Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#17701 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by MorningStar »

Osim_13 wrote: 12/03/2021 19:19 Zaključan sam 12-ti dan, tek na noge stao kako spada. Biće ovo bolje, nadati se.
Kakvog si inace zdravstvenog stanja - i fizicka sprema - treniras / jesi li u optimalnoj grupi sto se tice kilaze (nije zafrkancija ozbiljno pitam)
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#17702 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Osim_13 »

MorningStar wrote: 12/03/2021 19:21
Osim_13 wrote: 12/03/2021 19:19 Zaključan sam 12-ti dan, tek na noge stao kako spada. Biće ovo bolje, nadati se.
Kakvog si inace zdravstvenog stanja - i fizicka sprema - treniras / jesi li u optimalnoj grupi sto se tice kilaze (nije zafrkancija ozbiljno pitam)
Nemam nikakvog hroničnog oboljenja, što se tiče treniranja ništa više od običnih kućnih vježbi :D kilaža je proporcionalna visini. Ma bolje sam sad, prošla je sedmica bila gurava. Osjetim da se oporavljam uglavnom.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#17703 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by MorningStar »

Nadam se da ces se brzo oporaviti sve najbolje :thumbup:

I ponekad onda malo bicikla,trake i koji tegic , znaci puno ja mislim ...
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#17704 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Osim_13 »

Hvala, ma biće. Samo pozitivno razmišljati :D
statixx
Posts: 9837
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#17705 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by statixx »

Sejinu pljesku smaz'o i zalimpa dzoju...nikad bolji lockdown :bih:
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#17706 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by fosna2014 »

Osim_13 wrote: 12/03/2021 19:27 Hvala, ma biće. Samo pozitivno razmišljati :D

:lol: :thumbup:
User avatar
pici
Posts: 46394
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#17707 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

Image
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#17708 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by laik1981 »

statixx
Posts: 9837
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#17709 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by statixx »

Forto u misiji unistavanja ZOI-a. :-D
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#17710 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Login7777 »


Image
Ono što su Vijesti.ba ranije danas pisale brzo se potvrdilo. Nesposobni premijer KS Edin Forto i u najnovijem je medijskom istupu bježao od odgovornosti i pričao o drugim nivoima vlasti.


Forto vodi kanton koji bilježi najtežu epidemiološku situaciju u državi, ali mu ni na kraj pameti nije da preuzme odgovornost za procese i počne donositi konkretnije mjere. Već smo pisali i o dvostrukim aršinima aktuelnog premijera, pa bi bilo interesantno vidjeti šta bi opozicioni Forto i stranke koje ga podržavaju iz opozicije poručile aktuelnom premijeru i vladajućoj većini.

Zdravstveni savjet SDP-a bi vjerovatno kao i u oktobru 2020. godine premijeru Forti poručio kako “Vlada KS nije učinila ništa da zaustavi širenje korone, a ako nema snage neka potraži pomoć“.

Tako je SDP kritikovao bivšu Vladu KS koja je imala neuporedivo bolje rezultate u borbi protiv pandemije od aktuelne Fortine.

S obzirom da je situacija identična onoj iz oktobra, SDP-ovo saopštenje je aktuelno i danas, kao i prije četiri mjeseca: "Vlada Kantona Sarajevo proteklih dana, osim mjere kojom se propisuje online nastava, nije donijela niti jednu jedinu naredbu kojom bi smanjila i zaustavila rapidno širenje korona virusa u Kantonu Sarajevo", naveli su tada u saopćenju iz SDP-a.

Dodali bi da u zdravstvenim ustanovama kantona ponestaje smještajnog kapaciteta za oboljele, te da ako Forto i njegova vlada nemaju kapaciteta, snage i volje da predlože i usvoje potrebne mjere, krajnje je vrijeme da pozovu i traže stručnu pomoć koju, barem u SDP-u žele pružiti.

Naša stranka bi se oglasila reakcijom da je aktuelna Fortina vlada pred kolapsom i pozvala ga da, ako se ne može uozbiljiti, vođenje Kantona prepusti aktuelmo Forti koji to zna.

Doktor Dragan Stevanović bi riješio put pacijenta za 20 minuta i izdao preporuke za bolju organizaciju zdravstva. Poručio bi da bi opozicionar Forto, da je na mjestu aktuelnog Forte, prihvatio preporuku da “trijažu vrši najiskusniji ljekar u ustanovi koji je u smjeni a ne ljekari početnici”. Opozicioni Forto bi u odnosu na aktuelnog prihvatio i prijedlog dr. Stevanovića da “odredi bar jednu privatnu bolnicu u Kantonu koja mže biti rezervna bolnica Kantona", itd.

Bivši premijer Forto bi putem medija aktuelnom premjeru Forti predložio konkretne mjere kao što je “paket pomoći za novoprijavljene na biro i barem uduplati pomoć narednih 12 mjeseci.”

A onda bi četvorka i nezavisni zastupnici u obrazloženju za smjenu Fortinu vladu kritikovali da nije trebala čekati više nivoe, te bi napisali: “Aktualna Vlada Kantona Sarajevo demonstrirala je izostanak liderstva u najtežim trenucima za građane Kantona Sarajevo. Čekajući instrukcije i zakašnjelu pomoć viših nivoa vlasti u periodu pandemije koronavirusa, koji je iziskivao hitne intervencije, svjesno je zanemarila svoje ustavne ovlasti da pravovremeno djeluje i pomogne svojim građanima”.

Tako otprilike zvuči kada se stvari postave po onoj “šta bi bilo, kad bi bilo”. Upravo tako je premijer Forto gostujući danas na N1 poručio kako bi svi mi već bili vakcinisani da on vodi državni ili federalni nivo vlasti.

Na sreću ostatka države i nesreću građana KS, s obzirom na rezultate kakve ima i situaciju u kojoj se danas nalazi kanton kojim upravlja, Forto je samo premijer ovog kantona
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#17711 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Osim_13 »

:lol:
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#17712 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Sigma90 »

Opet se ova sda podrigusa login ukljucila. Bilo se na dzumi, rukovalo s baketom. Nece se opet ruke prati tri dana od srece. Ali valja sad opet botovati za majonezu. :bih:
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#17713 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Horcrux »

Login7777 wrote: 12/03/2021 20:08
...
Jel te, Boga ti, stid ovo prenositi?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#17714 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by ultima_palabra »

Salko obecao Poli naredne sedmice ako budu energicni.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83502
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17715 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

Kad SDA dodje po svoje tu obraz kofere vec pakuje
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#17716 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Osim_13 »

Image
User avatar
klizim po parkingu
Posts: 243
Joined: 25/02/2021 23:49

#17717 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by klizim po parkingu »

Osim_13 wrote: 12/03/2021 21:08 Image
Image
ovo dobiju kad nakucaju preko dvjesto postova u sedmici :lol: :mrgreen:
User avatar
klizim po parkingu
Posts: 243
Joined: 25/02/2021 23:49

#17718 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by klizim po parkingu »

sebija na n1 o saloncima sva dugogodišnji politika sda botova da druge nazivaju saloncima sad ide i od prve iz mosnjaka
zippoo87
Posts: 19661
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#17719 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by zippoo87 »

Izgleda da Sebija vodi i botovsku brigadu :lol: :lol:
elk
Posts: 3154
Joined: 14/08/2006 12:03

#17720 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by elk »

Oj bavcica :lol:
Mjera za brata logina. Ne treba ni sir, ni ajvar.
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#17721 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by A_A_AKCIJA »

zippoo87 wrote: 12/03/2021 22:35 Izgleda da Sebija vodi i botovsku brigadu :lol: :lol:
Jel' to još niste skontali da je login anagram od Lingo? :D
zippoo87
Posts: 19661
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#17722 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by zippoo87 »

A_A_AKCIJA wrote: 12/03/2021 23:58
zippoo87 wrote: 12/03/2021 22:35 Izgleda da Sebija vodi i botovsku brigadu :lol: :lol:
Jel' to još niste skontali da je login anagram od Lingo? :D
Mirsad ?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#17723 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by ultima_palabra »

Ali cuj Slobodne Bosne, "pogubljeni" premijer... vodili ga na giljotinu ili elektricnu stolicu, valjda :-) Ako vec moraju biti placenici, moraju li biti nepismeni?
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#17724 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Sigma90 »

A_A_AKCIJA wrote: 12/03/2021 23:58
zippoo87 wrote: 12/03/2021 22:35 Izgleda da Sebija vodi i botovsku brigadu :lol: :lol:
Jel' to još niste skontali da je login anagram od Lingo? :D
:lol:
Botina prava.
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#17725 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Login7777 »

Image
Image
Locked