Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#49951 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Iker C »

Ako je Ivana Maric najbolji reprezent Hrvata u Sarajevu onda je Covic u pravu kad kaze da u Sarajevu uopce ne zive Hrvati.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2107
Joined: 22/11/2019 14:14

#49952 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hank Paldum »

Škobo Habu wrote: 13/03/2021 09:50
Login7777 wrote: 13/03/2021 09:45
Slobodno me nazovi balijom, nemoj se ustručavat.
Da ti znaš išta o naciji, kojom se ponosno bubaš u prsa, znao bi da je muslimansko gradsko stanovništvo nazivalo "balijama" vlastite sunarodnike, gorštake koji su bavili stočarstvom i živjeli u planinskim predjelima - tipa Vlašića, Veleža, Romanije itd. zbog toga što su bili ovlaš islamnizirani i zadržali su neke od pred-slavenskih običaja.

No, ako se tako osjećaš - ja tu ne mogu ništa.
Znamo dobro šta znači balija u današnjem kontekstu, nisu ni mnogi Srbi članovi četničkog pokreta pa se opet zovu četnicima i znamo šta to znači u današnjem kontekstu.
Uostalom baš ste vi FGRovci ti što ste zaslužni zašto se danas balija koristi u negativnom kontekstu u izjednačavanju sve tri strane "Zavađaju nas četnici, balije i ustaše".
Srećom pa se kod Ivane dalo zaključiti da ti tvoji pokušaji " Vrijeđam te i još te pokušam uvjeriti da nisam" ne prolaze.
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#49953 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Login7777 »

Škobo Habu wrote: 13/03/2021 09:50
Login7777 wrote: 13/03/2021 09:45
Slobodno me nazovi balijom, nemoj se ustručavat.
Da ti znaš išta o naciji, kojom se ponosno bubaš u prsa, znao bi da je muslimansko gradsko stanovništvo nazivalo "balijama" vlastite sunarodnike, gorštake koji su bavili stočarstvom i živjeli u planinskim predjelima - tipa Vlašića, Veleža, Romanije itd. zbog toga što su bili ovlaš islamnizirani i zadržali su neke od pred-slavenskih običaja.

No, ako se tako osjećaš - ja tu ne mogu ništa.
Isto tako znam koja vrsta ljudi je 90-ih Bošnjake nazivala balijama, a evo imaju i naslijednike po tom pitanju. Zato ti kažem, slobodno nazivaj.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2107
Joined: 22/11/2019 14:14

#49954 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hank Paldum »

Škobo Habu wrote: 13/03/2021 09:44
tataćusak wrote: 13/03/2021 09:22

Udjem na temu kao i na svaku drugu, procitam, rijetko komentarisem ali ovakav izraz da moderacije dopusta :shock: . Bgm i obozavaoci nase stranke poceli kao i vodje :-)
Ja, i?

Napisati da je STAV, glasilo izetbegovićevsko-erdoganskog političkog usmjerenja, ogledan primjer medijskog balinluka, snosi zakonske posljedice? :lol:
Samo piši, možete kako hoćete ali samo do određene granice.
Pisala je i Ivana pa ima danas šanse da postane dogradenačelnica kao to i ja. Pisala je Kristina Ljevak gore stvari pa joj je bila noga sa TVSA, bio je i onaj karikaturista Filip Andronik pa nakon karikature gdje se pominje rahmetli Alija Izetbegović može samo sanjati da crta gdje je crtao.
Tako da možda možeš po forumima tako nešto pisati ali tu ti je i granica.
Škobo Habu
Posts: 9793
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#49955 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Škobo Habu »

Hank Paldum wrote: 13/03/2021 11:48
Škobo Habu wrote: 13/03/2021 09:44
tataćusak wrote: 13/03/2021 09:22

Udjem na temu kao i na svaku drugu, procitam, rijetko komentarisem ali ovakav izraz da moderacije dopusta :shock: . Bgm i obozavaoci nase stranke poceli kao i vodje :-)
Ja, i?

Napisati da je STAV, glasilo izetbegovićevsko-erdoganskog političkog usmjerenja, ogledan primjer medijskog balinluka, snosi zakonske posljedice? :lol:
Samo piši, možete kako hoćete ali samo do određene granice.
Pisala je i Ivana pa ima danas šanse da postane dogradenačelnica kao to i ja. Pisala je Kristina Ljevak gore stvari pa joj je bila noga sa TVSA, bio je i onaj karikaturista Filip Andronik pa nakon karikature gdje se pominje rahmetli Alija Izetbegović može samo sanjati da crta gdje je crtao.
Tako da možda možeš po forumima tako nešto pisati ali tu ti je i granica.
@Hank Paldum @Login7777

Lijep pokušaj da, po naputcima SDA-ovske medijske recepture, od mene pokušate napraviti bošnjakofoba.

No, pošto su moji, kao Bošnjaci, prolazili logore i držali pušku da odbrane svoje dostojanstvo, i, na koncu, za razliku od jednog od vas dvojice, ostali da žive ovdje, trpe i djele nedaće sa sličnim sebi, imam pravo da svakog onoga koji brani ovakvu SDA, koja nam nameće plemensku svijest, neznanje i slijepi radikalizam, umjesto napretka, sigurnosti i prospariteta, nazvati najobičnijim balijom, a njegovu rabotu - balinlukom.

Jedino se tako čovjek može oduprijeti neznanju koje bi mu da nametnu kao vrlinu.

Obojica vodite Filipa Mursela - kući.
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#49956 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Login7777 »

Škobo Habu wrote: 13/03/2021 12:09
Hank Paldum wrote: 13/03/2021 11:48
Škobo Habu wrote: 13/03/2021 09:44

Ja, i?

Napisati da je STAV, glasilo izetbegovićevsko-erdoganskog političkog usmjerenja, ogledan primjer medijskog balinluka, snosi zakonske posljedice? :lol:
Samo piši, možete kako hoćete ali samo do određene granice.
Pisala je i Ivana pa ima danas šanse da postane dogradenačelnica kao to i ja. Pisala je Kristina Ljevak gore stvari pa joj je bila noga sa TVSA, bio je i onaj karikaturista Filip Andronik pa nakon karikature gdje se pominje rahmetli Alija Izetbegović može samo sanjati da crta gdje je crtao.
Tako da možda možeš po forumima tako nešto pisati ali tu ti je i granica.
@Hank Paldum @Login7777

Lijep pokušaj da, po naputcima SDA-ovske medijske recepture, od mene pokušate napraviti bošnjakofoba.

No, pošto su moji, kao Bošnjaci, prolazili logore i držali pušku da odbrane svoje dostojanstvo, i, na koncu, za razliku od jednog od vas dvojice, ostali da žive ovdje, trpe i djele nedaće sa sličnim sebi, imam pravo da svakog onoga koji brani ovakvu SDA, koja nam nameće plemensku svijest, neznanje i slijepi radikalizam, umjesto napretka, sigurnosti i prospariteta, nazvati najobičnijim balijom, a njegovu rabotu - balinlukom.

Jedino se tako čovjek može oduprijeti neznanju koje bi mu da nametnu kao vrlinu.

Obojica vodite Filipa Mursela - kući.
Ne pravimo mi od tebe, nego ti sam od sebe.
Mada nastavi, ja sam za apsolutnu slobodu govora.
Tako znam ko je ko.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2107
Joined: 22/11/2019 14:14

#49957 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hank Paldum »

Škobo Habu wrote: 13/03/2021 12:09
Hank Paldum wrote: 13/03/2021 11:48
Škobo Habu wrote: 13/03/2021 09:44

Ja, i?

Napisati da je STAV, glasilo izetbegovićevsko-erdoganskog političkog usmjerenja, ogledan primjer medijskog balinluka, snosi zakonske posljedice? :lol:
Samo piši, možete kako hoćete ali samo do određene granice.
Pisala je i Ivana pa ima danas šanse da postane dogradenačelnica kao to i ja. Pisala je Kristina Ljevak gore stvari pa joj je bila noga sa TVSA, bio je i onaj karikaturista Filip Andronik pa nakon karikature gdje se pominje rahmetli Alija Izetbegović može samo sanjati da crta gdje je crtao.
Tako da možda možeš po forumima tako nešto pisati ali tu ti je i granica.
@Hank Paldum @Login7777

Lijep pokušaj da, po naputcima SDA-ovske medijske recepture, od mene pokušate napraviti bošnjakofoba.

No, pošto su moji, kao takvi, prolazili logore i držali pušku da odbrane svoje dostojanstvo, i, na koncu, za razliku od jednog od vas dvojice, ostali da žive ovdje, trpe i djele nedaće sa sličnim sebi, imam pravo da svakog onoga koji brani ovakvu SDA, koja nam nameće plemensku svijest, neznanje i slijepi radikalizam, umjesto napretka, sigurnosti i prospariteta, nazvati najobičnijim balijom, a njegovu rabotu - balinlukom.

Jedino se tako čovjek može oduprijeti neznanju koje bi mu da nametnu kao vrlinu.

Obojica vodite Filipa Mursela - kući.
O tvojiim, ma bilo to tvoja familija ili prijatelji ne želim komentarisati jer me na forumu ne interesuju privatne stvari. Ovdje smo svi anonimni i sa lažnim imenima tako da ja gledam kakav je ko isključivo po komentarima što postavljaja i tako želim i da se na mene gleda tako da kod mene ne pale te priče vezane za tvoj život.
Nije me tvoja familija ni zvala balijom pa zbog toga i nema potrebe da ih pominješ i kukavički se kriješ iza njih da bi imao opravdanja za te izraze.
A dobro, da je Filip Mursel Begović samo poznat po tome da je htio veću lopatu bio bi i za tebe više prihvatljiv
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#49958 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MorningStar »

Nac'i nejma karikatura sa rahmetli Alijom nasijem, za karikaturu Muhameda leti glava a za Alijinu ruke sjeci.

:run:






Sve pomahnitalo :lol:
Škobo Habu
Posts: 9793
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#49959 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Škobo Habu »

Hank Paldum wrote: 13/03/2021 12:29
O tvojiim, ma bilo to tvoja familija ili prijatelji ne želim komentarisati jer me na forumu ne interesuju privatne stvari. Ovdje smo svi anonimni i sa lažnim imenima tako da ja gledam kakav je ko isključivo po komentarima što postavljaja i tako želim i da se na mene gleda tako da kod mene ne pale te priče vezane za tvoj život.
Nije me tvoja familija ni zvala balijom pa zbog toga i nema potrebe da ih pominješ i kukavički se kriješ iza njih da bi imao opravdanja za te izraze.
A dobro, da je Filip Mursel Begović samo poznat po tome da je htio veću lopatu bio bi i za tebe više prihvatljiv
Ja se ne krijem, već sa ponosom iznosim vlastiti porodični background. Da bi ti bolje razumio o čemu pišem, te da od mene - sve i da hoćeš - ne možeš nappraviti bošanjakofoba. Hoću reći - auto-šovinistu.

Tvoj ideološki balinluk, to tetošenje SDA iz daleko Alemanije, se ogleda u činjenici da otvoreno lažeš o porijeklu imovine Peđe Kojovića.
Ja, kao neko kome je prezentacija tačnih i istinitih podataka od krucijalne važnosti u komunikaciji na forumu, sam reagovao onako kako to sama laž i zahtjeva - riječ je o spinovanju STAV-a i sličnih ekstremno-desničarskih SDA glasila, koja propavjedaju "medijski baliluk" za ovce koje su spremne pasti travu, umjesto da imaju hljeba i mesa. Kao što ti imaš to pravo u Alemaniji, trenutno, a ovdašnje ovce, svojim upisima, tjeraš u SDA atar da pasu zelenu travu.

Ja tolika ovca nisam.

Reći ću ti samo jednu stvar - otac Peđe Kojovića je bio ugledan doktor. Cijelo vrijeme rata je proveo u Sarajevu. Radio je ono što je najbolje znao - spašavo je ljudske živote. Na takvim "Alijinim Srbima" je ratna SDA gradila priču o mulitetničkoj i multireligijskoj BiH pred kamerama bjelosvjetskih tv kuća, a Karadžić i Koljević su dobijali epilepsiju od njihove pojave.
Naravno, takvim kao ti, to ništa ne znači. Značilo je dok su takvi Srbi i Hrvati bili ikebane za veće stvari, dok su danas, najčešće, četnici ili ustaše.
Tako je za STAV-aroše danas Peđa četnik, sutra možda i ustaša, zavisno od potražnje SDA vrhuške, i zato će ga prozvati kojekakvi dođoši iz Zagreba ili Sandžaka, jer su uvjereni da imaju veće pravo na Sarajevo od Peđe ili njegovog oca.

Al' tako su vas obrazovale Alijine hodže i šejhovi, te na put izveli. Tebe u Alemaniju dok ne skuckaš za dobro auto, stan, vikendicu na moru, a Peđu iz Amerike u Sarajevo, iako je iz Amerike, baš kao ti sada, mogao i dalje prosipati mudrosti, zar ne?
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#49960 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Evo da i ja skobi jednom cestitam. :thumbup:
A ovom drugom da kazem da sam dobio notifikaciju. Ali jebe mi se.
zippoo87
Posts: 19660
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#49961 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

Hank Paldum wrote: 13/03/2021 11:35
Škobo Habu wrote: 13/03/2021 09:50
Login7777 wrote: 13/03/2021 09:45
Slobodno me nazovi balijom, nemoj se ustručavat.
Da ti znaš išta o naciji, kojom se ponosno bubaš u prsa, znao bi da je muslimansko gradsko stanovništvo nazivalo "balijama" vlastite sunarodnike, gorštake koji su bavili stočarstvom i živjeli u planinskim predjelima - tipa Vlašića, Veleža, Romanije itd. zbog toga što su bili ovlaš islamnizirani i zadržali su neke od pred-slavenskih običaja.

No, ako se tako osjećaš - ja tu ne mogu ništa.
Znamo dobro šta znači balija u današnjem kontekstu, nisu ni mnogi Srbi članovi četničkog pokreta pa se opet zovu četnicima i znamo šta to znači u današnjem kontekstu.
Uostalom baš ste vi FGRovci ti što ste zaslužni zašto se danas balija koristi u negativnom kontekstu u izjednačavanju sve tri strane "Zavađaju nas četnici, balije i ustaše".
Srećom pa se kod Ivane dalo zaključiti da ti tvoji pokušaji " Vrijeđam te i još te pokušam uvjeriti da nisam" ne prolaze.
Pa ti i ostali botovi ovdje ste skolski primjer te rijeci "balija","Balinuk" i ostalo...i upravo zbog vas takvih,neko drugi i mene zove balijom ili krezubim balijom...talibani i ostale pogrdne rijeci,jer pripadamo istoj vjerskoj skupini...jer nas vi ruralci,najgori od najgorih,ljudi sa dna kace predstavljate u institucijama i po svijetu...Dzaferovic kada ode van BiH,od njega bjeze kaoda je sugav,pa onda ova Bisera...umjesto da se nadje neka lijepa,zgodna,skolovana,sa kontaktima osoba...ono se salju ovi kucni prijatelji predsjednika stranke ,da stite njegovu guzicu a ne da se brine o diplomatiji.

Balija je upravo ovo sto ste vi...ide u dzamiju a laze,krade,podmece,mulja
Selami sve redom a u kuci boga,hljeb,i sve ostalo psuje.
Lize guzicu svima oko sebe,da se probije da ga neko zaposli...laze,podmece,zavadja narod za sendvic ili neku drugu sadaku.

Zato se i gadite i svojim ljudima,muslimanima...jer biti musliman i biti balija su dvije nespojive stvari
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#49962 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by tataćusak »

Škobo Habu wrote: 13/03/2021 12:50
Hank Paldum wrote: 13/03/2021 12:29
O tvojiim, ma bilo to tvoja familija ili prijatelji ne želim komentarisati jer me na forumu ne interesuju privatne stvari. Ovdje smo svi anonimni i sa lažnim imenima tako da ja gledam kakav je ko isključivo po komentarima što postavljaja i tako želim i da se na mene gleda tako da kod mene ne pale te priče vezane za tvoj život.
Nije me tvoja familija ni zvala balijom pa zbog toga i nema potrebe da ih pominješ i kukavički se kriješ iza njih da bi imao opravdanja za te izraze.
A dobro, da je Filip Mursel Begović samo poznat po tome da je htio veću lopatu bio bi i za tebe više prihvatljiv
Ja se ne krijem, već sa ponosom iznosim vlastiti porodični background. Da bi ti bolje razumio o čemu pišem, te da od mene - sve i da hoćeš - ne možeš nappraviti bošanjakofoba. Hoću reći - auto-šovinistu.

Tvoj ideološki balinluk, to tetošenje SDA iz daleko Alemanije, se ogleda u činjenici da otvoreno lažeš o porijeklu imovine Peđe Kojovića.
Ja, kao neko kome je prezentacija tačnih i istinitih podataka od krucijalne važnosti u komunikaciji na forumu, sam reagovao onako kako to sama laž i zahtjeva - riječ je o spinovanju STAV-a i sličnih ekstremno-desničarskih SDA glasila, koja propavjedaju "medijski baliluk" za ovce koje su spremne pasti travu, umjesto da imaju hljeba i mesa. Kao što ti imaš to pravo u Alemaniji, trenutno, a ovdašnje ovce, svojim upisima, tjeraš u SDA atar da pasu zelenu travu.

Ja tolika ovca nisam.

Reći ću ti samo jednu stvar - otac Peđe Kojovića je bio ugledan doktor. Cijelo vrijeme rata je proveo u Sarajevu. Radio je ono što je najbolje znao - spašavo je ljudske živote. Na takvim "Alijinim Srbima" je ratna SDA gradila priču o mulitetničkoj i multireligijskoj BiH pred kamerama bjelosvjetskih tv kuća, a Karadžić i Koljević su dobijali epilepsiju od njihove pojave.
Naravno, takvim kao ti, to ništa ne znači. Značilo je dok su takvi Srbi i Hrvati bili ikebane za veće stvari, dok su danas, najčešće, četnici ili ustaše.
Tako je za STAV-aroše danas Peđa četnik, sutra možda i ustaša, zavisno od potražnje SDA vrhuške, i zato će ga prozvati kojekakvi dođoši iz Zagreba ili Sandžaka, jer su uvjereni da imaju veće pravo na Sarajevo od Peđe ili njegovog oca.

Al' tako su vas obrazovale Alijine hodže i šejhovi, te na put izveli. Tebe u Alemaniju dok ne skuckaš za dobro auto, stan, vikendicu na moru, a Peđu iz Amerike u Sarajevo, iako je iz Amerike, baš kao ti sada, mogao i dalje prosipati mudrosti, zar ne?

I dalje ne mogu da se nacudim kakve sve bljuvotine moderacija dozvoljava na ovoj temi
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2107
Joined: 22/11/2019 14:14

#49963 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hank Paldum »

zippoo87 wrote: 13/03/2021 14:01
Hank Paldum wrote: 13/03/2021 11:35
Škobo Habu wrote: 13/03/2021 09:50

Da ti znaš išta o naciji, kojom se ponosno bubaš u prsa, znao bi da je muslimansko gradsko stanovništvo nazivalo "balijama" vlastite sunarodnike, gorštake koji su bavili stočarstvom i živjeli u planinskim predjelima - tipa Vlašića, Veleža, Romanije itd. zbog toga što su bili ovlaš islamnizirani i zadržali su neke od pred-slavenskih običaja.

No, ako se tako osjećaš - ja tu ne mogu ništa.
Znamo dobro šta znači balija u današnjem kontekstu, nisu ni mnogi Srbi članovi četničkog pokreta pa se opet zovu četnicima i znamo šta to znači u današnjem kontekstu.
Uostalom baš ste vi FGRovci ti što ste zaslužni zašto se danas balija koristi u negativnom kontekstu u izjednačavanju sve tri strane "Zavađaju nas četnici, balije i ustaše".
Srećom pa se kod Ivane dalo zaključiti da ti tvoji pokušaji " Vrijeđam te i još te pokušam uvjeriti da nisam" ne prolaze.
Pa ti i ostali botovi ovdje ste skolski primjer te rijeci "balija","Balinuk" i ostalo...i upravo zbog vas takvih,neko drugi i mene zove balijom ili krezubim balijom...talibani i ostale pogrdne rijeci,jer pripadamo istoj vjerskoj skupini...jer nas vi ruralci,najgori od najgorih,ljudi sa dna kace predstavljate u institucijama i po svijetu...Dzaferovic kada ode van BiH,od njega bjeze kaoda je sugav,pa onda ova Bisera...umjesto da se nadje neka lijepa,zgodna,skolovana,sa kontaktima osoba...ono se salju ovi kucni prijatelji predsjednika stranke ,da stite njegovu guzicu a ne da se brine o diplomatiji.

Balija je upravo ovo sto ste vi...ide u dzamiju a laze,krade,podmece,mulja
Selami sve redom a u kuci boga,hljeb,i sve ostalo psuje.
Lize guzicu svima oko sebe,da se probije da ga neko zaposli...laze,podmece,zavadja narod za sendvic ili neku drugu sadaku.

Zato se i gadite i svojim ljudima,muslimanima...jer biti musliman i biti balija su dvije nespojive stvari
Image
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2107
Joined: 22/11/2019 14:14

#49964 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hank Paldum »

Škobo Habu wrote: 13/03/2021 12:50
Hank Paldum wrote: 13/03/2021 12:29
O tvojiim, ma bilo to tvoja familija ili prijatelji ne želim komentarisati jer me na forumu ne interesuju privatne stvari. Ovdje smo svi anonimni i sa lažnim imenima tako da ja gledam kakav je ko isključivo po komentarima što postavljaja i tako želim i da se na mene gleda tako da kod mene ne pale te priče vezane za tvoj život.
Nije me tvoja familija ni zvala balijom pa zbog toga i nema potrebe da ih pominješ i kukavički se kriješ iza njih da bi imao opravdanja za te izraze.
A dobro, da je Filip Mursel Begović samo poznat po tome da je htio veću lopatu bio bi i za tebe više prihvatljiv
Ja se ne krijem, već sa ponosom iznosim vlastiti porodični background. Da bi ti bolje razumio o čemu pišem, te da od mene - sve i da hoćeš - ne možeš nappraviti bošanjakofoba. Hoću reći - auto-šovinistu.

Tvoj ideološki balinluk, to tetošenje SDA iz daleko Alemanije, se ogleda u činjenici da otvoreno lažeš o porijeklu imovine Peđe Kojovića.
Ja, kao neko kome je prezentacija tačnih i istinitih podataka od krucijalne važnosti u komunikaciji na forumu, sam reagovao onako kako to sama laž i zahtjeva - riječ je o spinovanju STAV-a i sličnih ekstremno-desničarskih SDA glasila, koja propavjedaju "medijski baliluk" za ovce koje su spremne pasti travu, umjesto da imaju hljeba i mesa. Kao što ti imaš to pravo u Alemaniji, trenutno, a ovdašnje ovce, svojim upisima, tjeraš u SDA atar da pasu zelenu travu.

Ja tolika ovca nisam.

Reći ću ti samo jednu stvar - otac Peđe Kojovića je bio ugledan doktor. Cijelo vrijeme rata je proveo u Sarajevu. Radio je ono što je najbolje znao - spašavo je ljudske živote. Na takvim "Alijinim Srbima" je ratna SDA gradila priču o mulitetničkoj i multireligijskoj BiH pred kamerama bjelosvjetskih tv kuća, a Karadžić i Koljević su dobijali epilepsiju od njihove pojave.
Naravno, takvim kao ti, to ništa ne znači. Značilo je dok su takvi Srbi i Hrvati bili ikebane za veće stvari, dok su danas, najčešće, četnici ili ustaše.
Tako je za STAV-aroše danas Peđa četnik, sutra možda i ustaša, zavisno od potražnje SDA vrhuške, i zato će ga prozvati kojekakvi dođoši iz Zagreba ili Sandžaka, jer su uvjereni da imaju veće pravo na Sarajevo od Peđe ili njegovog oca.

Al' tako su vas obrazovale Alijine hodže i šejhovi, te na put izveli. Tebe u Alemaniju dok ne skuckaš za dobro auto, stan, vikendicu na moru, a Peđu iz Amerike u Sarajevo, iako je iz Amerike, baš kao ti sada, mogao i dalje prosipati mudrosti, zar ne?
Ta priča ima smisla dok sami ne dođete do Željka Komšića, onda popljujete sami ovo šta ste napisali
zippoo87
Posts: 19660
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#49965 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

Hank Paldum wrote: 13/03/2021 14:35
zippoo87 wrote: 13/03/2021 14:01
Hank Paldum wrote: 13/03/2021 11:35
Znamo dobro šta znači balija u današnjem kontekstu, nisu ni mnogi Srbi članovi četničkog pokreta pa se opet zovu četnicima i znamo šta to znači u današnjem kontekstu.
Uostalom baš ste vi FGRovci ti što ste zaslužni zašto se danas balija koristi u negativnom kontekstu u izjednačavanju sve tri strane "Zavađaju nas četnici, balije i ustaše".
Srećom pa se kod Ivane dalo zaključiti da ti tvoji pokušaji " Vrijeđam te i još te pokušam uvjeriti da nisam" ne prolaze.
Pa ti i ostali botovi ovdje ste skolski primjer te rijeci "balija","Balinuk" i ostalo...i upravo zbog vas takvih,neko drugi i mene zove balijom ili krezubim balijom...talibani i ostale pogrdne rijeci,jer pripadamo istoj vjerskoj skupini...jer nas vi ruralci,najgori od najgorih,ljudi sa dna kace predstavljate u institucijama i po svijetu...Dzaferovic kada ode van BiH,od njega bjeze kaoda je sugav,pa onda ova Bisera...umjesto da se nadje neka lijepa,zgodna,skolovana,sa kontaktima osoba...ono se salju ovi kucni prijatelji predsjednika stranke ,da stite njegovu guzicu a ne da se brine o diplomatiji.

Balija je upravo ovo sto ste vi...ide u dzamiju a laze,krade,podmece,mulja
Selami sve redom a u kuci boga,hljeb,i sve ostalo psuje.
Lize guzicu svima oko sebe,da se probije da ga neko zaposli...laze,podmece,zavadja narod za sendvic ili neku drugu sadaku.

Zato se i gadite i svojim ljudima,muslimanima...jer biti musliman i biti balija su dvije nespojive stvari
Image
Kada nemas odgovor,stavis smajli ili sliku...tako vas uce je li tako?
Dzaba sto ti zivis van BiH...kada se vrtis po SDA viber grupama i upijas njihovo smece...zato i jesi isti takav :lol:
Škobo Habu
Posts: 9793
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#49966 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Škobo Habu »

Hank Paldum wrote: 13/03/2021 14:37
Ta priča ima smisla dok sami ne dođete do Željka Komšića, onda popljujete sami ovo šta ste napisali
Komšić je svoj patriotizam privilegovao i dobro od njega živi.

Šta je to Željko veći patriota od Slaviše Šućura?
User avatar
Istinu govorim
Posts: 428
Joined: 30/12/2020 18:15
Location: Fašista, šovinista, nacionalista, govornik bosanskog i sve ono što vi mrzite

#49967 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Istinu govorim »

tataćusak wrote: 13/03/2021 14:34
Škobo Habu wrote: 13/03/2021 12:50
Hank Paldum wrote: 13/03/2021 12:29
O tvojiim, ma bilo to tvoja familija ili prijatelji ne želim komentarisati jer me na forumu ne interesuju privatne stvari. Ovdje smo svi anonimni i sa lažnim imenima tako da ja gledam kakav je ko isključivo po komentarima što postavljaja i tako želim i da se na mene gleda tako da kod mene ne pale te priče vezane za tvoj život.
Nije me tvoja familija ni zvala balijom pa zbog toga i nema potrebe da ih pominješ i kukavički se kriješ iza njih da bi imao opravdanja za te izraze.
A dobro, da je Filip Mursel Begović samo poznat po tome da je htio veću lopatu bio bi i za tebe više prihvatljiv
Ja se ne krijem, već sa ponosom iznosim vlastiti porodični background. Da bi ti bolje razumio o čemu pišem, te da od mene - sve i da hoćeš - ne možeš nappraviti bošanjakofoba. Hoću reći - auto-šovinistu.

Tvoj ideološki balinluk, to tetošenje SDA iz daleko Alemanije, se ogleda u činjenici da otvoreno lažeš o porijeklu imovine Peđe Kojovića.
Ja, kao neko kome je prezentacija tačnih i istinitih podataka od krucijalne važnosti u komunikaciji na forumu, sam reagovao onako kako to sama laž i zahtjeva - riječ je o spinovanju STAV-a i sličnih ekstremno-desničarskih SDA glasila, koja propavjedaju "medijski baliluk" za ovce koje su spremne pasti travu, umjesto da imaju hljeba i mesa. Kao što ti imaš to pravo u Alemaniji, trenutno, a ovdašnje ovce, svojim upisima, tjeraš u SDA atar da pasu zelenu travu.

Ja tolika ovca nisam.

Reći ću ti samo jednu stvar - otac Peđe Kojovića je bio ugledan doktor. Cijelo vrijeme rata je proveo u Sarajevu. Radio je ono što je najbolje znao - spašavo je ljudske živote. Na takvim "Alijinim Srbima" je ratna SDA gradila priču o mulitetničkoj i multireligijskoj BiH pred kamerama bjelosvjetskih tv kuća, a Karadžić i Koljević su dobijali epilepsiju od njihove pojave.
Naravno, takvim kao ti, to ništa ne znači. Značilo je dok su takvi Srbi i Hrvati bili ikebane za veće stvari, dok su danas, najčešće, četnici ili ustaše.
Tako je za STAV-aroše danas Peđa četnik, sutra možda i ustaša, zavisno od potražnje SDA vrhuške, i zato će ga prozvati kojekakvi dođoši iz Zagreba ili Sandžaka, jer su uvjereni da imaju veće pravo na Sarajevo od Peđe ili njegovog oca.

Al' tako su vas obrazovale Alijine hodže i šejhovi, te na put izveli. Tebe u Alemaniju dok ne skuckaš za dobro auto, stan, vikendicu na moru, a Peđu iz Amerike u Sarajevo, iako je iz Amerike, baš kao ti sada, mogao i dalje prosipati mudrosti, zar ne?

I dalje ne mogu da se nacudim kakve sve bljuvotine moderacija dozvoljava na ovoj temi
Jer je dozvoljeno vrijeđat Bošnjake. Za komentare o Vlasima, Đikanima, Šokcima, bosanskim ponijima, se dobijaju banovi.

A zašto je to tako najbolje je vidjeti pod vlasnička struktura klixa
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2107
Joined: 22/11/2019 14:14

#49968 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hank Paldum »

zippoo87 wrote: 13/03/2021 14:50
Hank Paldum wrote: 13/03/2021 14:35
zippoo87 wrote: 13/03/2021 14:01

Pa ti i ostali botovi ovdje ste skolski primjer te rijeci "balija","Balinuk" i ostalo...i upravo zbog vas takvih,neko drugi i mene zove balijom ili krezubim balijom...talibani i ostale pogrdne rijeci,jer pripadamo istoj vjerskoj skupini...jer nas vi ruralci,najgori od najgorih,ljudi sa dna kace predstavljate u institucijama i po svijetu...Dzaferovic kada ode van BiH,od njega bjeze kaoda je sugav,pa onda ova Bisera...umjesto da se nadje neka lijepa,zgodna,skolovana,sa kontaktima osoba...ono se salju ovi kucni prijatelji predsjednika stranke ,da stite njegovu guzicu a ne da se brine o diplomatiji.

Balija je upravo ovo sto ste vi...ide u dzamiju a laze,krade,podmece,mulja
Selami sve redom a u kuci boga,hljeb,i sve ostalo psuje.
Lize guzicu svima oko sebe,da se probije da ga neko zaposli...laze,podmece,zavadja narod za sendvic ili neku drugu sadaku.

Zato se i gadite i svojim ljudima,muslimanima...jer biti musliman i biti balija su dvije nespojive stvari
Image
Kada nemas odgovor,stavis smajli ili sliku...tako vas uce je li tako?
Dzaba sto ti zivis van BiH...kada se vrtis po SDA viber grupama i upijas njihovo smece...zato i jesi isti takav :lol:
Važna je poruka slike, tačno "u sridu".
A malo vas zeza što ja uopšte ne živim u BiH pa vam ne pali priča da pišem iz centrale pa je viber grupa najbolje šta znaš smisliti :lol:
Ne brini se, ne treba nikakva viber grupa jer znam bar 20 ljudi u mojoj blizini koji od srca bez ikakvog interesa glasaju i glasali su dok ta aplikacija nije ni postojala, e sad pomnoži tih 20 ljudi sa članovima njihove familije pa izračunaj koliko je to, a ne računam koliko ima Bošnkaka što nosi blizu mene.

Mada imam jednu dobru i jednu lošu vijest za tebe.
Dobra vijest je da možda ovaj put SDA neće dobiti baš toliko glasova kao uvijek jer je Narod i Pravda kao nova velika bošnjačka stranka ostavila utisak, važno je samo da nisu FGR stranke :bih:
A loša vijest je, a to ćeš tek za 4-5 godine shvatiti da sam u pravu, da će NiP postati nova SDA.

Kao što kažu, može uvijek gore od gorega, vi ste mislili da ne može gore od SDA a dobit ćete SDA1 vs. SDA2 pa birajte.
Škobo Habu
Posts: 9793
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#49969 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Škobo Habu »

Istinu govorim wrote: 13/03/2021 15:09
Jer je dozvoljeno vrijeđat Bošnjake. Za komentare o Vlasima, Đikanima, Šokcima, bosanskim ponijima, se dobijaju banovi.

A zašto je to tako najbolje je vidjeti pod vlasnička struktura klixa
Niko ne vrijeđa Bošnjake. Zna se na koga se tačno odnosi riječ - balinluk. Na primitivce koji u SDA vide jedini smisao u životu.

Za takve je Kojović - četnik, Franjo Šarčević - ustaša itd.

Čupate iz konteksta svim silama. :roll:
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#49970 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by meridiyan »

Hank Paldum wrote: 13/03/2021 15:16
Mada imam jednu dobru i jednu lošu vijest za tebe.
Dobra vijest je da možda ovaj put SDA neće dobiti baš toliko glasova kao uvijek jer je Narod i Pravda kao nova velika bošnjačka stranka ostavila utisak, važno je samo da nisu FGR stranke :bih:
A loša vijest je, a to ćeš tek za 4-5 godine shvatiti da sam u pravu, da će NiP postati nova SDA.

Kao što kažu, može uvijek gore od gorega, vi ste mislili da ne može gore od SDA a dobit ćete SDA1 vs. SDA2 pa birajte.
100% i otrest ce ih ko istroseni kurton.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2107
Joined: 22/11/2019 14:14

#49971 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hank Paldum »

Škobo Habu wrote: 13/03/2021 14:52
Hank Paldum wrote: 13/03/2021 14:37
Ta priča ima smisla dok sami ne dođete do Željka Komšića, onda popljujete sami ovo šta ste napisali
Komšić je svoj patriotizam privilegovao i dobro od njega živi.

Šta je to Željko veći patriota od Slaviše Šućura?
Kao što Kojović dobro živi na priči "Srbin u Sarajevu koji se bori za multi-kulti BiH" a osim toga nije ništa postigao, znači živi samo od te priče a živi bolje od 90% Bošnjaka u Sarajevu i 90% Srba u rs-u. Ugrožen kao HDZovci kao Hrvati u Federaciji, po čemu je on važniji od Slaviše Šućura?

Uostalom, moj prijašnji komentar je se odnosilo na to što svaku kritiku Ivane i Vuka vi odmah okrećete na "Ode Almir doće Dragan" da nekome smeta ime a kada vi kritikujete Komšića onda vi dvolično govorite da nema veze sa imenom nego samo kritikukete njegove postupke. Kao što napisah, sve što ovdje pišete pada u vodu kod prvog kritikovanja Komšića.
User avatar
Istinu govorim
Posts: 428
Joined: 30/12/2020 18:15
Location: Fašista, šovinista, nacionalista, govornik bosanskog i sve ono što vi mrzite

#49972 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Istinu govorim »

Škobo Habu wrote: 13/03/2021 15:26
Istinu govorim wrote: 13/03/2021 15:09
Jer je dozvoljeno vrijeđat Bošnjake. Za komentare o Vlasima, Đikanima, Šokcima, bosanskim ponijima, se dobijaju banovi.

A zašto je to tako najbolje je vidjeti pod vlasnička struktura klixa
Niko ne vrijeđa Bošnjake. Zna se na koga se tačno odnosi riječ - balinluk. Na primitivce koji u SDA vide jedini smisao u životu.

Za takve je Kojović - četnik, Franjo Šarčević - ustaša itd.

Čupate iz konteksta svim silama. :roll:
Franjo Sarčević je real life labud sa ovog foruma, samo inteligentniji.

A o tome na koga se odnosi i kako se vidi iz upotrebe.
zippoo87
Posts: 19660
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#49973 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

Hank Paldum wrote: 13/03/2021 15:32
Škobo Habu wrote: 13/03/2021 14:52
Hank Paldum wrote: 13/03/2021 14:37
Ta priča ima smisla dok sami ne dođete do Željka Komšića, onda popljujete sami ovo šta ste napisali
Komšić je svoj patriotizam privilegovao i dobro od njega živi.

Šta je to Željko veći patriota od Slaviše Šućura?
Kao što Kojović dobro živi na priči "Srbin u Sarajevu koji se bori za multi-kulti BiH" a osim toga nije ništa postigao, znači živi samo od te priče a živi bolje od 90% Bošnjaka u Sarajevu i 90% Srba u rs-u. Ugrožen kao HDZovci kao Hrvati u Federaciji, po čemu je on važniji od Slaviše Šućura?

Uostalom, moj prijašnji komentar je se odnosilo na to što svaku kritiku Ivane i Vuka vi odmah okrećete na "Ode Almir doće Dragan" da nekome smeta ime a kada vi kritikujete Komšića onda vi dvolično govorite da nema veze sa imenom nego samo kritikukete njegove postupke. Kao što napisah, sve što ovdje pišete pada u vodu kod prvog kritikovanja Komšića.
Opet lazes i spinujes a nisi SDA bot,je li tako ? :lol:

Pedja nikada nije furao tu nacionalisticku pricu o ugrozenosti srba ...cak ni kada su ga fizicki napadali a medijski da ne pricam
Previse si vise ofiran sa tim lazima...svaki post ti sadrzi barem jednu laz
I Pedja je predsjednik stranke 4-5 godina a na budzetu je na funkcijama gdje je direktno biran...dakle legitimno izabran
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#49974 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by JoseMujica »

ultima_palabra wrote: 13/03/2021 03:24
JoseMujica wrote: 12/03/2021 13:47
Međutim, a prema pisanju portala Istraga, premijer Edin Forto ovlastio je firmu IDS Zdrava sredina koja se bavi dezinfekcijom, dezinsekcijom i deratizacijom da u ime Vlade Kantona Sarajevo skuplja ponude za nabavku vakcina protiv COVID-a 19. Ovlaštenje je sačinjeno i potpisano 8. marta ove godine i Vlada navodi da želi nabaviti “najmanje 100 hiljada doza vakcina za građane Kantona Sarajevo”.
sreča pa nisu Fadilovi malinari vego Kiflini tamanitelji štakora i žohara :evil:
Sreca pa nije sendvic sa salamom, nego teletina u restoranu drzavnog parlamenta :mrgreen:
samo podržavamo FGR talove!


ipak se tek uteklo s krumpirišta povijesne zbiljnosti :evil:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#49975 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by daddy-kool »

Locked