
Izdadose i braca Arapi Bosnu

Čitaj NiP...
Da, shvatamo.
Sve ok, razumijem.Hakiz wrote: ↑22/02/2021 17:20Čitaj NiP...
Ja sam jednostavan čovjek, nemam ti ja pameti za ove političke igre. Živim tamo gdje je četvorka na vlasti i ako i 2022. budu automobili parkirani na autobuskim stajalištima i izlaznim trakama ulica, ako administrativne službe, uključujući banke, komunalna preduzeća itd budu i dalje radili do 16 sati i ne budu radili subotom pa da se moraju gubiti dnevnice zbog uzimanja izlaza da se plate računi i obave neki poslovi itd, takve stvari ako se nastave u 2022. moj glas četvorka neće dobiti. Koji vrag kada doktor u bolnici napiše da mu se dođe za 15 dana na kontrolu treba otići ljekaru opšte prakse po uputnicu, zar nije to šta je doktor u bolnici napisao u stvari uputnica i način da se troškovi pravdaju i naplate?
Prije neki dan gledam lola parkirao na izlaz prema parkingu SCC-a, ali dijelom na prugu, "Samo 5 minuta da trkne" i, naravno, tramvaj ne može otići sa stanice. Policijska stanica je 100 metara odatle, ali njih to ne interesuje. Taman im crkva zaklonila vidik da ne gledaju šta se dešava u gradu koji "čuvaju".
Da ne govorimo o ozbiljnijim stvarima.
Kažem, jednostavan čovjek, ne razumijem se u politiku, znam samo šta mi smeta i oduzima vrijeme u svakodnevnom životu. A to u svakodnevnom životu su mi stvari zbog kojih ću nekome dati ili neću dati glas.
To nisu najveći problemi, ali i jesu, neko ko upadne u ralje birokratije zna koliko vremena i odsustvovanja sa posla košta birokratija, ima i "većih", ali neka odmah srede ove "male" pa će imati vremena, sredstava i snage da rješavaju i "velike". Uostalo, nije samo korupcija i kriminal, i nabrojano su razlozi zbog kojih nisam glaao za SDA. A kako zbog toga nisam za SDA, zašto bih za četvorku ako ne vidim da rade da se te stvari promijene?
Ako ne mogu riješiti male stvari, kako im vjerovati za velike?
Eto, neka im Sarajevo bude reklamni pano da ostali vide šta će im se desiti ako 2022. glasaju za četvorku.
Seawolf wrote: ↑22/02/2021 17:32Da, shvatamo.
Na glasačkim listićima za Skupštinu kantona, za Predstavnički dom Parlamenta Federacije BiH i za Zastupnički dom Parlamentarne skupštine BiH, glasaćemo za kandidatkinje i kandidate sa lista Naše stranke.
Na glasačkom listiću za izbor članova Predsjedništva BiH, glasaćemo za zajedničkog kandidata Četvorke, vjerovatno na listi kandidata iz reda bošnjačkog naroda.
Što, šta bi trebao biti problem?
pa jel hocemo da unistimo bih ili necemo odluci sezlajaBHF wrote: ↑22/02/2021 18:01Seawolf wrote: ↑22/02/2021 17:32Da, shvatamo.
Na glasačkim listićima za Skupštinu kantona, za Predstavnički dom Parlamenta Federacije BiH i za Zastupnički dom Parlamentarne skupštine BiH, glasaćemo za kandidatkinje i kandidate sa lista Naše stranke.
Na glasačkom listiću za izbor članova Predsjedništva BiH, glasaćemo za zajedničkog kandidata Četvorke, vjerovatno na listi kandidata iz reda bošnjačkog naroda.
Što, šta bi trebao biti problem?![]()
Cuj vjerovatno na listi kandidata iz reda bosnjackog naroda....
Vjerovali ili ne
Pa eto, ako zajednička kandidatkinja, ili kandidat Četvorke za člana Predsjedništva BiH bude na listi kandidata iz reda hrvatskog naroda, onda ću glasati za nju, odnosno njega.zlajaBHF wrote: ↑22/02/2021 18:01Seawolf wrote: ↑22/02/2021 17:32Da, shvatamo.
Na glasačkim listićima za Skupštinu kantona, za Predstavnički dom Parlamenta Federacije BiH i za Zastupnički dom Parlamentarne skupštine BiH, glasaćemo za kandidatkinje i kandidate sa lista Naše stranke.
Na glasačkom listiću za izbor članova Predsjedništva BiH, glasaćemo za zajedničkog kandidata Četvorke, vjerovatno na listi kandidata iz reda bošnjačkog naroda.
Što, šta bi trebao biti problem?![]()
Cuj vjerovatno na listi kandidata iz reda bosnjackog naroda....
Vjerovali ili ne
Pa do neki dan ste za pandemiju krivili sda vladu u Sk sad kad je siroti Fortno opet predsjednik ne trpite kritikuJohnnyS wrote: ↑22/02/2021 18:36 https://www.klix.ba/vijesti/bih/sda-za- ... /210222113
NS kriva i za pandemiju
Što li se ezdeHaovci brinu za narod. Ta braćo draga.JohnnyS wrote: ↑22/02/2021 18:36 https://www.klix.ba/vijesti/bih/sda-za- ... /210222113
NS kriva i za pandemiju
Zasto ce biti vjerovatno kandidat iz reda bosnjackog naroda?
Moja pretpostavka.
Zlayu neka stave.Seawolf wrote: ↑22/02/2021 19:06Moja pretpostavka.
Uostalom, nebitno je. Važno je da bude jedan zajednički kandidat, ili kandidatkinja, nevažno na listi kojeg naroda.
I da postane član Predsjedništva BiH, kao zajednički kandidat / kandidatkinja Četvorke.
Za to smo, ipak, mi krivi. Naime, ako četvorka kreće iz Sarajeva jer, objektivno, samo odavde i može krenuti promjena, i zbog nacionalne strukture ovdašnjeg stanovništva "prvi među jednakima" postane NiP, on će biti "većinski dioničar" i imati najveću moć na skupštini dioničara. Za to neće biti kriv NS, nego mi koji ćemo izdvojiti NiP. A čovjek je kvarljiva roba, ne mora Konaković u suštini biti loš, ali ako mu baš zapne tamo gdje mu bude jako stalo, to će iskoristiti. A naš bijes će se sručiti na kompletnu četvorku. A SDA će zadovoljno trljati ruke.palermo wrote: ↑22/02/2021 17:35Sve ok, razumijem.Hakiz wrote: ↑22/02/2021 17:20Čitaj NiP...
Ja sam jednostavan čovjek, nemam ti ja pameti za ove političke igre. Živim tamo gdje je četvorka na vlasti i ako i 2022. budu automobili parkirani na autobuskim stajalištima i izlaznim trakama ulica, ako administrativne službe, uključujući banke, komunalna preduzeća itd budu i dalje radili do 16 sati i ne budu radili subotom pa da se moraju gubiti dnevnice zbog uzimanja izlaza da se plate računi i obave neki poslovi itd, takve stvari ako se nastave u 2022. moj glas četvorka neće dobiti. Koji vrag kada doktor u bolnici napiše da mu se dođe za 15 dana na kontrolu treba otići ljekaru opšte prakse po uputnicu, zar nije to šta je doktor u bolnici napisao u stvari uputnica i način da se troškovi pravdaju i naplate?
Prije neki dan gledam lola parkirao na izlaz prema parkingu SCC-a, ali dijelom na prugu, "Samo 5 minuta da trkne" i, naravno, tramvaj ne može otići sa stanice. Policijska stanica je 100 metara odatle, ali njih to ne interesuje. Taman im crkva zaklonila vidik da ne gledaju šta se dešava u gradu koji "čuvaju".
Da ne govorimo o ozbiljnijim stvarima.
Kažem, jednostavan čovjek, ne razumijem se u politiku, znam samo šta mi smeta i oduzima vrijeme u svakodnevnom životu. A to u svakodnevnom životu su mi stvari zbog kojih ću nekome dati ili neću dati glas.
To nisu najveći problemi, ali i jesu, neko ko upadne u ralje birokratije zna koliko vremena i odsustvovanja sa posla košta birokratija, ima i "većih", ali neka odmah srede ove "male" pa će imati vremena, sredstava i snage da rješavaju i "velike". Uostalo, nije samo korupcija i kriminal, i nabrojano su razlozi zbog kojih nisam glaao za SDA. A kako zbog toga nisam za SDA, zašto bih za četvorku ako ne vidim da rade da se te stvari promijene?
Ako ne mogu riješiti male stvari, kako im vjerovati za velike?
Eto, neka im Sarajevo bude reklamni pano da ostali vide šta će im se desiti ako 2022. glasaju za četvorku.
Ali to istovremeno znači da Naša stranka pristaje da bude dio nekog novog bošnjačkog bloka koji će se po uzoru na RS boriti za vlast tamo gdje su moji, i onda i ove stranke koje sebe nazovaju multietničkim gube svaki legitimitet da se tako predstavljaju.
A onda i ove diskusije oko Naše stranke koje se vode na ovoj temi gube svoj smisao.
I ne bih ja rekao da su to neke velike političke igre., .....to je samo odustajanje od principa zarad par fotelja (ili malo više, nebitno).
Zajednički nastup četvorke na općim izborima, znači aposlutno obesmišljavanje bilokakve ideje o multietničkim strankama.
Da održe dogovor.Da nebude kao u Tuzli i MostaruSeawolf wrote: ↑22/02/2021 19:06Moja pretpostavka.
Uostalom, nebitno je. Važno je da bude jedan zajednički kandidat, ili kandidatkinja, nevažno na listi kojeg naroda.
I da postane član Predsjedništva BiH, kao zajednički kandidat / kandidatkinja Četvorke.
Tvoja pretpostavka dolazi zbog cinjenice da ce NS biti u koaliciji sa bosnjackim stankama kao sto je NiP, zar ne?Seawolf wrote: ↑22/02/2021 19:06Moja pretpostavka.
Uostalom, nebitno je. Važno je da bude jedan zajednički kandidat, ili kandidatkinja, nevažno na listi kojeg naroda.
I da postane član Predsjedništva BiH, kao zajednički kandidat / kandidatkinja Četvorke.
Moram priznati, nisam te baš razumjeo.Hakiz wrote: ↑22/02/2021 19:21
Za to smo, ipak, mi krivi. Naime, ako četvorka kreće iz Sarajeva jer, objektivno, samo odavde i može krenuti promjena, i zbog nacionalne strukture ovdašnjeg stanovništva "prvi među jednakima" postane NiP, on će biti "većinski dioničar" i imati najveću moć na skupštini dioničara. Za to neće biti kriv NS, nego mi koji ćemo izdvojiti NiP. A čovjek je kvarljiva roba, ne mora Konaković u suštini biti loš, ali ako mu baš zapne tamo gdje mu bude jako stalo, to će iskoristiti. A naš bijes će se sručiti na kompletnu četvorku. A SDA će zadovoljno trljati ruke.
Sa druge strane, NS zbog spomenute nacionalne strukture glasača naklonjene NiP-u morati će biti realan i držati se četvorke.
Glasači koji žele promjene će upropastiti šansu da do tektonskih promjena dođe.
Ama, moraš negdje početi. To da NS interesuje samo Sarajevo nije tačno, ali ne može na silu.palermo wrote: ↑22/02/2021 19:39Moram priznati, nisam te baš razumjeo.Hakiz wrote: ↑22/02/2021 19:21
Za to smo, ipak, mi krivi. Naime, ako četvorka kreće iz Sarajeva jer, objektivno, samo odavde i može krenuti promjena, i zbog nacionalne strukture ovdašnjeg stanovništva "prvi među jednakima" postane NiP, on će biti "većinski dioničar" i imati najveću moć na skupštini dioničara. Za to neće biti kriv NS, nego mi koji ćemo izdvojiti NiP. A čovjek je kvarljiva roba, ne mora Konaković u suštini biti loš, ali ako mu baš zapne tamo gdje mu bude jako stalo, to će iskoristiti. A naš bijes će se sručiti na kompletnu četvorku. A SDA će zadovoljno trljati ruke.
Sa druge strane, NS zbog spomenute nacionalne strukture glasača naklonjene NiP-u morati će biti realan i držati se četvorke.
Glasači koji žele promjene će upropastiti šansu da do tektonskih promjena dođe.
U suštini, ako će Naša stranka svoju politiku kreirati ssamo spram Sarajeva, onda ona sama pristaje da bude dio nekog bošnjačkog bloka, na ovaj ili onaj način.
Naravno, to je njen odabir. Vjerovatno je rukovodstvo procijenilo da je bolje vrabac u ruci nego golub na grani.
Al vala,i meni dosadilo o ovome palamuditi. Svatko ima pravo na izbor. Pa i Naša stranka.
Sto naravno treba da budge glavna vodilja kada nekome dajes svoj glas. Sta je uradjeno od onog sto je obecano, niciji glas nije zacementiran.Hakiz wrote: ↑22/02/2021 19:55 Na jednoj temi sam pisao, htio naručiti iz Njemačke nešto šta košta 135 eura. Cijena transporta za BiH je 175 eura, za Hrvatsku je 22,5 eura.
Ne znam šta je u glavama političara i ko s kim koalira, vara, podmeće itd i kako to ne znam, a moram imati neki kriterij, odlučio sam:
Onaj koji omogući da cijena transporta tog proizvoda i za BiH bude 22,5 eura, uz prije nabrojano, ima moj glas.
Treba svako da ima svoj kriterij, koliko god lud i glup bio, zašto za nekoga glasa i ne objašnjavati ga i ne pravdati se drugima. Tako razna podmetanja kukavičjih jaja i spinovanja neće uspjeti.
Glasaću za NS, moji razlozi i neću da o tome pričam. Ko zna, možda me Sabina pali pa...? A ako odlučim da promijenim mišljenje, opet moja stvar i drugi me ne interesuju.
A zašto neću za SDA i kompaniju? Oni su imali skoro 30 godina da riješe stvari koje sam spominjao. Da su htjeli, riješili bi ih.
Doduše, ne vidim ni da se četvorka posebno trudi![]()
kao sto neki dan nekome odgovorihpalermo wrote: ↑22/02/2021 19:39Moram priznati, nisam te baš razumjeo.Hakiz wrote: ↑22/02/2021 19:21
Za to smo, ipak, mi krivi. Naime, ako četvorka kreće iz Sarajeva jer, objektivno, samo odavde i može krenuti promjena, i zbog nacionalne strukture ovdašnjeg stanovništva "prvi među jednakima" postane NiP, on će biti "većinski dioničar" i imati najveću moć na skupštini dioničara. Za to neće biti kriv NS, nego mi koji ćemo izdvojiti NiP. A čovjek je kvarljiva roba, ne mora Konaković u suštini biti loš, ali ako mu baš zapne tamo gdje mu bude jako stalo, to će iskoristiti. A naš bijes će se sručiti na kompletnu četvorku. A SDA će zadovoljno trljati ruke.
Sa druge strane, NS zbog spomenute nacionalne strukture glasača naklonjene NiP-u morati će biti realan i držati se četvorke.
Glasači koji žele promjene će upropastiti šansu da do tektonskih promjena dođe.
U suštini, ako će Naša stranka svoju politiku kreirati ssamo spram Sarajeva, onda ona sama pristaje da bude dio nekog bošnjačkog bloka, na ovaj ili onaj način.
Naravno, to je njen odabir. Vjerovatno je rukovodstvo procijenilo da je bolje vrabac u ruci nego golub na grani.
Al vala,i meni dosadilo o ovome palamuditi. Svatko ima pravo na izbor. Pa i Naša stranka.
Nisu pitanje opstanka države, ali dok čekam da se nani Fati izmjesti crkva iz dvorišta, ne moram trpjeti blokiranje prolaza prema zgradi zbog stolova kafane uz zgradu. Ili moram, dok je crkve, neka i stolova na trotoaru.detroit-mercy wrote: ↑22/02/2021 20:01Sto naravno treba da budge glavna vodilja kada nekome dajes svoj glas. Sta je uradjeno od onog sto je obecano, niciji glas nije zacementiran.Hakiz wrote: ↑22/02/2021 19:55 Na jednoj temi sam pisao, htio naručiti iz Njemačke nešto šta košta 135 eura. Cijena transporta za BiH je 175 eura, za Hrvatsku je 22,5 eura.
Ne znam šta je u glavama političara i ko s kim koalira, vara, podmeće itd i kako to ne znam, a moram imati neki kriterij, odlučio sam:
Onaj koji omogući da cijena transporta tog proizvoda i za BiH bude 22,5 eura, uz prije nabrojano, ima moj glas.
Treba svako da ima svoj kriterij, koliko god lud i glup bio, zašto za nekoga glasa i ne objašnjavati ga i ne pravdati se drugima. Tako razna podmetanja kukavičjih jaja i spinovanja neće uspjeti.
Glasaću za NS, moji razlozi i neću da o tome pričam. Ko zna, možda me Sabina pali pa...? A ako odlučim da promijenim mišljenje, opet moja stvar i drugi me ne interesuju.
A zašto neću za SDA i kompaniju? Oni su imali skoro 30 godina da riješe stvari koje sam spominjao. Da su htjeli, riješili bi ih.
Doduše, ne vidim ni da se četvorka posebno trudi![]()
Na stranu, sto se kod nas stvori narativ da su lokalni izbori malte ne pitanje opstanka drzave.
Tako nekako.foxlife wrote: ↑22/02/2021 20:02kao sto neki dan nekome odgovorihpalermo wrote: ↑22/02/2021 19:39Moram priznati, nisam te baš razumjeo.Hakiz wrote: ↑22/02/2021 19:21
Za to smo, ipak, mi krivi. Naime, ako četvorka kreće iz Sarajeva jer, objektivno, samo odavde i može krenuti promjena, i zbog nacionalne strukture ovdašnjeg stanovništva "prvi među jednakima" postane NiP, on će biti "većinski dioničar" i imati najveću moć na skupštini dioničara. Za to neće biti kriv NS, nego mi koji ćemo izdvojiti NiP. A čovjek je kvarljiva roba, ne mora Konaković u suštini biti loš, ali ako mu baš zapne tamo gdje mu bude jako stalo, to će iskoristiti. A naš bijes će se sručiti na kompletnu četvorku. A SDA će zadovoljno trljati ruke.
Sa druge strane, NS zbog spomenute nacionalne strukture glasača naklonjene NiP-u morati će biti realan i držati se četvorke.
Glasači koji žele promjene će upropastiti šansu da do tektonskih promjena dođe.
U suštini, ako će Naša stranka svoju politiku kreirati ssamo spram Sarajeva, onda ona sama pristaje da bude dio nekog bošnjačkog bloka, na ovaj ili onaj način.
Naravno, to je njen odabir. Vjerovatno je rukovodstvo procijenilo da je bolje vrabac u ruci nego golub na grani.
Al vala,i meni dosadilo o ovome palamuditi. Svatko ima pravo na izbor. Pa i Naša stranka.
ne moze ns praviti stabove ili nazovi kako hoces u glamocu npr kad niko nije za tu stranku tamo
valjda sve ide iz glavnog grada
kad cobani koji glasaju za nacionaliste vide da situacija i okruzenje moze biti bolje sa bilo kojom drugom strankom koja nije nacionalisticka bila to nasa nip ili marsovska onda mozes ocekivati da mu se upali lampa u glavi i kaze pa ajmo i mi pokusati glasati za tu stranku mozda nam bude bolje
Bojim se da se ne razumijemo. Dal namjerno ili slučajno, nije uopšte ni bitnofoxlife wrote: ↑22/02/2021 20:02
ne moze ns praviti stabove ili nazovi kako hoces u glamocu npr kad niko nije za tu stranku tamo
valjda sve ide iz glavnog grada
kad cobani koji glasaju za nacionaliste vide da situacija i okruzenje moze biti bolje sa bilo kojom drugom strankom koja nije nacionalisticka bila to nasa nip ili marsovska onda mozes ocekivati da mu se upali lampa u glavi i kaze pa ajmo i mi pokusati glasati za tu stranku mozda nam bude bolje