BH Telecom - plata

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#326 Re: BH Telecom - plata

Post by channel10 »

vlado99 wrote:jel treba crtat ili ti prosta matematika slabo ide
ono...troškovi za plate podjeljeno sa brojem zaposlenih, podijeljeno sa brojem mjeseci....
Da i sta je opet hotio rijet?
vlado99
Posts: 49
Joined: 26/02/2019 19:55

#327 Re: BH Telecom - plata

Post by vlado99 »

jesil doručkovo
idi jedi, umij se
možda skontaš
a prvo izračunaj koliko dođe mjesečno neto plata kod partijskih uhljeba bhtelekoma

by the way.hrvatski telekom sa duplo više korisnika ima 3.600 zaposlenih :roll:
ša misliš kolko je uhljeba viška, kojih bi sutra pri privatizaciji novi gazda, kapitalista šutno nogom u dupe
zato degenerci i ne daju privatizaciju jer bi im snahe, zetovi, amiđići, dajđići, švalerke, pičići... bili nogirani
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#328 Re: BH Telecom - plata

Post by channel10 »

vlado99 wrote:jesil doručkovo
idi jedi, umij se
možda skontaš
a prvo izračunaj koliko dođe mjesečno neto plata kod partijskih uhljeba bhtelekoma

by the way.hrvatski telekom sa duplo više korisnika ima 3.600 zaposlenih :roll:
ša misliš kolko je uhljeba viška, kojih bi sutra pri privatizaciji novi gazda, kapitalista šutno nogom u dupe
zato degenerci i ne daju privatizaciju jer bi im snahe, zetovi, amiđići, dajđići, švalerke, pičići... bili nogirani
Jok ti si. Pogresnom se obracas. Jesi li citao ranije postove ili si samo tako ko padobranac uletio?
vlado99
Posts: 49
Joined: 26/02/2019 19:55

#329 Re: BH Telecom - plata

Post by vlado99 »

ja ne znam šta si se ti našo prozvat
na ovoj zadnjoj stranici vidim da se neki pokušavaju opravdat kao nemaju velike plate, kao imaju veće i u EP i prd, prd, prd....
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#330 Re: BH Telecom - plata

Post by channel10 »

vlado99 wrote:ja ne znam šta si se ti našo prozvat
na ovoj zadnjoj stranici vidim da se neki pokušavaju opravdat kao nemaju velike plate, kao imaju veće i u EP i prd, prd, prd....
Pa zato sam te i pitao sta si htio reci. Da si odmah napisao, ja bih odustao davno. Ja znam za to sto ti govoris jer sam ja slicno pisao stranicu dvije prije.
Ti si izbacio izvjestaj za 2016., a ima i izvjestaj za 2017. gdje je bruto plata u te dvije firme u 100 maraka, pa tako ako je prosjek u EP 1600 i vise, koliko onda moze biti u BHT :) ?
vlado99
Posts: 49
Joined: 26/02/2019 19:55

#331 Re: BH Telecom - plata

Post by vlado99 »

ne znam čemu pitanje šta sam htio reći ako računica kaže da imaju 1700 KM neto
a EP 1600
a nije ni bitna njihova razlika, bitno je to da partijski uhljebi i u jednoj i u drugoj državnoj firmi imaju nezaslužene plate, duplo veće od prosječne u državi, a to nema nigdje u svijetu
Last edited by vlado99 on 09/03/2019 15:14, edited 1 time in total.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#332 Re: BH Telecom - plata

Post by channel10 »

vlado99 wrote:ne znam čemu pitanje šta sam htio reći ako računica kaže da imaju 1700 KM neto
a EP 1600
Pa da vidim sta mislis, jer na dvije tri stranice je sve receno i odjednom izleti izvjestaj i prosjeci u obje firme. Pa rekoh da nemas sta novo za reci.
vlado99
Posts: 49
Joined: 26/02/2019 19:55

#333 Re: BH Telecom - plata

Post by vlado99 »

nisam čito stranicu prije, ali vidim da tvoja pojašnjenja nisu imala očito efekta jer pojedini i dalje nastavili prdit kako nemaju velike plate
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#334 Re: BH Telecom - plata

Post by Revolucionar ★ »

Zna li neko koliko iznose plate ovih kv sss pozicija u institucijama drzave, tipa poštar u BH pošti, ili vozač u ministarstvima?
User avatar
kokuz_sa
Posts: 9069
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#336 Re: BH Telecom - plata

Post by kokuz_sa »

Ovo je smijurija

Asistent na medecinskom fakultetu 571KM

Grobar 1074KM
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#337 Re: BH Telecom - plata

Post by foxlife »

kokuz_sa wrote: 22/02/2021 00:40
Ovo je smijurija

Asistent na medecinskom fakultetu 571KM

Grobar 1074KM
Pa gledajuci kakva nam je drzava fakulteti i sl nisu pogrijesili
Vise posla uradi grobar i fizickog i korisnog za cjelokupnu zajednicu nego ovaj asistent koji je vjerovatno uletio preko stele
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#338 Re: BH Telecom - plata

Post by channel10 »

foxlife wrote: 22/02/2021 11:22
kokuz_sa wrote: 22/02/2021 00:40
Ovo je smijurija

Asistent na medecinskom fakultetu 571KM

Grobar 1074KM
Pa gledajuci kakva nam je drzava fakulteti i sl nisu pogrijesili
Vise posla uradi grobar i fizickog i korisnog za cjelokupnu zajednicu nego ovaj asistent koji je vjerovatno uletio preko stele
Zbog takvog nacina razmsiljanja i jesmo tu gdje jesmo.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#339 Re: BH Telecom - plata

Post by foxlife »

channel10 wrote: 22/02/2021 13:21
foxlife wrote: 22/02/2021 11:22
kokuz_sa wrote: 22/02/2021 00:40

Ovo je smijurija

Asistent na medecinskom fakultetu 571KM

Grobar 1074KM
Pa gledajuci kakva nam je drzava fakulteti i sl nisu pogrijesili
Vise posla uradi grobar i fizickog i korisnog za cjelokupnu zajednicu nego ovaj asistent koji je vjerovatno uletio preko stele
Zbog takvog nacina razmsiljanja i jesmo tu gdje jesmo.
kakvo razmisljanje?
taj asistent koji je vjerovatno neki rodjak nekome na faksu
ne bi me cudilo da taj grobar vise zna od tog asistenta kakvi su fakulteti danas
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#340 Re: BH Telecom - plata

Post by channel10 »

Kazem ja fino, SDA, SBB like this :thumbup:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#341 Re: BH Telecom - plata

Post by foxlife »

channel10 wrote: 22/02/2021 13:46 Kazem ja fino, SDA, SBB like this :thumbup:
pa lajka naravno zato jer je asistent neki panj koji pojma nema i on treba da obucava kao buduce generacije
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#342 Re: BH Telecom - plata

Post by channel10 »

foxlife wrote: 22/02/2021 14:51
channel10 wrote: 22/02/2021 13:46 Kazem ja fino, SDA, SBB like this :thumbup:
pa lajka naravno zato jer je asistent neki panj koji pojma nema i on treba da obucava kao buduce generacije
:roll:

Koga ce grobar da obucava sa duplo vecom platom od asistenta na fakultetu?
Last edited by channel10 on 22/02/2021 15:58, edited 1 time in total.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#343 Re: BH Telecom - plata

Post by foxlife »

channel10 wrote: 22/02/2021 15:57
foxlife wrote: 22/02/2021 14:51
channel10 wrote: 22/02/2021 13:46 Kazem ja fino, SDA, SBB like this :thumbup:
pa lajka naravno zato jer je asistent neki panj koji pojma nema i on treba da obucava kao buduce generacije
:roll:
opet nesto nejasno?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#344 Re: BH Telecom - plata

Post by channel10 »

foxlife wrote: 22/02/2021 15:58
channel10 wrote: 22/02/2021 15:57
foxlife wrote: 22/02/2021 14:51

pa lajka naravno zato jer je asistent neki panj koji pojma nema i on treba da obucava kao buduce generacije
:roll:
opet nesto nejasno?
Vidim ja da tebi nista nije jasno :oops:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#345 Re: BH Telecom - plata

Post by foxlife »

channel10 wrote: 22/02/2021 15:59
foxlife wrote: 22/02/2021 15:58
channel10 wrote: 22/02/2021 15:57

:roll:
opet nesto nejasno?
Vidim ja da tebi nista nije jasno :oops:
a ja vidim da ti ne kontas poentu
to sto ti pises ima smisla u normalnoj drzavi u ovoj sada nikako sve dok su uhljebi po pozicijama asistent savjetnik pomocnik doministar sekretarica i sl
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#346 Re: BH Telecom - plata

Post by channel10 »

foxlife wrote: 22/02/2021 16:00
channel10 wrote: 22/02/2021 15:59
foxlife wrote: 22/02/2021 15:58

opet nesto nejasno?
Vidim ja da tebi nista nije jasno :oops:
a ja vidim da ti ne kontas poentu
to sto ti pises ima smisla u normalnoj drzavi u ovoj sada nikako sve dok su uhljebi po pozicijama asistent savjetnik pomocnik doministar sekretarica i sl
Pa da ukinemo fakultete i svu omladinu poslati na kurseve za grobara, cistaca ulica jer jbg tu su pare... Nema smisla da asistent na faksu ima i ispod 2500, a grobara ne treba dirati, ali jbg kako ti rece, tako je u normalnim drzavama.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#347 Re: BH Telecom - plata

Post by foxlife »

channel10 wrote: 22/02/2021 16:04
foxlife wrote: 22/02/2021 16:00
channel10 wrote: 22/02/2021 15:59
Vidim ja da tebi nista nije jasno :oops:
a ja vidim da ti ne kontas poentu
to sto ti pises ima smisla u normalnoj drzavi u ovoj sada nikako sve dok su uhljebi po pozicijama asistent savjetnik pomocnik doministar sekretarica i sl
Pa da ukinemo fakultete i svu omladinu poslati na kurseve za grobara, cistaca ulica jer jbg tu su pare... Nema smisla da asistent na faksu ima i ispod 2500, a grobara ne treba dirati, ali jbg kako ti rece, tako je u normalnim drzavama.
a sta mislis da mi zamjenimo tog uhljeba sa nekim strucnim pa neka ima i 5000 a ne uhljebu davati 500 za nista
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#348 Re: BH Telecom - plata

Post by channel10 »

A otkud ti znas da on nije strucan? Puno ti zakljucujes onako ofrlje...
detroit-mercy
Posts: 16988
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#349 Re: BH Telecom - plata

Post by detroit-mercy »

foxlife wrote: 22/02/2021 13:42
channel10 wrote: 22/02/2021 13:21
foxlife wrote: 22/02/2021 11:22

Pa gledajuci kakva nam je drzava fakulteti i sl nisu pogrijesili
Vise posla uradi grobar i fizickog i korisnog za cjelokupnu zajednicu nego ovaj asistent koji je vjerovatno uletio preko stele
Zbog takvog nacina razmsiljanja i jesmo tu gdje jesmo.
kakvo razmisljanje?
taj asistent koji je vjerovatno neki rodjak nekome na faksu
ne bi me cudilo da taj grobar vise zna od tog asistenta kakvi su fakulteti danas
Mislis da grobar nije uletio preko stele na to radno mjesto :mrgreen:.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#350 Re: BH Telecom - plata

Post by foxlife »

detroit-mercy wrote: 22/02/2021 16:17
foxlife wrote: 22/02/2021 13:42
channel10 wrote: 22/02/2021 13:21
Zbog takvog nacina razmsiljanja i jesmo tu gdje jesmo.
kakvo razmisljanje?
taj asistent koji je vjerovatno neki rodjak nekome na faksu
ne bi me cudilo da taj grobar vise zna od tog asistenta kakvi su fakulteti danas
Mislis da grobar nije uletio preko stele na to radno mjesto :mrgreen:.
moguce je i to nisam rekao da nije moguce samo je li se vise laktaju da budu grobari ili asistenti iskreno?
Post Reply