Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#34551 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by foxlife »

Pa ako je prisutan da je moguce ukljuciti onda ima posebno jer je to stari model
Nije to ovaj novi touchscreen system gdje se disable funkcija ak9 nema i sl

Potrazi po netu kako se to pali uparuje i sl pa ces vjerovatno i uspjeti jer ti mi ovak9 na slijepo slabo mozemo pomoci
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34552 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Nema tu sta puno, sve mi je isto kao kod ovih na yt. Sem eto sto izostaje zadnji korak. Vidjet cu jos istraziti malo sta kako

Image

@Naslovnica ti i tvoji kontakti pa savij. Kad me struja ne puče :mrgreen: varnice pocese. Vidi se da nije mene oko struje da baratam
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#34553 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

@Naslovnica

jesi li riješio šta za lambAdu :mrgreen:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#34554 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by foxlife »

JavierBosnia wrote: 16/03/2021 12:21 Nema tu sta puno, sve mi je isto kao kod ovih na yt. Sem eto sto izostaje zadnji korak. Vidjet cu jos istraziti malo sta kako

Image

@Naslovnica ti i tvoji kontakti pa savij. Kad me struja ne puče :mrgreen: varnice pocese. Vidi se da nije mene oko struje da baratam
Vidim da je kod tebe zamjenjeno ovo media i tp
Kazem ti ovako na daljinu ti tesko mozemo pomoci
A vidi da uparis nesto drugo sa radiom jer je mozda nevidljiv ili sl
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34555 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

foxlife wrote: 16/03/2021 12:42

A vidi da uparis nesto drugo sa radiom jer je mozda nevidljiv ili sl
Kako mislis, sta drugo da uparim?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#34556 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by foxlife »

JavierBosnia wrote: 16/03/2021 12:45
foxlife wrote: 16/03/2021 12:42

A vidi da uparis nesto drugo sa radiom jer je mozda nevidljiv ili sl
Kako mislis, sta drugo da uparim?
Zvucnik npr
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34557 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

foxlife wrote: 16/03/2021 13:12
Zvucnik npr
Ne posjedujem zvucnik, mada mi nije jasno ako sam te dobro razumio. Ako je radio bt nevidljiv, sta god uparivao sa druge strane ne rjesava taj problem. Nije mi na mobitelu bt nevidljiv pa da mijenjam taj uredjaj, nego radio ne ocitava bt
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#34558 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by foxlife »

JavierBosnia wrote: 16/03/2021 13:27
foxlife wrote: 16/03/2021 13:12
Zvucnik npr
Ne posjedujem zvucnik, mada mi nije jasno ako sam te dobro razumio. Ako je radio bt nevidljiv, sta god uparivao sa druge strane ne rjesava taj problem. Nije mi na mobitelu bt nevidljiv pa da mijenjam taj uredjaj, nego radio ne ocitava bt
Pa zato i govorim da vidis hoce li spojiti nesto drugo da skontas do cega je
Naslovnica
Posts: 35432
Joined: 20/03/2013 15:38

#34559 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

JavierBosnia wrote: 16/03/2021 12:21 Nema tu sta puno, sve mi je isto kao kod ovih na yt. Sem eto sto izostaje zadnji korak. Vidjet cu jos istraziti malo sta kako

Image

@Naslovnica ti i tvoji kontakti pa savij. Kad me struja ne puče :mrgreen: varnice pocese. Vidi se da nije mene oko struje da baratam
I ti slušaš svakakve budale na forumu... :D :D :D :gunjastajl:
Naslovnica
Posts: 35432
Joined: 20/03/2013 15:38

#34560 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

mk ultra wrote: 16/03/2021 12:35 @Naslovnica

jesi li riješio šta za lambAdu :mrgreen:
Nisam ni pokušavao.
Prošao tehnički, do idućeg ko živ ko mrtav.
Nisam primijetio neku povećanu potrušnju ili nekakve neuobičajene dimove, ko mu jebe mater.
Ako počnem po majstorima da idem doći će me skuplja pita od tepsije.
:lol:
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#34561 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by avijon »

Naslovnica wrote: 16/03/2021 14:17
mk ultra wrote: 16/03/2021 12:35 @Naslovnica

jesi li riješio šta za lambAdu :mrgreen:
Nisam ni pokušavao.
Prošao tehnički, do idućeg ko živ ko mrtav.
Nisam primijetio neku povećanu potrušnju ili nekakve neuobičajene dimove, ko mu jebe mater.
Ako počnem po majstorima da idem doći će me skuplja pita od tepsije.
:lol:
Kod tebe je kolko se sjecam siromašna smjesa nije obrnuto da dimi itd.
Znaci ti si izgubio konje ahah nego ne bi da te prepadam ali siromasnom smjesom temperature u motoru su vece pa mozda rizikujes ostecenje motora.
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#34562 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ruud »

Ima li neko s ove teme da može koju dodat u vezi sa Turbo servisom na Stupu, bliže aerodroma?! Sveki feedback je dobro došao. Hvala.
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#34563 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by avijon »

ruud wrote: 16/03/2021 16:29 Ima li neko s ove teme da može koju dodat u vezi sa Turbo servisom na Stupu, bliže aerodroma?! Sveki feedback je dobro došao. Hvala.
Ja sam za svaki servis cuo polovicna iskustva osim za užice kod njih dosta vise prednjaci pozitivna iskustva.

Ugl. Treba se saznati zasto je turbo "crkao" , strano tijelo, nedostatak ulja itd.da ne bi opet za dva dana nosio na reparaciju.
User avatar
corolla02
Posts: 11306
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#34564 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by corolla02 »

sta je problem ovdje bgt?

vw je cudo na cesti
zigson
Posts: 4817
Joined: 04/04/2015 22:17

#34565 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

JavierBosnia wrote: 16/03/2021 11:56 @konektovan imam tu opciju bt audio i stoji na ON vec. Ali kada odem to na media stoji samo CD i aux. Kada upalim bt na telefonu ne pronalazi nista da bih se spojio

U uglu mi stoji uvijek No TP kao i AF OFF
Nemas bluetooth modul
DonieBrasco
Posts: 20072
Joined: 31/08/2016 16:09

#34566 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by DonieBrasco »

Image

Da li neko od vas korsiti ili je koristio STP aditive, iskustva, pomaze li ?
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#34567 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by avijon »

DonieBrasco wrote: 16/03/2021 19:46 Image

Da li neko od vas korsiti ili je koristio STP aditive, iskustva, pomaze li ?
Ja sipao jednom liqui moly nisam nista primjetio, sipa se jednom na 2 il 3 hiljade kilometara.. Ugl. sto sam procitao super za prevenciju a za stare naslage il sta vec minimalno ciscenje jer ne smiju svakako biti previse agresivni.
Samo fizicko ciscenje ako je potrebno.
jasko__
Posts: 1166
Joined: 13/11/2009 21:18

#34568 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by jasko__ »

Molim pomoc oko velikog problema.
Ovako, vozim Octaviju 2012 (model 2009-2012) 1.6 tdi 77kw.
u oktobru 2019 godine sam imao problem sa EGR ventilom i isti sam zamjenio, kupio novi 740KM.
Sve bi to bilo u redu da se prije par dana nije upalila spiralna lampica. Nakon sto sam stao, ugasio auto i ponovo upalio auto lampica se ugasila. Otisao sam iz predostroznosti kod majstora da prikljjci dijagnostiku. Nazalost zapamcena grdska je ponovo bio EGR. Trenutno se lampica ne pali ali osjetim da auto ima problem. Primjer je taj sto se motor ugrije na 90C a meni broj obrtaja i dalje na 1000 kao da je motor hladan i osjetim miris izduvnih gasova u autu.
Molim vasu pokoc. Da li je neko imao slican problem, sta je moguci uzrok da ponovo EGR strada za nekih 17 mjeseci. Istina je da vozim gradsku voznju i kratke relacije, auto se zimi od relacija ni ne ugrije.
Ima li neko neki prijedlog. Iskreno nemam pare da dajem ponovo za EGR 740KM. Koje su posljedice za auto ako se isti ugasi softwerski, da li steti turbimi, dpf ili ostalim dijelovima.
Hvala...
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#34569 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

jasko__ wrote: 17/03/2021 11:17 Molim pomoc oko velikog problema.
Ovako, vozim Octaviju 2012 (model 2009-2012) 1.6 tdi 77kw.
u oktobru 2019 godine sam imao problem sa EGR ventilom i isti sam zamjenio, kupio novi 740KM.
Sve bi to bilo u redu da se prije par dana nije upalila spiralna lampica. Nakon sto sam stao, ugasio auto i ponovo upalio auto lampica se ugasila. Otisao sam iz predostroznosti kod majstora da prikljjci dijagnostiku. Nazalost zapamcena grdska je ponovo bio EGR. Trenutno se lampica ne pali ali osjetim da auto ima problem. Primjer je taj sto se motor ugrije na 90C a meni broj obrtaja i dalje na 1000 kao da je motor hladan i osjetim miris izduvnih gasova u autu.
Molim vasu pokoc. Da li je neko imao slican problem, sta je moguci uzrok da ponovo EGR strada za nekih 17 mjeseci. Istina je da vozim gradsku voznju i kratke relacije, auto se zimi od relacija ni ne ugrije.
Ima li neko neki prijedlog. Iskreno nemam pare da dajem ponovo za EGR 740KM. Koje su posljedice za auto ako se isti ugasi softwerski, da li steti turbimi, dpf ili ostalim dijelovima.
Hvala...
Padnu li obrtaji nazad na normalno nakon nekog vremena ili je konstantno na 1000?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#34570 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

stavljeni novi dihtunzi kad si mijenjao?

i da je neispravan ne bi trebao smrdit...
jasko__
Posts: 1166
Joined: 13/11/2009 21:18

#34571 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by jasko__ »

spadnu obrtaji nakon duze voznje.

promjenjeni su svi dihtunzi u kompletu sa EGR
Behemoth
Posts: 138
Joined: 05/03/2021 18:09

#34572 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Behemoth »

jasko__ wrote: 17/03/2021 12:44 spadnu obrtaji nakon duze voznje.

promjenjeni su svi dihtunzi u kompletu sa EGR
Imas opciju egr off i delete ako nisi u situaciji da ili repariras egr ako je to uopste moguce zavisno od konstrukcije. Sa deletetanjem bi moglo doci do gubitka snage sa fabrickim setapom medjutim sa custom mapom to se moze neutralisati.
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#34573 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by avijon »

jasko__ wrote: 17/03/2021 11:17 Molim pomoc oko velikog problema.
Ovako, vozim Octaviju 2012 (model 2009-2012) 1.6 tdi 77kw.
u oktobru 2019 godine sam imao problem sa EGR ventilom i isti sam zamjenio, kupio novi 740KM.
Sve bi to bilo u redu da se prije par dana nije upalila spiralna lampica. Nakon sto sam stao, ugasio auto i ponovo upalio auto lampica se ugasila. Otisao sam iz predostroznosti kod majstora da prikljjci dijagnostiku. Nazalost zapamcena grdska je ponovo bio EGR. Trenutno se lampica ne pali ali osjetim da auto ima problem. Primjer je taj sto se motor ugrije na 90C a meni broj obrtaja i dalje na 1000 kao da je motor hladan i osjetim miris izduvnih gasova u autu.
Molim vasu pokoc. Da li je neko imao slican problem, sta je moguci uzrok da ponovo EGR strada za nekih 17 mjeseci. Istina je da vozim gradsku voznju i kratke relacije, auto se zimi od relacija ni ne ugrije.
Ima li neko neki prijedlog. Iskreno nemam pare da dajem ponovo za EGR 740KM. Koje su posljedice za auto ako se isti ugasi softwerski, da li steti turbimi, dpf ili ostalim dijelovima.
Hvala...
Jesi li ono ti imao nekoliko mjeseci problem sa termostatom pa auto nije nikad postizalo radnu temp, moguce da ima i posljedica toga.
Da ne mozgamo puno, zamjenski dijelovi su go kurac zamjeni ga opet ista ce te sudbina snaci..
Kad uklonis egr kazu povecava se malo temperatura izduvnih gasova i sporije se zagrijava auto ali eto ne jede svoja govna motor ponovo ako razumijes.
Pametno bi bilo provjerit jel taj tvoj zaprljan ili je stvarno nesta "crklo" na njemu. Onda ces ili ocistit ili blokiraj ga + softverski ugasit.
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#34574 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

Diesel gate možda....Sa novim softverom nakon updatea, da bi smanjio VW količinu izduvnih gasova u tim motorima, VW je podesio EGR da duže vremena radi otvoren i tako mu drastično skratio radni vijek.

Uklanjanje EGR-a nije najbolja opcija. Temperatura izduvnih gasova tada se povećava. Klipovi, cilindri, ventili, ulje tada trpe veće toplotno opterećenje, a od proizvođača zavisi kolika mu je rezerva.

Troši li ti motor ulje i koje ulje sipaš u motor ? Prvo trebaš utvrditi zbog čega se tako brzo ponovo začepio. Ako troši ulje, zašto troši, kakve su karike i sl. Od gradske vožnje u tom kratkom periodu nije se začepio, od ove dizel afere nije i to je kratko da se začepi, jedino da troši ulje ili da si nasu pogrešno ulje ili da si kupio pravilne specifikacije a da te neko prešao i prodao ti lažnjak, a lažnjaka ima itekako kod nas.

Trošili ti motor ulje, i koje ti je ulje u motoru ?
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#34575 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

Behemoth wrote: 17/03/2021 13:14
jasko__ wrote: 17/03/2021 12:44 spadnu obrtaji nakon duze voznje.

promjenjeni su svi dihtunzi u kompletu sa EGR
Imas opciju egr off i delete ako nisi u situaciji da ili repariras egr ako je to uopste moguce zavisno od konstrukcije. Sa deletetanjem bi moglo doci do gubitka snage sa fabrickim setapom medjutim sa custom mapom to se moze neutralisati.
Moželi se neutralisat veća temperatura izduvnih gasova i do 300 C ?
Post Reply