H7 led sijalice smetaju drugim vozačima koji dolaze iz suprotnog pravca, zaslijepe ih čime ugrožavaju bezbjednost saobraćaja i narušavaju duševni mirharibery wrote: ↑02/03/2021 02:11Pa nisam cuo da je neko dobio kaznu ili nije prosao tehnicki sa h7 Led, pa kontam da nije na snazi ili je zakon u izradi.artur morgan wrote: ↑01/03/2021 12:27 Kazes, bio bi sa led lampama nelegalan u EU... a mislis da ne bi bio nelegalan i u BiH ??? Ovdje moze sve ???![]()
![]()
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#34351 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
njofra21
- Posts: 32
- Joined: 24/05/2013 11:02
#34352 Re: Pitamo Mehanicare ?
https://www.osram.com/ecat/LEDriving%20 ... P_4059095/ https://www.osram.de/am/night-breaker-l ... sliste.jsp Ovo su jedine legalne LED H7 sijalice u EU, tako da je moguce staviti ove sijalice ali da pod uslovom da su ti odgovarajuci farovi, ima lista modela sa kojima su ove sijalice kompaktibilne.artur morgan wrote: ↑02/03/2021 09:51H7 led sijalice smetaju drugim vozačima koji dolaze iz suprotnog pravca, zaslijepe ih čime ugrožavaju bezbjednost saobraćaja i narušavaju duševni mirharibery wrote: ↑02/03/2021 02:11Pa nisam cuo da je neko dobio kaznu ili nije prosao tehnicki sa h7 Led, pa kontam da nije na snazi ili je zakon u izradi.artur morgan wrote: ↑01/03/2021 12:27 Kazes, bio bi sa led lampama nelegalan u EU... a mislis da ne bi bio nelegalan i u BiH ??? Ovdje moze sve ???![]()
![]()
i zbog toga H7 led sijalice nisu za cestovne upotrebe. Najviše se to primjeti kad ih uporediš sa fabričkim led svjetlima u fabričkim farovima. Fabričke su puno prigušenije. Nije dovoljno imati samo led sijalicu, potrebno je imati i odgovarajući far kao i prigušenu led sijalicu, koja neće drugima smetati.
-
njofra21
- Posts: 32
- Joined: 24/05/2013 11:02
- drug_profi
- Posts: 65415
- Joined: 16/07/2012 16:00
#34354 Re: Pitamo Mehanicare ?
kompaktan - (pridjev) čvrst, jedar, gust, zbijen, jedinstven, jak, solidan.
kompatibilan - (pridjev) saglasan, odgovarajući, složljiv, spojiv, snošljiv, pomirljiv.
kompaktibilan, ne znam kako bi se protumačilo.
Oni nismo baš gramar nazi, ali ovo je fula, a prijateljski je upozoriti te da se ne prospeš negdje gdje ti je važno.
kompatibilan - (pridjev) saglasan, odgovarajući, složljiv, spojiv, snošljiv, pomirljiv.
kompaktibilan, ne znam kako bi se protumačilo.
Oni nismo baš gramar nazi, ali ovo je fula, a prijateljski je upozoriti te da se ne prospeš negdje gdje ti je važno.
- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
#34355 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa, to ti je istovremeno i čvrst i odgovarajući, odgovarajuće čvrst takoreći, logično.drug_profi wrote: ↑02/03/2021 11:23 kompaktan - (pridjev) čvrst, jedar, gust, zbijen, jedinstven, jak, solidan.
kompatibilan - (pridjev) saglasan, odgovarajući, složljiv, spojiv, snošljiv, pomirljiv.
kompaktibilan, ne znam kako bi se protumačilo.
Oni nismo baš gramar nazi, ali ovo je fula, a prijateljski je upozoriti te da se ne prospeš negdje gdje ti je važno.
- hellhammer
- Posts: 513
- Joined: 06/01/2015 19:24
#34356 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja jednom mijenjao farove u Bosni i odem na tehnicki pregled da podese snop, dosla noc prekratko svjetlo baca skroz mozda maximalno 20m. Odem ponovo dan poslije kaze sve uredu tako to treba, kako reko treba kad treba da baca snop 40m. Nije mi se dalo vise zezati i tako vozio par mjeseci. Odem na godisnji tehnicki u Austriji i jedina veca tehnicka greska je bila(neispravna svjetla previse spustena). Nakon toga sve 5 bacaju dovoljno daleko i vidi se lijepo.haribery wrote: ↑02/03/2021 01:50Oftalmolog vec odradio svojeartur morgan wrote: ↑01/03/2021 20:03 Dva problema mogu biti sa halogenim svjetlima nocu :
1. Slabiji vid-potrazi oftalmologa,
2. Izgorio far.
Normalan vid i ocuvan far sa halogenim svjetlima bi trebao biti dovoljan za normalnu voznju nocu.![]()
Far nije izgorio![]()
I ja bi volio da je tako,al mi fali preglednosti naprijed,iako je podignuto na 0 najviše sto moze da se podigne u vis,jedino mozda se moze jos mehanicki dich pa da bude ok,al nisu mi to htjela odraditi,kazu neide to tako,jbg
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#34357 Re: Pitamo Mehanicare ?
I ja moram ici da podesim farove, ima li neko savjet u koji TP otici?
- drug_profi
- Posts: 65415
- Joined: 16/07/2012 16:00
#34358 Re: Pitamo Mehanicare ?
Onako na prvu, cini mi se da su Agram na Alipašinom i Central preko puta Wise dobar izbor.
-
njofra21
- Posts: 32
- Joined: 24/05/2013 11:02
#34359 Re: Pitamo Mehanicare ?
lapsus calamidrug_profi wrote: ↑02/03/2021 11:23 kompaktan - (pridjev) čvrst, jedar, gust, zbijen, jedinstven, jak, solidan.
kompatibilan - (pridjev) saglasan, odgovarajući, složljiv, spojiv, snošljiv, pomirljiv.
kompaktibilan, ne znam kako bi se protumačilo.
Oni nismo baš gramar nazi, ali ovo je fula, a prijateljski je upozoriti te da se ne prospeš negdje gdje ti je važno.
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#34360 Re: Pitamo Mehanicare ?
hvaladrug_profi wrote: ↑02/03/2021 13:48 Onako na prvu, cini mi se da su Agram na Alipašinom i Central preko puta Wise dobar izbor.
-
haribery
- Posts: 27
- Joined: 03/08/2011 01:32
#34361 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hahahah,,astra je zmaj 1.7 dti Isuzu motor gazi preko 300k al svjetla ima perfekcija hebo audinadrug_profi wrote: ↑02/03/2021 08:44 Ja sam ovdje uočio da je 20 godina stara opel astra bolja od 9 godina starog A6.
To je to.
Sala mala Audi je Audi nema veze sto vozimo pod dugim svjetlima
Last edited by haribery on 02/03/2021 20:57, edited 1 time in total.
-
haribery
- Posts: 27
- Joined: 03/08/2011 01:32
#34362 Re: Pitamo Mehanicare ?
RagibUzoriti wrote: ↑02/03/2021 03:15Za 850 eura da kupis 2 nova fara sa xenon sijalicama i balastima za C7 Audi?

Autodock njemacki,takva cijena,jbg mozda su I kod njih ispod ruke
-
haribery
- Posts: 27
- Joined: 03/08/2011 01:32
#34363 Re: Pitamo Mehanicare ?
Definitivo,tako ce I biti.lonely_wolf wrote: ↑02/03/2021 07:53 Mislim da ne može "plug and play", ne odgovara štošta, a mora i da se kodira i opet veliko pitanje da li će to sve skupa raditi.
Ima tu više zajebancije nego što smo navikli tako da te pare što si na nijetio dati za druge farove ostavi sa strane i kad budeš mjenjao auto dodaj za ono sa boljim svjetlima.
-
shandrprcSA
- Posts: 10219
- Joined: 23/02/2013 08:16
#34364 Re: Pitamo Mehanicare ?
gdje kupiti sarafe za celicne felge?
- sime_cipol
- Posts: 23407
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#34365 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gdje se nalazi kod boje na Twingu?
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#34366 Re: Pitamo Mehanicare ?
Znaci, nije u prtljazniku kod rezervne gume 
Edit. Evo gledam na stoku od vrata ispod naljepnice o tezini vozila.
Edit. Evo gledam na stoku od vrata ispod naljepnice o tezini vozila.
Last edited by artur morgan on 02/03/2021 18:56, edited 1 time in total.
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#34367 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jesil ti u bosni? Jes? Nisi? Pusti se gluposti, ili kupi orginal polovne ili kupi xenone il led ubaci prepravi i uzivaj. Nece ti niko nista u bosni. Imas nova auta posebno japanci suzuki farovi ko 2 sunca. Pusti se pravnika sa foruma.haribery wrote: ↑02/03/2021 16:38RagibUzoriti wrote: ↑02/03/2021 03:15Za 850 eura da kupis 2 nova fara sa xenon sijalicama i balastima za C7 Audi?
Autodock njemacki,takva cijena,jbg mozda su I kod njih ispod ruke![]()
![]()
Ja na svojim vozim na najvise dignuto da sto bolje osvjetljava magistralu dje nema rasvjete, nek zmire boli me k, zmirim i ja
Bevinsee led ti je najbolja eto da znas, sretno.
- sime_cipol
- Posts: 23407
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#34368 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mozda i jeste
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#34369 Re: Pitamo Mehanicare ?
drug_profi wrote: ↑02/03/2021 08:44 Ja sam ovdje uočio da je 20 godina stara opel astra bolja od 9 godina starog A6.
To je to.
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#34370 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pogledaj tu cesto bude, kod mene je u prtljazniku. Gledao sam malo na googlu, moze biti i na stoku zaljepljeno. Kako se vec strucno kaze taj dio auta ali znas sta mislim
- sime_cipol
- Posts: 23407
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#34371 Re: Pitamo Mehanicare ?
artur morgan wrote: ↑02/03/2021 19:02Pogledaj tu cesto bude, kod mene je u prtljazniku. Gledao sam malo na googlu, moze biti i na stoku zaljepljeno. Kako se vec strucno kaze taj dio auta ali znas sta mislim![]()
- Optimist
- Posts: 15523
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#34372 Re: Pitamo Mehanicare ?
Padobranac, vrati se malo unazad da pohvatas o cemu je rijec.noviclan wrote: ↑02/03/2021 18:58drug_profi wrote: ↑02/03/2021 08:44 Ja sam ovdje uočio da je 20 godina stara opel astra bolja od 9 godina starog A6.
To je to.![]()
necemo se sada vrijedjati astra g bolja od a6, doduse ako je onaj model astre 2.2 dti 16v onda okk
- nivla
- Posts: 6570
- Joined: 12/01/2008 23:44
#34373 Re: Pitamo Mehanicare ?
novi za 6-8km/kom u svakoj prodavnici autodijelova, vulkanizeru, "original" znaju biti i skuplji novi
ili na otpadu za 1-2km komad, saraf je ili odgovara ili ne odgovara
- sime_cipol
- Posts: 23407
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#34374 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nasao sam ga. Gledao vozačeva vrata, gepek, rezervna guma, a on na stoku suvozacevihartur morgan wrote: ↑02/03/2021 19:02Pogledaj tu cesto bude, kod mene je u prtljazniku. Gledao sam malo na googlu, moze biti i na stoku zaljepljeno. Kako se vec strucno kaze taj dio auta ali znas sta mislim![]()
-
haribery
- Posts: 27
- Joined: 03/08/2011 01:32
#34375 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hahaha ,,nek zamiri ko hoce samo da ja vidim voziti.avijon wrote: ↑02/03/2021 18:55Jesil ti u bosni? Jes? Nisi? Pusti se gluposti, ili kupi orginal polovne ili kupi xenone il led ubaci prepravi i uzivaj. Nece ti niko nista u bosni. Imas nova auta posebno japanci suzuki farovi ko 2 sunca. Pusti se pravnika sa foruma.haribery wrote: ↑02/03/2021 16:38RagibUzoriti wrote: ↑02/03/2021 03:15
Za 850 eura da kupis 2 nova fara sa xenon sijalicama i balastima za C7 Audi?
Autodock njemacki,takva cijena,jbg mozda su I kod njih ispod ruke![]()
![]()
Ja na svojim vozim na najvise dignuto da sto bolje osvjetljava magistralu dje nema rasvjete, nek zmire boli me k, zmirim i ja
Bevinsee led ti je najbolja eto da znas, sretno.
Taj Bevinsee sam gledao na yt i po recenzijama izgleda top.Narucit cu to pa kad puklo da puklo,imati ove u rezervi za tehnički i "mirna" Bosna
