Odgledao kad ikad._BataZiv_0809 wrote: ↑12/03/2021 13:53Djesi Havijere, gledas li Narkos![]()
Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
- Javier Pena
- Posts: 940
- Joined: 09/11/2020 21:50
#17651 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
- konektovan
- Posts: 51453
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#17652 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Hebote, otkad firme za deratizaciju mogu nabavljati vakcine i sklapati ugovore?? Ovo haman na tragu maline...
- konektovan
- Posts: 51453
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#17653 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Pa od para gradjana...od cega ce..invincible1921 wrote: ↑12/03/2021 13:58Svaka cast za ovo samo me zanima od kojih para misle to uradit?
-
Login7777
- Posts: 1722
- Joined: 30/12/2020 11:28
#17654 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Što bi rekli iz "bh levice", duplo turčenje, dvostruka ispostava AKP umjesto jedne.bunk wrote: ↑12/03/2021 12:24Tako da kopija bude identicna originalu do u najsitniji detaljA_A_AKCIJA wrote: ↑12/03/2021 11:18Bakirova noćna mora, da ga Tajip ne pusti niz sifon i krene saradnju sa novim liderima...![]()
![]()
![]()
A nije da NiP odavno ne radi na ovu temu![]()
![]()
![]()
![]()
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83502
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#17655 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
S tom razlikom da se za Malinu saznalo kad je sve bilo zavrseno.konektovan wrote: ↑12/03/2021 14:01 Hebote, otkad firme za deratizaciju mogu nabavljati vakcine i sklapati ugovore?? Ovo haman na tragu maline...
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#17656 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Sto prije moraju izaci sa jasnim planom hitnih ekonomskih mjera i prezentovati ga. U suprotnom ce imati ogroman problem i najiskrenije se nadam da su svjesni toga.
- Osim_13
- Posts: 2857
- Joined: 06/11/2020 21:53
#17657 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
I sa tim da nije problem ko nabavlja, već kako.
-
Login7777
- Posts: 1722
- Joined: 30/12/2020 11:28
#17658 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022


Kolega Avdo Avdić je nedavno primijetio da bi, u situaciji da se kojim slučajem radi o martu prošle godine i da je na čelu Vlade KS Mario Nenadić, stranke “četvorke“ od ovih brojeva napravile aferu svjetskih razmjera. Ispravno je zaključio da ni danas kada u Sarajevu dnevno umire desetak ljudi ne treba praviti političku aferu, kao što nije trebalo ni prošle godine kada su brojevi bili neuporedivo manji.
No, ono što se može i treba spočitati aktuelnoj Vladi KS, a pogotovo premijeru Edinu Forti jeste potpuno nesnalaženje u kriznoj situaciji, bježanje od preuzimanja odgovornosti i prebacivanje odgovornosti na druge. Tako je jučer Forto, umjesto odgovora malim privrednicima i vlasnicima ugostiteljskih objekata, postavio pitanje premijeru FBiH Fadilu Novaliću: “Zašto niste uveli strožije mjere!?“.
Osim što je Forto pokušao prebaciti teret odgovornosti na Vladu FBiH, ovo pitanje je ogolilo spremnost premijera KS da u identičnim situacijama koristi potpuno različite aršine. Naime, stranke “Četvorke“ čiji je dio i Forto su u aprilu prošle godine otvorenim pismom tadašnjem premijeru spočitali upravo to što čeka mjere federalnog nivoa vlasti, ukazujući na činjenicu da kantoni imaju široke ovlasti.
"Inertnost koju ste pokazali u proteklih mjesec dana predstavlja veliki problem, izaziva strah i nesigurnost, kako kod nas zastupnika, tako i kod građana KS. U svim vašim javnim nastupima ponavljali ste kako čekate mjere i aktivnosti Federalnog kriznog štaba ili Vlade FBiH. Još jednom vas podsjećamo da Ustav FBiH daje široke ovlasti kantonima", navela je tada "četvorka".
Sve ovo danas bi se moglo napisati za Edina Fortu, s tim da bi argumenti potpisnika danas bili jači.
U kakav ponor ide premijer Forto dalo se naslutiti nakon nedavnog napuštanja sastanka u Vladi FBiH sa predstavnicima Federalne vlasti i premijerima ostalih kantona. On je tada žurno izvijestio javnost kako je “susramljen” onim što je čuo na sastanku - da “u martu 2021. Vlada FBiH govori o formiranju tijela za nabavku vakcina”.
S druge strane, javnost nikada nije saznala šta se desilo sa komisijom za direktnu nabavku vakcina čije je formiranje slavodobitno najavio upravo Forto prije ravno dva mjeseca, usplahireno poručivši: "Ne želimo čekati državni nivo vlasti, krećemo u nabavku vakcine protiv Covid-19!"
Zar i to nije dvostruki aršin? Zašto bi Fortino formiranje komisije i za sada neuspjeli angažman oko vakcina, bio legitiman i vrijedan svake pohvale, a u uspješni angažman Vlade FBiH sumnjiv, vrijedan prezira i susramljenosti?
Ne znamo da li se Forto danas osjeća posramljeno, s obzirom da je na sastanku kojeg je napustio i zbog kojeg je bio susramljen, Vlada FBiH oformila tim koji je predvođen Novalićem za tri dana uspio osigurati nabavku 350 hiljada vakcina. Sudeći po izostanku javne podrške Forti, dalo bi se zaključiti da “susramljenosti” ne manjka kod njegovih koalicionih partnera u KS.
Nažalost, utopijski je razmišljati da će se Forto priznati očigledni politički bankrot, da će se povući i prepustiti mjesto nekom sposobnijem, ali najmanje što može je početi preuzimati odgovornost za procese kojima rukovodi, bilo da oni imaju pozitivan ili negativan predznak
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83502
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#17659 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Slobodna Bosna propala
- Osim_13
- Posts: 2857
- Joined: 06/11/2020 21:53
#17660 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ma kakva Prodana Bosna, to je još za ovakve stipendiste ko gore 
-
A_A_AKCIJA
- Posts: 7959
- Joined: 16/11/2009 02:54
#17661 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Pffff, de uozbilji sebunk wrote: ↑12/03/2021 12:24Tako da kopija bude identicna originalu do u najsitniji detaljA_A_AKCIJA wrote: ↑12/03/2021 11:18Bakirova noćna mora, da ga Tajip ne pusti niz sifon i krene saradnju sa novim liderima...![]()
![]()
![]()
A nije da NiP odavno ne radi na ovu temu![]()
![]()
![]()
![]()
Osim, ako ti nisu kao i svakom SDA simpatizeru, milijarde ukradenih para, mito i korupcija kao društvena norma i gomila stranačkih uhljeba, samo detalj.
Turska je naš strateški saveznik, prijateljska zemlja, među rijetkima poput USA i Irana, tako da na vrijeme treba obezbijediti mirnu i efikasnu tranziciju podrške na perspektivne nove lidere pro-BiH političke scene u BiH.
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6963
- Joined: 06/05/2013 23:05
#17662 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
made_in_sarajevo wrote: ↑12/03/2021 13:38sa akta.baVlada KS poziva sve dobavljače koji mogu nabaviti vakcine, njih šest već dobilo pismo namjere
Vlada Kantona Sarajevo pozvala je sve potencijalne dobavljače registrirane u Bosni i Hercegovini, a koji mogu osigurati uvoz vakcina u Sarajevo da dostave ponude sa jasno iskazanim cijenama i rokovima isporuke.
"Svi koji su zainteresirani mogu dobiti pismo namjere od Vlade KS. Do sada je Vlada Kantona Sarajevo izdala pismo namjere predstavnicima šest firmi iz Bosne i Hercegovine koje su iskazale interes da pregovaraju s ciljem prikupljanja ponuda za nabavku vakcina, a za šta su osigurana budžetska sredstva. Također, uspostavljen je direktni kontakt sa rukovodstvom Ruskog fonda direktnih investicija te predstavnicima AstraZenece", saopćeno je iz Vlade KS.
Međutim, a prema pisanju portala Istraga, premijer Edin Forto ovlastio je firmu IDS Zdrava sredina koja se bavi dezinfekcijom, dezinsekcijom i deratizacijom da u ime Vlade Kantona Sarajevo skuplja ponude za nabavku vakcina protiv COVID-a 19. Ovlaštenje je sačinjeno i potpisano 8. marta ove godine i Vlada navodi da želi nabaviti “najmanje 100 hiljada doza vakcina za građane Kantona Sarajevo”.
Iz premijerovog kabineta su pojasnili da su premijer Forto i ministar zdravstva Haris Vranić, pored ovlaštenja pomenutoj firmi IDS Zdrava Sredina d.o.o., Sarajevo, identično ovlaštenje dali i predstavnicima još pet velefarmacija u Bosni i Hercegovini.
“IDS Zdrava sredina d.o.o. Terezije b.b. Sarajevo u potpunosti je ovlaštena da pregovora s ciljem prikupljanja ponuda za lijekove, farmaceutske proizvode i medicinske uređaje, za i u ime Vlade Kantona Sarajevo”, navedeno je u pismu koje je premijer Edin Forto uputio kompaniji Secure Medical Protucts sa Floride.
"Također, otvoren je poziv prema svim velefarmacijama registriranim u Bosni i Hercegovini za uvoz ove vrste robe da dostave ponude za nabavku vakcina, a s obzirom da im je u tom postupku neophodna autorizacija, odnosno ovlaštenje krajnjeg korisnika vakcina, svi će dobiti ovlašetenje Vlade Kantona Sarajevo da pregovaraju u cilju prikupljanja ponuda”, kažu iz Kabineta premijera.
forto lopove, forto lopove. vrati pare lopove koje 30 godina krades. forto lopove.
aaaa vidi uvali nas sebija ko zadnje levate aaaaaa
evo da se kopiram.
e pu majku him nece malinara biti u njihovoj smjeni
Delic fino kaze, imaju 21 milion vec spremna za privredu, bit ce i za poljoprivredu. eh sad sta je problem ovdje, pa logicno ne moze sda djeliti ove pare budnji i cesiru.
-
A_A_AKCIJA
- Posts: 7959
- Joined: 16/11/2009 02:54
#17663 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
A sad skontaj kakvim novcem je SDA raspolagala, u normalna vremena, ako ova Vlada može u ovoj krizi i osakaćenom budžetu, odgovoriti sa 21 milion...?made_in_sarajevo wrote: ↑12/03/2021 14:21 evo da se kopiram.
e pu majku him nece malinara biti u njihovoj smjeni
Delic fino kaze, imaju 21 milion vec spremna za privredu, bit ce i za poljoprivredu. eh sad sta je problem ovdje, pa logicno ne moze sda djeliti ove pare budnji i cesiru.
- fosna2014
- Posts: 7123
- Joined: 28/05/2014 15:17
- Location: ... u Francuskoj revoluciji.
#17664 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Sloboda Bosna kao neka vrsta slobodnog žurnalizma?
Mašallah!
Mašallah!
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6963
- Joined: 06/05/2013 23:05
#17665 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
pa ima lista ona kome su davali pare poslje lockdown. ja koji nisam sda dobijem saku jada ili cunu da izbijem oci. ko je sda dobio je grdne pare.
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#17666 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Perspektivne...hajd ok.A_A_AKCIJA wrote: ↑12/03/2021 14:16Pffff, de uozbilji sebunk wrote: ↑12/03/2021 12:24Tako da kopija bude identicna originalu do u najsitniji detaljA_A_AKCIJA wrote: ↑12/03/2021 11:18
Bakirova noćna mora, da ga Tajip ne pusti niz sifon i krene saradnju sa novim liderima...![]()
![]()
![]()
A nije da NiP odavno ne radi na ovu temu![]()
![]()
![]()
![]()
Osim, ako ti nisu kao i svakom SDA simpatizeru, milijarde ukradenih para, mito i korupcija kao društvena norma i gomila stranačkih uhljeba, samo detalj.
Turska je naš strateški saveznik, prijateljska zemlja, među rijetkima poput USA i Irana, tako da na vrijeme treba obezbijediti mirnu i efikasnu tranziciju podrške na perspektivne nove lidere pro-BiH političke scene u BiH.
Nove...
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6963
- Joined: 06/05/2013 23:05
#17667 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
pa nije sda dzaba kmecala "vracaj se iz turske" kao da dino ima svu vlast u rukama ko diktator ili tacnije ko sebijaPoručio je i da su predstavnici stranke bili u Turskoj, odakle bi trebao doći veliki broj investitora.
"Nismo ovih dana reagirali na mnoge napade, jer naše svađe ne doprinose stabilizaciji.... Smatramo da u ovom trenutku treba više optimizma u doba pandemije. Nisam pristalica lockdowna, ali sam pristalica da se to desi na jedan vikend", naveo je Konaković.
odose pare od sda, izbise njihove iz talova. pokreci rat, napade, pokreci bilo sta samo da ne dolaze inace odosmo u kurac krasni
-
Login7777
- Posts: 1722
- Joined: 30/12/2020 11:28
#17668 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ova informacija medijima je jučer potvrđena iz više izvora, iako su oni zvanični iz te stranke tvrdili da odluka još nije donesena.
Kandidati koji su bili, i između ostalih Ivana Marić, idu na sjednicu Kantonalnog odbora Naše stranke koja će se održati do kraja sedmice – tvrdio je Faktoru ranije danas Nihad Uk, generalni sekretar Naše stranke.
Međutim, upućeni tvrde da ovo nije tačno i da je Naša stranka zbog pritisaka javnosti posljednjih dana odlučila da odustane od njene kandidature.
Kandidatura Ivane Marić za dogradonačelnicu Sarajeva, ipak nije samo pitanje Naše stranke, nego i SDP-a i Naroda i prave, odnosno kompletne Četvorke.
Istina, SDP i NiP na različit način su se postavili u pogledu kandidature Ivane Marić.
Dok su u Našoj stranci pod pritiskom javnosti razmatrali da Ivanu Marić puste niz vodu, lider SDP-a gostujući po televizijama na sve načine je pokušavao da odbrani kandidaturu Marićke. Iz Naroda i pravde nisu se pretekli niti u odbrani te kandidature niti u pojašnjavanju nekih veoma diskutabilnih stavova nesuđene dogradonačelnice Grada Sarajeva.
Međutim, kako Hayat saznaje, Marić je samo formalno predložena ispred Naše stranke, a zapravo, radi se o prijedlogu strankama Četvorke od strane Zlatka Miletića, bivšeg generalnog sekretara DF-a, koji je zbog neslaganja sa Željkom Komšićem napustio DF.
U političkim kuloarima, od ranije je poznato da Miletić održava tijesne veze sa samozvanom analitičarkom Marić, ali i sa Aljošom Čamparom koji se nedavno priključio stranci Narod i Pravda Elmedina Konakovića. Solidne kontakte Miletić ima i u SDP-u, pa je tako nedavno prilikom mostarske drame prilikom izbora gradonačelnika posredovao između SDA i SDP-a što je rezultiralo podrškom SDP-a Zlatku Guzinu.
Također, u političkim krugovima poznato je da upravo Miletić gaji ambicije u vezi sa kandidaturom za člana Predsjedništva BiH iz reda hrvatskog naroda.
Najnovije izjave koje u smislu kandidature za člana Predsjedništva daje Ivana Marić, kako saznajemo, nisu ništa drugo nego priprema terena za kasniju Miletićevu kandidaturu, za koju se pokušava osigurati podrška Četvorke, a u HDZ-u BiH, razumije se, protiv te kandidature ne bi imali ništa.
Šta više svjesni su da je to jedini način pomoću kojeg Dragan Čović ima kakavu takvu šansu da se vrati u Predsjedništvo Bosne i Hercegovine.
-
Horcrux
- Posts: 1296
- Joined: 24/04/2016 13:22
#17669 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Sad ce biti problem sto se uopste daje. Tako to ide kad si kontras - sta god da je, ti budi kontra, kritikuj i pravi problem od toga.made_in_sarajevo wrote: ↑12/03/2021 14:21made_in_sarajevo wrote: ↑12/03/2021 13:38sa akta.baVlada KS poziva sve dobavljače koji mogu nabaviti vakcine, njih šest već dobilo pismo namjere
Vlada Kantona Sarajevo pozvala je sve potencijalne dobavljače registrirane u Bosni i Hercegovini, a koji mogu osigurati uvoz vakcina u Sarajevo da dostave ponude sa jasno iskazanim cijenama i rokovima isporuke.
"Svi koji su zainteresirani mogu dobiti pismo namjere od Vlade KS. Do sada je Vlada Kantona Sarajevo izdala pismo namjere predstavnicima šest firmi iz Bosne i Hercegovine koje su iskazale interes da pregovaraju s ciljem prikupljanja ponuda za nabavku vakcina, a za šta su osigurana budžetska sredstva. Također, uspostavljen je direktni kontakt sa rukovodstvom Ruskog fonda direktnih investicija te predstavnicima AstraZenece", saopćeno je iz Vlade KS.
Međutim, a prema pisanju portala Istraga, premijer Edin Forto ovlastio je firmu IDS Zdrava sredina koja se bavi dezinfekcijom, dezinsekcijom i deratizacijom da u ime Vlade Kantona Sarajevo skuplja ponude za nabavku vakcina protiv COVID-a 19. Ovlaštenje je sačinjeno i potpisano 8. marta ove godine i Vlada navodi da želi nabaviti “najmanje 100 hiljada doza vakcina za građane Kantona Sarajevo”.
Iz premijerovog kabineta su pojasnili da su premijer Forto i ministar zdravstva Haris Vranić, pored ovlaštenja pomenutoj firmi IDS Zdrava Sredina d.o.o., Sarajevo, identično ovlaštenje dali i predstavnicima još pet velefarmacija u Bosni i Hercegovini.
“IDS Zdrava sredina d.o.o. Terezije b.b. Sarajevo u potpunosti je ovlaštena da pregovora s ciljem prikupljanja ponuda za lijekove, farmaceutske proizvode i medicinske uređaje, za i u ime Vlade Kantona Sarajevo”, navedeno je u pismu koje je premijer Edin Forto uputio kompaniji Secure Medical Protucts sa Floride.
"Također, otvoren je poziv prema svim velefarmacijama registriranim u Bosni i Hercegovini za uvoz ove vrste robe da dostave ponude za nabavku vakcina, a s obzirom da im je u tom postupku neophodna autorizacija, odnosno ovlaštenje krajnjeg korisnika vakcina, svi će dobiti ovlašetenje Vlade Kantona Sarajevo da pregovaraju u cilju prikupljanja ponuda”, kažu iz Kabineta premijera.
forto lopove, forto lopove. vrati pare lopove koje 30 godina krades. forto lopove.
aaaa vidi uvali nas sebija ko zadnje levate aaaaaa
evo da se kopiram.
e pu majku him nece malinara biti u njihovoj smjeni
Delic fino kaze, imaju 21 milion vec spremna za privredu, bit ce i za poljoprivredu. eh sad sta je problem ovdje, pa logicno ne moze sda djeliti ove pare budnji i cesiru.
-
izvrsni direktor
- Posts: 14756
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#17670 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Mister copy paste, list parizera za jedan copy paste.
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#17671 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Nije vijest samo naslov, procitaj ili poslusaj sveinvincible1921 wrote: ↑12/03/2021 13:58Svaka cast za ovo samo me zanima od kojih para misle to uradit?
-
invincible1921
- Posts: 3685
- Joined: 09/04/2013 02:46
#17672 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Vidio sam 21milion samo kako ce namac to ili ce skinut s neceg drugog?Industrialyzer wrote: ↑12/03/2021 14:51Nije vijest samo naslov, procitaj ili poslusaj sveinvincible1921 wrote: ↑12/03/2021 13:58Svaka cast za ovo samo me zanima od kojih para misle to uradit?![]()
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6963
- Joined: 06/05/2013 23:05
#17673 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
pa imaju vec od budzeta, reko je coekinvincible1921 wrote: ↑12/03/2021 14:57Vidio sam 21milion samo kako ce namac to ili ce skinut s neceg drugog?Industrialyzer wrote: ↑12/03/2021 14:51Nije vijest samo naslov, procitaj ili poslusaj sveinvincible1921 wrote: ↑12/03/2021 13:58
Svaka cast za ovo samo me zanima od kojih para misle to uradit?![]()
-
invincible1921
- Posts: 3685
- Joined: 09/04/2013 02:46
#17674 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Sta li je SDA radila s tim parama ondamade_in_sarajevo wrote: ↑12/03/2021 15:16pa imaju vec od budzeta, reko je coekinvincible1921 wrote: ↑12/03/2021 14:57Vidio sam 21milion samo kako ce namac to ili ce skinut s neceg drugog?
-
aldinjo
- Posts: 5019
- Joined: 03/07/2011 02:49
#17675 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Do danas nisu ljudima uplatile općine one minimalce za april i maj prošle godine. I sada neko očekuje da kanton uplati 21 milion KM? Za mene previše optimistično.

