Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
Evenine
Posts: 788
Joined: 30/12/2020 13:22

#49026 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Evenine »

Image

Izdadose i braca Arapi Bosnu :run:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#49027 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by foxlife »

zlaja u svedskoj
Hakiz
Posts: 48408
Joined: 30/07/2015 20:01

#49028 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

palermo wrote: 22/02/2021 16:18 Je li ovo stvarno četvrka najavljuje zajednički nastup na izboprima 2022 godine ?

Je li glasači Naše stranke shvataju šta to znači ?
Čitaj NiP...

Ja sam jednostavan čovjek, nemam ti ja pameti za ove političke igre. Živim tamo gdje je četvorka na vlasti i ako i 2022. budu automobili parkirani na autobuskim stajalištima i izlaznim trakama ulica, ako administrativne službe, uključujući banke, komunalna preduzeća itd budu i dalje radili do 16 sati i ne budu radili subotom pa da se moraju gubiti dnevnice zbog uzimanja izlaza da se plate računi i obave neki poslovi itd, takve stvari ako se nastave u 2022. moj glas četvorka neće dobiti. Koji vrag kada doktor u bolnici napiše da mu se dođe za 15 dana na kontrolu treba otići ljekaru opšte prakse po uputnicu, zar nije to šta je doktor u bolnici napisao u stvari uputnica i način da se troškovi pravdaju i naplate?

Prije neki dan gledam lola parkirao na izlaz prema parkingu SCC-a, ali dijelom na prugu, "Samo 5 minuta da trkne" i, naravno, tramvaj ne može otići sa stanice. Policijska stanica je 100 metara odatle, ali njih to ne interesuje. Taman im crkva zaklonila vidik da ne gledaju šta se dešava u gradu koji "čuvaju".

Da ne govorimo o ozbiljnijim stvarima.

Kažem, jednostavan čovjek, ne razumijem se u politiku, znam samo šta mi smeta i oduzima vrijeme u svakodnevnom životu. A to u svakodnevnom životu su mi stvari zbog kojih ću nekome dati ili neću dati glas.

To nisu najveći problemi, ali i jesu, neko ko upadne u ralje birokratije zna koliko vremena i odsustvovanja sa posla košta birokratija, ima i "većih", ali neka odmah srede ove "male" pa će imati vremena, sredstava i snage da rješavaju i "velike". Uostalo, nije samo korupcija i kriminal, i nabrojano su razlozi zbog kojih nisam glaao za SDA. A kako zbog toga nisam za SDA, zašto bih za četvorku ako ne vidim da rade da se te stvari promijene?

Ako ne mogu riješiti male stvari, kako im vjerovati za velike?

Eto, neka im Sarajevo bude reklamni pano da ostali vide šta će im se desiti ako 2022. glasaju za četvorku.
Seawolf
Posts: 9169
Joined: 14/06/2012 22:59

#49029 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Seawolf »

palermo wrote: 22/02/2021 16:18 Je li ovo stvarno četvrka najavljuje zajednički nastup na izboprima 2022 godine ?

Je li glasači Naše stranke shvataju šta to znači ?
Da, shvatamo.

Na glasačkim listićima za Skupštinu kantona, za Predstavnički dom Parlamenta Federacije BiH i za Zastupnički dom Parlamentarne skupštine BiH, glasaćemo za kandidatkinje i kandidate sa lista Naše stranke.

Na glasačkom listiću za izbor članova Predsjedništva BiH, glasaćemo za zajedničkog kandidata Četvorke, vjerovatno na listi kandidata iz reda bošnjačkog naroda.

Što, šta bi trebao biti problem?
palermo
Posts: 25348
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#49030 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by palermo »

Hakiz wrote: 22/02/2021 17:20
palermo wrote: 22/02/2021 16:18 Je li ovo stvarno četvrka najavljuje zajednički nastup na izboprima 2022 godine ?

Je li glasači Naše stranke shvataju šta to znači ?
Čitaj NiP...

Ja sam jednostavan čovjek, nemam ti ja pameti za ove političke igre. Živim tamo gdje je četvorka na vlasti i ako i 2022. budu automobili parkirani na autobuskim stajalištima i izlaznim trakama ulica, ako administrativne službe, uključujući banke, komunalna preduzeća itd budu i dalje radili do 16 sati i ne budu radili subotom pa da se moraju gubiti dnevnice zbog uzimanja izlaza da se plate računi i obave neki poslovi itd, takve stvari ako se nastave u 2022. moj glas četvorka neće dobiti. Koji vrag kada doktor u bolnici napiše da mu se dođe za 15 dana na kontrolu treba otići ljekaru opšte prakse po uputnicu, zar nije to šta je doktor u bolnici napisao u stvari uputnica i način da se troškovi pravdaju i naplate?

Prije neki dan gledam lola parkirao na izlaz prema parkingu SCC-a, ali dijelom na prugu, "Samo 5 minuta da trkne" i, naravno, tramvaj ne može otići sa stanice. Policijska stanica je 100 metara odatle, ali njih to ne interesuje. Taman im crkva zaklonila vidik da ne gledaju šta se dešava u gradu koji "čuvaju".

Da ne govorimo o ozbiljnijim stvarima.

Kažem, jednostavan čovjek, ne razumijem se u politiku, znam samo šta mi smeta i oduzima vrijeme u svakodnevnom životu. A to u svakodnevnom životu su mi stvari zbog kojih ću nekome dati ili neću dati glas.

To nisu najveći problemi, ali i jesu, neko ko upadne u ralje birokratije zna koliko vremena i odsustvovanja sa posla košta birokratija, ima i "većih", ali neka odmah srede ove "male" pa će imati vremena, sredstava i snage da rješavaju i "velike". Uostalo, nije samo korupcija i kriminal, i nabrojano su razlozi zbog kojih nisam glaao za SDA. A kako zbog toga nisam za SDA, zašto bih za četvorku ako ne vidim da rade da se te stvari promijene?

Ako ne mogu riješiti male stvari, kako im vjerovati za velike?

Eto, neka im Sarajevo bude reklamni pano da ostali vide šta će im se desiti ako 2022. glasaju za četvorku.
Sve ok, razumijem.

Ali to istovremeno znači da Naša stranka pristaje da bude dio nekog novog bošnjačkog bloka koji će se po uzoru na RS boriti za vlast tamo gdje su moji, i onda i ove stranke koje sebe nazovaju multietničkim gube svaki legitimitet da se tako predstavljaju.

A onda i ove diskusije oko Naše stranke koje se vode na ovoj temi gube svoj smisao.

I ne bih ja rekao da su to neke velike političke igre., .....to je samo odustajanje od principa zarad par fotelja (ili malo više, nebitno).

Zajednički nastup četvorke na općim izborima, znači aposlutno obesmišljavanje bilokakve ideje o multietničkim strankama.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#49031 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zlajaBHF »

Seawolf wrote: 22/02/2021 17:32
palermo wrote: 22/02/2021 16:18 Je li ovo stvarno četvrka najavljuje zajednički nastup na izboprima 2022 godine ?

Je li glasači Naše stranke shvataju šta to znači ?
Da, shvatamo.

Na glasačkim listićima za Skupštinu kantona, za Predstavnički dom Parlamenta Federacije BiH i za Zastupnički dom Parlamentarne skupštine BiH, glasaćemo za kandidatkinje i kandidate sa lista Naše stranke.

Na glasačkom listiću za izbor članova Predsjedništva BiH, glasaćemo za zajedničkog kandidata Četvorke, vjerovatno na listi kandidata iz reda bošnjačkog naroda.

Što, šta bi trebao biti problem?
:lol:

Cuj vjerovatno na listi kandidata iz reda bosnjackog naroda....

Vjerovali ili ne
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#49032 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by foxlife »

zlajaBHF wrote: 22/02/2021 18:01
Seawolf wrote: 22/02/2021 17:32
palermo wrote: 22/02/2021 16:18 Je li ovo stvarno četvrka najavljuje zajednički nastup na izboprima 2022 godine ?

Je li glasači Naše stranke shvataju šta to znači ?
Da, shvatamo.

Na glasačkim listićima za Skupštinu kantona, za Predstavnički dom Parlamenta Federacije BiH i za Zastupnički dom Parlamentarne skupštine BiH, glasaćemo za kandidatkinje i kandidate sa lista Naše stranke.

Na glasačkom listiću za izbor članova Predsjedništva BiH, glasaćemo za zajedničkog kandidata Četvorke, vjerovatno na listi kandidata iz reda bošnjačkog naroda.

Što, šta bi trebao biti problem?
:lol:

Cuj vjerovatno na listi kandidata iz reda bosnjackog naroda....

Vjerovali ili ne
pa jel hocemo da unistimo bih ili necemo odluci se
Seawolf
Posts: 9169
Joined: 14/06/2012 22:59

#49033 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Seawolf »

zlajaBHF wrote: 22/02/2021 18:01
Seawolf wrote: 22/02/2021 17:32
palermo wrote: 22/02/2021 16:18 Je li ovo stvarno četvrka najavljuje zajednički nastup na izboprima 2022 godine ?

Je li glasači Naše stranke shvataju šta to znači ?
Da, shvatamo.

Na glasačkim listićima za Skupštinu kantona, za Predstavnički dom Parlamenta Federacije BiH i za Zastupnički dom Parlamentarne skupštine BiH, glasaćemo za kandidatkinje i kandidate sa lista Naše stranke.

Na glasačkom listiću za izbor članova Predsjedništva BiH, glasaćemo za zajedničkog kandidata Četvorke, vjerovatno na listi kandidata iz reda bošnjačkog naroda.

Što, šta bi trebao biti problem?
:lol:

Cuj vjerovatno na listi kandidata iz reda bosnjackog naroda....

Vjerovali ili ne
Pa eto, ako zajednička kandidatkinja, ili kandidat Četvorke za člana Predsjedništva BiH bude na listi kandidata iz reda hrvatskog naroda, onda ću glasati za nju, odnosno njega.

Nije ni to nešto strašno, ne bi mi bilo prvi put.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17550
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#49034 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by JohnnyS »

User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#49035 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by bunk »

JohnnyS wrote: 22/02/2021 18:36 https://www.klix.ba/vijesti/bih/sda-za- ... /210222113

NS kriva i za pandemiju
Pa do neki dan ste za pandemiju krivili sda vladu u Sk sad kad je siroti Fortno opet predsjednik ne trpite kritiku :mrgreen:
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#49036 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by fosna2014 »

JohnnyS wrote: 22/02/2021 18:36 https://www.klix.ba/vijesti/bih/sda-za- ... /210222113

NS kriva i za pandemiju
Što li se ezdeHaovci brinu za narod. Ta braćo draga. :lol:
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#49037 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zlajaBHF »

Seawolf wrote: 22/02/2021 18:24
Pa eto, ako zajednička kandidatkinja, ili kandidat Četvorke za člana Predsjedništva BiH bude na listi kandidata iz reda hrvatskog naroda, onda ću glasati za nju, odnosno njega.

Nije ni to nešto strašno, ne bi mi bilo prvi put.
Zasto ce biti vjerovatno kandidat iz reda bosnjackog naroda?
Seawolf
Posts: 9169
Joined: 14/06/2012 22:59

#49038 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Seawolf »

zlajaBHF wrote: 22/02/2021 19:01
Seawolf wrote: 22/02/2021 18:24
Pa eto, ako zajednička kandidatkinja, ili kandidat Četvorke za člana Predsjedništva BiH bude na listi kandidata iz reda hrvatskog naroda, onda ću glasati za nju, odnosno njega.

Nije ni to nešto strašno, ne bi mi bilo prvi put.
Zasto ce biti vjerovatno kandidat iz reda bosnjackog naroda?
Moja pretpostavka.

Uostalom, nebitno je. Važno je da bude jedan zajednički kandidat, ili kandidatkinja, nevažno na listi kojeg naroda.

I da postane član Predsjedništva BiH, kao zajednički kandidat / kandidatkinja Četvorke.
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#49039 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by fosna2014 »

Seawolf wrote: 22/02/2021 19:06
zlajaBHF wrote: 22/02/2021 19:01
Seawolf wrote: 22/02/2021 18:24
Pa eto, ako zajednička kandidatkinja, ili kandidat Četvorke za člana Predsjedništva BiH bude na listi kandidata iz reda hrvatskog naroda, onda ću glasati za nju, odnosno njega.

Nije ni to nešto strašno, ne bi mi bilo prvi put.
Zasto ce biti vjerovatno kandidat iz reda bosnjackog naroda?
Moja pretpostavka.

Uostalom, nebitno je. Važno je da bude jedan zajednički kandidat, ili kandidatkinja, nevažno na listi kojeg naroda.

I da postane član Predsjedništva BiH, kao zajednički kandidat / kandidatkinja Četvorke.
Zlayu neka stave.
Hakiz
Posts: 48408
Joined: 30/07/2015 20:01

#49040 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

palermo wrote: 22/02/2021 17:35
Hakiz wrote: 22/02/2021 17:20
palermo wrote: 22/02/2021 16:18 Je li ovo stvarno četvrka najavljuje zajednički nastup na izboprima 2022 godine ?

Je li glasači Naše stranke shvataju šta to znači ?
Čitaj NiP...

Ja sam jednostavan čovjek, nemam ti ja pameti za ove političke igre. Živim tamo gdje je četvorka na vlasti i ako i 2022. budu automobili parkirani na autobuskim stajalištima i izlaznim trakama ulica, ako administrativne službe, uključujući banke, komunalna preduzeća itd budu i dalje radili do 16 sati i ne budu radili subotom pa da se moraju gubiti dnevnice zbog uzimanja izlaza da se plate računi i obave neki poslovi itd, takve stvari ako se nastave u 2022. moj glas četvorka neće dobiti. Koji vrag kada doktor u bolnici napiše da mu se dođe za 15 dana na kontrolu treba otići ljekaru opšte prakse po uputnicu, zar nije to šta je doktor u bolnici napisao u stvari uputnica i način da se troškovi pravdaju i naplate?

Prije neki dan gledam lola parkirao na izlaz prema parkingu SCC-a, ali dijelom na prugu, "Samo 5 minuta da trkne" i, naravno, tramvaj ne može otići sa stanice. Policijska stanica je 100 metara odatle, ali njih to ne interesuje. Taman im crkva zaklonila vidik da ne gledaju šta se dešava u gradu koji "čuvaju".

Da ne govorimo o ozbiljnijim stvarima.

Kažem, jednostavan čovjek, ne razumijem se u politiku, znam samo šta mi smeta i oduzima vrijeme u svakodnevnom životu. A to u svakodnevnom životu su mi stvari zbog kojih ću nekome dati ili neću dati glas.

To nisu najveći problemi, ali i jesu, neko ko upadne u ralje birokratije zna koliko vremena i odsustvovanja sa posla košta birokratija, ima i "većih", ali neka odmah srede ove "male" pa će imati vremena, sredstava i snage da rješavaju i "velike". Uostalo, nije samo korupcija i kriminal, i nabrojano su razlozi zbog kojih nisam glaao za SDA. A kako zbog toga nisam za SDA, zašto bih za četvorku ako ne vidim da rade da se te stvari promijene?

Ako ne mogu riješiti male stvari, kako im vjerovati za velike?

Eto, neka im Sarajevo bude reklamni pano da ostali vide šta će im se desiti ako 2022. glasaju za četvorku.
Sve ok, razumijem.

Ali to istovremeno znači da Naša stranka pristaje da bude dio nekog novog bošnjačkog bloka koji će se po uzoru na RS boriti za vlast tamo gdje su moji, i onda i ove stranke koje sebe nazovaju multietničkim gube svaki legitimitet da se tako predstavljaju.

A onda i ove diskusije oko Naše stranke koje se vode na ovoj temi gube svoj smisao.

I ne bih ja rekao da su to neke velike političke igre., .....to je samo odustajanje od principa zarad par fotelja (ili malo više, nebitno).

Zajednički nastup četvorke na općim izborima, znači aposlutno obesmišljavanje bilokakve ideje o multietničkim strankama.
Za to smo, ipak, mi krivi. Naime, ako četvorka kreće iz Sarajeva jer, objektivno, samo odavde i može krenuti promjena, i zbog nacionalne strukture ovdašnjeg stanovništva "prvi među jednakima" postane NiP, on će biti "većinski dioničar" i imati najveću moć na skupštini dioničara. Za to neće biti kriv NS, nego mi koji ćemo izdvojiti NiP. A čovjek je kvarljiva roba, ne mora Konaković u suštini biti loš, ali ako mu baš zapne tamo gdje mu bude jako stalo, to će iskoristiti. A naš bijes će se sručiti na kompletnu četvorku. A SDA će zadovoljno trljati ruke.

Sa druge strane, NS zbog spomenute nacionalne strukture glasača naklonjene NiP-u morati će biti realan i držati se četvorke.

Glasači koji žele promjene će upropastiti šansu da do tektonskih promjena dođe.
Last edited by Hakiz on 22/02/2021 19:24, edited 1 time in total.
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#49041 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Emiremir33 »

Seawolf wrote: 22/02/2021 19:06
zlajaBHF wrote: 22/02/2021 19:01
Seawolf wrote: 22/02/2021 18:24
Pa eto, ako zajednička kandidatkinja, ili kandidat Četvorke za člana Predsjedništva BiH bude na listi kandidata iz reda hrvatskog naroda, onda ću glasati za nju, odnosno njega.

Nije ni to nešto strašno, ne bi mi bilo prvi put.
Zasto ce biti vjerovatno kandidat iz reda bosnjackog naroda?
Moja pretpostavka.

Uostalom, nebitno je. Važno je da bude jedan zajednički kandidat, ili kandidatkinja, nevažno na listi kojeg naroda.

I da postane član Predsjedništva BiH, kao zajednički kandidat / kandidatkinja Četvorke.
Da održe dogovor.Da nebude kao u Tuzli i Mostaru
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#49042 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zlajaBHF »

Seawolf wrote: 22/02/2021 19:06
zlajaBHF wrote: 22/02/2021 19:01
Seawolf wrote: 22/02/2021 18:24
Pa eto, ako zajednička kandidatkinja, ili kandidat Četvorke za člana Predsjedništva BiH bude na listi kandidata iz reda hrvatskog naroda, onda ću glasati za nju, odnosno njega.

Nije ni to nešto strašno, ne bi mi bilo prvi put.
Zasto ce biti vjerovatno kandidat iz reda bosnjackog naroda?
Moja pretpostavka.

Uostalom, nebitno je. Važno je da bude jedan zajednički kandidat, ili kandidatkinja, nevažno na listi kojeg naroda.

I da postane član Predsjedništva BiH, kao zajednički kandidat / kandidatkinja Četvorke.
Tvoja pretpostavka dolazi zbog cinjenice da ce NS biti u koaliciji sa bosnjackim stankama kao sto je NiP, zar ne?
palermo
Posts: 25348
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#49043 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by palermo »

Hakiz wrote: 22/02/2021 19:21

Za to smo, ipak, mi krivi. Naime, ako četvorka kreće iz Sarajeva jer, objektivno, samo odavde i može krenuti promjena, i zbog nacionalne strukture ovdašnjeg stanovništva "prvi među jednakima" postane NiP, on će biti "većinski dioničar" i imati najveću moć na skupštini dioničara. Za to neće biti kriv NS, nego mi koji ćemo izdvojiti NiP. A čovjek je kvarljiva roba, ne mora Konaković u suštini biti loš, ali ako mu baš zapne tamo gdje mu bude jako stalo, to će iskoristiti. A naš bijes će se sručiti na kompletnu četvorku. A SDA će zadovoljno trljati ruke.

Sa druge strane, NS zbog spomenute nacionalne strukture glasača naklonjene NiP-u morati će biti realan i držati se četvorke.

Glasači koji žele promjene će upropastiti šansu da do tektonskih promjena dođe.
Moram priznati, nisam te baš razumjeo.

U suštini, ako će Naša stranka svoju politiku kreirati ssamo spram Sarajeva, onda ona sama pristaje da bude dio nekog bošnjačkog bloka, na ovaj ili onaj način.
Naravno, to je njen odabir. Vjerovatno je rukovodstvo procijenilo da je bolje vrabac u ruci nego golub na grani.

Al vala,i meni dosadilo o ovome palamuditi. Svatko ima pravo na izbor. Pa i Naša stranka.
Hakiz
Posts: 48408
Joined: 30/07/2015 20:01

#49044 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Na jednoj temi sam pisao, htio naručiti iz Njemačke nešto šta košta 135 eura. Cijena transporta za BiH je 175 eura, za Hrvatsku je 22,5 eura.

Ne znam šta je u glavama političara i ko s kim koalira, vara, podmeće itd i kako to ne znam, a moram imati neki kriterij, odlučio sam:

Onaj koji omogući da cijena transporta tog proizvoda i za BiH bude 22,5 eura, uz prije nabrojano, ima moj glas.

Treba svako da ima svoj kriterij, koliko god lud i glup bio, (kriterij) zašto za nekoga glasa i ne objašnjavati ga i ne pravdati se drugima. Tako razna podmetanja kukavičjih jaja i spinovanja neće uspjeti.

Glasaću za NS, moji razlozi i neću da o tome pričam. Ko zna, možda me Sabina pali pa...? A ako odlučim da promijenim mišljenje, opet moja stvar i drugi me ne interesuju.

A zašto neću za SDA i kompaniju? Oni su imali skoro 30 godina da riješe stvari koje sam spominjao. Da su htjeli, riješili bi ih.

Doduše, ne vidim ni da se četvorka posebno trudi :lol:
Last edited by Hakiz on 22/02/2021 20:01, edited 1 time in total.
Hakiz
Posts: 48408
Joined: 30/07/2015 20:01

#49045 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

palermo wrote: 22/02/2021 19:39
Hakiz wrote: 22/02/2021 19:21

Za to smo, ipak, mi krivi. Naime, ako četvorka kreće iz Sarajeva jer, objektivno, samo odavde i može krenuti promjena, i zbog nacionalne strukture ovdašnjeg stanovništva "prvi među jednakima" postane NiP, on će biti "većinski dioničar" i imati najveću moć na skupštini dioničara. Za to neće biti kriv NS, nego mi koji ćemo izdvojiti NiP. A čovjek je kvarljiva roba, ne mora Konaković u suštini biti loš, ali ako mu baš zapne tamo gdje mu bude jako stalo, to će iskoristiti. A naš bijes će se sručiti na kompletnu četvorku. A SDA će zadovoljno trljati ruke.

Sa druge strane, NS zbog spomenute nacionalne strukture glasača naklonjene NiP-u morati će biti realan i držati se četvorke.

Glasači koji žele promjene će upropastiti šansu da do tektonskih promjena dođe.
Moram priznati, nisam te baš razumjeo.

U suštini, ako će Naša stranka svoju politiku kreirati ssamo spram Sarajeva, onda ona sama pristaje da bude dio nekog bošnjačkog bloka, na ovaj ili onaj način.
Naravno, to je njen odabir. Vjerovatno je rukovodstvo procijenilo da je bolje vrabac u ruci nego golub na grani.

Al vala,i meni dosadilo o ovome palamuditi. Svatko ima pravo na izbor. Pa i Naša stranka.
Ama, moraš negdje početi. To da NS interesuje samo Sarajevo nije tačno, ali ne može na silu.

Uostalom, ako narod želi da NS ne bude ograničen samo na Sarajevo neka mu 2022. da više od 50 % glasova za entitetske i/ili državni nivo, pa da vidimo šta će biti.

Ne može se stranka optužiti da je interesuje samo lokalna zajednica ako joj drugi ne žele dati glasove. To je spinovanje.
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#49046 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by detroit-mercy »

Hakiz wrote: 22/02/2021 19:55 Na jednoj temi sam pisao, htio naručiti iz Njemačke nešto šta košta 135 eura. Cijena transporta za BiH je 175 eura, za Hrvatsku je 22,5 eura.

Ne znam šta je u glavama političara i ko s kim koalira, vara, podmeće itd i kako to ne znam, a moram imati neki kriterij, odlučio sam:

Onaj koji omogući da cijena transporta tog proizvoda i za BiH bude 22,5 eura, uz prije nabrojano, ima moj glas.

Treba svako da ima svoj kriterij, koliko god lud i glup bio, zašto za nekoga glasa i ne objašnjavati ga i ne pravdati se drugima. Tako razna podmetanja kukavičjih jaja i spinovanja neće uspjeti.

Glasaću za NS, moji razlozi i neću da o tome pričam. Ko zna, možda me Sabina pali pa...? A ako odlučim da promijenim mišljenje, opet moja stvar i drugi me ne interesuju.

A zašto neću za SDA i kompaniju? Oni su imali skoro 30 godina da riješe stvari koje sam spominjao. Da su htjeli, riješili bi ih.

Doduše, ne vidim ni da se četvorka posebno trudi :lol:
Sto naravno treba da budge glavna vodilja kada nekome dajes svoj glas. Sta je uradjeno od onog sto je obecano, niciji glas nije zacementiran.
Na stranu, sto se kod nas stvori narativ da su lokalni izbori malte ne pitanje opstanka drzave :-).
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#49047 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by foxlife »

palermo wrote: 22/02/2021 19:39
Hakiz wrote: 22/02/2021 19:21

Za to smo, ipak, mi krivi. Naime, ako četvorka kreće iz Sarajeva jer, objektivno, samo odavde i može krenuti promjena, i zbog nacionalne strukture ovdašnjeg stanovništva "prvi među jednakima" postane NiP, on će biti "većinski dioničar" i imati najveću moć na skupštini dioničara. Za to neće biti kriv NS, nego mi koji ćemo izdvojiti NiP. A čovjek je kvarljiva roba, ne mora Konaković u suštini biti loš, ali ako mu baš zapne tamo gdje mu bude jako stalo, to će iskoristiti. A naš bijes će se sručiti na kompletnu četvorku. A SDA će zadovoljno trljati ruke.

Sa druge strane, NS zbog spomenute nacionalne strukture glasača naklonjene NiP-u morati će biti realan i držati se četvorke.

Glasači koji žele promjene će upropastiti šansu da do tektonskih promjena dođe.
Moram priznati, nisam te baš razumjeo.

U suštini, ako će Naša stranka svoju politiku kreirati ssamo spram Sarajeva, onda ona sama pristaje da bude dio nekog bošnjačkog bloka, na ovaj ili onaj način.
Naravno, to je njen odabir. Vjerovatno je rukovodstvo procijenilo da je bolje vrabac u ruci nego golub na grani.

Al vala,i meni dosadilo o ovome palamuditi. Svatko ima pravo na izbor. Pa i Naša stranka.
kao sto neki dan nekome odgovorih
ne moze ns praviti stabove ili nazovi kako hoces u glamocu npr kad niko nije za tu stranku tamo
valjda sve ide iz glavnog grada
kad cobani koji glasaju za nacionaliste vide da situacija i okruzenje moze biti bolje sa bilo kojom drugom strankom koja nije nacionalisticka bila to nasa nip ili marsovska onda mozes ocekivati da mu se upali lampa u glavi i kaze pa ajmo i mi pokusati glasati za tu stranku mozda nam bude bolje
Hakiz
Posts: 48408
Joined: 30/07/2015 20:01

#49048 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

detroit-mercy wrote: 22/02/2021 20:01
Hakiz wrote: 22/02/2021 19:55 Na jednoj temi sam pisao, htio naručiti iz Njemačke nešto šta košta 135 eura. Cijena transporta za BiH je 175 eura, za Hrvatsku je 22,5 eura.

Ne znam šta je u glavama političara i ko s kim koalira, vara, podmeće itd i kako to ne znam, a moram imati neki kriterij, odlučio sam:

Onaj koji omogući da cijena transporta tog proizvoda i za BiH bude 22,5 eura, uz prije nabrojano, ima moj glas.

Treba svako da ima svoj kriterij, koliko god lud i glup bio, zašto za nekoga glasa i ne objašnjavati ga i ne pravdati se drugima. Tako razna podmetanja kukavičjih jaja i spinovanja neće uspjeti.

Glasaću za NS, moji razlozi i neću da o tome pričam. Ko zna, možda me Sabina pali pa...? A ako odlučim da promijenim mišljenje, opet moja stvar i drugi me ne interesuju.

A zašto neću za SDA i kompaniju? Oni su imali skoro 30 godina da riješe stvari koje sam spominjao. Da su htjeli, riješili bi ih.

Doduše, ne vidim ni da se četvorka posebno trudi :lol:
Sto naravno treba da budge glavna vodilja kada nekome dajes svoj glas. Sta je uradjeno od onog sto je obecano, niciji glas nije zacementiran.
Na stranu, sto se kod nas stvori narativ da su lokalni izbori malte ne pitanje opstanka drzave :-).
Nisu pitanje opstanka države, ali dok čekam da se nani Fati izmjesti crkva iz dvorišta, ne moram trpjeti blokiranje prolaza prema zgradi zbog stolova kafane uz zgradu. Ili moram, dok je crkve, neka i stolova na trotoaru.

A ako običnog vlasnika kafane ne možeš natjerati da stolove ne stavlja van površine za koju ima dozvolu, sigurno nisi sposoban riješiti Fatin problem. Niti bilo koji drugi.
Hakiz
Posts: 48408
Joined: 30/07/2015 20:01

#49049 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

foxlife wrote: 22/02/2021 20:02
palermo wrote: 22/02/2021 19:39
Hakiz wrote: 22/02/2021 19:21

Za to smo, ipak, mi krivi. Naime, ako četvorka kreće iz Sarajeva jer, objektivno, samo odavde i može krenuti promjena, i zbog nacionalne strukture ovdašnjeg stanovništva "prvi među jednakima" postane NiP, on će biti "većinski dioničar" i imati najveću moć na skupštini dioničara. Za to neće biti kriv NS, nego mi koji ćemo izdvojiti NiP. A čovjek je kvarljiva roba, ne mora Konaković u suštini biti loš, ali ako mu baš zapne tamo gdje mu bude jako stalo, to će iskoristiti. A naš bijes će se sručiti na kompletnu četvorku. A SDA će zadovoljno trljati ruke.

Sa druge strane, NS zbog spomenute nacionalne strukture glasača naklonjene NiP-u morati će biti realan i držati se četvorke.

Glasači koji žele promjene će upropastiti šansu da do tektonskih promjena dođe.
Moram priznati, nisam te baš razumjeo.

U suštini, ako će Naša stranka svoju politiku kreirati ssamo spram Sarajeva, onda ona sama pristaje da bude dio nekog bošnjačkog bloka, na ovaj ili onaj način.
Naravno, to je njen odabir. Vjerovatno je rukovodstvo procijenilo da je bolje vrabac u ruci nego golub na grani.

Al vala,i meni dosadilo o ovome palamuditi. Svatko ima pravo na izbor. Pa i Naša stranka.
kao sto neki dan nekome odgovorih
ne moze ns praviti stabove ili nazovi kako hoces u glamocu npr kad niko nije za tu stranku tamo
valjda sve ide iz glavnog grada
kad cobani koji glasaju za nacionaliste vide da situacija i okruzenje moze biti bolje sa bilo kojom drugom strankom koja nije nacionalisticka bila to nasa nip ili marsovska onda mozes ocekivati da mu se upali lampa u glavi i kaze pa ajmo i mi pokusati glasati za tu stranku mozda nam bude bolje
Tako nekako.
palermo
Posts: 25348
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#49050 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by palermo »

foxlife wrote: 22/02/2021 20:02
ne moze ns praviti stabove ili nazovi kako hoces u glamocu npr kad niko nije za tu stranku tamo
valjda sve ide iz glavnog grada
kad cobani koji glasaju za nacionaliste vide da situacija i okruzenje moze biti bolje sa bilo kojom drugom strankom koja nije nacionalisticka bila to nasa nip ili marsovska onda mozes ocekivati da mu se upali lampa u glavi i kaze pa ajmo i mi pokusati glasati za tu stranku mozda nam bude bolje
Bojim se da se ne razumijemo. Dal namjerno ili slučajno, nije uopšte ni bitno
Locked