Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
User avatar
klizim po parkingu
Posts: 243
Joined: 25/02/2021 23:49

#17951 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by klizim po parkingu »

Istinu govorim wrote: 17/03/2021 15:26
klizim po parkingu wrote: 17/03/2021 15:22
Istinu govorim wrote: 17/03/2021 15:19

Ovo samo pokazuje kako je moguće da danas društvo je više izolovano nego prije sto godina kad si imo dvoje novine.

Imaš svoju eho komoru i ništa ne slušaš van nje.
nije eho komora nego ljudi ne mogu sda ublehasa vise pod kozu nešto ismijavaju a ljudi godinu dana nisu mogli naci ministra zdravstva u sred pandemije tako da umjesto da se poklope minder balije se nasle nesto da govore sram i stid da ih bude
Jašta je nego eho komora, ovakve stvari najviše će doprinijeti raspadu Amerike (ako do istog dođe, s koji mi se ne čini daleko).

Evo zadnji primjer moderator foruma :-) lijepi etiketu (bukvalno) SDA bota čarliju. A čarli jebe sdau i Asimu Kamberu kad šta stigne
ne lijepi carliju nego ovom loginu lik je privatizovao forum zbog trke za salamom i majonezom i ostala sda botovska bratija unistili ste forum sa svojim infatilnim pisanjima
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#17952 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Milenkov buraz »

Istinu govorim wrote: 17/03/2021 15:24
Milenkov buraz wrote: 17/03/2021 15:20 Taj se profit brzo vrati k'o bumerang, ja bih se rado odrekao tog profita a da nam se broj novozaraženih, mrtvih i na raspiratorima duplo smanji. Za ovu godinu niko još nije umro od gladi a govorili su da ćemo SVI poumirati od gladi ako dudlaone i kafane ne budu radile a od COVID-a se itekako umire.
Ali se neće ni vratit nit smanjit broj, jer ljudi nisu prestali radit ono što su radili, samo su se dislocirali
Jebi ga nema niko muda malo i pendrekom udariti po guzici. U ovakvim situacijama demokratija je najgori sistem.
BadBoy
Posts: 9609
Joined: 01/11/2005 21:55

#17953 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by BadBoy »

Milenkov buraz wrote: 17/03/2021 15:20 Taj se profit brzo vrati k'o bumerang, ja bih se rado odrekao tog profita a da nam se broj novozaraženih, mrtvih i na raspiratorima duplo smanji. Za ovu godinu niko još nije umro od gladi a govorili su da ćemo SVI poumirati od gladi ako dudlaone i kafane ne budu radile a od COVID-a se itekako umire.
Ovo godinu dana niko nije uspio dokazati "ekonomija botovima". A pod krinkom brige za ekonomiju su u stvari samo gledali vlastiti interes i da ne moraju mijenjati mijenjati svoje navike koje bi im narušile komoditet.

Sad smo tu gdje jesmo. Good job everyone.
User avatar
Istinu govorim
Posts: 428
Joined: 30/12/2020 18:15
Location: Fašista, šovinista, nacionalista, govornik bosanskog i sve ono što vi mrzite

#17954 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Istinu govorim »

klizim po parkingu wrote: 17/03/2021 15:27
Istinu govorim wrote: 17/03/2021 15:26
klizim po parkingu wrote: 17/03/2021 15:22

nije eho komora nego ljudi ne mogu sda ublehasa vise pod kozu nešto ismijavaju a ljudi godinu dana nisu mogli naci ministra zdravstva u sred pandemije tako da umjesto da se poklope minder balije se nasle nesto da govore sram i stid da ih bude
Jašta je nego eho komora, ovakve stvari najviše će doprinijeti raspadu Amerike (ako do istog dođe, s koji mi se ne čini daleko).

Evo zadnji primjer moderator foruma :-) lijepi etiketu (bukvalno) SDA bota čarliju. A čarli jebe sdau i Asimu Kamberu kad šta stigne
ne lijepi carliju nego ovom loginu lik je privatizovao forum zbog trke za salamom i majonezom i ostala sda botovska bratija unistili ste forum sa svojim infatilnim pisanjima
Login bukvalno prenio tweet (što ne treba radit jer nije twitter jebote) i stavlja se etiketa sda bota u reply, što očigledno implicira da je autor tweeta SDA bot što veze nema sa zdravim razumom.

A ako je šta infantilno, onda je lijepljenje etiketa neistomišljenicima i ako šta upropaštava ideju foruma kao takvog je upravo to.

Definicija foruma:
a meeting or medium where ideas and views on a particular issue can be exchanged.
User avatar
Istinu govorim
Posts: 428
Joined: 30/12/2020 18:15
Location: Fašista, šovinista, nacionalista, govornik bosanskog i sve ono što vi mrzite

#17955 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Istinu govorim »

Milenkov buraz wrote: 17/03/2021 15:28
Istinu govorim wrote: 17/03/2021 15:24
Milenkov buraz wrote: 17/03/2021 15:20 Taj se profit brzo vrati k'o bumerang, ja bih se rado odrekao tog profita a da nam se broj novozaraženih, mrtvih i na raspiratorima duplo smanji. Za ovu godinu niko još nije umro od gladi a govorili su da ćemo SVI poumirati od gladi ako dudlaone i kafane ne budu radile a od COVID-a se itekako umire.
Ali se neće ni vratit nit smanjit broj, jer ljudi nisu prestali radit ono što su radili, samo su se dislocirali
Jebi ga nema niko muda malo i pendrekom udariti po guzici. U ovakvim situacijama demokratija je najgori sistem.
I nakaradno uređena država, slažem se, zato sam i reko kolika je fortina krivica
palermo
Posts: 25340
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#17956 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by palermo »

meridiyan wrote: 17/03/2021 15:03 Zna li neko na sta Nerko konkretno misli ovdje :-)

-Koliko je realna nabavka svih 500.000 vakcina pokazat će vrijeme. Iskreno se nadam da se ova priča neće završiti kao ona oko nabavke respiratora i da se neće pokazati istinitim špekulacije koje su se pojavile odakle dolazi ovih 100.000 vakcina.
Gdje je ovo izjavio ?

Ako je ovo izjavio onda je to za zatvora? Nerko nikako da skonta da on nije forumaš nego je predsjednik jedne od najvećih stranaka u BiH, da je on vlast, hadžija, elita, krema, onaj koji se pita. Dakle, ako nešto znaš da je sumljivo onda izlaziš u javnost jasno i nedvosmisleno, u pitanju su ljudski životi a ne skupštinsko preseravanje. Ako samo lupaš nešto to si u kafani čuo, onda ne samo da si tokmak, nego si i opasan lik koni unosi konfuziju i nemir u ionako sluđeni narod. A najgora bi varijanta bila da Nerko stvarno nešto zna ali neće to da objavi jer čeka za neka vremena kada će to bolje iskoristiti. Zaboravljajući (namjerno ?) da se ovdje radi o ljudskim životima.

Dakle, nadam se da ono ipak nije izjavio nego da su to novinari izmislili. U suprotnom....rekoh već
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#17957 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Login7777 »

Od 04.01.2021. susramljeni napravi Bergamo, dok Kifla hoda Tajipu pod prozorom.

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83454
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17958 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

Login7777 wrote: 17/03/2021 15:44 Od 04.01.2021. susramljeni napravi Bergamo, dok Kifla hoda Tajipu pod prozorom.


Image
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83454
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17959 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

Sjooooo Reufa prorice buducnost
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#17960 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Iker C »

Treba biti realan i reci da je SDa Vlada KS bila uspjesnija od Vlade cetvorke, a SDA Vlada je bila uzasna pa vi vidite kakvu sad imamo vlast.
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#17961 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

Fakat je sramotno, da ne kazem providno, optuzivati Vladu KS za povecanje slucajeva. Kao da je vlada bejbi siter i posao joj je da nas cuva sve za ruku da se ne zarazimo. I Reuf postao SDA/DF bot.

Koliko vidim, krenulo je rapidno sirenje i u drugim kantonima. Bas me zanima sta ce Reuf reci.
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#17962 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Industrialyzer »

palermo wrote: 17/03/2021 15:42
meridiyan wrote: 17/03/2021 15:03 Zna li neko na sta Nerko konkretno misli ovdje :-)

-Koliko je realna nabavka svih 500.000 vakcina pokazat će vrijeme. Iskreno se nadam da se ova priča neće završiti kao ona oko nabavke respiratora i da se neće pokazati istinitim špekulacije koje su se pojavile odakle dolazi ovih 100.000 vakcina.
Gdje je ovo izjavio ?

Ako je ovo izjavio onda je to za zatvora? Nerko nikako da skonta da on nije forumaš nego je predsjednik jedne od najvećih stranaka u BiH, da je on vlast, hadžija, elita, krema, onaj koji se pita. Dakle, ako nešto znaš da je sumljivo onda izlaziš u javnost jasno i nedvosmisleno, u pitanju su ljudski životi a ne skupštinsko preseravanje. Ako samo lupaš nešto to si u kafani čuo, onda ne samo da si tokmak, nego si i opasan lik koni unosi konfuziju i nemir u ionako sluđeni narod. A najgora bi varijanta bila da Nerko stvarno nešto zna ali neće to da objavi jer čeka za neka vremena kada će to bolje iskoristiti. Zaboravljajući (namjerno ?) da se ovdje radi o ljudskim životima.

Dakle, nadam se da ono ipak nije izjavio nego da su to novinari izmislili. U suprotnom....rekoh već
Pa zar nije zbog cijene? 400 hiljada vakcina se racunalo da ide po cijeni od 17€, a sad je to 14€.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83454
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17963 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

Kad je Reuf pricao kako radikalno treba rusit SDA :lol:
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#17964 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by MorningStar »

Samo nasi naprjed da ih Alah sacuva


Ojhaaaa
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#17965 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by meridiyan »

palermo wrote: 17/03/2021 15:42
meridiyan wrote: 17/03/2021 15:03 Zna li neko na sta Nerko konkretno misli ovdje :-)

-Koliko je realna nabavka svih 500.000 vakcina pokazat će vrijeme. Iskreno se nadam da se ova priča neće završiti kao ona oko nabavke respiratora i da se neće pokazati istinitim špekulacije koje su se pojavile odakle dolazi ovih 100.000 vakcina.
Gdje je ovo izjavio ?

Ako je ovo izjavio onda je to za zatvora? Nerko nikako da skonta da on nije forumaš nego je predsjednik jedne od najvećih stranaka u BiH, da je on vlast, hadžija, elita, krema, onaj koji se pita. Dakle, ako nešto znaš da je sumljivo onda izlaziš u javnost jasno i nedvosmisleno, u pitanju su ljudski životi a ne skupštinsko preseravanje. Ako samo lupaš nešto to si u kafani čuo, onda ne samo da si tokmak, nego si i opasan lik koni unosi konfuziju i nemir u ionako sluđeni narod. A najgora bi varijanta bila da Nerko stvarno nešto zna ali neće to da objavi jer čeka za neka vremena kada će to bolje iskoristiti. Zaboravljajući (namjerno ?) da se ovdje radi o ljudskim životima.

Dakle, nadam se da ono ipak nije izjavio nego da su to novinari izmislili. U suprotnom....rekoh već
Intervju za Avaz

https://avaz.ba/vijesti/bih/638224/niks ... espiratora
palermo
Posts: 25340
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#17966 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by palermo »

Industrialyzer wrote: 17/03/2021 15:52
palermo wrote: 17/03/2021 15:42
meridiyan wrote: 17/03/2021 15:03 Zna li neko na sta Nerko konkretno misli ovdje :-)

-Koliko je realna nabavka svih 500.000 vakcina pokazat će vrijeme. Iskreno se nadam da se ova priča neće završiti kao ona oko nabavke respiratora i da se neće pokazati istinitim špekulacije koje su se pojavile odakle dolazi ovih 100.000 vakcina.
Gdje je ovo izjavio ?

Ako je ovo izjavio onda je to za zatvora? Nerko nikako da skonta da on nije forumaš nego je predsjednik jedne od najvećih stranaka u BiH, da je on vlast, hadžija, elita, krema, onaj koji se pita. Dakle, ako nešto znaš da je sumljivo onda izlaziš u javnost jasno i nedvosmisleno, u pitanju su ljudski životi a ne skupštinsko preseravanje. Ako samo lupaš nešto to si u kafani čuo, onda ne samo da si tokmak, nego si i opasan lik koni unosi konfuziju i nemir u ionako sluđeni narod. A najgora bi varijanta bila da Nerko stvarno nešto zna ali neće to da objavi jer čeka za neka vremena kada će to bolje iskoristiti. Zaboravljajući (namjerno ?) da se ovdje radi o ljudskim životima.

Dakle, nadam se da ono ipak nije izjavio nego da su to novinari izmislili. U suprotnom....rekoh već
Pa zar nije zbog cijene? 400 hiljada vakcina se racunalo da ide po cijeni od 17€, a sad je to 14€.
Pa i ja mislio, al evo kažu da je Nerko izjavio...da ponovim
neće pokazati istinitim špekulacije koje su se pojavile odakle dolazi ovih 100.000 vakcina
pa odakle dolaze pička mu materina, reci.......frapantna neodgovornost (naravno, pod uslovom da je ono izjavio)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83454
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17967 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

Pa sa lagera Medimpexa pobogu citas li, nije Rat i Mir.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#17968 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Milenkov buraz »

Login7777 wrote: 17/03/2021 15:44 Od 04.01.2021. susramljeni napravi Bergamo, dok Kifla hoda Tajipu pod prozorom.

Samo još da objasni korelaciju između povećanja zaraženih i u ostalim kantonima i Vlade četvorke. Glupson
palermo
Posts: 25340
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#17969 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by palermo »

_BataZiv_0809 wrote: 17/03/2021 16:00 Pa sa lagera Medimpexa pobogu citas li, nije Rat i Mir.
A na lager su ga donijeli vanzemaljci ? Šta je hotio reći, da ne valjaju vakcine, da im je prošao rok, da su neke žnj kvalitete, de objasni mi Tolstoje......šta nam je poručio Nerko
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83454
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17970 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

palermo wrote: 17/03/2021 16:09
_BataZiv_0809 wrote: 17/03/2021 16:00 Pa sa lagera Medimpexa pobogu citas li, nije Rat i Mir.
A na lager su ga donijeli vanzemaljci ? Šta je hotio reći, da ne valjaju vakcine, da im je prošao rok, da su neke žnj kvalitete, de objasni mi Tolstoje......šta nam je poručio Nerko
Da je sve zavrseno unaprijed. Ne treba biti Tolstoj da se shvati 10 prostoprosirenih recenica.

Da ne bude zabune, slazem se sa tobom da Trenerkas mora pazit sta prica i odasilje u javni prostor, samo mi ide na kurac to sto se vazda pravis nevjest. Toliko.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#17971 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by meridiyan »

Ove uslove Ad hoc komisije je nemoguce "preko noci ispuniti". Jedino ako nisi po necijoj preporuci vec unaprijed znao da ces uci u shemu.

Image
User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1649
Joined: 09/09/2019 10:05

#17972 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Mate_Miso_Kovac »

Misliš da je namješteno ovo? Da se vlada Federacije upustila u sumnjive radnje? Da je privatnik nekako uvezan s vladajucom strankom? Da ce se svi okoristiti od ovoga masno?

Momak, teorije zavjere su druga vrata desno. Ovakve insinuacije su nebulozne, nevidjene i skandalozne 8)
palermo
Posts: 25340
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#17973 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by palermo »

_BataZiv_0809 wrote: 17/03/2021 16:11
palermo wrote: 17/03/2021 16:09
_BataZiv_0809 wrote: 17/03/2021 16:00 Pa sa lagera Medimpexa pobogu citas li, nije Rat i Mir.
A na lager su ga donijeli vanzemaljci ? Šta je hotio reći, da ne valjaju vakcine, da im je prošao rok, da su neke žnj kvalitete, de objasni mi Tolstoje......šta nam je poručio Nerko
Da je sve zavrseno unaprijed. Ne treba biti Tolstoj da se shvati 10 prostoprosirenih recenica.

Da ne bude zabune, slazem se sa tobom da Trenerkas mora pazit sta prica i odasilje u javni prostor, samo mi ide na kurac to sto se vazda pravis nevjest. Toliko.
Ponekad se pravim nevješt, istina. Ali ne u ovom slučaju.I zaista mi nije jasna poenta njegove priče

Doduše, sada je naslučujem, Nerko zapravo opet žudi za respiratorima (aferom respiratora).......što je tužno. U ovoj sadašnjoj situaciji.
A na stranu, što je bogami i politički kontraproduktivno
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#17974 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Login7777 »

User avatar
thekupus
Posts: 7388
Joined: 25/06/2011 22:38

#17975 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by thekupus »

Login7777 wrote: 17/03/2021 16:18
Sda botovi kad Forto pokuša nabaviti vakcine: "Ruši državu, pljuje na šehide, sram te bilo forto daj otkaz"
Sda botovi kad Forto ne uspije nabaviti vakcine: "Ubija narod, čini krivično djelo, sram te bilo forto daj otkaz"
Locked