Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
User avatar
drug_profi
Posts: 65422
Joined: 16/07/2012 16:00

#11776 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

Osim Tita, ja ne znam zivog covjeka da je dobio ulicu.
Sam prijedlog je sramota.
User avatar
Truba
Posts: 93828
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#11777 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Truba »

Al fakat ziva covjeka...
__Phoenix__
Posts: 2758
Joined: 25/10/2013 20:44

#11778 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by __Phoenix__ »

SDA je imala 15 godina vladavine u NS pa im je najveci uspjeh dva kosa bez mrezice na igralistu na Cengic Vili 1 i par klackalica za penzionere na vilsu
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#11779 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Patton44 »

drug_profi wrote: 05/03/2021 23:44 Osim Tita, ja ne znam zivog covjeka da je dobio ulicu.
Sam prijedlog je sramota.
Haj sto ulicu,a sto i gradove.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#11780 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MorningStar »

Patton44 wrote: 06/03/2021 09:59
drug_profi wrote: 05/03/2021 23:44 Osim Tita, ja ne znam zivog covjeka da je dobio ulicu.
Sam prijedlog je sramota.
Haj sto ulicu,a sto i gradove.
Hehe to su neki rangovi ljudi kojim komplet sda jOroni nebi mogli da jezikom cipele obrisu.Drugi svemir za jad i vonj danasnjih "vodja"
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#11781 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Patton44 »

MorningStar wrote: 06/03/2021 10:02
Patton44 wrote: 06/03/2021 09:59
drug_profi wrote: 05/03/2021 23:44 Osim Tita, ja ne znam zivog covjeka da je dobio ulicu.
Sam prijedlog je sramota.
Haj sto ulicu,a sto i gradove.
Hehe to su neki rangovi ljudi kojim komplet sda jOroni nebi mogli da jezikom cipele obrisu.Drugi svemir za jad i vonj danasnjih "vodja"
Zato su mu ostali supak brisali.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#11782 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MorningStar »

Patton44 wrote: 06/03/2021 10:11
MorningStar wrote: 06/03/2021 10:02
Patton44 wrote: 06/03/2021 09:59

Haj sto ulicu,a sto i gradove.
Hehe to su neki rangovi ljudi kojim komplet sda jOroni nebi mogli da jezikom cipele obrisu.Drugi svemir za jad i vonj danasnjih "vodja"
Zato su mu ostali supak brisali.
Naravno , jer je napravio drzavu - cije predstavnike kad odu u insotranstvo su postovali.

Sad dodicima bakirima covicima gratis puse kad ih ne je*u - al to se samo odnosi na vlastite narode. Napolje kad maknu tu su sitna buranija.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2107
Joined: 22/11/2019 14:14

#11783 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hank Paldum »

Patton44 wrote: 05/03/2021 20:50
Hank Paldum wrote: 05/03/2021 12:05
Orange Revolution wrote: 05/03/2021 09:15 Klošari iz NiP i NS
Smeta vam ime ulice Osim i to što je Srđan podnjeo inicijativu. Loša ste kopija SDA, vadite se na proceduru fuj radikalisti
Ne bi bilo nista bilo sporno da Srdić nije razotkriven radi nekoliko nezakonitih radnji i kao neko ko tone hvata se za svaku slamku. Toliko je se uspaničio i požurio je da očisti obraz da nije bio svjestan da se ulice nazivaju uglavnom po preminulim osobama.
Ovo nije ništa drugo nego kada neko iz bošnjačkih stranaka hvata rahmetli Alije svaki put kada nešto krene naopako "Predlažem da se ovo nazove po Aliji, Bošnjaci vole Aliju"
Tita ti.
Porediš narcisoidnu osobu iz diktatorskog režima koji je imao sve a opet imao komplekse manjka pažnje i ljubavi pa su pod njegovom šakom nazvale mnoge ulice i trgovi sa zdravim demokratskim sistemom gdje postoje peticije, prijedlozi iglasanja.
Možda postoje stvarno slučajevi gdje je neko ostavio toliki utisak pa kao živa legenda dobio ulicu ali meni nije poznato.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#11784 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

MorningStar wrote: 06/03/2021 10:14
Patton44 wrote: 06/03/2021 10:11
MorningStar wrote: 06/03/2021 10:02

Hehe to su neki rangovi ljudi kojim komplet sda jOroni nebi mogli da jezikom cipele obrisu.Drugi svemir za jad i vonj danasnjih "vodja"
Zato su mu ostali supak brisali.
Naravno , jer je napravio drzavu - cije predstavnike kad odu u insotranstvo su postovali.

Sad dodicima bakirima covicima gratis puse kad ih ne je*u - al to se samo odnosi na vlastite narode. Napolje kad maknu tu su sitna buranija.
Niti gdje idu, niti ko dolazi. Osim da nam udijeli sadaku.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#11785 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

Hank Paldum wrote: 06/03/2021 10:16
Patton44 wrote: 05/03/2021 20:50
Hank Paldum wrote: 05/03/2021 12:05

Ne bi bilo nista bilo sporno da Srdić nije razotkriven radi nekoliko nezakonitih radnji i kao neko ko tone hvata se za svaku slamku. Toliko je se uspaničio i požurio je da očisti obraz da nije bio svjestan da se ulice nazivaju uglavnom po preminulim osobama.
Ovo nije ništa drugo nego kada neko iz bošnjačkih stranaka hvata rahmetli Alije svaki put kada nešto krene naopako "Predlažem da se ovo nazove po Aliji, Bošnjaci vole Aliju"
Tita ti.
Porediš narcisoidnu osobu iz diktatorskog režima koji je imao sve a opet imao komplekse manjka pažnje i ljubavi pa su pod njegovom šakom nazvale mnoge ulice i trgovi sa zdravim demokratskim sistemom gdje postoje peticije, prijedlozi iglasanja.
Možda postoje stvarno slučajevi gdje je neko ostavio toliki utisak pa kao živa legenda dobio ulicu ali meni nije poznato.

Interesantno je da taj diktator nije imao nista u svom privatnom vlasnistvu i da njegova djeca nisu nista naslijedila od njega jer je sve bilo drustveno vlasnistvo. Za razliku od nasih “demokrata” koji vladaju diktatorski i obezbijedili su sve do treceg koljena unaprijed.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#11786 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MorningStar »

Styling wrote: 06/03/2021 10:18
MorningStar wrote: 06/03/2021 10:14
Patton44 wrote: 06/03/2021 10:11 Zato su mu ostali supak brisali.
Naravno , jer je napravio drzavu - cije predstavnike kad odu u insotranstvo su postovali.

Sad dodicima bakirima covicima gratis puse kad ih ne je*u - al to se samo odnosi na vlastite narode. Napolje kad maknu tu su sitna buranija.
Niti gdje idu, niti ko dolazi. Osim da nam udijeli sadaku.
Otvorili su klupu u sloveniji sta hos vise , i komso je prosetao se pentagonom slikao se na tepihu.Baketu sultan dosao na noge u zetri tj bog ga poslao da dodje.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2107
Joined: 22/11/2019 14:14

#11787 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hank Paldum »

MorningStar wrote: 06/03/2021 10:02
Patton44 wrote: 06/03/2021 09:59
drug_profi wrote: 05/03/2021 23:44 Osim Tita, ja ne znam zivog covjeka da je dobio ulicu.
Sam prijedlog je sramota.
Haj sto ulicu,a sto i gradove.
Hehe to su neki rangovi ljudi kojim komplet sda jOroni nebi mogli da jezikom cipele obrisu.Drugi svemir za jad i vonj danasnjih "vodja"
Jest tako lijepo, imaš svoju državu gdje si strah i trepet gdje te ne smiju kritikovati a kamoli reći da si protiv te osobe i onda te 40 godina kasnije pokušaju ubijediti da je to tako jer je bio poseban rang ljudi. Ono kada u demokratiji, slobodi medija i ukidanju cenzure neko i dalje pokušava nečije postupke odbraniti starim SFRJ metodama.
A kakav je rang bio dovoljno govori šta je se desilo sa većinom njegovih ulica i gradova čim je nastupila demokratija i sloboda govora.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2107
Joined: 22/11/2019 14:14

#11788 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hank Paldum »

Styling wrote: 06/03/2021 10:20
Hank Paldum wrote: 06/03/2021 10:16
Patton44 wrote: 05/03/2021 20:50 Tita ti.
Porediš narcisoidnu osobu iz diktatorskog režima koji je imao sve a opet imao komplekse manjka pažnje i ljubavi pa su pod njegovom šakom nazvale mnoge ulice i trgovi sa zdravim demokratskim sistemom gdje postoje peticije, prijedlozi iglasanja.
Možda postoje stvarno slučajevi gdje je neko ostavio toliki utisak pa kao živa legenda dobio ulicu ali meni nije poznato.

Interesantno je da taj diktator nije imao nista u svom privatnom vlasnistvu i da njegova djeca nisu nista naslijedila od njega jer je sve bilo drustveno vlasnistvo. Za razliku od nasih “demokrata” koji vladaju diktatorski i obezbijedili su sve do treceg koljena unaprijed.
To je zato što je on tako želio, da je htio drugačije ko bi ga spriječio?
A ovi drugi su toliko ojačali i ostavili svojima između ostalog i što je uvijek mizerna izlaznost na izborima u demokratskom sistemu.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#11789 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MorningStar »

Hank Paldum wrote: 06/03/2021 10:27
MorningStar wrote: 06/03/2021 10:02
Patton44 wrote: 06/03/2021 09:59

Haj sto ulicu,a sto i gradove.
Hehe to su neki rangovi ljudi kojim komplet sda jOroni nebi mogli da jezikom cipele obrisu.Drugi svemir za jad i vonj danasnjih "vodja"
Jest tako lijepo, imaš svoju državu gdje si strah i trepet gdje te ne smiju kritikovati a kamoli reći da si protiv te osobe i onda te 40 godina kasnije pokušaju ubijediti da je to tako jer je bio poseban rang ljudi. Ono kada u demokratiji, slobodi medija i ukidanju cenzure neko i dalje pokušava nečije postupke odbraniti starim SFRJ metodama.
A kakav je rang bio dovoljno govori šta je se desilo sa većinom njegovih ulica i gradova čim je nastupila demokratija i sloboda govora.
Jeste - sad kritikuju pa dobijes "ja i ?" Tj. Hrak u lice dok pokradose sto stignu a pojam razvitka je 6 vjetrenjaca fala Bogu i da kinezi naprave insala jedan blok u TE Tuzli mozda :lol:

Da dosta govori - izgranatirane,porusene,zapustene,prolaze razne bagre istim,lopovije u kravatama i tako, zaista dobro je pogledati sta ze desilo sa tim ulicama i gradovima.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#11790 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

Hank Paldum wrote: 06/03/2021 10:30
Styling wrote: 06/03/2021 10:20
Hank Paldum wrote: 06/03/2021 10:16
Porediš narcisoidnu osobu iz diktatorskog režima koji je imao sve a opet imao komplekse manjka pažnje i ljubavi pa su pod njegovom šakom nazvale mnoge ulice i trgovi sa zdravim demokratskim sistemom gdje postoje peticije, prijedlozi iglasanja.
Možda postoje stvarno slučajevi gdje je neko ostavio toliki utisak pa kao živa legenda dobio ulicu ali meni nije poznato.

Interesantno je da taj diktator nije imao nista u svom privatnom vlasnistvu i da njegova djeca nisu nista naslijedila od njega jer je sve bilo drustveno vlasnistvo. Za razliku od nasih “demokrata” koji vladaju diktatorski i obezbijedili su sve do treceg koljena unaprijed.
To je zato što je on tako želio, da je htio drugačije ko bi ga spriječio?
A ovi drugi su toliko ojačali i ostavili svojima između ostalog i što je uvijek mizerna izlaznost na izborima u demokratskom sistemu.
Upravo zato sto nije zelio da ista posjeduje bio je velik.. Sto je bio posten prema narodu. U tome je krucijalna razlika izmedju njega i ovih nasih “demokrata”.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2107
Joined: 22/11/2019 14:14

#11791 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hank Paldum »

Styling wrote: 06/03/2021 10:32
Hank Paldum wrote: 06/03/2021 10:30
Styling wrote: 06/03/2021 10:20


Interesantno je da taj diktator nije imao nista u svom privatnom vlasnistvu i da njegova djeca nisu nista naslijedila od njega jer je sve bilo drustveno vlasnistvo. Za razliku od nasih “demokrata” koji vladaju diktatorski i obezbijedili su sve do treceg koljena unaprijed.
To je zato što je on tako želio, da je htio drugačije ko bi ga spriječio?
A ovi drugi su toliko ojačali i ostavili svojima između ostalog i što je uvijek mizerna izlaznost na izborima u demokratskom sistemu.
Upravo zato sto nije zelio da ista posjeduje bio je velik.. Sto je bio posten prema narodu. U tome je krucijalna razlika izmedju njega i ovih nasih “demokrata”.
A koliko država ima u svijetu gdje je predsjednik isto pošten prema narodu kako danas tako i za vrijeme Tita pa opet svake 2-4 godine narod ima pravo da izađe na izbore i izrazi nezadovoljstvo?
To se zove demokratija.
Možda da su postojali demokratski izbori onda možda bi se pojavio neki novi Tito? Možda bolji, možda isti, možda gori pa bi narod opet izabrao Tita?
Diktatori nisu uvijek loši prema narodu, samo prema onima koji ne žele po njegovom.
Kao nasilan muškarac u vezi ili braku, i sa njim je fino dok je sve po njegovom, prva neposlušnost i slijedi šamar.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2107
Joined: 22/11/2019 14:14

#11792 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hank Paldum »

MorningStar wrote: 06/03/2021 10:30
Hank Paldum wrote: 06/03/2021 10:27
MorningStar wrote: 06/03/2021 10:02

Hehe to su neki rangovi ljudi kojim komplet sda jOroni nebi mogli da jezikom cipele obrisu.Drugi svemir za jad i vonj danasnjih "vodja"
Jest tako lijepo, imaš svoju državu gdje si strah i trepet gdje te ne smiju kritikovati a kamoli reći da si protiv te osobe i onda te 40 godina kasnije pokušaju ubijediti da je to tako jer je bio poseban rang ljudi. Ono kada u demokratiji, slobodi medija i ukidanju cenzure neko i dalje pokušava nečije postupke odbraniti starim SFRJ metodama.
A kakav je rang bio dovoljno govori šta je se desilo sa većinom njegovih ulica i gradova čim je nastupila demokratija i sloboda govora.
Jeste - sad kritikuju pa dobijes "ja i ?" Tj. Hrak u lice dok pokradose sto stignu a pojam razvitka je 6 vjetrenjaca fala Bogu i da kinezi naprave insala jedan blok u TE Tuzli mozda :lol:

Da dosta govori - izgranatirane,porusene,zapustene,prolaze razne bagre istim,lopovije u kravatama i tako, zaista dobro je pogledati sta ze desilo sa tim ulicama i gradovima.
Nevažno, da je postojala iskrena ljubav prema njemu nastavilo bi se i nakon SFRJ.
A za krvoproliće i porušene zgrade je i on uzrok. Okupiti toliko naroda, mnogi od njih sa nevraćenim dugovima, željama za osvetu, predrasudama, mitovima i istinskim pokoljima, antipatija zbog Jasenovca, preko Osmanlija pa do bitke na Kosovu.

Forsiranjem bratstva i jedinstva, kako smo svi različiti a složni umjesto forsiranja jugoslovenske nacije, umjesto da se napravi zdrava atmosfera, da se napravi dijalog i nekako spuste tenzije on je to radio na silu i sa strahom, Golim otokom i pendrekom riješavao i tako stvarao kontraefekat. Kao kada roditelj tuče dijete i svakim udarcem dijete sanja kada će postati punoljetno da odjebe roditelje.
I to bi se moglo nekako i oprostiti da je iza njega ostao ustav ili slično što bi garantovalo da bi Jugoslavija opstala ali ne, on je samo molio "Čuvajte bratstvo i jedinstvo kao Zenicu oka svog".
Zamisli da Austrija samo opstaje dok je Sebastian Kurz živ i da on moli građane " Nemojte se iza mene posvađati"
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#11793 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MorningStar »

Hank Paldum wrote: 06/03/2021 11:01
MorningStar wrote: 06/03/2021 10:30
Hank Paldum wrote: 06/03/2021 10:27
Jest tako lijepo, imaš svoju državu gdje si strah i trepet gdje te ne smiju kritikovati a kamoli reći da si protiv te osobe i onda te 40 godina kasnije pokušaju ubijediti da je to tako jer je bio poseban rang ljudi. Ono kada u demokratiji, slobodi medija i ukidanju cenzure neko i dalje pokušava nečije postupke odbraniti starim SFRJ metodama.
A kakav je rang bio dovoljno govori šta je se desilo sa većinom njegovih ulica i gradova čim je nastupila demokratija i sloboda govora.
Jeste - sad kritikuju pa dobijes "ja i ?" Tj. Hrak u lice dok pokradose sto stignu a pojam razvitka je 6 vjetrenjaca fala Bogu i da kinezi naprave insala jedan blok u TE Tuzli mozda :lol:

Da dosta govori - izgranatirane,porusene,zapustene,prolaze razne bagre istim,lopovije u kravatama i tako, zaista dobro je pogledati sta ze desilo sa tim ulicama i gradovima.
Nevažno, da je postojala iskrena ljubav prema njemu nastavilo bi se i nakon SFRJ.
A za krvoproliće i porušene zgrade je i on uzrok. Okupiti toliko naroda, mnogi od njih sa nevraćenim dugovima, željama za osvetu, predrasudama, mitovima i istinskim pokoljima, antipatija zbog Jasenovca, preko Osmanlija pa do bitke na Kosovu.

Forsiranjem bratstva i jedinstva, kako smo svi različiti a složni umjesto forsiranja jugoslovenske nacije, umjesto da se napravi zdrava atmosfera, da se napravi dijalog i nekako spuste tenzije on je to radio na silu i sa strahom, Golim otokom i pendrekom riješavao i tako stvarao kontraefekat. Kao kada roditelj tuče dijete i svakim udarcem dijete sanja kada će postati punoljetno da odjebe roditelje.
I to bi se moglo nekako i oprostiti da je iza njega ostao ustav ili slično što bi garantovalo da bi Jugoslavija opstala ali ne, on je samo molio "Čuvajte bratstvo i jedinstvo kao Zenicu oka svog".
Zamisli da Austrija samo opstaje dok je Sebastian Kurz živ i da on moli građane " Nemojte se iza mene posvađati"
Sa ovim se slazem - srbin jel - motka po glavi , slovenac motka po glavi , tako i ostalim. Jedino moozda jugosloven etnija srbin,bosnjak,itd . Jezik jugoslovenski kao i sve ostalo i jedno 100 godina tuc dok se ne dozovu svi.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#11794 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by jefff »

Ja sam ministar. Koji? Kantonalni. :lol: :lol: :lol:
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#11795 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by kluz franjo »

Tipično SDA-trolanje...

Dok Bakir, Asim i kompanija odvaljuju štokove, skidaju oluke i crijep, te kradu i razvaljuju sve što im padne ruku,
trolovi pokušavaju oštećenima skrenuti pažnju na "bitne stvari" poput Tita i političku situaciju u Austriji.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2107
Joined: 22/11/2019 14:14

#11796 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hank Paldum »

kluz franjo wrote: 06/03/2021 11:15 Tipično SDA-trolanje...

Dok Bakir, Asim i kompanija odvaljuju štokove, skidaju oluke i crijep, te kradu i razvaljuju sve što im padne ruku,
trolovi pokušavaju oštećenima skrenuti pažnju na "bitne stvari" poput Tita i političku situaciju u Austriji.
Tipično FGR trolanje
Umjesto da se poredi Jugoslavija sa tadašnjim državama ili današnjim naprednim oni zakačili za BiH.
A kako ja skrećem sa teme ako ovo nije tema o Bakiru i Asimu? :lol:
Doduše nije ni o Titu ali nije ni o njima pa kako je to onda skretanje? Jesu li Asim i Bakir dio NiP pa je skretanje sa teme što se ne piše o njima?
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#11797 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

Ja mislio zalutao na temu o SDP-u. :lol:
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#11798 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by kluz franjo »

Prpa.ba wrote: 06/03/2021 11:21 Ja mislio zalutao na temu o SDP-u. :lol:
Navrati na temu o NS. Tamo se trol raspisao o NiP-u... :lol:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#11799 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

Dok se svijet bavi tehnologijama za borbu protiv COVID-a, SDA naucnici su radili na usavrsavanju kloniranja. :mrgreen:
nastavnik fizickog
Posts: 39
Joined: 05/03/2021 14:59

#11800 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by nastavnik fizickog »

konakovic i forto cijeli vikend u izolaciji na bjelasnici u svojim apartmanima a to isto savjetuju i vama... lijep vikend zele svima :bih:
Post Reply