Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
made_in_sarajevo
Posts: 6963
Joined: 06/05/2013 23:05

#17501 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

laik1981 wrote: 11/03/2021 14:22
made_in_sarajevo wrote: 11/03/2021 14:20
17 eura vakcina jel, posteno. pa cemo za pola godine saznati da je vakcina bar upola manje kostala kao sto se za respiratore saznala prava cijena
I sta cekamo? Hajmo.
sta da mi proteste vodi fahro, devic, pa i forto ne bitno. kad proteste budu vodili samo gradjani pa po cijenu ratnog stanja tad moze. sve dok ce u prvom redu govore drzati razni politicari ili pederi koji se uvlace u supak strankama, mene tu nema.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#17502 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

made_in_sarajevo wrote: 11/03/2021 14:20 nadam se da ce policija odraditi svoj posao i sve i jednog zapisati i kazniti sto su zaustavili saobracaj.

e cuj forto lopove :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: pa ovi su i nadrealiste prekucali :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

17 eura vakcina jel, posteno. pa cemo za pola godine saznati da je vakcina bar upola manje kostala kao sto se za respiratore saznala prava cijena
Eto te k'o komandir milicije!
User avatar
ANamelessGhoul
Posts: 1148
Joined: 23/02/2020 14:50

#17503 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by ANamelessGhoul »

Puna podrska za Vladu I premijera :bih:
Kad vidim ko je protiv njih, ne mozes da ih ne podrzis svim srcem. Normalni ljudi i posteni gradjani su uz vas :thumbup:
User avatar
Bancho
Posts: 652
Joined: 01/11/2011 11:45

#17504 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Bancho »

Izašli klošari skupljeni od strane SDA da protestuju :lol:

Velika podrška za vladu KS :thumbup:
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#17505 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Tesla Edison »

made_in_sarajevo wrote: 11/03/2021 14:20 nadam se da ce policija odraditi svoj posao i sve i jednog zapisati i kazniti sto su zaustavili saobracaj.

e cuj forto lopove :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: pa ovi su i nadrealiste prekucali :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

17 eura vakcina jel, posteno. pa cemo za pola godine saznati da je vakcina bar upola manje kostala kao sto se za respiratore saznala prava cijena
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#17506 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Login7777 »


Vlada KS opet zapošljava: Ima mjesta za konsultante, ali ne i za inspektore


I dok u Kantonu Sarajevo nema dovoljno inspektora, policajaca, medicinskih radnika, Vlada iz sjednice u sjednicu daje saglasnosni za zapošljavanje ili sklapanje ugovora o djelu za sve druge vrste poslova osim za one neophodne u vrijeme pandemije koronavirusa.

Tako je danas na dnevnom redu Vlade prijedlog odluke o davanju saglasnosti za prijem jednog službenika u radni odnos na neodređeno vrijeme u Općinski sud u Sarajevu, na poslovima šefa kabineta predsjednika Suda, zatim daje se saglasnost za prijem dva radnika na neodređeno vrijeme u JP Televizija KS, kao i saglasnost Ministarstvu pravde i uprave za zaključenje ugovora o pružanju konsultantskih usluga.

Pitali smo ministricu pravde i uprave Lejlu Brčić za koju vrstu konsultantskih usluga trebaju uposlenika.

– Ministarstvo je u prvom dijelu mog mandata započelo proces uređenja javnih nabavki donošenjem Uredbe, koju je predložilo Ministarstvo pravde, a izradila ekspertna radna grupa angažovana u okviru USAID projekta Podrška pravosuđu, u mandatu prethodne ministrice taj proces je nastavljen i od 1. januara ove godine počinje implementacija Uredbe. Kako Ministarstvo nema sistematizovano radno mjesto, a imajući u vidu da je zbog samog početka potrebna stručna podrška institucijama, angažovat ćemo, ukoliko Vlada odobri, eksperta za javne nabavke iz Agencije za javne nabavke na period od tri mjeseca, uz mjesečnu naknadu od 600 KM – kazala je ministrica Brčić.

I ministru Harisu Vraniću trebala bi biti data saglasnost za prijem u radni odnos na neodređeno vrijeme jednog namještenika u Ministarstvu zdravstva KS.

I JU Muzej Alija Izetbegović čeka saglasnost Vlade za dva ugovora o privremenim i povremenim poslovima za mart i april 2021. godine.

JU Pozorište mladih Sarajevo također čeka saglasnost za zaključivanje ugovora o djelu sa pet osoba počevši od prvog maja.

I Ministarstvo za odgoj i obrazovanje KS traži saglasnost Vlade za zaključenje ugovora o djelu do tri mjeseca sa tri osobe.

Na dnevnom redu je i davanje saglasnosti JU Centar za napredne tehnologije u Sarajevu za angažovanje dvije osobe po osnovu ugovora o djelu, kao i prijedlog odluke o davanju saglasnosti ministru komunalne privrede, infrastrukture, prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša za zaključenje ugovora o privremenim i povremenim poslovima i isplatu naknade po istom osnovu.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#17507 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by laik1981 »

made_in_sarajevo wrote: 11/03/2021 14:35
laik1981 wrote: 11/03/2021 14:22
made_in_sarajevo wrote: 11/03/2021 14:20
17 eura vakcina jel, posteno. pa cemo za pola godine saznati da je vakcina bar upola manje kostala kao sto se za respiratore saznala prava cijena
I sta cekamo? Hajmo.
sta da mi proteste vodi fahro, devic, pa i forto ne bitno. kad proteste budu vodili samo gradjani pa po cijenu ratnog stanja tad moze. sve dok ce u prvom redu govore drzati razni politicari ili pederi koji se uvlace u supak strankama, mene tu nema.
Opozicija druze poziva na proteste sirom svijeta, ako je problem u nekoj vlasti. E sad sto su se oni oprjedjelili za fb umjesto ulice, to je na njihov obraz. Cetvorka je glavni dio opozicije na federalnom nivou. Zale se na sve probleme, medju kojima su i oni koje ti pominjes. Zasto ne urade nesto konkretno. Potreban je neko ko ce organizovati i pozvati na ulicu. Oni to mogu, a kao opoziciji im je to i jedan od zadataka u ovakvim okolnostima. Moraju preci sa rijeci na djela ili ce se istopiti u demagogiji..
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#17508 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Industrialyzer »

Bancho wrote: 11/03/2021 14:43 Izašli klošari skupljeni od strane SDA da protestuju :lol:

Velika podrška za vladu KS :thumbup:
Joj kad Topa proleti sa hamerom sad da ih rastjera...oh wait :mrgreen:

Protesti, a pola njih nema masku, i usput da im saberes dugove prema drzavi mogli bi izmiriti stetu ostalim postenim privatnicima.
User avatar
tovarish
Posts: 3786
Joined: 26/05/2008 23:57

#17509 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by tovarish »

foxlife wrote: 11/03/2021 13:09
last mohicans wrote: 11/03/2021 13:06 Evo Tope,Trbe i company, protestuju
Nisam vidio sliku al pretpostavljam da je njih 50ak koliko ih protestuje nalik jedan drugome kao da ih je isti qrac pravio a svi su uglavnom kao ovi dudlaci crijeva
Nabildani jakne neke velike dole tene trenerka uska i vide se carape
Gonit ih u 3pm. Većina ugostitelja ne izdaje račune i zapošljavaju radnike na crno i ono se našlo buniti. Još niko nije ni pazio na mjere u svojim objektima koji su leglo zaraza.
User avatar
klizim po parkingu
Posts: 243
Joined: 25/02/2021 23:49

#17510 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by klizim po parkingu »

godinu dana ih se moli kumi da drze razmak , dezinfekciona sredsta i nista prave zabave ubacuju petkom subotom dodatne stolove sve rade samo da zgrnu lovu i sad ubace nargilana klosare da protestvuju kad vidis facu onog sto se dere zauzmi raskrsnicu :lol: :lol: :lol: :lol:


jebem ti život gdje se rodih
made_in_sarajevo
Posts: 6963
Joined: 06/05/2013 23:05

#17511 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

sputnik 10 dolara, nasao za 5min posla na google. sda ih placa 17 eura kaze preko posrednika. dodik nema posrednika ali fadil ima.

kako sda bot razmislja: vakcina 17 eura i to ruska, uh majku im jebe hoce da nas vakcinisu i ubace nam sprsko nesto. cekaj da vidim kako dodik nabavlja vakcine, ahaa nema posrednika, a ovi nasi 17 eura hoce. uh jebem ti forto majku sve je konakovic kriv.

jel policija napisala kazne ili je ipak besplatna kafa vaznija? 8 dana mjesecno kafane propadaju, zatvara se sve, rece gazda i sjede u auto od 80 000+ KM, ima 33 godine zivota, do kafane je zivot provodio u kafani, kladionici i radio za sda. sad sjedi, trosi pare, pere pare, radi i dalje za sda i kuka kako ce morati zatvoriti radi 8 dana mjesecno. trbovic predvodi proteste, izadje ko zadnji klosar za govornicu u starom gradu na sjednici "selam alejk ja se slazem, hvala", babo ga u telekom uvalio ali on jadnik se bori ko lav.

@laik1981 jest da je kod nas to sve normalno. pa protestovalo se kad je kanton gorio i sta na kraju bi, fahro glavni igrac. policija ima snimke svih ljudi koji diriguju gdje sad kamenjati, sta dalje raditi, itd... ako cemo imati protest onda daj protest da se jednom za sva vremena jebe mater svima redom. ko ukrajina kad su ih u kontenjere ubacivali. nek opozicija povede samo bez SDP-a, nek ovi zavrse u kontenjeru i to taman bude poruka opoziciji sta ih ceka. samo zaboravljas drugu stvar. evo samo u kantonu imas 50 000 uhljeba kojima ovo odgovara ovako. uzmes onda brude, nargilase, uzmes starije i ko da protestuje. prvi pendrek kad bi udario pola bi ih otislo kuci. zato nam jedino ostaju izbori i da smo vazda podrsku vladi koja radi u ovom slucaju cetvorka. podrzavati ih nogama i rukama i to sve do kad rade. kad pocnu jesti govna popisati se na njih isto kao na sda sto se sad pisamo i seremo.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#17512 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by JoseMujica »

made_in_sarajevo wrote: 11/03/2021 14:55 sputnik 10 dolara, nasao za 5min posla na google. sda ih placa 17 eura kaze preko posrednika. dodik nema posrednika ali fadil ima.

kako sda bot razmislja: vakcina 17 eura i to ruska, uh majku im jebe hoce da nas vakcinisu i ubace nam sprsko nesto. cekaj da vidim kako dodik nabavlja vakcine, ahaa nema posrednika, a ovi nasi 17 eura hoce. uh jebem ti forto majku sve je konakovic kriv.

jel policija napisala kazne ili je ipak besplatna kafa vaznija? 8 dana mjesecno kafane propadaju, zatvara se sve, rece gazda i sjede u auto od 80 000+ KM, ima 33 godine zivota, do kafane je zivot provodio u kafani, kladionici i radio za sda. sad sjedi, trosi pare, pere pare, radi i dalje za sda i kuka kako ce morati zatvoriti radi 8 dana mjesecno. trbovic predvodi proteste, izadje ko zadnji klosar za govornicu u starom gradu na sjednici "selam alejk ja se slazem, hvala", babo ga u telekom uvalio ali on jadnik se bori ko lav.

@laik1981 jest da je kod nas to sve normalno. pa protestovalo se kad je kanton gorio i sta na kraju bi, fahro glavni igrac. policija ima snimke svih ljudi koji diriguju gdje sad kamenjati, sta dalje raditi, itd... ako cemo imati protest onda daj protest da se jednom za sva vremena jebe mater svima redom. ko ukrajina kad su ih u kontenjere ubacivali. nek opozicija povede samo bez SDP-a, nek ovi zavrse u kontenjeru i to taman bude poruka opoziciji sta ih ceka. samo zaboravljas drugu stvar. evo samo u kantonu imas 50 000 uhljeba kojima ovo odgovara ovako. uzmes onda brude, nargilase, uzmes starije i ko da protestuje. prvi pendrek kad bi udario pola bi ih otislo kuci. zato nam jedino ostaju izbori i da smo vazda podrsku vladi koja radi u ovom slucaju cetvorka. podrzavati ih nogama i rukama i to sve do kad rade. kad pocnu jesti govna popisati se na njih isto kao na sda sto se sad pisamo i seremo.
pa Fortina šefica kabineta sjedi u komisiji za vakcine....dajte pogledjate spisak tih ljudi :-)
made_in_sarajevo
Posts: 6963
Joined: 06/05/2013 23:05

#17513 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

sve je forto kriv. 1 naprema 10 ali je forto kriv. forto i ta njegova vode to ad hoc tijelo. forto podvojena licnost garant :-)
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#17514 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by JoseMujica »

Predsjednik ad hoc tima je prim. dr. Davor Pehar (direktor Zavoda za javno zdravstvo FBiH), a čine ga pomoćnica ministra za farmaciju Sanja Čustović i savjetnica ministra za farmaciju Vesna Alagić (Federalno ministarstvo zdravstva), prof. dr. Mirsad Kacila (Odbor za zdravstvo Predstavničkog doma Parlamenta FBiH), šefica Kabineta premijera Kantona Sarajevo Sanja Škutelić – Malagić i pomoćnica ministra za zdravstvenu zaštitu Alma Kadić (Kanton Sarajevo), specijalista epidemiologije prim. mr. med. sci. Blaško dr. Topalović u Zavodu za javno zdravstvo TK (Tuzlanski kanton) i specijalist infektologije, subspecijalist intenzivne medicine SKB Mostar – Klinika za infektivne bolesti doc. dr. sc. Svjetlana Grgić (Hercegovačko-neretvanski kanton).

da ne lupamo gluposti evo imena ko odlučuje o nabavci...iz svih kantona su barem u komisiji zdravstveni radnici, osim iz KS. Sarajevo u nabavku šalje novinarku :lol:
Last edited by JoseMujica on 11/03/2021 15:05, edited 1 time in total.
made_in_sarajevo
Posts: 6963
Joined: 06/05/2013 23:05

#17515 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

i isto tako ima gdje forto kaze da rade u toj komisji da ne bude " kanton sarajevo nece i sve koci", a pored te komisije kanton sam se bori da nabavi vakcine.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#17516 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Tesla Edison »

made_in_sarajevo wrote: 11/03/2021 15:01 sve je forto kriv. 1 naprema 10 ali je forto kriv. forto i ta njegova vode to ad hoc tijelo. forto podvojena licnost garant :-)
Forto je ustvari Bakir, samo stavio masku kao u Nemogućoj misiji.

Jeste li primjetili da Bakira nigdje nema kada je Forto na TV-u ;)
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#17517 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

Bancho wrote: 11/03/2021 14:43 Izašli klošari skupljeni od strane SDA da protestuju :lol:

Velika podrška za vladu KS :thumbup:
Lopovi nece da protestvuju zbog toga sto nema vakcina i sto su i njihovi zivoti ugrozeni, ali ce izaci na ulicu zbog vikenda.

Jos ne postuju mjere. Pitanje je koliko ce ih iz ove gomila zavrsiti sa pozitivnim PCR testom i, ne daj boze, jos gorim stanjem.
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#17518 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Manual »

TESLA_EDISON wrote: 11/03/2021 15:06
made_in_sarajevo wrote: 11/03/2021 15:01 sve je forto kriv. 1 naprema 10 ali je forto kriv. forto i ta njegova vode to ad hoc tijelo. forto podvojena licnost garant :-)
Forto je ustvari Bakir, samo stavio masku kao u Nemogućoj misiji.

Jeste li primjetili da Bakira nigdje nema kada je Forto na TV-u ;)
Neka ga nema, dabogda ga nikad ne bilo.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#17519 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

laik1981 wrote: 11/03/2021 14:47
made_in_sarajevo wrote: 11/03/2021 14:35
laik1981 wrote: 11/03/2021 14:22
I sta cekamo? Hajmo.
sta da mi proteste vodi fahro, devic, pa i forto ne bitno. kad proteste budu vodili samo gradjani pa po cijenu ratnog stanja tad moze. sve dok ce u prvom redu govore drzati razni politicari ili pederi koji se uvlace u supak strankama, mene tu nema.
Opozicija druze poziva na proteste sirom svijeta, ako je problem u nekoj vlasti. E sad sto su se oni oprjedjelili za fb umjesto ulice, to je na njihov obraz. Cetvorka je glavni dio opozicije na federalnom nivou. Zale se na sve probleme, medju kojima su i oni koje ti pominjes. Zasto ne urade nesto konkretno. Potreban je neko ko ce organizovati i pozvati na ulicu. Oni to mogu, a kao opoziciji im je to i jedan od zadataka u ovakvim okolnostima. Moraju preci sa rijeci na djela ili ce se istopiti u demagogiji..
Ne mozes na ulicu usred pandemije. Samo im nabacujes na volej.
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#17520 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Login7777 »

Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#17521 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Login7777 »

made_in_sarajevo
Posts: 6963
Joined: 06/05/2013 23:05

#17522 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

Login7777 wrote: 11/03/2021 15:24
jesi ti svjestan da se ti polomi pljuvajuci po cetvorci i da nista ne postizes? zar su toliko digli cijenu za poli salamu jebem mu majku
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#17523 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Iker C »

Danas je u Sarajevo protestvovala kvazi elita ovog grada, sigurnosne agencije su trebale legitimisati sve prisutne.
To je leglo narkomana prostitutki i nelegalnih posjednika oruzja.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 3719
Joined: 14/01/2019 04:56

#17524 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Porodice Foht »

Login7777 wrote: 11/03/2021 15:24
Pa ovo i nije tako hrdjavo kako je znalo biti. Vidim haman vise maski nego ikad na protestima.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#17525 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

ANamelessGhoul wrote: 11/03/2021 14:40 Puna podrska za Vladu I premijera :bih:
Kad vidim ko je protiv njih, ne mozes da ih ne podrzis svim srcem. Normalni ljudi i posteni gradjani su uz vas :thumbup:
:lol: :lol: :lol: :skoljka: :run:
Locked