Kakvog si inace zdravstvenog stanja - i fizicka sprema - treniras / jesi li u optimalnoj grupi sto se tice kilaze (nije zafrkancija ozbiljno pitam)
Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
- Osim_13
- Posts: 2857
- Joined: 06/11/2020 21:53
#17702 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Nemam nikakvog hroničnog oboljenja, što se tiče treniranja ništa više od običnih kućnih vježbiMorningStar wrote: ↑12/03/2021 19:21Kakvog si inace zdravstvenog stanja - i fizicka sprema - treniras / jesi li u optimalnoj grupi sto se tice kilaze (nije zafrkancija ozbiljno pitam)
- MorningStar
- Posts: 9431
- Joined: 22/11/2019 18:43
#17703 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Nadam se da ces se brzo oporaviti sve najbolje
I ponekad onda malo bicikla,trake i koji tegic , znaci puno ja mislim ...
I ponekad onda malo bicikla,trake i koji tegic , znaci puno ja mislim ...
- Osim_13
- Posts: 2857
- Joined: 06/11/2020 21:53
#17704 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Hvala, ma biće. Samo pozitivno razmišljati 
-
statixx
- Posts: 9837
- Joined: 15/12/2011 14:40
- Location: Sarajevo
#17705 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Sejinu pljesku smaz'o i zalimpa dzoju...nikad bolji lockdown 
- fosna2014
- Posts: 7123
- Joined: 28/05/2014 15:17
- Location: ... u Francuskoj revoluciji.
- pici
- Posts: 46396
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
-
statixx
- Posts: 9837
- Joined: 15/12/2011 14:40
- Location: Sarajevo
#17709 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Forto u misiji unistavanja ZOI-a. 
-
Login7777
- Posts: 1722
- Joined: 30/12/2020 11:28
#17710 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ono što su Vijesti.ba ranije danas pisale brzo se potvrdilo. Nesposobni premijer KS Edin Forto i u najnovijem je medijskom istupu bježao od odgovornosti i pričao o drugim nivoima vlasti.
Forto vodi kanton koji bilježi najtežu epidemiološku situaciju u državi, ali mu ni na kraj pameti nije da preuzme odgovornost za procese i počne donositi konkretnije mjere. Već smo pisali i o dvostrukim aršinima aktuelnog premijera, pa bi bilo interesantno vidjeti šta bi opozicioni Forto i stranke koje ga podržavaju iz opozicije poručile aktuelnom premijeru i vladajućoj većini.
Zdravstveni savjet SDP-a bi vjerovatno kao i u oktobru 2020. godine premijeru Forti poručio kako “Vlada KS nije učinila ništa da zaustavi širenje korone, a ako nema snage neka potraži pomoć“.
Tako je SDP kritikovao bivšu Vladu KS koja je imala neuporedivo bolje rezultate u borbi protiv pandemije od aktuelne Fortine.
S obzirom da je situacija identična onoj iz oktobra, SDP-ovo saopštenje je aktuelno i danas, kao i prije četiri mjeseca: "Vlada Kantona Sarajevo proteklih dana, osim mjere kojom se propisuje online nastava, nije donijela niti jednu jedinu naredbu kojom bi smanjila i zaustavila rapidno širenje korona virusa u Kantonu Sarajevo", naveli su tada u saopćenju iz SDP-a.
Dodali bi da u zdravstvenim ustanovama kantona ponestaje smještajnog kapaciteta za oboljele, te da ako Forto i njegova vlada nemaju kapaciteta, snage i volje da predlože i usvoje potrebne mjere, krajnje je vrijeme da pozovu i traže stručnu pomoć koju, barem u SDP-u žele pružiti.
Naša stranka bi se oglasila reakcijom da je aktuelna Fortina vlada pred kolapsom i pozvala ga da, ako se ne može uozbiljiti, vođenje Kantona prepusti aktuelmo Forti koji to zna.
Doktor Dragan Stevanović bi riješio put pacijenta za 20 minuta i izdao preporuke za bolju organizaciju zdravstva. Poručio bi da bi opozicionar Forto, da je na mjestu aktuelnog Forte, prihvatio preporuku da “trijažu vrši najiskusniji ljekar u ustanovi koji je u smjeni a ne ljekari početnici”. Opozicioni Forto bi u odnosu na aktuelnog prihvatio i prijedlog dr. Stevanovića da “odredi bar jednu privatnu bolnicu u Kantonu koja mže biti rezervna bolnica Kantona", itd.
Bivši premijer Forto bi putem medija aktuelnom premjeru Forti predložio konkretne mjere kao što je “paket pomoći za novoprijavljene na biro i barem uduplati pomoć narednih 12 mjeseci.”
A onda bi četvorka i nezavisni zastupnici u obrazloženju za smjenu Fortinu vladu kritikovali da nije trebala čekati više nivoe, te bi napisali: “Aktualna Vlada Kantona Sarajevo demonstrirala je izostanak liderstva u najtežim trenucima za građane Kantona Sarajevo. Čekajući instrukcije i zakašnjelu pomoć viših nivoa vlasti u periodu pandemije koronavirusa, koji je iziskivao hitne intervencije, svjesno je zanemarila svoje ustavne ovlasti da pravovremeno djeluje i pomogne svojim građanima”.
Tako otprilike zvuči kada se stvari postave po onoj “šta bi bilo, kad bi bilo”. Upravo tako je premijer Forto gostujući danas na N1 poručio kako bi svi mi već bili vakcinisani da on vodi državni ili federalni nivo vlasti.
Na sreću ostatka države i nesreću građana KS, s obzirom na rezultate kakve ima i situaciju u kojoj se danas nalazi kanton kojim upravlja, Forto je samo premijer ovog kantona
-
Sigma90
- Posts: 972
- Joined: 16/12/2020 07:55
#17712 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Opet se ova sda podrigusa login ukljucila. Bilo se na dzumi, rukovalo s baketom. Nece se opet ruke prati tri dana od srece. Ali valja sad opet botovati za majonezu. 
-
Horcrux
- Posts: 1296
- Joined: 24/04/2016 13:22
- ultima_palabra
- Posts: 59308
- Joined: 15/12/2008 16:53
#17714 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Salko obecao Poli naredne sedmice ako budu energicni.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83502
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#17715 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Kad SDA dodje po svoje tu obraz kofere vec pakuje
- klizim po parkingu
- Posts: 243
- Joined: 25/02/2021 23:49
- klizim po parkingu
- Posts: 243
- Joined: 25/02/2021 23:49
#17718 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
sebija na n1 o saloncima sva dugogodišnji politika sda botova da druge nazivaju saloncima sad ide i od prve iz mosnjaka
-
zippoo87
- Posts: 19661
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#17719 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Izgleda da Sebija vodi i botovsku brigadu

-
elk
- Posts: 3154
- Joined: 14/08/2006 12:03
#17720 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Oj bavcica
Mjera za brata logina. Ne treba ni sir, ni ajvar.
Mjera za brata logina. Ne treba ni sir, ni ajvar.
-
A_A_AKCIJA
- Posts: 7959
- Joined: 16/11/2009 02:54
-
zippoo87
- Posts: 19661
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#17722 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Mirsad ?
- ultima_palabra
- Posts: 59308
- Joined: 15/12/2008 16:53
#17723 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ali cuj Slobodne Bosne, "pogubljeni" premijer... vodili ga na giljotinu ili elektricnu stolicu, valjda
Ako vec moraju biti placenici, moraju li biti nepismeni?
-
Sigma90
- Posts: 972
- Joined: 16/12/2020 07:55
#17724 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Botina prava.






