Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
komercionala
Posts: 632
Joined: 04/02/2021 15:10

#18601 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by komercionala »

Rekoh ja ... nece prroizvodjaci da se bakcu sa malim kolicinama. Jasno je dato do znanja kome je do vakcini bujrum u beograd.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#18602 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by invincible1921 »

lelooo wrote: 24/03/2021 18:28 Ovo sa mtelom je stara igranka koju provede dosta FBIH. Dakle, mtel da nisku cijenu, malo uključenog saobraćaja, visoku cijenu razgovora odnosno obračunsku jedinicu od minute ali dobar popust na mobitele i velik budžet za kupovinu. I onda Vlada KS to odabere da bi dobili iPhone od tog ugovora, a na kraju bude veća faktura ali se ključno dobiju mobiteli.
Ovo će oni pravdati svojim glasačima kako su su zeznuli "SDA firmu" ali je bonus mobitel i to je jedino vazno. A na fiksnoj nema ove igranke pa je dobio BHTelecom.
Da je ne znam ti sta yebo ih mtl da ih yebo...
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#18603 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

Sto se tice m:tela, ne znam sto se tolika hajka digla oko ugovora od 50 000. Trebalo je vjerovatno spinovati jucerasnje sranje SDA na gradskom vijecu.

M:tel je bio 30% jeftiniji od BH telecoma i kao takvi su dobili tender po svim kriterijima. To se zove konkurentnost trzista. BH telecom nije bogom dan niti pretplacen na tendere pa da moze pucati cijene kako mu padne na pamet i prolaziti. Taj visak minita nista ne znaci. Ja kao gradjanin sam protiv toga da se da 20 000 vise BH telecomu samo sto je nas i da bi gospoda mogla na racun gradjana trositi minute na privatne razgovore.

Svaki korisnik ce dobiti koliko besplatnih minuta moze iskorisiti, ako to prekoraci, placa iz svog dzepa. Tako se radi u svim privatnim kompanijama, bankama, medjunarodnim organizacijama u gradu. Ista pravila treba da vaze i za zaposlene u vladinim institucijama.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18744
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#18604 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by problemnatravunu »

Styling wrote: 25/03/2021 06:39 Sto se tice m:tela, ne znam sto se tolika hajka digla oko ugovora od 50 000. Trebalo je vjerovatno spinovati jucerasnje sranje SDA na gradskom vijecu.

M:tel je bio 30% jeftiniji od BH telecoma i kao takvi su dobili tender po svim kriterijima. To se zove konkurentnost trzista. BH telecom nije bogom dan niti pretplacen na tendere pa da moze pucati cijene kako mu padne na pamet i prolaziti. Taj visak minita nista ne znaci. Ja kao gradjanin sam protiv toga da se da 20 000 vise BH telecomu samo sto je nas i da bi gospoda mogla na racun gradjana trositi minute na privatne razgovore.

Svaki korisnik ce dobiti koliko besplatnih minuta moze iskorisiti, ako to prekoraci, placa iz svog dzepa. Tako se radi u svim privatnim kompanijama, bankama, medjunarodnim organizacijama u gradu. Ista pravila treba da vaze i za zaposlene u vladinim institucijama.
:thumbup: :thumbup:
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#18605 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by carobnjak_N »

...a i zna se da je bh telecom sda zlatna koka
Međutim, trebali su računati da sda mediji i botine sa svojim spinovima, a koji su vjerna kopija vučićevo-četničkog botovskog ešalona, dakle
retardi prepisuju sve što radi Vučić i mašinerija laži u Srbiji , će krenuti sa pričom o "izdajnicima".
Njima je Vučić uzor u načinu vladanja neukim masama.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#18606 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Tesla Edison »

Styling wrote: 25/03/2021 06:39 Sto se tice m:tela, ne znam sto se tolika hajka digla oko ugovora od 50 000. Trebalo je vjerovatno spinovati jucerasnje sranje SDA na gradskom vijecu.

M:tel je bio 30% jeftiniji od BH telecoma i kao takvi su dobili tender po svim kriterijima. To se zove konkurentnost trzista. BH telecom nije bogom dan niti pretplacen na tendere pa da moze pucati cijene kako mu padne na pamet i prolaziti. Taj visak minita nista ne znaci. Ja kao gradjanin sam protiv toga da se da 20 000 vise BH telecomu samo sto je nas i da bi gospoda mogla na racun gradjana trositi minute na privatne razgovore.

Svaki korisnik ce dobiti koliko besplatnih minuta moze iskorisiti, ako to prekoraci, placa iz svog dzepa. Tako se radi u svim privatnim kompanijama, bankama, medjunarodnim organizacijama u gradu. Ista pravila treba da vaze i za zaposlene u vladinim institucijama.
Bravo.

01.03.1992. smo glasali da izlazimo iz Jugoslavije, napuštamo komunizam, prelazimo na kapitalizam.

Kapitalizam ne poznaje nacionalizam, već novac. Ovo je slobodno tržište i ko ponudi bolje i jeftinije, njegovo je.

Sad što mnogi u glavama žive u starom sistemu gdje je bila samo jedna firma i to PTT, to je njihov problem.

A ovo, naši, njihovi, to su spinovi licemjera. Patriote na baterije od kojih su mnogi napustili zemlju zbog para pa onda iz Manhajma, Minhena i ostalih gradova popuju o moralu i patriotizmu.

To su sve licemjeri.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#18607 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drndalo »

TESLA_EDISON wrote: 25/03/2021 07:49
Styling wrote: 25/03/2021 06:39 Sto se tice m:tela, ne znam sto se tolika hajka digla oko ugovora od 50 000. Trebalo je vjerovatno spinovati jucerasnje sranje SDA na gradskom vijecu.

M:tel je bio 30% jeftiniji od BH telecoma i kao takvi su dobili tender po svim kriterijima. To se zove konkurentnost trzista. BH telecom nije bogom dan niti pretplacen na tendere pa da moze pucati cijene kako mu padne na pamet i prolaziti. Taj visak minita nista ne znaci. Ja kao gradjanin sam protiv toga da se da 20 000 vise BH telecomu samo sto je nas i da bi gospoda mogla na racun gradjana trositi minute na privatne razgovore.

Svaki korisnik ce dobiti koliko besplatnih minuta moze iskorisiti, ako to prekoraci, placa iz svog dzepa. Tako se radi u svim privatnim kompanijama, bankama, medjunarodnim organizacijama u gradu. Ista pravila treba da vaze i za zaposlene u vladinim institucijama.
Bravo.

01.03.1992. smo glasali da izlazimo iz Jugoslavije, napuštamo komunizam, prelazimo na kapitalizam.

Kapitalizam ne poznaje nacionalizam, već novac. Ovo je slobodno tržište i ko ponudi bolje i jeftinije, njegovo je.

Sad što mnogi u glavama žive u starom sistemu gdje je bila samo jedna firma i to PTT, to je njihov problem.

A ovo, naši, njihovi, to su spinovi licemjera. Patriote na baterije od kojih su mnogi napustili zemlju zbog para pa onda iz Manhajma, Minhena i ostalih gradova popuju o moralu i patriotizmu.

To su sve licemjeri.
A vjerovatno i od tamo placaju Pinku da imaju njihove satelitske kanale...
User avatar
drug_profi
Posts: 65404
Joined: 16/07/2012 16:00

#18608 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Pa visestruko vise novca ide iz BH telekoma prema Srbiji svaki mjesec, nego sto ce sad iz KS otici u mtel.
Nek neko izvuče koliko miliona godišnje ode za pink, zadruge i ostala govna.
Ovdje se bar dobila korisna stvar za manje para.
Dati 75.000 telekomu da bi ih on patriotski proslijedio u Srbiju, ili dati 50.000 mtelu da ih on proslijedi?
Sta je bolje za građane i budzet?
TheGodfather001
Posts: 1627
Joined: 24/05/2004 10:44

#18609 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by TheGodfather001 »

Da samo ta sdoo hoće da kaže istinu i izađe sa podatkom koliko drugih nivoa vlasti u FBIH i BiH je okrenulo leđa BH Telekomu. Nema afekcije i patriotizma u ekonomiji i kurentnosti proizvoda. Na kraju, ako imaju fiksne priključke i internet, koji đavo bi im građani plaćali još i mobilne priključke za razgovore u toku radnog vremena??!! izuzetak (možda) bi važio za neophodne i neodložne poslove iza 16-17h i to samo za vrijeme trajanja nepredviđenih okolnosti.
A najveća glupost je "ugrožena sigurnost komuniciranja" Vladi KS? Pa skoro sve policijske agencije sa sjedištem u KS koriste MTel i ERONET, pa držim za logično da bi oni prvi reagovali da je "sigurnost ugrožena"...
al-em
Posts: 3173
Joined: 01/03/2014 00:26

#18610 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by al-em »

Kada je prije par mjeseci cetvorka preuzela vladu, hadzibajric je dosao sa spiskom javnih firmi gdje zeli direktorska mjesta. To su inace sve najjace firme u kantonu a covjek nema nijednog zastupnika jer mu je doktorica presla u nip. Naravno nisu mu udovoljili i frajer ih sjebo kod izbora gradonacelnika i izasao iz kolalicije.

Najslabija karika je napustila cetvorku, vidjecemo sta ce biti sa sdp-om.
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#18611 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by mirza_15 »

Javne nabavke za KS provodi Stručna služba za zajedničke poslove KS (i za Vladu i za Skupštinu KS). Nemaju ministri ništa sa izborom operatera. To je isključiva nadležnost ove Službe. Ona raspiše tender i bira najboljeg ponuđača i to se odnosi na sve javne nabavke za KS. Podaci o odgovornim ljudima službe su javni i dostupni na stranici Kantona.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#18612 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Truba »

Sta ce biti sad...imal neko ideju
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#18613 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Osim_13 »

mirza_15 wrote: 25/03/2021 09:38 Javne nabavke za KS provodi Stručna služba za zajedničke poslove KS (i za Vladu i za Skupštinu KS). Nemaju ministri ništa sa izborom operatera. To je isključiva nadležnost ove Službe. Ona raspiše tender i bira najboljeg ponuđača i to se odnosi na sve javne nabavke za KS. Podaci o odgovornim ljudima službe su javni i dostupni na stranici Kantona.
Ma jok ba, rekli Forto i Kifla "mora Vučiću u padže" :lol:
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#18614 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Tesla Edison »

mirza_15 wrote: 25/03/2021 09:38 Javne nabavke za KS provodi Stručna služba za zajedničke poslove KS (i za Vladu i za Skupštinu KS). Nemaju ministri ništa sa izborom operatera. To je isključiva nadležnost ove Službe. Ona raspiše tender i bira najboljeg ponuđača i to se odnosi na sve javne nabavke za KS. Podaci o odgovornim ljudima službe su javni i dostupni na stranici Kantona.
Izvini ali ne znam na šta misliš kad kažeš "odgovorni"?

Ljudi nisu nikakavi kriminalci da su "odgovorni" za neko nedjelo. To što su izabrali najpovoljnijeg ponuđača nije kriminal. Kriminal bi bio da su uradili mimo procedure.

Spominjati ovdje dostupnost njihovih podataka i pisati da su za nešto "odgovorni" je, za mene, poziv na linč.
splinter
Posts: 8704
Joined: 08/10/2011 12:28

#18615 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by splinter »

Black swan wrote: 25/03/2021 10:18 Sta ce biti sad...imal neko ideju
Danas je redovna sjednica OV Stari Grad, možda se već danas dobiju neki odgovori . . .
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#18616 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by mirza_15 »

Osim_13 wrote: 25/03/2021 10:20
mirza_15 wrote: 25/03/2021 09:38 Javne nabavke za KS provodi Stručna služba za zajedničke poslove KS (i za Vladu i za Skupštinu KS). Nemaju ministri ništa sa izborom operatera. To je isključiva nadležnost ove Službe. Ona raspiše tender i bira najboljeg ponuđača i to se odnosi na sve javne nabavke za KS. Podaci o odgovornim ljudima službe su javni i dostupni na stranici Kantona.
Ma jok ba, rekli Forto i Kifla "mora Vučiću u padže" :lol:
Gotovo je to sada. Ove detalje raja ne gleda i ovo je bio uspješan spin za SDA. I sada kada pokušaš objasniti običnom čovjeku koji nije upoznat sa tim detaljima teško ide. Na žalost, SDA je na ovome dobila bodove.
statixx
Posts: 9797
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#18617 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by statixx »

Sebiji godinama reviziju obavlja firma Dodikovog jarana Grant Thornton iz BL.

Radili su i Opcoj bolnici, ali Gavrankapetanovic je to kulturno otkacio... :bih:

https://www.obs.ba/images/stories/TENDE ... _finan.pdf
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#18618 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Tesla Edison »

mirza_15 wrote: 25/03/2021 10:26
Osim_13 wrote: 25/03/2021 10:20
mirza_15 wrote: 25/03/2021 09:38 Javne nabavke za KS provodi Stručna služba za zajedničke poslove KS (i za Vladu i za Skupštinu KS). Nemaju ministri ništa sa izborom operatera. To je isključiva nadležnost ove Službe. Ona raspiše tender i bira najboljeg ponuđača i to se odnosi na sve javne nabavke za KS. Podaci o odgovornim ljudima službe su javni i dostupni na stranici Kantona.
Ma jok ba, rekli Forto i Kifla "mora Vučiću u padže" :lol:
Gotovo je to sada. Ove detalje raja ne gleda i ovo je bio uspješan spin za SDA. I sada kada pokušaš objasniti običnom čovjeku koji nije upoznat sa tim detaljima teško ide. Na žalost, SDA je na ovome dobila bodove.
Pa oni mi rođenu mater prodali za spin a da ne "prodaju" telekom. Kad ode u eter, gotovo je.

Kao i onaj spin druge strane, koji govori da su uposlenici Telekoma na budžetu. Niđe veze s vezom. A narod glup, ne razlikuje državne, entitetske i kantonalne INSTITUCIJE (budžet parazite) od državne, entitetske i kantonalne FIRME.

I na kraju, spin urodi plodom.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#18619 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by foxlife »

Imam osjecaj da su te skupstine vijeca itd ustajala bara gdje se svako bori za sebe a za narod nikoga nije briga pa se to mijenjaju pozicije kako kome odgovara
Mozda mali procenat se drzi svojih principa i sl a jos manji brine i misli o biracima koji su ih birali
MUNAFIK
Posts: 5261
Joined: 23/03/2004 00:04

#18620 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by MUNAFIK »

foxlife wrote: 25/03/2021 11:20 Imam osjecaj da su te skupstine vijeca itd ustajala bara gdje se svako bori za sebe a za narod nikoga nije briga pa se to mijenjaju pozicije kako kome odgovara
Mozda mali procenat se drzi svojih principa i sl a jos manji brine i misli o biracima koji su ih birali
Nemas sta imat osjecaj tamo imas jedan broj ljudi koji 4 godine ulazu sve da bi prosli u gradsko vijece... To su ljudi koji na celu nosaju cijenu...

San i cilj svakog opstinskog vijecnika koji jentu radi interesa pod frazom 'snaso se' je da uleti u gradsko vijece. Za to se mjenjaju nacionalnosti i etnickempripadnosti pa i vjera se gazi samo da se tu uleti jer tu ti raste cijena...

Nisu svi takvi ali ima ih dovoljno.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#18621 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by foxlife »

MUNAFIK wrote: 25/03/2021 11:26
foxlife wrote: 25/03/2021 11:20 Imam osjecaj da su te skupstine vijeca itd ustajala bara gdje se svako bori za sebe a za narod nikoga nije briga pa se to mijenjaju pozicije kako kome odgovara
Mozda mali procenat se drzi svojih principa i sl a jos manji brine i misli o biracima koji su ih birali
Nemas sta imat osjecaj tamo imas jedan broj ljudi koji 4 godine ulazu sve da bi prosli u gradsko vijece... To su ljudi koji na celu nosaju cijenu...

San i cilj svakog opstinskog vijecnika koji jentu radi interesa pod frazom 'snaso se' je da uleti u gradsko vijece. Za to se mjenjaju nacionalnosti i etnickempripadnosti pa i vjera se gazi samo da se tu uleti jer tu ti raste cijena...

Nisu svi takvi ali ima ih dovoljno.
Koja je razlika izmedju opstinskog i gradskog vjecnika?
Mislim na finansijsku i eventualno neku drugu licnu dobit
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#18622 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drndalo »

TESLA_EDISON wrote: 25/03/2021 10:22
mirza_15 wrote: 25/03/2021 09:38 Javne nabavke za KS provodi Stručna služba za zajedničke poslove KS (i za Vladu i za Skupštinu KS). Nemaju ministri ništa sa izborom operatera. To je isključiva nadležnost ove Službe. Ona raspiše tender i bira najboljeg ponuđača i to se odnosi na sve javne nabavke za KS. Podaci o odgovornim ljudima službe su javni i dostupni na stranici Kantona.
Izvini ali ne znam na šta misliš kad kažeš "odgovorni"?

Ljudi nisu nikakavi kriminalci da su "odgovorni" za neko nedjelo. To što su izabrali najpovoljnijeg ponuđača nije kriminal. Kriminal bi bio da su uradili mimo procedure.

Spominjati ovdje dostupnost njihovih podataka i pisati da su za nešto "odgovorni" je, za mene, poziv na linč.
Postoji u zakonu i odgovorna osoba svakog pravnog lica, za zastupanje istog... Jok, nego odmah linch... Posebno je interesantno ako je istina sto je napisano jucer da je sef te sluzbe SDA demokrata... Pa nece svoj svoga...
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#18623 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Tesla Edison »

drndalo wrote: 25/03/2021 15:23
TESLA_EDISON wrote: 25/03/2021 10:22
mirza_15 wrote: 25/03/2021 09:38 Javne nabavke za KS provodi Stručna služba za zajedničke poslove KS (i za Vladu i za Skupštinu KS). Nemaju ministri ništa sa izborom operatera. To je isključiva nadležnost ove Službe. Ona raspiše tender i bira najboljeg ponuđača i to se odnosi na sve javne nabavke za KS. Podaci o odgovornim ljudima službe su javni i dostupni na stranici Kantona.
Izvini ali ne znam na šta misliš kad kažeš "odgovorni"?

Ljudi nisu nikakavi kriminalci da su "odgovorni" za neko nedjelo. To što su izabrali najpovoljnijeg ponuđača nije kriminal. Kriminal bi bio da su uradili mimo procedure.

Spominjati ovdje dostupnost njihovih podataka i pisati da su za nešto "odgovorni" je, za mene, poziv na linč.
Postoji u zakonu i odgovorna osoba svakog pravnog lica, za zastupanje istog... Jok, nego odmah linch... Posebno je interesantno ako je istina sto je napisano jucer da je sef te sluzbe SDA demokrata... Pa nece svoj svoga...
to se odnosi na sve javne nabavke za KS. Podaci o odgovornim ljudima službe su javni i dostupni na stranici Kantona.
Ovo meni ne zvuči tako al haj.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#18624 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drndalo »

Meni zvuci upravo tako.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#18625 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by meridiyan »

Tako to radi prava vlada . Kad nesto neznas obrati se pametnijem :lol:
Vlada KS najavila sastanak sa Zeljkom Komšićem: Teme su vakcine i PCR testovi

Predstavnici Kantona će, tom prilikom, članu Predsjedništva Komšiću iznijeti sljedeće prijedloge:

U cilju osiguravanja uslova za što skoriji početak masovne imunizacije građana u Bosni i Hercegovini, Vlada KS predlaže Predsjedništvu BiH da inicira direktan kontakt Vijeća ministara BiH sa proizvođačima vakcina protiv koronavirusa i izvan COVAX bla bla bla........
Locked