Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Tornjo1
Posts: 65
Joined: 13/12/2019 20:13

#34301 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tornjo1 »

Pitanjen
Desavalo mi se da kad okrenem kljuc upale se lampice i okrenem da ga upali nista se ne desava jedno 5sekundi i tek onda upali
Passat b5.5
User avatar
konektovan
Posts: 51443
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#34302 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Da nije Al- naser....
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#34303 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

iceman ze wrote: 27/02/2021 22:17 Kakvi su majstori na mostarskom, sa otvaranjem motora? Trebalo bi hidropodizace mijenjati?pitam za jarana iz usluge
Jaranu će haman na kraju ostati samo krov da nije mijenjao na Yetiju TSI.
tabija
Posts: 1156
Joined: 11/12/2012 22:27

#34304 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tabija »

Nije za mehanicare ali nmg da trazim temu :D

Eto ljepseg vremena i vakat je da se malo limarija sredi :P

Treba mi neki dobar limar koji umije i sa plastikama raditi.
Treba ofarbati jedna vrata (ili mozda sam gornji dio, ne znam) i zadnji blatobran.

Znaci srednja klasa majstora, da nije bas zara ali ni dundjer.
Najbitnije je da ispostuje termin jer mj auto treba
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#34305 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

iceman ze wrote: 27/02/2021 22:17 Kakvi su majstori na mostarskom, sa otvaranjem motora? Trebalo bi hidropodizace mijenjati?pitam za jarana iz usluge
Koji na mostarakom, ima ih vise?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83486
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34306 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

530i wrote: 28/02/2021 11:13
iceman ze wrote: 27/02/2021 22:17 Kakvi su majstori na mostarskom, sa otvaranjem motora? Trebalo bi hidropodizace mijenjati?pitam za jarana iz usluge
Jaranu će haman na kraju ostati samo krov da nije mijenjao na Yetiju TSI.
Jesu li to oni TSI iz prvih serija? Siemens dizne? Kako su tako losi pobogu, VW je uvijek imao dobre benzince, doduse atmosferske MPI :D
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#34307 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Da, ali nema to veze sa diznama. Za šta god se uhvatiš potanko i voli da crkne. Kasnije su bolji, pogotovo kad su prešli na remen. A ia za te atmosferske benzince dalo bi se raspravljati, uglavnom su 1.8 i 2.0 bili dobri, ovi manji su znali imati nekih folova.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83486
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34308 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

530i wrote: 28/02/2021 12:25 Da, ali nema to veze sa diznama. Za šta god se uhvatiš potanko i voli da crkne. Kasnije su bolji, pogotovo kad su prešli na remen. A ia za te atmosferske benzince dalo bi se raspravljati, uglavnom su 1.8 i 2.0 bili dobri, ovi manji su znali imati nekih folova.
Jesu li im svi ovi novi TSI sad sa zupcastim remenom?

VW i Fiat su meni, kazem meni, ne kazem da je to sveto slovo, nekako vazda imali dobre benzince. Imam iskustva sa VW 1.6 i 1.8 u golfu 2 i 3, te kasnije sa istim tim modernizovanim 1.6 u Leonu mk2. Dobri motori, pouzdani, hoce popit, srknu tu i tamo ulja, ali glavobolje nema.

Od Fiata sam imao sve od 1.2 preko 1.6, 1.8 (vvt) do 2.0 (V.I.S.)....na 1.2 su kablovi od svjecica bili jedini problem, tj. veci je problem bilo doci do njih bez uplate 200% avansa i 25 mjeseci roka isporuke (karikiram), na 1.8 mijenjaj varijator faze na velikom servisu i to je to. 1.6 odlican motor, bez ikakvih boljki, a 2.0 petak (isao u Brava HGT, Lanciu K, Fiat Coupe) je najbolji motor koji sam ikad imao u autu.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#34309 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Jesu, imaju taj neki longlife remen. Kako će se to pokazati u praksi nisam još siguran. Ali bolja opcija od lanaca koji su pucali na 30-40 hiljada. A izgleda da su i ostale boljke popravili, od izgaranja klipova do problema sa turbinama, barem zasad tako djeluje.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#34310 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

_BataZiv_0809 wrote: 28/02/2021 12:34
530i wrote: 28/02/2021 12:25 Da, ali nema to veze sa diznama. Za šta god se uhvatiš potanko i voli da crkne. Kasnije su bolji, pogotovo kad su prešli na remen. A ia za te atmosferske benzince dalo bi se raspravljati, uglavnom su 1.8 i 2.0 bili dobri, ovi manji su znali imati nekih folova.
Jesu li im svi ovi novi TSI sad sa zupcastim remenom?

VW i Fiat su meni, kazem meni, ne kazem da je to sveto slovo, nekako vazda imali dobre benzince. Imam iskustva sa VW 1.6 i 1.8 u golfu 2 i 3, te kasnije sa istim tim modernizovanim 1.6 u Leonu mk2. Dobri motori, pouzdani, hoce popit, srknu tu i tamo ulja, ali glavobolje nema.

Od Fiata sam imao sve od 1.2 preko 1.6, 1.8 (vvt) do 2.0 (V.I.S.)....na 1.2 su kablovi od svjecica bili jedini problem, tj. veci je problem bilo doci do njih bez uplate 200% avansa i 25 mjeseci roka isporuke (karikiram), na 1.8 mijenjaj varijator faze na velikom servisu i to je to. 1.6 odlican motor, bez ikakvih boljki, a 2.0 petak (isao u Brava HGT, Lanciu K, Fiat Coupe) je najbolji motor koji sam ikad imao u autu.
Od ovih TSI treba bjezati ko djavo od krsta.
Sce im se moze rijesiti osim potrosnje ulja. Tu ni generalka ne pomaze.

VW sa TSI motorima, ukenjo i sefa i stanicu
User avatar
drug_profi
Posts: 65427
Joined: 16/07/2012 16:00

#34311 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Ne vjerujem..... :lol:
VW :lol:
Sta marketing radi. Od falšvagena napravi best buy.
User avatar
kabal1337
Posts: 13447
Joined: 11/02/2012 21:08

#34312 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Das auto
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#34313 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

drug_profi wrote: 28/02/2021 13:39 Ne vjerujem..... :lol:
VW :lol:
Sta marketing radi. Od falšvagena napravi best buy.
Znas sta, na VW je zvono kako su im losi TSI.

A i kod svih ostalih, jos gora situacija.
Pogledaj PSA grupaciju sa svojim benzincima koji imaju lanac.
BMW isto.
Itd, itd

Nema vise starih, dobrih klasicnih atmosferaca 😉
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#34314 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

TSI 118kw, ugradio mu revizione klipove i karike(zapravo su passata cc prepakovani i tUrili skodin znak) , naravno jos svasta nesto usput, kad je bal neka je maskenbal za 2 k bosanskih para i potrosnja ulja 1.5 lit/10000 kilometara :izet:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#34315 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

iceman ze wrote: 28/02/2021 14:12 TSI 118kw, ugradio mu revizione klipove i karike(zapravo su passata cc prepakovani i tUrili skodin znak) , naravno jos svasta nesto usput, kad je bal neka je maskenbal za 2 k bosanskih para i potrosnja ulja 1.5 lit/10000 kilometara :izet:
I samo vozi :thumbup:
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#34316 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Naravno tebra, k'o B..maglu, da mi ne bi neki olx struĆnjak, za 5 godina vik'o, mEre li sta nize , treba branik raditi :lol:
User avatar
B6Redhell
Posts: 7817
Joined: 25/12/2010 04:56

#34317 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

iceman ze wrote: 28/02/2021 14:12 TSI 118kw, ugradio mu revizione klipove i karike(zapravo su passata cc prepakovani i tUrili skodin znak) , naravno jos svasta nesto usput, kad je bal neka je maskenbal za 2 k bosanskih para i potrosnja ulja 1.5 lit/10000 kilometara :izet:
1.5 litara na 10000 kilometara je normala kod svih...
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#34318 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

B6Redhell wrote: 28/02/2021 15:25
iceman ze wrote: 28/02/2021 14:12 TSI 118kw, ugradio mu revizione klipove i karike(zapravo su passata cc prepakovani i tUrili skodin znak) , naravno jos svasta nesto usput, kad je bal neka je maskenbal za 2 k bosanskih para i potrosnja ulja 1.5 lit/10000 kilometara :izet:
1.5 litara na 10000 kilometara je normala kod svih...
Jeste, a prije polugeneralke je 0.5 lit/1000km po servisnoj bila normala :lol:
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#34319 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by laik1981 »

Moze li mi neko dati savjet u vezi 2.7 tdi motora? U pitanju je audi a6 2010. godina. Kakvi su ti motori generalno? Imaju li kakvih falinki?
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#34320 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

laik1981 wrote: 28/02/2021 16:47 Moze li mi neko dati savjet u vezi 2.7 tdi motora? U pitanju je audi a6 2010. godina. Kakvi su ti motori generalno? Imaju li kakvih falinki?
Extra :thumbup:
To je 190 KS izvedba zar ne? Facelift?

Ako ti se jos da, da mu maknes/stavis nove plasticne klapne usisa, nepoderiv motor.
Imaju starije verzije motora, znalo se desiti da klapna pukne i napravi havariju. Ti noviji motori su poboljsani, samo sipaj i vozi.

Imao ga nekad davno, samo rijeci hvale za istog :thumbup:
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#34321 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by avijon »

laik1981 wrote: 28/02/2021 16:47 Moze li mi neko dati savjet u vezi 2.7 tdi motora? U pitanju je audi a6 2010. godina. Kakvi su ti motori generalno? Imaju li kakvih falinki?
Nemaju jedino mu probleme egr/dpf mogu pravit.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#34322 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by laik1981 »

RagibUzoriti wrote: 28/02/2021 18:03
laik1981 wrote: 28/02/2021 16:47 Moze li mi neko dati savjet u vezi 2.7 tdi motora? U pitanju je audi a6 2010. godina. Kakvi su ti motori generalno? Imaju li kakvih falinki?
Extra :thumbup:
To je 190 KS izvedba zar ne? Facelift?

Ako ti se jos da, da mu maknes/stavis nove plasticne klapne usisa, nepoderiv motor.
Imaju starije verzije motora, znalo se desiti da klapna pukne i napravi havariju. Ti noviji motori su poboljsani, samo sipaj i vozi.

Imao ga nekad davno, samo rijeci hvale za istog :thumbup:
Stari hoce da uzme od nekog kolege. Kaze odrzavao ga bas domacinski. Facelift je model. 16000 cijena. Ja mislim da je dobra ponuda?
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#34323 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by avijon »

laik1981 wrote: 28/02/2021 18:29
RagibUzoriti wrote: 28/02/2021 18:03
laik1981 wrote: 28/02/2021 16:47 Moze li mi neko dati savjet u vezi 2.7 tdi motora? U pitanju je audi a6 2010. godina. Kakvi su ti motori generalno? Imaju li kakvih falinki?
Extra :thumbup:
To je 190 KS izvedba zar ne? Facelift?

Ako ti se jos da, da mu maknes/stavis nove plasticne klapne usisa, nepoderiv motor.
Imaju starije verzije motora, znalo se desiti da klapna pukne i napravi havariju. Ti noviji motori su poboljsani, samo sipaj i vozi.

Imao ga nekad davno, samo rijeci hvale za istog :thumbup:
Stari hoce da uzme od nekog kolege. Kaze odrzavao ga bas domacinski. Facelift je model. 16000 cijena. Ja mislim da je dobra ponuda?
Ako je karavan sa multironicom to je ok cijena pa i ona je mala.
Ako je limuzina i quattro onda ti kolega bas voli starog :lol: oko 21 hiljada mu je realna
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#34324 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

laik1981 wrote: 28/02/2021 18:29
RagibUzoriti wrote: 28/02/2021 18:03
laik1981 wrote: 28/02/2021 16:47 Moze li mi neko dati savjet u vezi 2.7 tdi motora? U pitanju je audi a6 2010. godina. Kakvi su ti motori generalno? Imaju li kakvih falinki?
Extra :thumbup:
To je 190 KS izvedba zar ne? Facelift?

Ako ti se jos da, da mu maknes/stavis nove plasticne klapne usisa, nepoderiv motor.
Imaju starije verzije motora, znalo se desiti da klapna pukne i napravi havariju. Ti noviji motori su poboljsani, samo sipaj i vozi.

Imao ga nekad davno, samo rijeci hvale za istog :thumbup:
Stari hoce da uzme od nekog kolege. Kaze odrzavao ga bas domacinski. Facelift je model. 16000 cijena. Ja mislim da je dobra ponuda?
Ne znam kako se cjenovno krecu zaista.
Ali 100% dobar odabir ako je tako kao sto ti kazes da je održavan.

Ja sam imao automatika, 190 KS, auto je bilo nepoderivo.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#34325 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by laik1981 »

Hvala..
Post Reply