Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Tornjo1
- Posts: 65
- Joined: 13/12/2019 20:13
#34301 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pitanjen
Desavalo mi se da kad okrenem kljuc upale se lampice i okrenem da ga upali nista se ne desava jedno 5sekundi i tek onda upali
Passat b5.5
Desavalo mi se da kad okrenem kljuc upale se lampice i okrenem da ga upali nista se ne desava jedno 5sekundi i tek onda upali
Passat b5.5
- konektovan
- Posts: 51442
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#34302 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da nije Al- naser....
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
-
tabija
- Posts: 1156
- Joined: 11/12/2012 22:27
#34304 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije za mehanicare ali nmg da trazim temu 
Eto ljepseg vremena i vakat je da se malo limarija sredi
Treba mi neki dobar limar koji umije i sa plastikama raditi.
Treba ofarbati jedna vrata (ili mozda sam gornji dio, ne znam) i zadnji blatobran.
Znaci srednja klasa majstora, da nije bas zara ali ni dundjer.
Najbitnije je da ispostuje termin jer mj auto treba
Eto ljepseg vremena i vakat je da se malo limarija sredi
Treba mi neki dobar limar koji umije i sa plastikama raditi.
Treba ofarbati jedna vrata (ili mozda sam gornji dio, ne znam) i zadnji blatobran.
Znaci srednja klasa majstora, da nije bas zara ali ni dundjer.
Najbitnije je da ispostuje termin jer mj auto treba
- Optimist
- Posts: 15528
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83485
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#34306 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jesu li to oni TSI iz prvih serija? Siemens dizne? Kako su tako losi pobogu, VW je uvijek imao dobre benzince, doduse atmosferske MPI
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#34307 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da, ali nema to veze sa diznama. Za šta god se uhvatiš potanko i voli da crkne. Kasnije su bolji, pogotovo kad su prešli na remen. A ia za te atmosferske benzince dalo bi se raspravljati, uglavnom su 1.8 i 2.0 bili dobri, ovi manji su znali imati nekih folova.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83485
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#34308 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jesu li im svi ovi novi TSI sad sa zupcastim remenom?
VW i Fiat su meni, kazem meni, ne kazem da je to sveto slovo, nekako vazda imali dobre benzince. Imam iskustva sa VW 1.6 i 1.8 u golfu 2 i 3, te kasnije sa istim tim modernizovanim 1.6 u Leonu mk2. Dobri motori, pouzdani, hoce popit, srknu tu i tamo ulja, ali glavobolje nema.
Od Fiata sam imao sve od 1.2 preko 1.6, 1.8 (vvt) do 2.0 (V.I.S.)....na 1.2 su kablovi od svjecica bili jedini problem, tj. veci je problem bilo doci do njih bez uplate 200% avansa i 25 mjeseci roka isporuke (karikiram), na 1.8 mijenjaj varijator faze na velikom servisu i to je to. 1.6 odlican motor, bez ikakvih boljki, a 2.0 petak (isao u Brava HGT, Lanciu K, Fiat Coupe) je najbolji motor koji sam ikad imao u autu.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#34309 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jesu, imaju taj neki longlife remen. Kako će se to pokazati u praksi nisam još siguran. Ali bolja opcija od lanaca koji su pucali na 30-40 hiljada. A izgleda da su i ostale boljke popravili, od izgaranja klipova do problema sa turbinama, barem zasad tako djeluje.
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#34310 Re: Pitamo Mehanicare ?
Od ovih TSI treba bjezati ko djavo od krsta._BataZiv_0809 wrote: ↑28/02/2021 12:34Jesu li im svi ovi novi TSI sad sa zupcastim remenom?
VW i Fiat su meni, kazem meni, ne kazem da je to sveto slovo, nekako vazda imali dobre benzince. Imam iskustva sa VW 1.6 i 1.8 u golfu 2 i 3, te kasnije sa istim tim modernizovanim 1.6 u Leonu mk2. Dobri motori, pouzdani, hoce popit, srknu tu i tamo ulja, ali glavobolje nema.
Od Fiata sam imao sve od 1.2 preko 1.6, 1.8 (vvt) do 2.0 (V.I.S.)....na 1.2 su kablovi od svjecica bili jedini problem, tj. veci je problem bilo doci do njih bez uplate 200% avansa i 25 mjeseci roka isporuke (karikiram), na 1.8 mijenjaj varijator faze na velikom servisu i to je to. 1.6 odlican motor, bez ikakvih boljki, a 2.0 petak (isao u Brava HGT, Lanciu K, Fiat Coupe) je najbolji motor koji sam ikad imao u autu.
Sce im se moze rijesiti osim potrosnje ulja. Tu ni generalka ne pomaze.
VW sa TSI motorima, ukenjo i sefa i stanicu
- drug_profi
- Posts: 65425
- Joined: 16/07/2012 16:00
#34311 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne vjerujem.....
VW
Sta marketing radi. Od falšvagena napravi best buy.
VW
Sta marketing radi. Od falšvagena napravi best buy.
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#34313 Re: Pitamo Mehanicare ?
Znas sta, na VW je zvono kako su im losi TSI.drug_profi wrote: ↑28/02/2021 13:39 Ne vjerujem.....![]()
VW![]()
Sta marketing radi. Od falšvagena napravi best buy.
A i kod svih ostalih, jos gora situacija.
Pogledaj PSA grupaciju sa svojim benzincima koji imaju lanac.
BMW isto.
Itd, itd
Nema vise starih, dobrih klasicnih atmosferaca
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#34314 Re: Pitamo Mehanicare ?
TSI 118kw, ugradio mu revizione klipove i karike(zapravo su passata cc prepakovani i tUrili skodin znak) , naravno jos svasta nesto usput, kad je bal neka je maskenbal za 2 k bosanskih para i potrosnja ulja 1.5 lit/10000 kilometara 
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#34316 Re: Pitamo Mehanicare ?
Naravno tebra, k'o B..maglu, da mi ne bi neki olx struĆnjak, za 5 godina vik'o, mEre li sta nize , treba branik raditi 
- B6Redhell
- Posts: 7817
- Joined: 25/12/2010 04:56
#34317 Re: Pitamo Mehanicare ?
1.5 litara na 10000 kilometara je normala kod svih...
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#34318 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#34319 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moze li mi neko dati savjet u vezi 2.7 tdi motora? U pitanju je audi a6 2010. godina. Kakvi su ti motori generalno? Imaju li kakvih falinki?
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#34320 Re: Pitamo Mehanicare ?
Extra
To je 190 KS izvedba zar ne? Facelift?
Ako ti se jos da, da mu maknes/stavis nove plasticne klapne usisa, nepoderiv motor.
Imaju starije verzije motora, znalo se desiti da klapna pukne i napravi havariju. Ti noviji motori su poboljsani, samo sipaj i vozi.
Imao ga nekad davno, samo rijeci hvale za istog
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#34322 Re: Pitamo Mehanicare ?
Stari hoce da uzme od nekog kolege. Kaze odrzavao ga bas domacinski. Facelift je model. 16000 cijena. Ja mislim da je dobra ponuda?RagibUzoriti wrote: ↑28/02/2021 18:03Extra
To je 190 KS izvedba zar ne? Facelift?
Ako ti se jos da, da mu maknes/stavis nove plasticne klapne usisa, nepoderiv motor.
Imaju starije verzije motora, znalo se desiti da klapna pukne i napravi havariju. Ti noviji motori su poboljsani, samo sipaj i vozi.
Imao ga nekad davno, samo rijeci hvale za istog![]()
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#34323 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako je karavan sa multironicom to je ok cijena pa i ona je mala.laik1981 wrote: ↑28/02/2021 18:29Stari hoce da uzme od nekog kolege. Kaze odrzavao ga bas domacinski. Facelift je model. 16000 cijena. Ja mislim da je dobra ponuda?RagibUzoriti wrote: ↑28/02/2021 18:03Extra
To je 190 KS izvedba zar ne? Facelift?
Ako ti se jos da, da mu maknes/stavis nove plasticne klapne usisa, nepoderiv motor.
Imaju starije verzije motora, znalo se desiti da klapna pukne i napravi havariju. Ti noviji motori su poboljsani, samo sipaj i vozi.
Imao ga nekad davno, samo rijeci hvale za istog![]()
Ako je limuzina i quattro onda ti kolega bas voli starog
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#34324 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne znam kako se cjenovno krecu zaista.laik1981 wrote: ↑28/02/2021 18:29Stari hoce da uzme od nekog kolege. Kaze odrzavao ga bas domacinski. Facelift je model. 16000 cijena. Ja mislim da je dobra ponuda?RagibUzoriti wrote: ↑28/02/2021 18:03Extra
To je 190 KS izvedba zar ne? Facelift?
Ako ti se jos da, da mu maknes/stavis nove plasticne klapne usisa, nepoderiv motor.
Imaju starije verzije motora, znalo se desiti da klapna pukne i napravi havariju. Ti noviji motori su poboljsani, samo sipaj i vozi.
Imao ga nekad davno, samo rijeci hvale za istog![]()
Ali 100% dobar odabir ako je tako kao sto ti kazes da je održavan.
Ja sam imao automatika, 190 KS, auto je bilo nepoderivo.
