Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#18576 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Patton44 »

joint union wrote: 24/03/2021 14:07
Patton44 wrote: 24/03/2021 13:57
joint union wrote: 24/03/2021 11:45

Image
:?
Je li sramota i cija da nam se liga zove po ovome?
Da li je upravljacka struktura BH Telekoma kriva sto mnogi privatnici, Nogometni savez, pa evo i KS sa BH Telekoma prelaze na mnogo povoljnije usluge Mtela? Ko postavlja tu upravljacku strukturu, te ko zaposljava u BH Telekom razne pjevac(ic)e, sinove, stranacke poslusnike? Zasto BH Telekom svake godine znacajno smanjuje profit, a konstantno uposljava uposlenike koji mu nisu potrebni? Zasto iz BH Telekoma bjeze sposobni kadrovi?
Kako je moguce da su usluge Mtela ovoliko konkurentnije od usluga BH Telekoma? Ko unistava BH Telekom?
Mjesas kruske i jabuke( Pl i Vlada KS) i razlika je kad ti daju pare i kad ti uzimaju.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#18577 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drndalo »

nivla wrote: 24/03/2021 14:55 mtel bio najjeftiniji i dobio, al ce sigurno vise zaraditi jer npr obracunska jedinica minuta i slicne stvari koje najvjerovatnije eksperti nisu definisali u tenderu, tako da stednja znaci veci trosak, treba neko iskopati tendersku dokumentaciju
u svakom slucaju kriterij najniza cijena i oni s ponudom prosli, nista protiv, kapitalizam na djelu u svom punom sjaju


sto se tice prisluskivanja, tu svakako postoje pravila i kojeg god operatera da koristis, regulisan je nacin istog

sto se tice bhtelecoma, oni trebaju dati slobodu osobama koje pripremaju tender da idu i ispod cijene posebno na mjestima gdje su im troskovi uspostave usluge 0km, nije im se jednom desilo da zijane hiljade maraka jer nisu spustili cijenu za 100km i bili najjeftiniji

licno koristim bh telecom, ali da sam znao da u zgradi ima logosoft(mtel) ne bih bio njihov klijent(bhtelecomov ne bih bio da sam znao), stvar je jasna imao bih bolju uslugu za isto para, telemah iz principa ne bih placao osim kad ne bih imao drugog izbora jer nacin njihovog poslovanja nije skroz cist, posebno oko dijela sa infrastrukturom kablovske usluge interneta, telefonije i tva, a i ovog manipulisanja ponudom sadrzaja preko majcinske im united grupe
Obracunska jedinica? Ne znam da li si primjetio da je BH Telecom isto ukinuo 1 sek. obracunsku jedinicu ima 15 godina... Osim mozda na onim mega-giga paketima. Mtel je prvi u BiH krenuo sa postenijim internetom u sklopu paketa, a svi vise koriste viber/whattsup nego SMS odavno... Ja za istu mjesecnu pretplatu dobio kod Mtela 10 GB interneta, a kod BH Telecoma sam nakon 20 godina pretplate imao 500 MB...
User avatar
Javier Pena
Posts: 940
Joined: 09/11/2020 21:50

#18578 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Javier Pena »

Zajednička poruka NS, SDP, NiP: "Asimovanje u režiji Skake i Hadžibajrića"
Zakuhalo se.
User avatar
nivla
Posts: 6570
Joined: 12/01/2008 23:44

#18579 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by nivla »

nije isto 60 30 i 15 sekundi, a mtel sam imao prepaid broj i daleko mi je nepovoljniji bio od ultre iako je npr zvanicno vise svega
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#18580 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drndalo »

nivla wrote: 24/03/2021 15:18 nije isto 60 30 i 15 sekundi, a mtel sam imao prepaid broj i daleko mi je nepovoljniji bio od ultre iako je npr zvanicno vise svega
Slazem se da nije isto, samo da li mi znamo jel iko izvukao statistiku prosjeka poziva ? Znamo li sta pise u tenderu, ponudama?

Neka konkurencije.
User avatar
ANamelessGhoul
Posts: 1148
Joined: 23/02/2020 14:50

#18581 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by ANamelessGhoul »

Znaci sad je trojka. Ibro smrad izdao.
User avatar
drug_profi
Posts: 65405
Joined: 16/07/2012 16:00

#18582 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Ovo je sad trgovina oko trga oslobođenja.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#18583 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by spinel_ »

drug_profi wrote: 24/03/2021 15:29 Ovo je sad trgovina oko trga oslobođenja.
Mislis ako Skaka ostane da ce javiti onima iz KONS-a da se moze graditi garaza?
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#18584 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by spinel_ »

I zar Skaka i Hadzibajric nisu na "ratnoj" nozi i to jos odavno?
al-em
Posts: 3173
Joined: 01/03/2014 00:26

#18585 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by al-em »

Hafzibajric ovim potezima uslovljava trojku za neke druge stvari,. Vidjecemo hoce li mu napraviti ustupak.
User avatar
aCme
Posts: 4542
Joined: 23/04/2010 01:06

#18586 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aCme »

klizim po parkingu wrote: 24/03/2021 13:34
BHCluster wrote: 24/03/2021 13:32 Ja se stvarno nadam da ovo nije isina u vezi tendera za tendere za telefoniju, pa nisu valjda toliko plitki?
zasto ljudi povoljniji skoro pa duplo od bhtelecoma da vidim kako ces ti u njemačkoj uzeti npr dt pored O2 koji je jeftiniji
lagano je glumiti patriotu na baterije kad nije tvoj novcanik u pitanju
BHT je ponudio 1,8mil minuta razgovora.. znači 6 puta više minuta :-)
User avatar
drug_profi
Posts: 65405
Joined: 16/07/2012 16:00

#18587 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

spinel_ wrote: 24/03/2021 15:30
drug_profi wrote: 24/03/2021 15:29 Ovo je sad trgovina oko trga oslobođenja.
Mislis ako Skaka ostane da ce javiti onima iz KONS-a da se moze graditi garaza?
Moguće. Jedan od scenarija.
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#18588 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by mirza_15 »

drndalo wrote: 24/03/2021 15:09
nivla wrote: 24/03/2021 14:55 mtel bio najjeftiniji i dobio, al ce sigurno vise zaraditi jer npr obracunska jedinica minuta i slicne stvari koje najvjerovatnije eksperti nisu definisali u tenderu, tako da stednja znaci veci trosak, treba neko iskopati tendersku dokumentaciju
u svakom slucaju kriterij najniza cijena i oni s ponudom prosli, nista protiv, kapitalizam na djelu u svom punom sjaju


sto se tice prisluskivanja, tu svakako postoje pravila i kojeg god operatera da koristis, regulisan je nacin istog

sto se tice bhtelecoma, oni trebaju dati slobodu osobama koje pripremaju tender da idu i ispod cijene posebno na mjestima gdje su im troskovi uspostave usluge 0km, nije im se jednom desilo da zijane hiljade maraka jer nisu spustili cijenu za 100km i bili najjeftiniji

licno koristim bh telecom, ali da sam znao da u zgradi ima logosoft(mtel) ne bih bio njihov klijent(bhtelecomov ne bih bio da sam znao), stvar je jasna imao bih bolju uslugu za isto para, telemah iz principa ne bih placao osim kad ne bih imao drugog izbora jer nacin njihovog poslovanja nije skroz cist, posebno oko dijela sa infrastrukturom kablovske usluge interneta, telefonije i tva, a i ovog manipulisanja ponudom sadrzaja preko majcinske im united grupe
Obracunska jedinica? Ne znam da li si primjetio da je BH Telecom isto ukinuo 1 sek. obracunsku jedinicu ima 15 godina... Osim mozda na onim mega-giga paketima. Mtel je prvi u BiH krenuo sa postenijim internetom u sklopu paketa, a svi vise koriste viber/whattsup nego SMS odavno... Ja za istu mjesecnu pretplatu dobio kod Mtela 10 GB interneta, a kod BH Telecoma sam nakon 20 godina pretplate imao 500 MB...

Uslovi tendera nisu bili jasni. BH Telecom je ponudio 5 puta više minuta u paketu od m:tela za 30% veću cijenu. Vladu FBiH će ova ponuda doći skuplje od ponude BH Telecoma kada potroše minute predviđene paketom i kada se svaka minuta počne naplaćivati.

A tender je objavila Služba za zajedničke poslove Vlade KS kojoj je šef Fikret Jašarević (SDA). Nisam siguran kako je provedena procedura i ko je sve odlučivao. Ako je to radila ova služba samostalno onda je sve jasno.
Ci-Nick
Posts: 6883
Joined: 15/03/2015 17:38

#18589 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Ci-Nick »

drndalo wrote: 24/03/2021 15:19
nivla wrote: 24/03/2021 15:18 nije isto 60 30 i 15 sekundi, a mtel sam imao prepaid broj i daleko mi je nepovoljniji bio od ultre iako je npr zvanicno vise svega
Slazem se da nije isto, samo da li mi znamo jel iko izvukao statistiku prosjeka poziva ? Znamo li sta pise u tenderu, ponudama?

Neka konkurencije.
"Pogleda li se ovaj postupak javne nabavke izolovano i izvan političkog konteksta, Mtel je, uslovno rečeno, dao najpovoljniju ponudu. Njihova je ponuda bila 51.817 KM, dok je ponuda BH Telecoma iznosila 76.654 marke, s tim što je BH Telecom ponudio 1,8 miliona minuta, a Mtel 284 hiljade. Ali te činjenice nisu presudne za ovu priču."
User avatar
joint union
Posts: 3003
Joined: 31/01/2006 09:54

#18590 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by joint union »

Patton44 wrote: 24/03/2021 14:59
joint union wrote: 24/03/2021 14:07
Patton44 wrote: 24/03/2021 13:57
:?
Je li sramota i cija da nam se liga zove po ovome?
Da li je upravljacka struktura BH Telekoma kriva sto mnogi privatnici, Nogometni savez, pa evo i KS sa BH Telekoma prelaze na mnogo povoljnije usluge Mtela? Ko postavlja tu upravljacku strukturu, te ko zaposljava u BH Telekom razne pjevac(ic)e, sinove, stranacke poslusnike? Zasto BH Telekom svake godine znacajno smanjuje profit, a konstantno uposljava uposlenike koji mu nisu potrebni? Zasto iz BH Telekoma bjeze sposobni kadrovi?
Kako je moguce da su usluge Mtela ovoliko konkurentnije od usluga BH Telekoma? Ko unistava BH Telekom?
Mjesas kruske i jabuke( Pl i Vlada KS) i razlika je kad ti daju pare i kad ti uzimaju.
Jah, kad Vucic (ili bilo ko) daje onda je halal, sda dzedaji. (đe? Daj!). O tome ti i pričam.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#18591 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drndalo »

@mirza_15
@Ci-Nick

Nemam pojma sta je pisalo u tenderu, tj. sta je trazeno...?

Mozda je neko procijenio da je 300.000 min. dovoljno i da treba skracivati razgovore na nas racun. Mozda nije.
Mozda je neko u BH Telecomu bio merhametli, pa ponudio 6x vise minuta, samo sto se zajebo pa dodao i 20.000 KM racuna... Ponavljam, ne znam sta je trazeno.

Ako nije trazeno beskonacno minuta, sto je neko bio glup pa nudio? Sto nisu ponudili 300.000 min. za 1 KM jeftinije sve skupa?

Mozda je i SDA clan ovako napravio diverziju, a mozda nije...

Ako se trazi najbolja ponuda koja zadovoljava min. zahtjeve, onda se ide na cijenu, i tacka. Ako je trazena najisplativija ponuda sve skupa, tj. cijena/usluge, onda bi to bila ova Telecomova. Medjutim, to i dalje ne znaci da ova Mtelova nije jeftinija, na osnovu neke racunice.

Mozda ce malo povesti racuna i o sluzbenim racunima... Mozda ce im kredit sa 100 KM mjesecno skinuti na 30 po osobi...?

I ove gore cijene su skoro 50% skuplje za BH Telecom, a ne 30%...

Imao sam ja prije par godina natezanja s njima oko jednog velikog ugovora, koji je svasta ukljucivao, dakle pare stizu same... 5 Direktora, 3 struje. Svi paze sta drugi rade, i ko kome moze sta suknuti i dokumentovati za kasnije...

I onda mi je postalo jasno sto sve sto sam logicno pitao i trazio nije moglo... Niko nije htio da se njemu zvono kaci... Kada mi je to jedan od njih u 3 oka nakon 20 dana natezanja najzad direktno rekao ovako, onda sam sve drugo zavrsio za 2 dana, a do tada sam bio izmedju cekica i nakovnja... Kao moze, ali...bas i ne moze...
User avatar
ANamelessGhoul
Posts: 1148
Joined: 23/02/2020 14:50

#18592 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by ANamelessGhoul »

Ibro smradu
Hakiz
Posts: 48386
Joined: 30/07/2015 20:01

#18593 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Hakiz »

Ja sam razočaran u vladu četvorke. Primjeri nemogućnosti prevoza teško pokretnih pacijenata, tolerisanje nerada hitne pomoći itd govore da je Fortina vlada za KS isto ono šta je Novalićeva za FBiH. Nesposobna i neorganizovana.
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#18594 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

Ja koliko znam, m:tel nema fiksnu telefoniju. I ovdje se diskutuje samo o mobilnoj telefoniji. Ko je dobio dio tendera za fiksnu telefoniju?
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#18595 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by invincible1921 »

Ma ibro se prislepo cetvorci i raja ga nesto ko glorifikuje...

Realno covjek privatizovao opatstinu. Da se mediji malo vise bave njegovim radom u SG naslo bi se dovoljno sa se knjiga napise..od nepotizma do nastimanih tendera pa do banalnij stvari ko sto su grantovi ...al eto uso u 4 i zasticen jer nije IN pricati lose o njima..

Kod Senada trubio da se bori sa SDA...borio se da bude Glavni baja na selu a ne obicni baja u gradu
Ci-Nick
Posts: 6883
Joined: 15/03/2015 17:38

#18596 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Ci-Nick »

Styling wrote: 24/03/2021 17:31 Ja koliko znam, m:tel nema fiksnu telefoniju. I ovdje se diskutuje samo o mobilnoj telefoniji. Ko je dobio dio tendera za fiksnu telefoniju?
naraxno BH Telekom.
Šta će sad, hoće li i struju kupiti od Elektroprivrede RS-a da poguraju njihov budžet.
Čemu tender ako postoji RAK i cjenovnik, mogli su kao i dosad ići u direktno pregovaranje i dobiti neki popust.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#18597 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by high_volume »

invincible1921 wrote: 24/03/2021 17:42 Ma ibro se prislepo cetvorci i raja ga nesto ko glorifikuje...

Realno covjek privatizovao opatstinu. Da se mediji malo vise bave njegovim radom u SG naslo bi se dovoljno sa se knjiga napise..od nepotizma do nastimanih tendera pa do banalnij stvari ko sto su grantovi ...al eto uso u 4 i zasticen jer nije IN pricati lose o njima..
:thumbup: Bilo je raznih afera i aferica, još dok je Ibro bio SDA stub Starog Grada, i sve se stručno i uspješno zzataškavalo,a protivnici marginarizirali. Danas je vrijeme da se prašina sa adaktiranih predmeta otpuše, da se otvore predmeti i počne njihovo čitanje i Ibrino procesuiranje.

Zapravo, to je trebalo uraditi još početkom saradnje "Četvorke", i danas ne bismo imali njeno rastavljanje na početne pozicije u GV :-)

Trebalo je sve "afere" sakog od "Četvorke" otvoriti, postaviti na stol, i kazati - prvi koji naruši sklad i dogovor, njegova knjiga ide u javnost i pred pravosuđe :D
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#18598 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Osim_13 »

Neće ni Kifla M:Tel.
lelooo
Posts: 252
Joined: 11/05/2010 17:56

#18599 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by lelooo »

Ovo sa mtelom je stara igranka koju provede dosta FBIH. Dakle, mtel da nisku cijenu, malo uključenog saobraćaja, visoku cijenu razgovora odnosno obračunsku jedinicu od minute ali dobar popust na mobitele i velik budžet za kupovinu. I onda Vlada KS to odabere da bi dobili iPhone od tog ugovora, a na kraju bude veća faktura ali se ključno dobiju mobiteli.
Ovo će oni pravdati svojim glasačima kako su su zeznuli "SDA firmu" ali je bonus mobitel i to je jedino vazno. A na fiksnoj nema ove igranke pa je dobio BHTelecom.
jagugu
Posts: 1225
Joined: 28/07/2018 16:02

#18600 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by jagugu »

Podsjetimo, Ibrahim Hadžibajrić je gostujući na N1 23. veljače govorio o budućnosti i odnosima unutar “Četvorke”.

Tada je odgovorio kako je koalicija stabilna i da ostaje dio “Četvorke”.

“Ostajemo u Četvorci, apsolutno. Prije svega moramo razjasniti neke stvari, četvorka postaje u Kantonu Sarajevo. Neće biti NBL, ali će biti NES”, poručio je tada Hadžibajrić
Locked