Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#49051 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Evo ozbiljan problem iz svakodnevnog života.

Ima ulaza ili zgrada u kojima 10 ili 20 % stanara redovno plaća upravitelja. Naravno, kako nema na računu njihove zgrade dovoljno novca, ne mogu dobiti usluge upravitelja. U suštini upravitelj, moći koju mu je dao kantonalni zakon, te redovne platiše pljačka, ljudi ne dobijaju uslugu koju plaćaju. Valjda je pljačka zakonom zabranjena? Nije problem redovnih platiša to što drugi ne plaćaju.

Po meni je to ozbiljan razlog za dobiti ili izgubiti izbore.

Neka četvorka nekoliko takvih dtvari riješi tamo gdje može, to će im biti bolja reklama za van Sarajeva i pokazatelj drugima da i oni mogu kroz četvorku rješavati svoje probleme nego bilo kakva gostovanja po televizijama. A i pisanije raznih bunkova, zlajaBiH i sličnih će obesmisliti do dna.
Last edited by Hakiz on 22/02/2021 20:23, edited 2 times in total.
User avatar
konektovan
Posts: 51451
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#49052 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by konektovan »

Hakiz wrote: 22/02/2021 20:18 Evo ozbiljan problem iz svakodnevnog života.

Ima ulaza ili zgrada u kojima 10 ili 20 % stanara redovno plaća upravitelja. Naravno, kako nema na računu njihove zgrade dovoljno novca, ne mogu dobiti usluge upravitelja. U suštini upravitelj, moći koju mu je dao kantonalni zakon, te redovne platiše pljačka, ljudi ne dobijaju uslugu koju plaćaju. Valjda je pljačka zakonom zabranjena? Nije problem redovnih platiša to što drugi ne plaćaju.

Po meni je to ozbiljan razlog za dobiti ili izgubiti izbore.
Bravo. :thumbup:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#49053 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by foxlife »

palermo wrote: 22/02/2021 20:17
foxlife wrote: 22/02/2021 20:02
ne moze ns praviti stabove ili nazovi kako hoces u glamocu npr kad niko nije za tu stranku tamo
valjda sve ide iz glavnog grada
kad cobani koji glasaju za nacionaliste vide da situacija i okruzenje moze biti bolje sa bilo kojom drugom strankom koja nije nacionalisticka bila to nasa nip ili marsovska onda mozes ocekivati da mu se upali lampa u glavi i kaze pa ajmo i mi pokusati glasati za tu stranku mozda nam bude bolje
Bojim se da se ne razumijemo. Dal namjerno ili slučajno, nije uopšte ni bitno
pa ne znam na sta onda ciljas
naravno da ce se ako budu "samo" u sarajevu biti prefiks bosnjacka i sl jer je tu najvisa koncentracija bosnjaka
da su poceli u banja luci bili bi srbi vakvi nakvi

ako ciljas na to
palermo
Posts: 25348
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#49054 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by palermo »

foxlife wrote: 22/02/2021 20:22
palermo wrote: 22/02/2021 20:17
foxlife wrote: 22/02/2021 20:02
ne moze ns praviti stabove ili nazovi kako hoces u glamocu npr kad niko nije za tu stranku tamo
valjda sve ide iz glavnog grada
kad cobani koji glasaju za nacionaliste vide da situacija i okruzenje moze biti bolje sa bilo kojom drugom strankom koja nije nacionalisticka bila to nasa nip ili marsovska onda mozes ocekivati da mu se upali lampa u glavi i kaze pa ajmo i mi pokusati glasati za tu stranku mozda nam bude bolje
Bojim se da se ne razumijemo. Dal namjerno ili slučajno, nije uopšte ni bitno
pa ne znam na sta onda ciljas
naravno da ce se ako budu "samo" u sarajevu biti prefiks bosnjacka i sl jer je tu najvisa koncentracija bosnjaka
da su poceli u banja luci bili bi srbi vakvi nakvi

ako ciljas na to
ma jok, ciljam na to da je Naša stranka sa putem koji treniutno ide izgubila svaki smisao postojanja.....(kao Naše stranke, kao neke političke partije kao što ih ima more, tu i ima neki smisao, znaš koji već)
User avatar
drug_profi
Posts: 65436
Joined: 16/07/2012 16:00

#49055 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Hakiz wrote: 22/02/2021 20:18 Evo ozbiljan problem iz svakodnevnog života.

Ima ulaza ili zgrada u kojima 10 ili 20 % stanara redovno plaća upravitelja. Naravno, kako nema na računu njihove zgrade dovoljno novca, ne mogu dobiti usluge upravitelja. U suštini upravitelj, moći koju mu je dao kantonalni zakon, te redovne platiše pljačka, ljudi ne dobijaju uslugu koju plaćaju. Valjda je pljačka zakonom zabranjena? Nije problem redovnih platiša to što drugi ne plaćaju.

Po meni je to ozbiljan razlog za dobiti ili izgubiti izbore.

Neka četvorka nekoliko takvih dtvari riješi tamo gdje može, to će im biti bolja reklama za van Sarajeva i pokazatelj drugima da i oni mogu kroz četvorku rješavati svoje probleme nego bilo kakva gostovanja po televizijama. A i pisanije raznih bunkova, zlajaBiH i sličnih će obesmisliti do dna.
Slažem se. Patim od tog problema. Rješenje je da se napravi ili poseban sud za ove komunalne psorove i da se izmjene zakoni koji bi proces ubrzali tako da kad ti dospije treci neplacen racun, vec si tuzen, a dok dospije sesti vec si presudjen.
Seawolf
Posts: 9168
Joined: 14/06/2012 22:59

#49056 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Seawolf »

zlajaBHF wrote: 22/02/2021 19:32
Seawolf wrote: 22/02/2021 19:06
zlajaBHF wrote: 22/02/2021 19:01

Zasto ce biti vjerovatno kandidat iz reda bosnjackog naroda?
Moja pretpostavka.

Uostalom, nebitno je. Važno je da bude jedan zajednički kandidat, ili kandidatkinja, nevažno na listi kojeg naroda.

I da postane član Predsjedništva BiH, kao zajednički kandidat / kandidatkinja Četvorke.
Tvoja pretpostavka dolazi zbog cinjenice da ce NS biti u koaliciji sa bosnjackim stankama kao sto je NiP, zar ne?
Opet kažem, potpuno mi je nebitno. To je samo moja pretpostavka.

Ono što je bitno je to da će zajednička kandidatkinja/kandidat Četvorke, ako bude na listi iz reda bošnjačkog naroda dobiti više glasova od Bakira Izetbegovića, a ako bude na listi iz reda hrvatskog naroda, dobit će više glasova i od Željka Komšića i od Dragana Čovića.

Dakle, to je ono što mi je važno: Da ona/onaj za koga sam glasao, bude član Predsjedništva BiH.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#49057 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by foxlife »

palermo wrote: 22/02/2021 21:14

ma jok, ciljam na to da je Naša stranka sa putem koji treniutno ide izgubila svaki smisao postojanja.....(kao Naše stranke, kao neke političke partije kao što ih ima more, tu i ima neki smisao, znaš koji već)
pa dobro
moje razmisljanje je da je prvi cilj skinuti sda sa vlasti a poslije toga se moze ganjati ideologija i sl
i mislim da idu tim putem e sada je li to ispravan put ili nije ne znam kao sto ne zna vjerovatno niko
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#49058 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

foxlife wrote: 22/02/2021 21:36
palermo wrote: 22/02/2021 21:14

ma jok, ciljam na to da je Naša stranka sa putem koji treniutno ide izgubila svaki smisao postojanja.....(kao Naše stranke, kao neke političke partije kao što ih ima more, tu i ima neki smisao, znaš koji već)
pa dobro
moje razmisljanje je da je prvi cilj skinuti sda sa vlasti a poslije toga se moze ganjati ideologija i sl
i mislim da idu tim putem e sada je li to ispravan put ili nije ne znam kao sto ne zna vjerovatno niko
Ja mislim da već prije skidanja SDA treba znati šta će je zamijeniti.

Da nam se ne dogodi Sisi kada ode Mubarak.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#49059 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by foxlife »

Hakiz wrote: 22/02/2021 22:27
foxlife wrote: 22/02/2021 21:36
palermo wrote: 22/02/2021 21:14

ma jok, ciljam na to da je Naša stranka sa putem koji treniutno ide izgubila svaki smisao postojanja.....(kao Naše stranke, kao neke političke partije kao što ih ima more, tu i ima neki smisao, znaš koji već)
pa dobro
moje razmisljanje je da je prvi cilj skinuti sda sa vlasti a poslije toga se moze ganjati ideologija i sl
i mislim da idu tim putem e sada je li to ispravan put ili nije ne znam kao sto ne zna vjerovatno niko
Ja mislim da već prije skidanja SDA treba znati šta će je zamijeniti.

Da nam se ne dogodi Sisi kada ode Mubarak.
slazem se
User avatar
drug_profi
Posts: 65436
Joined: 16/07/2012 16:00

#49060 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Meš'čini da ćemo mi Titu od blata još dugo pravit, ali neise...
Idemo dalje u demokratiju i prosperitet.
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#49061 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Patton44 »

Vaskrsnu Forto i Sovjetski Savez,kakav je konj mogo je i Austro Ugarsku :pisnuo: :pisnuo:
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#49062 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by meridiyan »

Tako je Forto. Narod su nedokazane ovce. :D
Govoreći u aktuelnim prilikama u KS, te odnosu prema pandemiji koronavirusa, premijer KS Edin Forto je kazao da su mu "fascinantni ljudi koji su se okupili da odaju počast Balaševiću".
-Meni je fascinantno da su se ljudi okupili, masovno okupljanje, da isprate Balaševića, koji je umro od komplikacija nakon korone. Prekršili su mjere i tako ugrozili i sebe i druge. To je jedan nivo neodgovornosti.
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#49063 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Leverage »

Rastjera Forto i ovo malo urbane raje što glasa za NjS, bolje da je šutio.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#49064 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ultima_palabra »

meridiyan wrote: 23/02/2021 11:21 Tako je Forto. Narod su nedokazane ovce. :D
Govoreći u aktuelnim prilikama u KS, te odnosu prema pandemiji koronavirusa, premijer KS Edin Forto je kazao da su mu "fascinantni ljudi koji su se okupili da odaju počast Balaševiću".
-Meni je fascinantno da su se ljudi okupili, masovno okupljanje, da isprate Balaševića, koji je umro od komplikacija nakon korone. Prekršili su mjere i tako ugrozili i sebe i druge. To je jedan nivo neodgovornosti.
Neki dan sam primijetio istu stvar.
Škobo Habu
Posts: 9803
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#49065 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Škobo Habu »

meridiyan wrote: 23/02/2021 11:21 Tako je Forto. Narod su nedokazane ovce. :D
Govoreći u aktuelnim prilikama u KS, te odnosu prema pandemiji koronavirusa, premijer KS Edin Forto je kazao da su mu "fascinantni ljudi koji su se okupili da odaju počast Balaševiću".
-Meni je fascinantno da su se ljudi okupili, masovno okupljanje, da isprate Balaševića, koji je umro od komplikacija nakon korone. Prekršili su mjere i tako ugrozili i sebe i druge. To je jedan nivo neodgovornosti.
Ne vidim ništa sporno u ovoj izjavi.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#49066 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ultima_palabra »

Leverage wrote: 23/02/2021 13:32 Rastjera Forto i ovo malo urbane raje što glasa za NjS, bolje da je šutio.
Ne znam koliko si relevantan da pricas o sklonostima urbane raje :mrgreen:
Škobo Habu
Posts: 9803
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#49067 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Škobo Habu »

Leverage wrote: 23/02/2021 13:32 Rastjera Forto i ovo malo urbane raje što glasa za NjS, bolje da je šutio.
Zato je Imamović redefinisao pojam urbanosti, pa je za neredne četiri godine u TK lansirao urbanost po mjeri Kukića i Banovića.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#49068 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by meridiyan »

Škobo Habu wrote: 23/02/2021 13:56
meridiyan wrote: 23/02/2021 11:21 Tako je Forto. Narod su nedokazane ovce. :D
Govoreći u aktuelnim prilikama u KS, te odnosu prema pandemiji koronavirusa, premijer KS Edin Forto je kazao da su mu "fascinantni ljudi koji su se okupili da odaju počast Balaševiću".
-Meni je fascinantno da su se ljudi okupili, masovno okupljanje, da isprate Balaševića, koji je umro od komplikacija nakon korone. Prekršili su mjere i tako ugrozili i sebe i druge. To je jedan nivo neodgovornosti.
Ne vidim ništa sporno u ovoj izjavi.
Kako bolan ne vidis? Balasevicev ispracaj mu fascinatan a nije stotine i stotine drugih okupljanja. Ekspertski, mora se priznati.
Škobo Habu
Posts: 9803
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#49069 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Škobo Habu »

meridiyan wrote: 23/02/2021 14:53

Kako bolan ne vidis? Balasevicev ispracaj mu fascinatan a nije stotine i stotine drugih okupljanja. Ekspertski, mora se priznati.
Zadnji koji sam ja ispratio jeste racija u "Bosni" i svi koji su zatečeni će dobiti zakonski predviđene kazne.

Balaševićevi obožavatelji su prošli bez kazni.
User avatar
drug_profi
Posts: 65436
Joined: 16/07/2012 16:00

#49070 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Kazne u Bosni će dobiti samo odgovorna lica. Goste ne mozes kazniti.
Kao sto ne mozes kazniti ni ljude koji se zateknu na skupu. Ko ce reci koji su to tacno prekobrojni?

A Đole je umro u petak, 19. februara. Treba valjda čekati kraj pandemije pa da svi oni koje je to zabolilo puste emociju?
Dotle nek se prave da je ziv.
Necmo ni sahrane praviti, samo ubacuj u rupe, pa cemo poslije kad sve prodje, praviti dženaze, opela, zadušnice... i tad ćemo ići tješiti jedni druge...

Jbg. Forto. Eskapade su ovo već.
Haj se bavi operativom, pusti politikanstvo.
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#49071 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Leverage »

ultima_palabra wrote: 23/02/2021 13:57
Leverage wrote: 23/02/2021 13:32 Rastjera Forto i ovo malo urbane raje što glasa za NjS, bolje da je šutio.
Ne znam koliko si relevantan da pricas o sklonostima urbane raje :mrgreen:
To kao nisam iz Sarajeva pa nisam urban? Haj ba, potrudi se malo, znao si ti i bolji post bacit. ;-)
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#49072 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Leverage »

Škobo Habu wrote: 23/02/2021 13:58
Leverage wrote: 23/02/2021 13:32 Rastjera Forto i ovo malo urbane raje što glasa za NjS, bolje da je šutio.
Zato je Imamović redefinisao pojam urbanosti, pa je za neredne četiri godine u TK lansirao urbanost po mjeri Kukića i Banovića.
A evo i mog najvjernijeg fana :lol:

Kaži nam, da li podržavaš centralu stranke ili vjerne glasače, pusti Jasmina i tu priču.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#49073 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ultima_palabra »

Leverage wrote: 23/02/2021 17:21
ultima_palabra wrote: 23/02/2021 13:57
Leverage wrote: 23/02/2021 13:32 Rastjera Forto i ovo malo urbane raje što glasa za NjS, bolje da je šutio.
Ne znam koliko si relevantan da pricas o sklonostima urbane raje :mrgreen:
To kao nisam iz Sarajeva pa nisam urban? Haj ba, potrudi se malo, znao si ti i bolji post bacit. ;-)
Nema to veze s tim, nisam ni ja rodjen u Sarajevu.

A propos ovoga sto je Forto rekao, po meni je odnos prema Covidu vrlo dobar litmus test urbanosti.
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#49074 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Leverage »

ultima_palabra wrote: 23/02/2021 17:39
Leverage wrote: 23/02/2021 17:21
ultima_palabra wrote: 23/02/2021 13:57

Ne znam koliko si relevantan da pricas o sklonostima urbane raje :mrgreen:
To kao nisam iz Sarajeva pa nisam urban? Haj ba, potrudi se malo, znao si ti i bolji post bacit. ;-)
Nema to veze s tim, nisam ni ja rodjen u Sarajevu.

A propos ovoga sto je Forto rekao, po meni je odnos prema Covidu vrlo dobar litmus test urbanosti.
Izvini onda, pogrešno sam razumio.

Nije da ti nisi u pravu, ali je isto tako činjenica da je gotivljenje Balaševića jedan vid toga.

U tom smislu, Forto je trebao odmjerenije reagovati jer ovakvom izjavom ništa nije dobio u političkom smislu, ali vrlo moguće da je izgubio. Garantujem da je među okupljenima bilo najviše glasača NjS.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#49075 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by foxlife »

Nije forto nista lose rekao i slazem se s njim iako se ja ne pridrzavam toliko tih mjera i sl
Jbg nismo svi savrseni
Mozda jeste malo pretjerano sto se raja onako okupila al opet razumijem tako to neko spontano okupljanje jer je to vise bilo daj da se okupimo nego konkretno zbog balasevica bar tako ja gledam na to
Locked