Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83426
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#49801 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by _BataZiv_0809 »

zlajaBHF wrote: 11/03/2021 10:00
Mozda zato sto smo mi narod kojeg su prije 25 godina pokusali unistiti, istrijebiti, izbrisati, i sve tu ubijanjem, progonom, rusenjem svega sto lici na nasu kulturu.

Zato su ovakve izjave itekako opasne, jer idu na mlin onih koji su nam to uradili prije 25 godina.
Ne, ovakve izjave nisu opasne. One su u najgorem slucaju promasene.

Opasno je kad taj isti narod koji je prezivio sve to o cemu pricas i dalje moc u ruke daje konjokradicama i sjecikesama. Od Ivanine izjave niko nije i nece umrijeti. Od nedostaka vakcina se umire svaki dan.

Ali u Svedskoj se to ne vidi, a ni Jusuf Nurkic ne posvecuje tome haiku poeziju a la Nedeljko Bajic Baja.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#49802 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zlajaBHF »

_BataZiv_0809 wrote: 11/03/2021 10:14
zlajaBHF wrote: 11/03/2021 10:00
Mozda zato sto smo mi narod kojeg su prije 25 godina pokusali unistiti, istrijebiti, izbrisati, i sve tu ubijanjem, progonom, rusenjem svega sto lici na nasu kulturu.

Zato su ovakve izjave itekako opasne, jer idu na mlin onih koji su nam to uradili prije 25 godina.
Ne, ovakve izjave nisu opasne. One su u najgorem slucaju promasene.

Opasno je kad taj isti narod koji je prezivio sve to o cemu pricas i dalje moc u ruke daje konjokradicama i sjecikesama. Od Ivanine izjave niko nije i nece umrijeti. Od nedostaka vakcina se umire svaki dan.

Ali u Svedskoj se to ne vidi, a ni Jusuf Nurkic ne posvecuje tome haiku poeziju a la Nedeljko Bajic Baja.
Bas zbog razmisljanja kao sto je Ivanino, ubijeno je 100.000 samo zadnjem ratu.

Bosnjaci ne smiju sebi dopustiti da osoba koja osporava njihovu nacionalnost, bude imenovana za dogradonacelnicu Sarajeva.
Stranka koja je kandiduje jos jednom dokazuje da se radi o stranci koja je neprijateljski nastrojena protiv Bosnjaka.

Znam da vas ostale boli neka stvar za tim


Ma sta ti znas o vakcinama? Kakva je situacija u drugim drzavama van EU sa vakcinama?
Kao da je samo BiH u ovakvoj situaciji. Nemas pojma o cemu pricas.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#49803 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

I onda se onaj kolega čudi što se nema više tolerancije prema patološkim lažovima...
Škobo Habu
Posts: 9791
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#49804 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Škobo Habu »

Konkretan dokaz da je NS napravila više štete sebi kao stranka, nego Ivani Marić. :roll:
“Teško je odgovoriti da li zaslužujem, ali da li bih voljela, da voljela bih, posebno zajedno sa Bogićevićem i Harisom Bašićem. Mislim da bi to bila lijepa prezentacija Grada i da bih dala sve od sebe. Ja govorim dva strana jezika, ali ne bih sada da se miješam. Razumjet ću ako Naša stranka izabere nekog drugog, možda ko manje pažnje privlači ko je manje rizičan kao ja. Imaju toliko materijala i nastupa da mogu da izvlače sve četiri godine mandata kao što je ovaj klip iz emisije Zabranjeni forum. Ja sam navikla na to i snosim rizik, ali političkim strankama je to rizično. To nije popularno u ovakvim trenucima jer se odmah bijes slije i na njih. Ali postoje ljudi koji žele sa mnom da podijele taj metak i hvala im na tome”, kaže Marić.
https://nap.ba/news/76949
skoronikako
Posts: 1135
Joined: 08/10/2018 12:09

#49805 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by skoronikako »

george_constanza wrote: 11/03/2021 09:47
skoronikako wrote: 11/03/2021 09:35 Meni je smijesno sto se svako sranje ove stranke posmatra kroz prizmu sranja SDA. Znaci NS zajebala, dezurni pisu: "ali SDA...".

Tako i ovi sto podrzavaju SDA kazu "ali SDP...", ovi iz SDPa, DFa, HDZa...

Ovime samo pokazujete da uopste niste tako otvoreni koliko volite za sebe reci da jeste. Niste objektivni jer ste vec u jednom toru, iako volite reci kako vi niste u toru. Mozda ne u "nacionalistickom" toru, ali vas ogradjuju druge ideje.
Naravno da nas ogradjuju druge ideje, suprotne vašima, to i je poanta
O ovome pricam. Vasim? Kako ti znas kome ja pripadam? I da li uopste pripadam nekome?
kluz franjo wrote: 11/03/2021 10:21 I onda se onaj kolega čudi što se nema više tolerancije prema patološkim lažovima...
Hajd ti jarane na kurs citanja. Ko je pricao o toleranciji? Seres nesto o Covicu i Dodiku, a Ivana prica njihovu pricu. Vasom logikom bi i Covic i Dodik valjali samo da su u NS. Meni ne valjaju ni jedan ni drugi, ali ni Ivana koja ima istu retoriku.

Lose je lose, bilo u reziji SDA, SNSDa, HDZa ili pak NSa. Problem je sto opravdavate kad to NS uradi, a u isto vrijeme krivite SDA za iste stvari. Sto opet rade i simpatizeri SDA. Smijesno.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2107
Joined: 22/11/2019 14:14

#49806 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hank Paldum »

_BataZiv_0809 wrote: 11/03/2021 09:24 Ako Ivana ne govori istinu, cemu onda ovako nervozne i histericne reakcije?

Kad je nesto ocigledna glupost, to se ili ne demantuje uopste ili se dematnuje vrlo lako.

Ali ne, trebala je prica, afera, spinovanje do besvjesti od strane temeljne stranke koja 30 godina koalira sa onima koji su te iste Bosnjake trpali u logore i pekli im novorodjencad u rerni (Ahmici).

Jos kad se na to nadovezu dijasporci kojima su te teme krucijalne, jer im neko drugi za njih uredjuje skolstvo, zdravstvo i sigurnost, dobijes.....pa dobijes proljev...
Ako Čika Pedja nije četnik čemu onda nervoza i histerična reakcija ako nije istina?
Zašto je skandal da u Americi kažeš da crnci nisu ljudska bića već su majmuni iako se može jednostavno dokazati da su ljudi?
Što je najzanimljivije, ljudi koji ne mogu shvatiti reakcije oko Ivane nisu nimalo glupi ili naivni već dobro znaju u čemu je poenta.
Treba zamisliti samo situaciju kada bi se u Americi neko kandidovao za načelnika gdje je 80-90% Meksikanaca i izjavio da su svi latinosi kriminalci i onda građani dobili reakcije "Gdje je problem? Ako niste kriminalci šta vas ima šta vrijeđati i zato ga prihvatite kao načelnika jer ako nije istina nije vas ni vrijeđao".
Sreća pa nestaju i oni stereotipi gdje se Bošnjacima mogli nagovoriti svaštq i da sve prolazi. Najbolji je primjer da su Narod i Pravda za godinu više uspjeli nego SDP i Njihova Stranka za 25 i 10 godina. Jedino sta je te stranke spasilo je što su Dinini koalicioni partneri.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83426
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#49808 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by _BataZiv_0809 »

Hank Paldum wrote: 11/03/2021 12:06
Ako Čika Pedja nije četnik čemu onda nervoza i histerična reakcija ako nije istina?
Zašto je skandal da u Americi kažeš da crnci nisu ljudska bića već su majmuni iako se može jednostavno dokazati da su ljudi?
Što je najzanimljivije, ljudi koji ne mogu shvatiti reakcije oko Ivane nisu nimalo glupi ili naivni već dobro znaju u čemu je poenta.
Treba zamisliti samo situaciju kada bi se u Americi neko kandidovao za načelnika gdje je 80-90% Meksikanaca i izjavio da su svi latinosi kriminalci i onda građani dobili reakcije "Gdje je problem? Ako niste kriminalci šta vas ima šta vrijeđati i zato ga prihvatite kao načelnika jer ako nije istina nije vas ni vrijeđao".
Sreća pa nestaju i oni stereotipi gdje se Bošnjacima mogli nagovoriti svaštq i da sve prolazi. Najbolji je primjer da su Narod i Pravda za godinu više uspjeli nego SDP i Njihova Stranka za 25 i 10 godina. Jedino sta je te stranke spasilo je što su Dinini koalicioni partneri.
Puno pogresnih premisa, poredjenja neuporedivog i zakljucaka iz guzice.

Pa krenimo redom:

-Pedja je svoju i ratnu proslost oca vrlo jednostavno dokazao.

-Reci da crnci nisu ljudska bica je neuporedivo sa izjavom da su Bosnjaci sebi smislili ime. Naime crnac se rodi kao crnac, ne bira to, niti moze postat bijelac ni azijat svojom voljom. A covjek bira zamisli kako ce se nacionalno opredjeljivati. Bosnjaci su to ime sebi dodijelili, jezicka je finesa jesu li ga smislili (came up with) ili ne, sustina je da su Muslimani sami sebe preimenovali u Bosnjake odlukom sabora. Je li to nije bilo tako?

-Svi Latinosi kriminalci i Bosnjaci sebi smislili ime-veza?
Škobo Habu
Posts: 9791
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#49809 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Škobo Habu »

_BataZiv_0809 wrote: 11/03/2021 12:20

-Reci da crnci nisu ljudska bica je neuporedivo sa izjavom da su Bosnjaci sebi smislili ime. Naime crnac se rodi kao crnac, ne bira to, niti moze postat bijelac ni azijat svojom voljom. A covjek bira zamisli kako ce se nacionalno opredjeljivati. Bosnjaci su to ime sebi dodijelili, jezicka je finesa jesu li ga smislili (came up with) ili ne, sustina je da su Muslimani sami sebe preimenovali u Bosnjake odlukom sabora. Je li to nije bilo tako?

Šta je sporno u tome što su muslimani sa velikim M vratili povjesno ime za koje smatraju da su vezani?

Zar nije daleko spornija stvar da im je neko nametnuo to veliko M bez plebiscirane volje i demokratskih metoda?

Je li spornije kada ti neko drugi određuje nacionalni identitet ili kada kada ti sam o njemu odlučuješ?
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2107
Joined: 22/11/2019 14:14

#49810 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hank Paldum »

_BataZiv_0809 wrote: 11/03/2021 12:20
Hank Paldum wrote: 11/03/2021 12:06
Ako Čika Pedja nije četnik čemu onda nervoza i histerična reakcija ako nije istina?
Zašto je skandal da u Americi kažeš da crnci nisu ljudska bića već su majmuni iako se može jednostavno dokazati da su ljudi?
Što je najzanimljivije, ljudi koji ne mogu shvatiti reakcije oko Ivane nisu nimalo glupi ili naivni već dobro znaju u čemu je poenta.
Treba zamisliti samo situaciju kada bi se u Americi neko kandidovao za načelnika gdje je 80-90% Meksikanaca i izjavio da su svi latinosi kriminalci i onda građani dobili reakcije "Gdje je problem? Ako niste kriminalci šta vas ima šta vrijeđati i zato ga prihvatite kao načelnika jer ako nije istina nije vas ni vrijeđao".
Sreća pa nestaju i oni stereotipi gdje se Bošnjacima mogli nagovoriti svaštq i da sve prolazi. Najbolji je primjer da su Narod i Pravda za godinu više uspjeli nego SDP i Njihova Stranka za 25 i 10 godina. Jedino sta je te stranke spasilo je što su Dinini koalicioni partneri.
Puno pogresnih premisa, poredjenja neuporedivog i zakljucaka iz guzice.

Pa krenimo redom:

-Pedja je svoju i ratnu proslost oca vrlo jednostavno dokazao.

-Reci da crnci nisu ljudska bica je neuporedivo sa izjavom da su Bosnjaci sebi smislili ime. Naime crnac se rodi kao crnac, ne bira to, niti moze postat bijelac ni azijat svojom voljom. A covjek bira zamisli kako ce se nacionalno opredjeljivati. Bosnjaci su to ime sebi dodijelili, jezicka je finesa jesu li ga smislili (came up with) ili ne, sustina je da su Muslimani sami sebe preimenovali u Bosnjake odlukom sabora. Je li to nije bilo tako?

-Svi Latinosi kriminalci i Bosnjaci sebi smislili ime-veza?
Pa eto, lahko je dokazao svoju ratnu prošlost pa što ga to pogađa kao što ti pitaš ako Ivana ne govori istinu što to pogađa Bošnjake?

Pa jesu za one koji pišu kako su Bošnjaci izmišljeni u podrumu Holiday Inna 1993. i da imaju Golfa dvojku u garaži starijeg od imena naroda.
Ne radi se o tome da li su dva primjera uporediva nego ono sta imaju zajedničko, ako odredenu grupu ponižavaš logično je da će ta grupa reeagovati iako je 100% od toga neistina.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#49811 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Nivelacija »

To je bot sa Pala sta mu objasnjavas ko su Bosnjaci i koliko postoje.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#49812 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by foxlife »

Nivelacija wrote: 11/03/2021 12:41 To je bot sa Pala sta mu objasnjavas ko su Bosnjaci i koliko postoje.
Pa ovaj bato je tvoj zenicanin ne znam o kakvim palama pricas
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83426
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#49813 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by _BataZiv_0809 »

Škobo Habu wrote: 11/03/2021 12:38

Šta je sporno u tome što su muslimani sa velikim M vratili povjesno ime za koje smatraju da su vezani?

Zar nije daleko spornija stvar da im je neko nametnuo to veliko M bez plebiscirane volje i demokratskih metoda?

Je li spornije kada ti neko drugi određuje nacionalni identitet ili kada kada ti sam o njemu odlučuješ?
-Nista, naprotiv znak je emancipacije.

-Jeste, ali se narod tako izjasnjavao i veliko M je samo priznanje stanja na terenu prije nego bilo kakvo nametanje.

-Bespredmetno pitanje.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#49814 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

skoronikako wrote: 11/03/2021 11:04
george_constanza wrote: 11/03/2021 09:47
skoronikako wrote: 11/03/2021 09:35 Meni je smijesno sto se svako sranje ove stranke posmatra kroz prizmu sranja SDA. Znaci NS zajebala, dezurni pisu: "ali SDA...".

Tako i ovi sto podrzavaju SDA kazu "ali SDP...", ovi iz SDPa, DFa, HDZa...

Ovime samo pokazujete da uopste niste tako otvoreni koliko volite za sebe reci da jeste. Niste objektivni jer ste vec u jednom toru, iako volite reci kako vi niste u toru. Mozda ne u "nacionalistickom" toru, ali vas ogradjuju druge ideje.
Naravno da nas ogradjuju druge ideje, suprotne vašima, to i je poanta
O ovome pricam. Vasim? Kako ti znas kome ja pripadam? I da li uopste pripadam nekome?
kluz franjo wrote: 11/03/2021 10:21 I onda se onaj kolega čudi što se nema više tolerancije prema patološkim lažovima...
Hajd ti jarane na kurs citanja. Ko je pricao o toleranciji? Seres nesto o Covicu i Dodiku, a Ivana prica njihovu pricu. Vasom logikom bi i Covic i Dodik valjali samo da su u NS. Meni ne valjaju ni jedan ni drugi, ali ni Ivana koja ima istu retoriku.

Lose je lose, bilo u reziji SDA, SNSDa, HDZa ili pak NSa. Problem je sto opravdavate kad to NS uradi, a u isto vrijeme krivite SDA za iste stvari. Sto opet rade i simpatizeri SDA. Smijesno.
"kurs čitanja...", "sereš..."
A kada se odgovori na isti način, onda opet ide red kuknjave "niste otvoreni koliko volite za sebe reći..."

Helem, mojom (ne "našom") logikom Dodik i Čović ne valjaju ni državi, a ni narodu kojeg tobož' predstavljaju i zastupaju.
Mojom logikom, oni valjaju samo sebi, ovom drugom i Bakiru.

Tvojom (a ne nekom "vašom") logikom je Ivana Marić ista npr. Dušanka Majkić. Ja ne mislim da je to tako.
Ali ako jeste i ako je to ključni razlog, zašto mora Ivana "iz Sarajeva", a Dušanka "u Sarajevo".
Ili se čitava ova isfabrikovana hajka i sprovodi upravo zato...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83426
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#49815 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by _BataZiv_0809 »

Hank Paldum wrote: 11/03/2021 12:40
Pa eto, lahko je dokazao svoju ratnu prošlost pa što ga to pogađa kao što ti pitaš ako Ivana ne govori istinu što to pogađa Bošnjake?

Pa jesu za one koji pišu kako su Bošnjaci izmišljeni u podrumu Holiday Inna 1993. i da imaju Golfa dvojku u garaži starijeg od imena naroda.
Ne radi se o tome da li su dva primjera uporediva nego ono sta imaju zajedničko, ako odredenu grupu ponižavaš logično je da će ta grupa reeagovati iako je 100% od toga neistina.
-Ne znam, pitaj ga.

-Ime naroda nije isto sto i narod. Ljudi su se deklarisali kao m/Muslimani, tako se politicki organizovali (JMO), imali svijest da su zaseban narod, te potom promijenili/vratili ime Bosnjaci. Sta je sporno?

-Nemaju nista zajednicko.
Škobo Habu
Posts: 9791
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#49816 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Škobo Habu »

_BataZiv_0809 wrote: 11/03/2021 12:44

-Jeste, ali se narod tako izjasnjavao i veliko M je samo priznanje stanja na terenu prije nego bilo kakvo nametanje.

:lol: :lol: :lol:

Ispade da je u formalno ateističkoj zemlji samo muslimanima dopušteno da postanu Muslimani!?

Hoću reći - jedino je njima dopušteno da u nominalno ateističkoj državi budu teisti.

Smješno. Podjednako smješno koliko i Fortino pranje Marićke.
Last edited by Škobo Habu on 11/03/2021 12:50, edited 1 time in total.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2107
Joined: 22/11/2019 14:14

#49817 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hank Paldum »

_BataZiv_0809 wrote: 11/03/2021 10:14
zlajaBHF wrote: 11/03/2021 10:00
Mozda zato sto smo mi narod kojeg su prije 25 godina pokusali unistiti, istrijebiti, izbrisati, i sve tu ubijanjem, progonom, rusenjem svega sto lici na nasu kulturu.

Zato su ovakve izjave itekako opasne, jer idu na mlin onih koji su nam to uradili prije 25 godina.
Ne, ovakve izjave nisu opasne. One su u najgorem slucaju promasene.

Opasno je kad taj isti narod koji je prezivio sve to o cemu pricas i dalje moc u ruke daje konjokradicama i sjecikesama. Od Ivanine izjave niko nije i nece umrijeti. Od nedostaka vakcina se umire svaki dan.

Ali u Svedskoj se to ne vidi, a ni Jusuf Nurkic ne posvecuje tome haiku poeziju a la Nedeljko Bajic Baja.
To je do bošnjačkog naroda da odluči kako će ići dalje, neće nam Ivana to odlučivati.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83426
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#49818 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by _BataZiv_0809 »

Škobo Habu wrote: 11/03/2021 12:50
_BataZiv_0809 wrote: 11/03/2021 12:44

-Jeste, ali se narod tako izjasnjavao i veliko M je samo priznanje stanja na terenu prije nego bilo kakvo nametanje.

:lol: :lol: :lol:

Ispade da je u formalno ateističkoj zemlji samo muslimanima dopušteno da postanu Muslimani!?

Hoću reći - jedino je njima dopušteno da u nominalno ateističkoj državi budu teisti.

Smješno. Podjednako smješno koliko i Fortino pranje Marićke.
Glupe i infantilne su ti teze.
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#49819 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by the_stick »

skoronikako wrote: 11/03/2021 11:04
george_constanza wrote: 11/03/2021 09:47
skoronikako wrote: 11/03/2021 09:35 Meni je smijesno sto se svako sranje ove stranke posmatra kroz prizmu sranja SDA. Znaci NS zajebala, dezurni pisu: "ali SDA...".

Tako i ovi sto podrzavaju SDA kazu "ali SDP...", ovi iz SDPa, DFa, HDZa...

Ovime samo pokazujete da uopste niste tako otvoreni koliko volite za sebe reci da jeste. Niste objektivni jer ste vec u jednom toru, iako volite reci kako vi niste u toru. Mozda ne u "nacionalistickom" toru, ali vas ogradjuju druge ideje.
Naravno da nas ogradjuju druge ideje, suprotne vašima, to i je poanta
O ovome pricam. Vasim? Kako ti znas kome ja pripadam? I da li uopste pripadam nekome?
kluz franjo wrote: 11/03/2021 10:21 I onda se onaj kolega čudi što se nema više tolerancije prema patološkim lažovima...
Hajd ti jarane na kurs citanja. Ko je pricao o toleranciji? Seres nesto o Covicu i Dodiku, a Ivana prica njihovu pricu. Vasom logikom bi i Covic i Dodik valjali samo da su u NS. Meni ne valjaju ni jedan ni drugi, ali ni Ivana koja ima istu retoriku.

Lose je lose, bilo u reziji SDA, SNSDa, HDZa ili pak NSa. Problem je sto opravdavate kad to NS uradi, a u isto vrijeme krivite SDA za iste stvari. Sto opet rade i simpatizeri SDA. Smijesno.
To je to! Toliko dugo cekam da procitam ovako nesto. Svi "prosvjetljeni" u svojim glavama, a svi ustvari jednako zatucani. Svi kod svojih vide samo dobro, a ne vide nista naopako. Kod drugih vide samo sve naopako, a ne vide nista dobro. Jednima Pedjino govno mirise, drugima Bakirovo govno mirise. Istina je uvijek negdje u sredini, samo niko nece da gleda u sredinu. Istina je da nas je SDA *ebala kvalitetno zadnih 25 godina. Ali to koristiti da se pravdaju budalastine koje NS provodi zadnja 2 mjeseca je jednostavno... zatucano.

Ljudi, ok je vidjeti i pozitivnu stranu onih s kojima se ne slazete. Takodjer je ok vidjeti i negativnu stranu onih koje podrzavate.
Škobo Habu
Posts: 9791
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#49820 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Škobo Habu »

_BataZiv_0809 wrote: 11/03/2021 12:50

Glupe i infantilne su ti teze.
Po čemu su glupe?U kojem dijelu ne stoje?

Znaš li uopšte objasniti neke stvari kada je u pitanju etnogeneza jednog naroda?

Vidim da u predhodnom postu spominješ JMO? Ko je uopšte u K SHS bio za davanje nacionalnog prava muslimanima?

'Ajmo pametnjakoviću iz Zenice, kad si već počeo optuživati nekoga za glupe i infantilne teze...pucaj.

Je l' historijska činjenica da su jedino bosanski muslimani nosili vjersku odrednicu kao nacionalnu i znaš li još jedan narod u Jugoslaviji kao takav, forumska titoistička barabo od moderatora?
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#49821 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by daddy-kool »

Škobo Habu wrote: 11/03/2021 12:38
Šta je sporno u tome što su muslimani sa velikim M vratili povjesno ime za koje smatraju da su vezani?

Zar nije daleko spornija stvar da im je neko nametnuo to veliko M bez plebiscirane volje i demokratskih metoda?

Je li spornije kada ti neko drugi određuje nacionalni identitet ili kada kada ti sam o njemu odlučuješ?
Očito je nekima sporno što još uvijek nisu Muslimani.

Bošnjaci, nego šta, i to u zemlji Bosni.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#49822 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

"Budalaštine" je to da je Irma Baralija izjednačila Lovca sa Makom Radićem i da Ivana Marić negira postojanje Bošnjaka.
Budalaština onih koji u te laži vjeruju.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83426
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#49823 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by _BataZiv_0809 »

Škobo Habu wrote: 11/03/2021 12:55
_BataZiv_0809 wrote: 11/03/2021 12:50

Glupe i infantilne su ti teze.
Po čemu su glupe?U kojem dijelu ne stoje?

Znaš li uopšte objasniti neke stvari kada je u pitanju etnogeneza jednog naroda?

Vidim da u predhodnom postu spominješ JMO? Ko je uopšte u K SHS bio za davanje nacionalnog prava muslimanima?

'Ajmo pametnjakoviću iz Zenice, kad si već počeo optuživati nekoga za glupe i infantilne teze...pucaj.

Je l' historijska činjenica da su jedino bosanski muslimani nosili vjersku odrednicu kao nacionalnu i znaš li još jedan narod u Jugoslaviji kao takav, forumska titoistička barabo od moderatora?



daddy-kool wrote: 11/03/2021 12:59
Očito je nekima sporno što još uvijek nisu Muslimani.

Bošnjaci, nego šta, i to u zemlji Bosni.
Sporno je jedino zawsto se vakcinisu sadakom od onoga ko bi ih ubio 100 za jednoga.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#49824 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by daddy-kool »

_BataZiv_0809 wrote: 11/03/2021 13:03
daddy-kool wrote: 11/03/2021 12:59 Očito je nekima sporno što još uvijek nisu Muslimani.

Bošnjaci, nego šta, i to u zemlji Bosni.
Sporno je jedino zawsto se vakcinisu sadakom od onoga ko bi ih ubio 100 za jednoga.
Ne vidim da su vakcine u vezi sa imenom naroda, ali se slažem da je trebalo po defaultu odjebat' Vučića i sve njegove prošle, sadašnje i buduće inicijative.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83426
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#49825 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by _BataZiv_0809 »

daddy-kool wrote: 11/03/2021 13:09
Ne vidim da su vakcine u vezi sa imenom naroda, ali se slažem da je trebalo po defaultu odjebat' Vučića i sve njegove prošle, sadašnje i buduće inicijative.
A zasto je ime naroda u politickom fokusu u ovom trenutku?

Zar to ne bi trebala biti fucking vakcina kao apsolutni prioritet svih prioriteta?
Locked