Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#34551 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa ako je prisutan da je moguce ukljuciti onda ima posebno jer je to stari model
Nije to ovaj novi touchscreen system gdje se disable funkcija ak9 nema i sl
Potrazi po netu kako se to pali uparuje i sl pa ces vjerovatno i uspjeti jer ti mi ovak9 na slijepo slabo mozemo pomoci
Nije to ovaj novi touchscreen system gdje se disable funkcija ak9 nema i sl
Potrazi po netu kako se to pali uparuje i sl pa ces vjerovatno i uspjeti jer ti mi ovak9 na slijepo slabo mozemo pomoci
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#34552 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nema tu sta puno, sve mi je isto kao kod ovih na yt. Sem eto sto izostaje zadnji korak. Vidjet cu jos istraziti malo sta kako

@Naslovnica ti i tvoji kontakti pa savij. Kad me struja ne puče
varnice pocese. Vidi se da nije mene oko struje da baratam

@Naslovnica ti i tvoji kontakti pa savij. Kad me struja ne puče
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#34553 Re: Pitamo Mehanicare ?
@Naslovnica
jesi li riješio šta za lambAdu
jesi li riješio šta za lambAdu
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#34554 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vidim da je kod tebe zamjenjeno ovo media i tpJavierBosnia wrote: ↑16/03/2021 12:21 Nema tu sta puno, sve mi je isto kao kod ovih na yt. Sem eto sto izostaje zadnji korak. Vidjet cu jos istraziti malo sta kako
@Naslovnica ti i tvoji kontakti pa savij. Kad me struja ne pučevarnice pocese. Vidi se da nije mene oko struje da baratam
Kazem ti ovako na daljinu ti tesko mozemo pomoci
A vidi da uparis nesto drugo sa radiom jer je mozda nevidljiv ili sl
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#34556 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zvucnik npr
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#34558 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa zato i govorim da vidis hoce li spojiti nesto drugo da skontas do cega jeJavierBosnia wrote: ↑16/03/2021 13:27Ne posjedujem zvucnik, mada mi nije jasno ako sam te dobro razumio. Ako je radio bt nevidljiv, sta god uparivao sa druge strane ne rjesava taj problem. Nije mi na mobitelu bt nevidljiv pa da mijenjam taj uredjaj, nego radio ne ocitava bt
-
Naslovnica
- Posts: 35441
- Joined: 20/03/2013 15:38
#34559 Re: Pitamo Mehanicare ?
I ti slušaš svakakve budale na forumu...JavierBosnia wrote: ↑16/03/2021 12:21 Nema tu sta puno, sve mi je isto kao kod ovih na yt. Sem eto sto izostaje zadnji korak. Vidjet cu jos istraziti malo sta kako
@Naslovnica ti i tvoji kontakti pa savij. Kad me struja ne pučevarnice pocese. Vidi se da nije mene oko struje da baratam
-
Naslovnica
- Posts: 35441
- Joined: 20/03/2013 15:38
#34560 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nisam ni pokušavao.
Prošao tehnički, do idućeg ko živ ko mrtav.
Nisam primijetio neku povećanu potrušnju ili nekakve neuobičajene dimove, ko mu jebe mater.
Ako počnem po majstorima da idem doći će me skuplja pita od tepsije.
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#34561 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod tebe je kolko se sjecam siromašna smjesa nije obrnuto da dimi itd.Naslovnica wrote: ↑16/03/2021 14:17Nisam ni pokušavao.
Prošao tehnički, do idućeg ko živ ko mrtav.
Nisam primijetio neku povećanu potrušnju ili nekakve neuobičajene dimove, ko mu jebe mater.
Ako počnem po majstorima da idem doći će me skuplja pita od tepsije.
![]()
Znaci ti si izgubio konje ahah nego ne bi da te prepadam ali siromasnom smjesom temperature u motoru su vece pa mozda rizikujes ostecenje motora.
- ruud
- Posts: 4129
- Joined: 30/07/2008 15:29
#34562 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima li neko s ove teme da može koju dodat u vezi sa Turbo servisom na Stupu, bliže aerodroma?! Sveki feedback je dobro došao. Hvala.
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#34563 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam za svaki servis cuo polovicna iskustva osim za užice kod njih dosta vise prednjaci pozitivna iskustva.
Ugl. Treba se saznati zasto je turbo "crkao" , strano tijelo, nedostatak ulja itd.da ne bi opet za dva dana nosio na reparaciju.
- corolla02
- Posts: 11306
- Joined: 18/02/2009 22:12
- Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
- Horoskop: Gemini
#34564 Re: Pitamo Mehanicare ?
sta je problem ovdje bgt?
vw je cudo na cesti
vw je cudo na cesti
-
zigson
- Posts: 4817
- Joined: 04/04/2015 22:17
#34565 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nemas bluetooth modulJavierBosnia wrote: ↑16/03/2021 11:56 @konektovan imam tu opciju bt audio i stoji na ON vec. Ali kada odem to na media stoji samo CD i aux. Kada upalim bt na telefonu ne pronalazi nista da bih se spojio
U uglu mi stoji uvijek No TP kao i AF OFF
-
DonieBrasco
- Posts: 20074
- Joined: 31/08/2016 16:09
#34566 Re: Pitamo Mehanicare ?

Da li neko od vas korsiti ili je koristio STP aditive, iskustva, pomaze li ?
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#34567 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sipao jednom liqui moly nisam nista primjetio, sipa se jednom na 2 il 3 hiljade kilometara.. Ugl. sto sam procitao super za prevenciju a za stare naslage il sta vec minimalno ciscenje jer ne smiju svakako biti previse agresivni.DonieBrasco wrote: ↑16/03/2021 19:46
Da li neko od vas korsiti ili je koristio STP aditive, iskustva, pomaze li ?
Samo fizicko ciscenje ako je potrebno.
-
jasko__
- Posts: 1166
- Joined: 13/11/2009 21:18
#34568 Re: Pitamo Mehanicare ?
Molim pomoc oko velikog problema.
Ovako, vozim Octaviju 2012 (model 2009-2012) 1.6 tdi 77kw.
u oktobru 2019 godine sam imao problem sa EGR ventilom i isti sam zamjenio, kupio novi 740KM.
Sve bi to bilo u redu da se prije par dana nije upalila spiralna lampica. Nakon sto sam stao, ugasio auto i ponovo upalio auto lampica se ugasila. Otisao sam iz predostroznosti kod majstora da prikljjci dijagnostiku. Nazalost zapamcena grdska je ponovo bio EGR. Trenutno se lampica ne pali ali osjetim da auto ima problem. Primjer je taj sto se motor ugrije na 90C a meni broj obrtaja i dalje na 1000 kao da je motor hladan i osjetim miris izduvnih gasova u autu.
Molim vasu pokoc. Da li je neko imao slican problem, sta je moguci uzrok da ponovo EGR strada za nekih 17 mjeseci. Istina je da vozim gradsku voznju i kratke relacije, auto se zimi od relacija ni ne ugrije.
Ima li neko neki prijedlog. Iskreno nemam pare da dajem ponovo za EGR 740KM. Koje su posljedice za auto ako se isti ugasi softwerski, da li steti turbimi, dpf ili ostalim dijelovima.
Hvala...
Ovako, vozim Octaviju 2012 (model 2009-2012) 1.6 tdi 77kw.
u oktobru 2019 godine sam imao problem sa EGR ventilom i isti sam zamjenio, kupio novi 740KM.
Sve bi to bilo u redu da se prije par dana nije upalila spiralna lampica. Nakon sto sam stao, ugasio auto i ponovo upalio auto lampica se ugasila. Otisao sam iz predostroznosti kod majstora da prikljjci dijagnostiku. Nazalost zapamcena grdska je ponovo bio EGR. Trenutno se lampica ne pali ali osjetim da auto ima problem. Primjer je taj sto se motor ugrije na 90C a meni broj obrtaja i dalje na 1000 kao da je motor hladan i osjetim miris izduvnih gasova u autu.
Molim vasu pokoc. Da li je neko imao slican problem, sta je moguci uzrok da ponovo EGR strada za nekih 17 mjeseci. Istina je da vozim gradsku voznju i kratke relacije, auto se zimi od relacija ni ne ugrije.
Ima li neko neki prijedlog. Iskreno nemam pare da dajem ponovo za EGR 740KM. Koje su posljedice za auto ako se isti ugasi softwerski, da li steti turbimi, dpf ili ostalim dijelovima.
Hvala...
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#34569 Re: Pitamo Mehanicare ?
Padnu li obrtaji nazad na normalno nakon nekog vremena ili je konstantno na 1000?jasko__ wrote: ↑17/03/2021 11:17 Molim pomoc oko velikog problema.
Ovako, vozim Octaviju 2012 (model 2009-2012) 1.6 tdi 77kw.
u oktobru 2019 godine sam imao problem sa EGR ventilom i isti sam zamjenio, kupio novi 740KM.
Sve bi to bilo u redu da se prije par dana nije upalila spiralna lampica. Nakon sto sam stao, ugasio auto i ponovo upalio auto lampica se ugasila. Otisao sam iz predostroznosti kod majstora da prikljjci dijagnostiku. Nazalost zapamcena grdska je ponovo bio EGR. Trenutno se lampica ne pali ali osjetim da auto ima problem. Primjer je taj sto se motor ugrije na 90C a meni broj obrtaja i dalje na 1000 kao da je motor hladan i osjetim miris izduvnih gasova u autu.
Molim vasu pokoc. Da li je neko imao slican problem, sta je moguci uzrok da ponovo EGR strada za nekih 17 mjeseci. Istina je da vozim gradsku voznju i kratke relacije, auto se zimi od relacija ni ne ugrije.
Ima li neko neki prijedlog. Iskreno nemam pare da dajem ponovo za EGR 740KM. Koje su posljedice za auto ako se isti ugasi softwerski, da li steti turbimi, dpf ili ostalim dijelovima.
Hvala...
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#34570 Re: Pitamo Mehanicare ?
stavljeni novi dihtunzi kad si mijenjao?
i da je neispravan ne bi trebao smrdit...
i da je neispravan ne bi trebao smrdit...
-
jasko__
- Posts: 1166
- Joined: 13/11/2009 21:18
#34571 Re: Pitamo Mehanicare ?
spadnu obrtaji nakon duze voznje.
promjenjeni su svi dihtunzi u kompletu sa EGR
promjenjeni su svi dihtunzi u kompletu sa EGR
-
Behemoth
- Posts: 138
- Joined: 05/03/2021 18:09
#34572 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imas opciju egr off i delete ako nisi u situaciji da ili repariras egr ako je to uopste moguce zavisno od konstrukcije. Sa deletetanjem bi moglo doci do gubitka snage sa fabrickim setapom medjutim sa custom mapom to se moze neutralisati.
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#34573 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jesi li ono ti imao nekoliko mjeseci problem sa termostatom pa auto nije nikad postizalo radnu temp, moguce da ima i posljedica toga.jasko__ wrote: ↑17/03/2021 11:17 Molim pomoc oko velikog problema.
Ovako, vozim Octaviju 2012 (model 2009-2012) 1.6 tdi 77kw.
u oktobru 2019 godine sam imao problem sa EGR ventilom i isti sam zamjenio, kupio novi 740KM.
Sve bi to bilo u redu da se prije par dana nije upalila spiralna lampica. Nakon sto sam stao, ugasio auto i ponovo upalio auto lampica se ugasila. Otisao sam iz predostroznosti kod majstora da prikljjci dijagnostiku. Nazalost zapamcena grdska je ponovo bio EGR. Trenutno se lampica ne pali ali osjetim da auto ima problem. Primjer je taj sto se motor ugrije na 90C a meni broj obrtaja i dalje na 1000 kao da je motor hladan i osjetim miris izduvnih gasova u autu.
Molim vasu pokoc. Da li je neko imao slican problem, sta je moguci uzrok da ponovo EGR strada za nekih 17 mjeseci. Istina je da vozim gradsku voznju i kratke relacije, auto se zimi od relacija ni ne ugrije.
Ima li neko neki prijedlog. Iskreno nemam pare da dajem ponovo za EGR 740KM. Koje su posljedice za auto ako se isti ugasi softwerski, da li steti turbimi, dpf ili ostalim dijelovima.
Hvala...
Da ne mozgamo puno, zamjenski dijelovi su go kurac zamjeni ga opet ista ce te sudbina snaci..
Kad uklonis egr kazu povecava se malo temperatura izduvnih gasova i sporije se zagrijava auto ali eto ne jede svoja govna motor ponovo ako razumijes.
Pametno bi bilo provjerit jel taj tvoj zaprljan ili je stvarno nesta "crklo" na njemu. Onda ces ili ocistit ili blokiraj ga + softverski ugasit.
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#34574 Re: Pitamo Mehanicare ?
Diesel gate možda....Sa novim softverom nakon updatea, da bi smanjio VW količinu izduvnih gasova u tim motorima, VW je podesio EGR da duže vremena radi otvoren i tako mu drastično skratio radni vijek.
Uklanjanje EGR-a nije najbolja opcija. Temperatura izduvnih gasova tada se povećava. Klipovi, cilindri, ventili, ulje tada trpe veće toplotno opterećenje, a od proizvođača zavisi kolika mu je rezerva.
Troši li ti motor ulje i koje ulje sipaš u motor ? Prvo trebaš utvrditi zbog čega se tako brzo ponovo začepio. Ako troši ulje, zašto troši, kakve su karike i sl. Od gradske vožnje u tom kratkom periodu nije se začepio, od ove dizel afere nije i to je kratko da se začepi, jedino da troši ulje ili da si nasu pogrešno ulje ili da si kupio pravilne specifikacije a da te neko prešao i prodao ti lažnjak, a lažnjaka ima itekako kod nas.
Trošili ti motor ulje, i koje ti je ulje u motoru ?
Uklanjanje EGR-a nije najbolja opcija. Temperatura izduvnih gasova tada se povećava. Klipovi, cilindri, ventili, ulje tada trpe veće toplotno opterećenje, a od proizvođača zavisi kolika mu je rezerva.
Troši li ti motor ulje i koje ulje sipaš u motor ? Prvo trebaš utvrditi zbog čega se tako brzo ponovo začepio. Ako troši ulje, zašto troši, kakve su karike i sl. Od gradske vožnje u tom kratkom periodu nije se začepio, od ove dizel afere nije i to je kratko da se začepi, jedino da troši ulje ili da si nasu pogrešno ulje ili da si kupio pravilne specifikacije a da te neko prešao i prodao ti lažnjak, a lažnjaka ima itekako kod nas.
Trošili ti motor ulje, i koje ti je ulje u motoru ?
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#34575 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moželi se neutralisat veća temperatura izduvnih gasova i do 300 C ?
