Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
komercionala
Posts: 632
Joined: 04/02/2021 15:10

#18651 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by komercionala »

Vecina u sarajevu koristi mtel i eronet. Bht sve manje.

Najjeftiniji bht paket 22 km. Najjeftiniji mtel 3 km.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#18652 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Grean »

Styling wrote: 25/03/2021 20:20
bob_1921 wrote: 25/03/2021 19:57 da li je ok i regularno onda sto konakovic izjavljuje da ce uciniti sve da se stopira i sl :-D , ako je tender prosao nema sta zadovoljio uslove i to je to :-D realno malo prokrizali al eto :-D
Nije ok, nije regularno, nije po pravilima
Gdje je ta Konakoviceva izjava, neka makar i slaze da lakne :D

Bez zajebancije, moja marka nikad nije otisla dusmanima, moze biti duplo jeftinije. Bilo je je i pritisaka kako od raje tako i familije, sto ne uzmes ovo na Palama, sto si lud ili popravis ovo u Lukavici. Na to spao nisam.

A uvijek ce nas biti svakakvih pogotovo medju nama Bosnjama, i SDA-ovog nacelnika Jajca koji bez stida drzi govor na istom skupu gdje govor drzi Dario Kordic, i SBB-ovog ministra koji potpise puku vojske BiH da se postrojava 9. januara u Banjaluci, i nekakve balavice iz NS-a Mostar kojoj je biti pripadnik Armije BiH diskutabilna ratna proslost, i nekakvog SDP-ovca koji zavrsava glasove za cetnickog nacelnika u Srebrenici, ovih iz FSBiH koji po diktatu Banjaluke dignu ruku za nekakvog Bugarina ispred Barbareza, ili ovog neindentifikovanog koji potpise ugovor sa MTel-om od budzetskih para iz Sarajeva, jednostavno smo takvi ali ima nas ipak dosta i nadam se vecina koji takve ne volimo sresti u putu.

Sjecam se price covjeka koji me nekad u ratu na terenu, negdje poslije Vasingtonskog povezao od Visokog do Breze, drzao je neku improvizovanu benzinsku pred Kiseljakom. Dok su Hrvati bili u blokadi kod njega je bilo jeftinije gorivo, kaze nikad ni jedan kamion koji su vozili Hrvati za Kiseljak nije stao kod njega da natoci. Kad se Kiseljak otvorio i ovi bili jeftiniji pola nasih kamiondzija su poceli tociti kod Hrvata u Kiseljaku. Ja to nikad necu shvatiti, pogotovo u ono vrijeme kad nam je taj Kiseljak o glavi radio, mada za mene nema razlike ni danas. Isto mi misle a i ja njima bez ikakvog pretvaranja.
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#18653 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Nero Histrion »

Osim_13 wrote: 25/03/2021 21:07 Mrzitelji M:Tel-a se pelcuju u sred Beograda. Ma kako to, patriote :-?
Ma neka ba, 'ta narod znooo. :bih:
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#18654 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Login7777 »

I VRS je domaća vojska, samo je bila finansirana iz Srbije.
User avatar
klizim po parkingu
Posts: 243
Joined: 25/02/2021 23:49

#18655 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by klizim po parkingu »

Login7777 wrote: 26/03/2021 15:28 I VRS je domaća vojska, samo je bila finansirana iz Srbije.
joj joj gledaj bota sto rezi kao da su mu purinu umjesto ovako ubacili u ishranu
Image
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#18656 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by spreca »




Nedime bolan nebio,ako neko iz vana kupi BH telekom,ciji ce biti?
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#18657 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drndalo »

Naravno da su to sve domace firme, jerbo su zamisli, registrovane i locirane u BiH. I ove banke...

Vlasnistvo? Ko sta nosi gdje? Jesmo li htjeli kapitalizam? Sta se sad bunimo sto vlasnici mogu slobodno da iznose svoju zaradu negdje...? Ako su platili 10% poreza na profit drzavi na te pare, mogu s njima na juzni pol ako hoce...
User avatar
Styling
Posts: 15025
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#18658 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

Po zakonu o javnim nabavkama, sve drzavne firme moraju svake dvije godine raspisivati tendere za bankarske usluge, pa se tako i komunalije placaju u onim bankama koje pobijede na tenderima. Niko nikada, ali bas nikada iz SDA nije postavio pitanje zasto na tenderu uvijek ne pobjedjuje Union banka jer je to jedina nasa Federalna banka drzavnom vlasnistvu? Vec sute zbog talova sa bankarima. A radi se o milionskim iznosima.

Cilj je spinovati svaku mogucu situaciju kako bi se skrenula paznja sa krucijalnih stvari, a to je nabavka vakcina i direktno ugrozavanje zivota gradjana Federacije.
User avatar
konektovan
Posts: 51382
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#18659 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by konektovan »

komercionala wrote: 25/03/2021 21:33 Vecina u sarajevu koristi mtel i eronet. Bht sve manje.

Najjeftiniji bht paket 22 km. Najjeftiniji mtel 3 km.
Ne piši gluposti...
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#18660 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by un1ted »

Nije glupost :) Mtel za 17KM daje 100 minuta prema svima i 20GB interneta. Koliko kosta takva ponuda kod telekoma?
statixx
Posts: 9796
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#18661 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by statixx »

mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#18662 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by mirza_15 »

un1ted wrote: 26/03/2021 16:08 Nije glupost :) Mtel za 17KM daje 100 minuta prema svima i 20GB interneta. Koliko kosta takva ponuda kod telekoma?
Jašta je nego glupost i to kosmička. Ogromna većina u Sarajevu koristi BH Telecom. Ako ti koristiš m:tel ne mora značiti da ga i drugi koriste. Mislim da je bespredmetno o tome raspravljati. A za upoređivanje ponuda i kvaliteta usluga ima posebna tema.
izvrsni direktor
Posts: 14706
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#18663 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by izvrsni direktor »

Sda patriJote
Uprava BH Pošte na čelu sa istaknutim članom SDA stranke Mirsadom Mujićem u periodu od 2016. godine do danas dodijelila je tendere u vrijednosti 4 miliona i 792 hiljade KM firmi Optima IT Mostar. Ova firma u vlasništvu je kompanije Maxima IST-e čiji su osnivači Ankica Prlić supruga presuđenog ratnog zločinca Jadranka Prlića te Neven Tomić nekadašnji ministar u vladi Herceg Bosne
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#18664 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by un1ted »

mirza_15 wrote: 26/03/2021 16:53
un1ted wrote: 26/03/2021 16:08 Nije glupost :) Mtel za 17KM daje 100 minuta prema svima i 20GB interneta. Koliko kosta takva ponuda kod telekoma?
Jašta je nego glupost i to kosmička. Ogromna većina u Sarajevu koristi BH Telecom. Ako ti koristiš m:tel ne mora značiti da ga i drugi koriste. Mislim da je bespredmetno o tome raspravljati. A za upoređivanje ponuda i kvaliteta usluga ima posebna tema.
Pitanje je koliko je Telekom izgubio korisnika u Sarajevu i FBIH a ne koliko ima. Imaš li te podatke? Siguran sam da nisu mali, jer kada je došao prenos broja I povoljnije tarife, uz iste cijene poziva, dosta raje je prešlo na mtel.

To sto si ti fanboi Telekoma te diskvalifikuje iz rasprave. Ja sam fan vlastitog novčanika.
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#18665 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Osim_13 »

izvrsni direktor wrote: 26/03/2021 16:55 Sda patriJote
Uprava BH Pošte na čelu sa istaknutim članom SDA stranke Mirsadom Mujićem u periodu od 2016. godine do danas dodijelila je tendere u vrijednosti 4 miliona i 792 hiljade KM firmi Optima IT Mostar. Ova firma u vlasništvu je kompanije Maxima IST-e čiji su osnivači Ankica Prlić supruga presuđenog ratnog zločinca Jadranka Prlića te Neven Tomić nekadašnji ministar u vladi Herceg Bosne
Ovo se ne pika :thumbup:

Ovo je patriJotski čin privredno-kapitalističkog uništenja nada za bilo kakvo formiranje trećeg entiteta :thumbup: :bih:
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#18666 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by mirza_15 »

un1ted wrote: 26/03/2021 17:10
mirza_15 wrote: 26/03/2021 16:53
un1ted wrote: 26/03/2021 16:08 Nije glupost :) Mtel za 17KM daje 100 minuta prema svima i 20GB interneta. Koliko kosta takva ponuda kod telekoma?
Jašta je nego glupost i to kosmička. Ogromna većina u Sarajevu koristi BH Telecom. Ako ti koristiš m:tel ne mora značiti da ga i drugi koriste. Mislim da je bespredmetno o tome raspravljati. A za upoređivanje ponuda i kvaliteta usluga ima posebna tema.
Pitanje je koliko je Telekom izgubio korisnika u Sarajevu i FBIH a ne koliko ima. Imaš li te podatke? Siguran sam da nisu mali, jer kada je došao prenos broja I povoljnije tarife, uz iste cijene poziva, dosta raje je prešlo na mtel.

To sto si ti fanboi Telekoma te diskvalifikuje iz rasprave. Ja sam fan vlastitog novčanika.
Imaš na stranici RAK-a kvartalne izvještaje pa možeš pratiti kretanje broja korisnika između operatera. Odeš i provjeriš da ne pričaš napamet. Imaju objektivni parametri i argumenti koji se koriste u normalnoj raspravi. To što neko nešto voli ili mrzi nikako ne utiče na činjenice.
bob_1921
Posts: 754
Joined: 12/10/2018 10:09

#18667 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by bob_1921 »

un1ted wrote: 26/03/2021 17:10
mirza_15 wrote: 26/03/2021 16:53
un1ted wrote: 26/03/2021 16:08 Nije glupost :) Mtel za 17KM daje 100 minuta prema svima i 20GB interneta. Koliko kosta takva ponuda kod telekoma?
Jašta je nego glupost i to kosmička. Ogromna većina u Sarajevu koristi BH Telecom. Ako ti koristiš m:tel ne mora značiti da ga i drugi koriste. Mislim da je bespredmetno o tome raspravljati. A za upoređivanje ponuda i kvaliteta usluga ima posebna tema.
Pitanje je koliko je Telekom izgubio korisnika u Sarajevu i FBIH a ne koliko ima. Imaš li te podatke? Siguran sam da nisu mali, jer kada je došao prenos broja I povoljnije tarife, uz iste cijene poziva, dosta raje je prešlo na mtel.

To sto si ti fanboi Telekoma te diskvalifikuje iz rasprave. Ja sam fan vlastitog novčanika.
bio je taj podatak nekad prosle god. RAK izbaci mozda godisnje pa potrazi al bh telecom koliko se sjecam ima vise korisnika mobilne, glupost je fakat da u Sa mtel i eronet imaju vecinu pravo da ti kazem ne znam nikog da je na mtelu a par znam da je eronet :-D ... sjecam se price da je npr. mtel jedan period kad su koncerti dijelio kartice free, da prikaze veci broj korisnika kako bi vecu naknadu dobili od RAK-a :-D
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#18668 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by un1ted »

Cudi me da ne znate nikoga :)

Evo da pitam vas, 17KM za 100 minuta i 20GB ili 25KM za 100 minuta i 18GB interneta, sta birate?
komercionala
Posts: 632
Joined: 04/02/2021 15:10

#18669 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by komercionala »

konektovan wrote: 26/03/2021 16:05
komercionala wrote: 25/03/2021 21:33 Vecina u sarajevu koristi mtel i eronet. Bht sve manje.

Najjeftiniji bht paket 22 km. Najjeftiniji mtel 3 km.
Ne piši gluposti...
Izvini nije 3 km nego 2.34 km

Image
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#18670 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Industrialyzer »

Joj Forto...cuj isporuka u junu, legendo, do tada cemo se po Srbiji vakcinisati i to drugom dozom. Podrzavam te, ali ne seri zivota ti.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#18671 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by laik1981 »

In Vucic we trust.

Ovi nasi svi nesposobni supljatori.
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#18672 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by putokaz1 »

Vlada Kantona Sarajevo sastavljena od Bivših SDA i Lažnih Ljevičara po meni:
Imala je najteži zadatak da održi zajedništvo i sigurnost u vrijeme najgore pandemije a mislim da su ipak ovim ''neizborom'' Bogićevića sebi pucali u nogu i mašili
Trojka se smanjuje i pretvara u Jedan NIP 2022 ....Valjda griješim
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#18673 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Login7777 »

Realno po dosadašnjim potezima, NiP radi odlično za SDA
User avatar
klizim po parkingu
Posts: 243
Joined: 25/02/2021 23:49

#18674 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by klizim po parkingu »

Login7777 wrote: 26/03/2021 19:09 Realno po dosadašnjim potezima, NiP radi odlično za SDA
pomazes i ti sda evo da te pohvalim samo nastavi ljudino
:thumbup:
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#18675 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by laik1981 »

Usamljeni NIP je prepakovana SDA i nikakva alternativa. Zastrasujuce je da ce jedina konkretna opozicija SDA biti prepakovana verzija iste te stranke..
Locked