Ne pričam bolan o Bakiru i SDA jebo njih, pričam o nazivanju Bošnjaka balijama, tumačenju njihovog identiteta, ismijavanju njihove tradicije, dok se za citat Adila Zulfikarpašića dobija mjesečni ban.foxlife wrote: ↑15/03/2021 23:20reci molim te da se zajebavasIstinu govorim wrote: ↑15/03/2021 23:13Jebote ne znam je l problem u mom pisanju ili u tvom razumijevanju. Zaboli me ba za crne robove i jasenovac, govorim kako ovdje, na ovom forumu, da ne idemo van tog okvira imaš teme koje su zaštićene i pišanje po Bošnjacima koje je dozvoljeno. Činjenica da je Ivana Marić posle onakvih izjavA (množina, ne mogu sve bit izvađene iz konteksta) bila gost na sarajevskim televizijama, a ne u opticaju za neku političku funkciju je apsolutno poražavajuća za moj narod.foxlife wrote: ↑15/03/2021 23:08
pa to pitaj nju sto ne pominje jasenovac crne robove i sl
ja ovdje samo vidim da ono sto prica ima nekog smisla
i kao sto neko rece ta izjava je izvadjena iz konteksta (nisam gledao tu izjavu tako da ne mogu pricati ni sta je rekla ni je li izvadjeno iz konteksta)
vidim da je kasnije prozivana za ono obucite uniforme od deda da vidimo koliko ce kojih biti isto po meni nema nista sporno cak mislim da bi se mnogi iznenadili koliko je boraca protiv antifasizma
prvo pitas sta je sa jasenovcem i crnim robovima onda kazes da te zaboli za njih
problem je u tvom shvatanju ocito
pisanje po bosnjacima je dozvoljeno onoliko koliko je dozvoljeno i pisanje po srbima hrvatima i posebno ostalima
ti vidis prozivanje sda bakira itd a ne vidis prozivanje pedje kao cetnika dine kao vojvode ili sta su sve vec rekli za njega
malo dvostruki arsini jel?
cinjenica je da ivana ima pravo to izjaviti
da li ce biti prihvacene ili nece je do nas svih pojedinacno
ja licno za nju nikad nisam cuo do sada tako ni za njene izjave
sto se tice nje kao prijedloga ovdje sam na pocetku napisao da ima puno boljih kandidata od nje tako da ja kao glasac ns nemam problem to reci
da li oni u njoj vide nesto sto mi ne ne znam
razlika izmedju mene konkretno i vas sda poltrona je sto ja greske stranke za koje sam glasao javno kazem i ne ocekujem da ce me neko kazniti za to nego suprotno mogu kazniti samo ja njih dok kod ves je to totalno suprotno
Teme sam naveo kao primjer grupa koje su u jednom historijskom trenutku bile ugrožene i da nije dozvoljena kritika istih i preispitivanje.
Činjenica je da Ivana Marić ima to pravo izjavit i ja ću branit njeno pravo da to izjavi do smrti. Isto tako je činjenica da bi trebala biti izopštena iz javnog života zbog takvih izjava, ali nije.
Najlakše je nalijepit etiketu "bota, sendvičara, sdaovca, poltrona" itd. To te etikete ne čini tačnim
