E drug mojinvincible1921 wrote: ↑12/03/2021 15:19Sta li je SDA radila s tim parama ondamade_in_sarajevo wrote: ↑12/03/2021 15:16pa imaju vec od budzeta, reko je coekinvincible1921 wrote: ↑12/03/2021 14:57
Vidio sam 21milion samo kako ce namac to ili ce skinut s neceg drugog?![]()
Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#17676 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
-
Login7777
- Posts: 1722
- Joined: 30/12/2020 11:28
- Styling
- Posts: 15028
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#17678 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Mora da je SDA pokacala apanazu, pa sada udara gdje stigne. Forto i Vlada rade odlican posao.Login7777 wrote: ↑12/03/2021 14:11
Kolega Avdo Avdić je nedavno primijetio da bi, u situaciji da se kojim slučajem radi o martu prošle godine i da je na čelu Vlade KS Mario Nenadić, stranke “četvorke“ od ovih brojeva napravile aferu svjetskih razmjera. Ispravno je zaključio da ni danas kada u Sarajevu dnevno umire desetak ljudi ne treba praviti političku aferu, kao što nije trebalo ni prošle godine kada su brojevi bili neuporedivo manji.
No, ono što se može i treba spočitati aktuelnoj Vladi KS, a pogotovo premijeru Edinu Forti jeste potpuno nesnalaženje u kriznoj situaciji, bježanje od preuzimanja odgovornosti i prebacivanje odgovornosti na druge. Tako je jučer Forto, umjesto odgovora malim privrednicima i vlasnicima ugostiteljskih objekata, postavio pitanje premijeru FBiH Fadilu Novaliću: “Zašto niste uveli strožije mjere!?“.
Osim što je Forto pokušao prebaciti teret odgovornosti na Vladu FBiH, ovo pitanje je ogolilo spremnost premijera KS da u identičnim situacijama koristi potpuno različite aršine. Naime, stranke “Četvorke“ čiji je dio i Forto su u aprilu prošle godine otvorenim pismom tadašnjem premijeru spočitali upravo to što čeka mjere federalnog nivoa vlasti, ukazujući na činjenicu da kantoni imaju široke ovlasti.
"Inertnost koju ste pokazali u proteklih mjesec dana predstavlja veliki problem, izaziva strah i nesigurnost, kako kod nas zastupnika, tako i kod građana KS. U svim vašim javnim nastupima ponavljali ste kako čekate mjere i aktivnosti Federalnog kriznog štaba ili Vlade FBiH. Još jednom vas podsjećamo da Ustav FBiH daje široke ovlasti kantonima", navela je tada "četvorka".
Sve ovo danas bi se moglo napisati za Edina Fortu, s tim da bi argumenti potpisnika danas bili jači.
U kakav ponor ide premijer Forto dalo se naslutiti nakon nedavnog napuštanja sastanka u Vladi FBiH sa predstavnicima Federalne vlasti i premijerima ostalih kantona. On je tada žurno izvijestio javnost kako je “susramljen” onim što je čuo na sastanku - da “u martu 2021. Vlada FBiH govori o formiranju tijela za nabavku vakcina”.
S druge strane, javnost nikada nije saznala šta se desilo sa komisijom za direktnu nabavku vakcina čije je formiranje slavodobitno najavio upravo Forto prije ravno dva mjeseca, usplahireno poručivši: "Ne želimo čekati državni nivo vlasti, krećemo u nabavku vakcine protiv Covid-19!"
Zar i to nije dvostruki aršin? Zašto bi Fortino formiranje komisije i za sada neuspjeli angažman oko vakcina, bio legitiman i vrijedan svake pohvale, a u uspješni angažman Vlade FBiH sumnjiv, vrijedan prezira i susramljenosti?
Ne znamo da li se Forto danas osjeća posramljeno, s obzirom da je na sastanku kojeg je napustio i zbog kojeg je bio susramljen, Vlada FBiH oformila tim koji je predvođen Novalićem za tri dana uspio osigurati nabavku 350 hiljada vakcina. Sudeći po izostanku javne podrške Forti, dalo bi se zaključiti da “susramljenosti” ne manjka kod njegovih koalicionih partnera u KS.
Nažalost, utopijski je razmišljati da će se Forto priznati očigledni politički bankrot, da će se povući i prepustiti mjesto nekom sposobnijem, ali najmanje što može je početi preuzimati odgovornost za procese kojima rukovodi, bilo da oni imaju pozitivan ili negativan predznak
-
statixx
- Posts: 9837
- Joined: 15/12/2011 14:40
- Location: Sarajevo
#17679 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Koliko nisko moras pasti da hvalis covjeka kojem se sudi za nabavku usisivaca.
A izmedju redova provlace tezu da su kantoni krivi sto nema vakcina. Nista, nek ovi prebace krivicu na opcine, pa dalje na mjesne zajednice.
A izmedju redova provlace tezu da su kantoni krivi sto nema vakcina. Nista, nek ovi prebace krivicu na opcine, pa dalje na mjesne zajednice.
- Osim_13
- Posts: 2857
- Joined: 06/11/2020 21:53
#17680 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Jedan ss sa Hayaaaaaaaaaaaatovog portala - dimljena pileća prsa, pa ti vidi.
- pici
- Posts: 46396
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#17681 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Forto odlican na N1... iscipelari i pederalnu i drzavnu vladu... nista ne rade, prebacuju vruc krompir na kantone, evo 21 milion ce se dati privrednicima i "ugostiteljima"... Topa imacesH za registracije Hammera i felge pride...
-
sahara1428
- Posts: 2172
- Joined: 03/03/2010 07:39
#17682 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
to je onaj "stari" 21 milion sto je već planiran u budžetu???
Nije mu lako...
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6963
- Joined: 06/05/2013 23:05
#17683 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Do danas nije federacija isplatila jer su oni zakljucali i oni su pare dali, bar su trebali. Uostalom ovo je novi budzet, a ono je bilo na ljeto prosle godine. Uostalom sta se ti brines, sve sda firme su masno naplatile lockdown i to sve iz budzeta
- Javier Pena
- Posts: 940
- Joined: 09/11/2020 21:50
#17684 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Forto sve odvažniji u nastupima.
https://ba.n1info.com/vijesti/forto-ici ... 3jEaLITYcs“U skladu sa epidemiološkom slikom u KS smo pooštrili mjere. Volio bih da više i bolje rade svoj posao. Federalni nivo je najgori nivo vlasti koji je ova država imala ikada. Ne radi ni Vijeće ministara, ali to je politička posljedica. Moja osnovna zamjerka je ta što Ministarstvo civilnih poslova nije pregovaralo za vakcine kako bi imali plan i započeli masovnu imunizaciju”, rekao je Forto.
Mi da smo bili Federalna vlada ili Vijeće ministara, do sada bi cijela država bila u masovnoj imunizaciji kada pogledate niz aktivnosti koje KS proveo.
- Osim_13
- Posts: 2857
- Joined: 06/11/2020 21:53
#17685 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Da, Forto dosta pozitivno "nezgodniji" u istupima, što kae Ljuljan, po prstima Forto 
-
aldinjo
- Posts: 5019
- Joined: 03/07/2011 02:49
#17686 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
I sada treba zaboravati na te "minimalce" zato što je sada novi budžet? I šta tebe briga što se ja brinem?made_in_sarajevo wrote: ↑12/03/2021 16:56Do danas nije federacija isplatila jer su oni zakljucali i oni su pare dali, bar su trebali. Uostalom ovo je novi budzet, a ono je bilo na ljeto prosle godine. Uostalom sta se ti brines, sve sda firme su masno naplatile lockdown i to sve iz budzeta
-
invincible1921
- Posts: 3685
- Joined: 09/04/2013 02:46
#17687 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Bravo Forti, ako nista konacno neko s damu da makar javno kaze ono sto svi znaju

-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#17688 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Eno kod Seje spica od 18-20h
Nezapamceni happy hour 
-
mali_balon
- Posts: 14564
- Joined: 12/09/2012 09:57
#17689 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Jest da nije tema, ali posto ima puno sda sendvicara ovdje, da pitam te sda sendvicare za komentar u vezi snsdovog preuzimnaja vjeca ministara
-
A_A_AKCIJA
- Posts: 7959
- Joined: 16/11/2009 02:54
#17690 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
E jesi..., nema jakihmali_balon wrote: ↑12/03/2021 18:30 Jest da nije tema, ali posto ima puno sda sendvicara ovdje, da pitam te sda sendvicare za komentar u vezi snsdovog preuzimnaja vjeca ministara
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6963
- Joined: 06/05/2013 23:05
- Osim_13
- Posts: 2857
- Joined: 06/11/2020 21:53
#17692 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Čekaj da Faktor ili da na Hayaaaaaaaatu sklepaju literarni rad kakav pa će naletitimali_balon wrote: ↑12/03/2021 18:30 Jest da nije tema, ali posto ima puno sda sendvicara ovdje, da pitam te sda sendvicare za komentar u vezi snsdovog preuzimnaja vjeca ministara
-
statixx
- Posts: 9837
- Joined: 15/12/2011 14:40
- Location: Sarajevo
#17693 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Cujem cluster u najavi kod Seje, laktaju se... 
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83502
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83502
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#17695 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Gledaj marve
-
statixx
- Posts: 9837
- Joined: 15/12/2011 14:40
- Location: Sarajevo
#17696 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Forto nas doveo do prosjackog stapa.
Motika ce da radi... Bruda...
Motika ce da radi... Bruda...
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6963
- Joined: 06/05/2013 23:05
#17697 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ovo je nama slika i prilika drzave. Ovako i glasove kupuje i ovako nama 25 godina jebu majku. Sejo je Bog, gospodin, najveci i za 10km ce se pobiti jos.
- Osim_13
- Posts: 2857
- Joined: 06/11/2020 21:53
- MorningStar
- Posts: 9431
- Joined: 22/11/2019 18:43
#17699 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Jeste se zakljucali - kako ide 
- Osim_13
- Posts: 2857
- Joined: 06/11/2020 21:53
#17700 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Zaključan sam 12-ti dan, tek na noge stao kako spada. Biće ovo bolje, nadati se.



