Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
User avatar
pici
Posts: 46394
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#17626 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

TESTIRAN 1.891 UZORAK
U Kantonu Sarajevo čak 779 novozaraženih, preminulo 16 osoba

demonstrirajte u mehmeda spahe... dze vakcina, pa ovi sdOvci gori od četnika, ubise nas jopet...
mali_balon
Posts: 14564
Joined: 12/09/2012 09:57

#17627 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by mali_balon »

shandrprcSA wrote: 12/03/2021 09:55
malakh wrote: 12/03/2021 09:48
ni ovo nije tačna informacija? ovo je zbir prethodnih dana u kojima je bilo po 200 zaraženih?
svaki dan imas min 700 izdatih rjesenja za izolaciju u KS, samo juce je bilo preko 900
Ko kontrolise ove u izolaciji...kako se izolacija opravdava na poslu
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#17628 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by malakh »

shandrprcSA wrote: 12/03/2021 09:55
malakh wrote: 12/03/2021 09:48
ni ovo nije tačna informacija? ovo je zbir prethodnih dana u kojima je bilo po 200 zaraženih?
svaki dan imas min 700 izdatih rjesenja za izolaciju u KS, samo juce je bilo preko 900
ovdje ne pišem o izdatim rješenjima o izolaciji, već o broju novooboljelih u kantonu sarajevu u posljednja 24 sata. ako laže klix, onda lažem i ja.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#17629 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by laik1981 »

mali_balon wrote: 12/03/2021 10:28
shandrprcSA wrote: 12/03/2021 09:55
malakh wrote: 12/03/2021 09:48
ni ovo nije tačna informacija? ovo je zbir prethodnih dana u kojima je bilo po 200 zaraženih?
svaki dan imas min 700 izdatih rjesenja za izolaciju u KS, samo juce je bilo preko 900
Ko kontrolise ove u izolaciji...kako se izolacija opravdava na poslu
Obilazi policija koliko stigne. Na osnovu rjesenja o izolaciji mozes otvoriti bolovanje. Ako nemas rjesenje ne mozes ga ni otvoriti. U novembru je bio veliki problem jes se rjesenja o samoizolacijama nisu dobijala, odnosno vecinom su dobijali samo oni koji imaju pozitivan pcr test. Ostali iz domacinstva koji se nisu testirali regularno izlazili i isli na poslove. Valjda su to sad sredili, mada sudeci po brojevima rjesenja o izolacijama i danas se ona izdaju vecinom onima sa pozitivnim testom, dok se kontakti, manje vise, ne prate uopste. Postoji i razlog zasto se masovnije ne izdaju rjesenja o samoizolacijama.
“Troškovi izolacije ili samoizolacije u principu idu na teret fondova, poslodavci imaju pravo na refundaciju tih troškova. Temelj za refundaciju je rješenje o izolaciji koji izdaje sanitarana inspekcija, ali primjetili smo da u jednom tenutku taj sistem baš ne funkcioniše”, kaže predsjednik Udruženja poslodavaca FBiH Adnan Smailbegović.
Ovo sve i jeste problem testiranja i bilo kakvih mjera kod nas. Testiranje se ne bi trebalo raditi samo da bi nekom dokazao da je bolestan od covida. Ako neko vec ima simptome onda je test nebitan. Testirati bi trebalo da bi se pratili kontakti i ogranicilo sirenje zaraze. Kod nas se to ne radi tako da je testiranje samo dijagnosticko sredstvo, a ne sredsvo prevencije sirenja zaraze.

Isto je i sa ostalim mjerama, osim ovih osnovnih koje se odnose na masku, higijenu i distancu. Apsolutno nema logike da samo KS zatvara biznise dok u ostatku drzave sve radi. Mjere koje uvode, pa cak i mnogo ostrije i sa duzim periodom trajanja, nisu uspjele gotovo nigdje u evropi, a teoretske sanse nema da uspiju samo ako su ogranicene na KS.
Last edited by laik1981 on 12/03/2021 10:56, edited 1 time in total.
mali_balon
Posts: 14564
Joined: 12/09/2012 09:57

#17630 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by mali_balon »

Sve se mora gledat kroz ekonomiju...jbga..ako je jedno, u cetceroclanoj porodici sa simtomima svi bi trebali i izolaciju pa svi kontakti itd itd....ko ce onda radit.....a i mi disciplinovan narod, bolji smo od svaba....imas ljudi koji nece da kazu da su bolesni i idu na poso.....nekom ne daju na bolovanje itd itd....zato se mogu donijeti samo polovicne mjere....nesta da se pokusa...

Naravno sendvicari i botovi jedva cekaju bilo sta da popljuju i da skrenu paznju sa vakcina i 10milona
User avatar
emigrazione
Posts: 7800
Joined: 01/09/2010 13:40

#17631 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by emigrazione »

Jadni ljudi po onim zgradurinama ako ih pozatvaraju, godinu dana ne može više nikome pod kožu
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#17632 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by laik1981 »

mali_balon wrote: 12/03/2021 10:55 Sve se mora gledat kroz ekonomiju...jbga..ako je jedno, u cetceroclanoj porodici sa simtomima svi bi trebali i izolaciju pa svi kontakti itd itd....ko ce onda radit.....a i mi disciplinovan narod, bolji smo od svaba....imas ljudi koji nece da kazu da su bolesni i idu na poso.....nekom ne daju na bolovanje itd itd....zato se mogu donijeti samo polovicne mjere....nesta da se pokusa...

Naravno sendvicari i botovi jedva cekaju bilo sta da popljuju i da skrenu paznju sa vakcina i 10milona
Mora se shvatiti da polovicne mjere ne donose nista. To moraju shvatiti i ovi iz kriznih stabova. Jednostavno je tako. Imaju gotovo citavu evropu kao primjer gdje puno strozuje mjere nisu uspjele. Pogledati trenutno Cesku, Madjarsku, Poljsku i mnoge druge gdje su mjere izuzetno ostre, gdje su citave drzave zatvorene i ne moze se u njih uci bez negativnog pcr testa. I te mjere su na snazi po 4-5 mjeseci, pa opet imaju ovaj treci val. Kojom logikom onda ocekivati da ce parcijalne mjere koje se uvedu samo u jednom kantonu dati bilo kakav efekat? Ovo je sve samo da pokazu da nesto rade. Nazalost tim mjerama samo ekonomski ugrozavaju mnoge od ovih koje zatvaraju, dok to nece imati efekta na epidemiju. Virus je toliko rasiren da trenutno nema nekog konkretnog i izvodljivog nacina borbe, bar ti necini nisu u nadleznosti vlade KS. Ono gdje su zakazali kao i prethodnici je organizacija i prosirivanje medicinskih kapaciteta. Ovo ih nije iznenadilo, jer se znalo da ce se desiti. Zasto se uvijek ceka da se desi, pa se onda pocne pricati o ugrozenosti zdravstvenog sistema i tek kada se desi pocnu pricati o otvaranjima dodatnih izolatorija? Ovo je kao kad nase sluzbe za odrzavanje puteva iznenadi snijeg u januaru, a onda budu primorani da dokazuju kako rade tako sto uvode parcijalne mjere koje nikakvu konkretnu svrhu nemaju..

Sendvicari i botovi nisu bitni. Mogu piskarati po forumima i to je to. To ne utice na situaciju na terenu i tome se pridaje veca paznja nego sto treba.
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#17633 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Evo npr taxo koji radi na rentu u zutom ili crvenom. Ima blage simptome ili ih nema nikako. Moze cak i da ne zna da je pozitivan.
Mislite li da ce on ostati kuci 14 dana?
A svaki dan ce u auto zasicen virusom primiti 20-30 musterija.
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#17634 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by A_A_AKCIJA »

Login7777 wrote: 11/03/2021 22:57 oni Tajipu pjevaju pod prozorom
Bakirova noćna mora, da ga Tajip ne pusti niz sifon i krene saradnju sa novim liderima... :izet: :izet: :izet:

A nije da NiP odavno ne radi na ovu temu :D
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#17635 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by A_A_AKCIJA »

high_volume wrote: 12/03/2021 08:11 A ni sam Topa ne zna jasno... Bio je s DF-om blizak
Topa je blizak sa onima koji su mu halalili 200+ hiljada maraka koje je bio dužan za rentu Općini Centar, za te iste ugostiteljske objekte. Dakle SDA i Ajnadžić

Neka mu neko kaže da je zapravo već dobio subvenciju, pa neka to podijeli tim jadnim konobarima.
User avatar
pici
Posts: 46394
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#17636 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by pici »

dog nas je cuvala nasHa sdO i generalica 4% umrlih imamo, najveci procenat u svijetu na sto iljada stanovnika a medju deset smo u svijetu a kad je bila petak 13 kanalizicija i medju prvih pet... strasno kako nas tamane ova zelenotermiskosadakaska eLITA... pogle bOkira ogrne kaput na ramena pokazuje svoj begovskih status... u mehmeda spahe i na poljine pa udri demonstracijama i govnjivom motkom...
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#17637 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by foxlife »

gdje ce protestvovati u mehmeda spahe kad iz iste ulice dobijaju instrukcije
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#17638 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by bunk »

A_A_AKCIJA wrote: 12/03/2021 11:18
Login7777 wrote: 11/03/2021 22:57 oni Tajipu pjevaju pod prozorom
Bakirova noćna mora, da ga Tajip ne pusti niz sifon i krene saradnju sa novim liderima... :izet: :izet: :izet:

A nije da NiP odavno ne radi na ovu temu :D
Tako da kopija bude identicna originalu do u najsitniji detalj :lol: :lol: :lol:
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#17639 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

A_A_AKCIJA wrote: 12/03/2021 11:18
Login7777 wrote: 11/03/2021 22:57 oni Tajipu pjevaju pod prozorom
Bakirova noćna mora, da ga Tajip ne pusti niz sifon i krene saradnju sa novim liderima... :izet: :izet: :izet:

A nije da NiP odavno ne radi na ovu temu :D
Mudro. :wink:
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#17640 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by invincible1921 »

Styling wrote: 12/03/2021 06:40
made_in_sarajevo wrote: 12/03/2021 06:36 Ne kontam sto dino ne bi otisao u tursku ili je to ipak sveta zemlja izetbegovica? Dino nije vlast, nema funkciju, na skupstinu se moze javiti online kao i svi. On vladi ne znaci nista da ima funkciju pa da ih koci.

Otisao covjek obici bracu turke jebo ih otac, bakir iskamcio od vucica, ovaj ce od erdogana vakcine.

Dobro ipak kontam sda i ove kojima nista ne valja tipa nacelnici su prvi mjesec morali napraviti las vegas od svake opstine inace su isti ko sda, nego kontam ove sxa jer je to naucilo da radi sta mu svemoguca kaze. Ne zna to svojom glavom misliti.
Kako se uopste usudjuju negdje otici a da prethodno nisu dobili odobrenje od SDA. Samo SDA odredjuje ko moze sa Turskom graditi odnose a ko ne. :lol: :lol: :lol:
Al na stranu dino..mene zanima dje su ovi nacelnici muzur prije svih ...pa od izbora ga nisam vidio ni na slici..ajd ok nije tako davno bilo al eto makar da se oglase povodom bilo cega :? ili je mozda do mene pa nisam upratio..
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#17641 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by putokaz1 »

drug_profi wrote: 12/03/2021 08:45 Hajmo sad onu jednu nisam za, ali...
Nisam za SDA ali između SDA i PDA birao bi SDA,da moram al nemoram
NEGLASAM za PDA Kukine sluge,ni za SDA
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#17642 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Industrialyzer »

Adnan Delic :thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#17643 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Industrialyzer wrote: 12/03/2021 13:22 Adnan Delic :thumbup:
Šta je bilo?
made_in_sarajevo
Posts: 6963
Joined: 06/05/2013 23:05

#17644 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

Vlada KS poziva sve dobavljače koji mogu nabaviti vakcine, njih šest već dobilo pismo namjere

Vlada Kantona Sarajevo pozvala je sve potencijalne dobavljače registrirane u Bosni i Hercegovini, a koji mogu osigurati uvoz vakcina u Sarajevo da dostave ponude sa jasno iskazanim cijenama i rokovima isporuke.

"Svi koji su zainteresirani mogu dobiti pismo namjere od Vlade KS. Do sada je Vlada Kantona Sarajevo izdala pismo namjere predstavnicima šest firmi iz Bosne i Hercegovine koje su iskazale interes da pregovaraju s ciljem prikupljanja ponuda za nabavku vakcina, a za šta su osigurana budžetska sredstva. Također, uspostavljen je direktni kontakt sa rukovodstvom Ruskog fonda direktnih investicija te predstavnicima AstraZenece", saopćeno je iz Vlade KS.

Međutim, a prema pisanju portala Istraga, premijer Edin Forto ovlastio je firmu IDS Zdrava sredina koja se bavi dezinfekcijom, dezinsekcijom i deratizacijom da u ime Vlade Kantona Sarajevo skuplja ponude za nabavku vakcina protiv COVID-a 19. Ovlaštenje je sačinjeno i potpisano 8. marta ove godine i Vlada navodi da želi nabaviti “najmanje 100 hiljada doza vakcina za građane Kantona Sarajevo”.

Iz premijerovog kabineta su pojasnili da su premijer Forto i ministar zdravstva Haris Vranić, pored ovlaštenja pomenutoj firmi IDS Zdrava Sredina d.o.o., Sarajevo, identično ovlaštenje dali i predstavnicima još pet velefarmacija u Bosni i Hercegovini.

“IDS Zdrava sredina d.o.o. Terezije b.b. Sarajevo u potpunosti je ovlaštena da pregovora s ciljem prikupljanja ponuda za lijekove, farmaceutske proizvode i medicinske uređaje, za i u ime Vlade Kantona Sarajevo”, navedeno je u pismu koje je premijer Edin Forto uputio kompaniji Secure Medical Protucts sa Floride.

"Također, otvoren je poziv prema svim velefarmacijama registriranim u Bosni i Hercegovini za uvoz ove vrste robe da dostave ponude za nabavku vakcina, a s obzirom da im je u tom postupku neophodna autorizacija, odnosno ovlaštenje krajnjeg korisnika vakcina, svi će dobiti ovlašetenje Vlade Kantona Sarajevo da pregovaraju u cilju prikupljanja ponuda”, kažu iz Kabineta premijera.
sa akta.ba


forto lopove, forto lopove. vrati pare lopove koje 30 godina krades. forto lopove.


aaaa vidi uvali nas sebija ko zadnje levate aaaaaa
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83502
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17645 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

Industrialyzer wrote: 12/03/2021 13:22 Adnan Delic :thumbup:
Sta bi
User avatar
Javier Pena
Posts: 940
Joined: 09/11/2020 21:50

#17646 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Javier Pena »

_BataZiv_0809 wrote: 12/03/2021 13:50
Industrialyzer wrote: 12/03/2021 13:22 Adnan Delic :thumbup:
Sta bi
https://www.klix.ba/biznis/privreda/min ... /210312078
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#17647 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by fosna2014 »

Jebote život jel ovo u Bosni?

Vlada se brine?

Odoh popiti čaj ...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83502
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17648 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

Javier Pena wrote: 12/03/2021 13:51
_BataZiv_0809 wrote: 12/03/2021 13:50
Industrialyzer wrote: 12/03/2021 13:22 Adnan Delic :thumbup:
Sta bi
https://www.klix.ba/biznis/privreda/min ... /210312078
Djesi Havijere, gledas li Narkos :thumbup:
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#17649 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by invincible1921 »

Javier Pena wrote: 12/03/2021 13:51
_BataZiv_0809 wrote: 12/03/2021 13:50
Industrialyzer wrote: 12/03/2021 13:22 Adnan Delic :thumbup:
Sta bi
https://www.klix.ba/biznis/privreda/min ... /210312078
Svaka cast za ovo samo me zanima od kojih para misle to uradit?
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#17650 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by JoseMujica »

čeka čoek ovu deritizaciju i desinsekciju s Kiflinim vakcinama :lol: :lol: :lol:
Locked