta prijatelja koji rade po Briselu EU institucijama. Vakcina nema. Nabavka podbacila. U mnogim zemljama usporena ili obustavljena vakcinacija.Pandakonda wrote: ↑26/03/2021 22:11 svaka cast forti sto je jedini premijer koji se aktivno ukljucio da pokusa nabaviti vakcine i ne ceka federalni ili drzavni nivo. Nazalost situacija je takva da je svugdje nestasica vakcine i svi prodaju samo na veliko i sa pouzdanim strankama. Pod ovim mislim da svaka firma hoce da pregovara sa ozbiljnom razinom kao sto je drzavna razina i ne zele riskirati nesto sa nizom.
Svjedoci smo kako se u evropi vodi rat za vakcine i pogtovo sada kad su ljudi poceli i ruske vakcine i vjerovatno ce biti nestasica i na tom frontu. Placamo cijenu jer smo se kasno aktivirali i dzaba nam sada to sto imamo para i bolju vladu kad je u pogresnom trenutku
Pandakonda wrote: ↑27/03/2021 00:03 Vjerujem da će nakon ovog fijaska samo jos vise porast nivo euroskepticizma kod nasih ljudi i ovo bi jedino mogla izvuci amerika jer vidim da kod njih vakcinacija ide zadovoljavajuce i sto prije da vakcine usmjere prema evropi
Po meni to nije ni loše...ako bi zaista bio juni.Industrialyzer wrote: ↑26/03/2021 18:52 Joj Forto...cuj isporuka u junu, legendo, do tada cemo se po Srbiji vakcinisati i to drugom dozom. Podrzavam te, ali ne seri zivota ti.
svaka njemu cast, em su napravili svoje vakcine em imaju pola fajzera.Valjda će Biden biti dalekovidniji od trumpa i koje su implikacije toga ako narod na zapadnom balkanu izgubi povjerenje u zapadOsim_13 wrote: ↑27/03/2021 00:07Pandakonda wrote: ↑27/03/2021 00:03 Vjerujem da će nakon ovog fijaska samo jos vise porast nivo euroskepticizma kod nasih ljudi i ovo bi jedino mogla izvuci amerika jer vidim da kod njih vakcinacija ide zadovoljavajuce i sto prije da vakcine usmjere prema evropi
Ova hajka na Vladu KS mi nije baš jasna ako se hoće biti dobronamjeran, para i nema baš na bacanje, i zašto ne odabrati jeftiniju ponudu, i mtel je domaća firma.un1ted wrote: ↑26/03/2021 17:10Pitanje je koliko je Telekom izgubio korisnika u Sarajevu i FBIH a ne koliko ima. Imaš li te podatke? Siguran sam da nisu mali, jer kada je došao prenos broja I povoljnije tarife, uz iste cijene poziva, dosta raje je prešlo na mtel.
To sto si ti fanboi Telekoma te diskvalifikuje iz rasprave. Ja sam fan vlastitog novčanika.
Nemam ja šta braniti Fortu jer nije Fortin posao da nabavlja vakcine. To je posa države, VM i Fadila koji nije htio da se igra države.malakh wrote: ↑26/03/2021 22:57hajde ti malo prosetaj do mirrora, blinda, dailynewsa ili nyt, pa ces skontati koliko te ti prijatelji lazu, ili ti lazes nas da bi obranila fortu.
doduse ni meni nije jasno sto ce mu ove izjave oko vakcina, jer niti jedna kompanija koja se bavi distribucijom vakcina, nece da suradjuje sa nizim nivoima vlasti.
Ma slazem se, ali bombasticno najavljujes i onda juni... njemu svaka cast sto uopste to zeli da radi, jedina obaveza za to je moralna.A_A_AKCIJA wrote: ↑26/03/2021 23:18Ovim tempom, korona je tu da ostane dogodine.Industrialyzer wrote: ↑26/03/2021 18:52 Joj Forto...cuj isporuka u junu, legendo, do tada cemo se po Srbiji vakcinisati i to drugom dozom. Podrzavam te, ali ne seri zivota ti.
Ovo su se malo opametili ljudi kojima je neko umro pa su sa onim razumnima krenuli u Beograd po vakcinu.
Antivakseri, neobrazovani, bosanski skeptici koji se liječe rakijom i bijelim lukom, će agoniju produžiti dugo, dok im ne dođe iz guzice u glavu ili dok ne dođu na Ahiret.
Ova izjava je dobra i realna. Nema petljanja i zamazivanja očiju. Po Fadilu, 200.000 vakcina, KS neće dobiti nikad. Da vas podsjetim da će sada od ove prve isporuke, Sarajevo dobiti oko 3000 komada Pfizera i AZ. Dakle, treba još nekih 66 ovakvih isporuka za KS, da sve pokrijemo.
Taman će prvi izgubiti imunitet, dok se ovi zadnji vakcinišu.
Forti zamjeram tišinu na ovu temu, ali ako je razlog NDA, onda OK. Zvuči ozbiljno i profi.
Kopirati koncept iz Srbije i napraviti masovnu imunizaciju u Zetri, sa ciljem da 60% Sarajlija primi vakcinu za 10 dana.
Privrednici da naprave pakete podrške, ljudima platiti da prime, dati slobodne dane... jer sve košta manje od bolesnih i mrtvih.
Svaki drugi scenarij je crnjak, jer ovo sranje neće nestati samo od sebe.
Najmanje sto mogu uciniti a da iskazu zahvalnost Srbiji je da ove slike svako vece prezentiraju na Gradskoj vijecnici.