Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
shbc
Posts: 3770
Joined: 20/07/2012 12:13

#48901 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by shbc »

spreca wrote: 21/02/2021 20:29
shbc wrote: 21/02/2021 20:12 NS vec 10 godina govori kako nece dici ruku za SDA/HDZ/SNSD ni po koju cijenu. Ti Bosnjaci koji su glasali za NS i sada su razocarani sto ista nije podrzala SDA bi mogli malo vise da prate sta se desava na casu.

Ali gledajuci ovako po forumu, vecinom su razocarani dokazani SDA-ovci, DF-ovci i slicni koji, parafraziram rijeci od jednog, i prije ovoga ne bi nikada glasali za NS. Mislim da se Pedja bas nasekirao zbog takvih.
Kojovic cuva svoju guzicu,Irmu i ovu Bosku je gurnuo u vatru , i one mogu da se pozdrave sa politikom
Sto? Nece ih Bakirovi glasaci zaokruziti? Steta... Mislim da su ozbiljno racunale na te glasove
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#48902 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by spreca »

shbc wrote: 21/02/2021 20:59
spreca wrote: 21/02/2021 20:29
shbc wrote: 21/02/2021 20:12 NS vec 10 godina govori kako nece dici ruku za SDA/HDZ/SNSD ni po koju cijenu. Ti Bosnjaci koji su glasali za NS i sada su razocarani sto ista nije podrzala SDA bi mogli malo vise da prate sta se desava na casu.

Ali gledajuci ovako po forumu, vecinom su razocarani dokazani SDA-ovci, DF-ovci i slicni koji, parafraziram rijeci od jednog, i prije ovoga ne bi nikada glasali za NS. Mislim da se Pedja bas nasekirao zbog takvih.
Kojovic cuva svoju guzicu,Irmu i ovu Bosku je gurnuo u vatru , i one mogu da se pozdrave sa politikom
Sto? Nece ih Bakirovi glasaci zaokruziti? Steta... Mislim da su ozbiljno racunale na te glasove
Daj boze da ih zaokruze i njihovi
Evenine
Posts: 788
Joined: 30/12/2020 13:22

#48903 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Evenine »

Patton44 wrote: 21/02/2021 20:56
Evenine wrote: 21/02/2021 20:50
Patton44 wrote: 21/02/2021 20:48 Trojka
Kako god. SDA i NS jednostavno ne zanimaju jedni druge.
Nemoj ti meni kako god.
Kifla pojeo Hadzibajrica,dogodine je na redu Pedja.
Pa rekoh da SDA zeli da baci kost medju njih. Koga briga za nacelnika. Evo ovaj ZH Hrvat gore rece da je to njima fikus pozicija.
Smiješni su ovi napadi na NS, gradonačelnik u Mostaru je kao fikus jer se proračun donosi sa 2/3, nema ništa bez SDA ili obrnuto.
Pasei
Posts: 10
Joined: 21/02/2021 14:26

#48904 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pasei »

spreca wrote: 21/02/2021 20:21
foxlife wrote: 21/02/2021 19:57
spreca wrote: 21/02/2021 18:56 Bosnjaci su vecina u BiH u % ali svejedno imamo manje vlasti nego oni ,a razlog je razbijenost bosnjackog korpusa,Slaven Raguz koji je tvrdio da nece sa HDZ na kraju je svoja 3 glasa dao HDZu ali zato Boska i Irma su svojim neutralitetom dali pobjedu HDZu,jel to resenje postojanja gradjanskih stranaka u federaci,jest ali u curcu,Nemam ja nista protiv Kordica ,nadam se da ce biti dobar gradonacelnik na obje strane Mostara,ali druga stvar je da su i bosnjaci posle toliko godina htjeli da imaju gradonacelnika (Guzina),koji bar po pricama nije nista losiji od Kordica ako i ne i bolji.Jesuli Bosnjaci koji glasaju za NS zasluzili vaj pljuvok u dusu?...Sta ocekuju u buducnosti od glasaca koji su uglavnom Bosnjaci?
a zasto sda nije podrzao irmu da bude gradonacelnica? ipak je ona na neki nacin se izborila za ove izbore
ako bi glasali za ove hdz sda bi rekla vidite pomazu uzp i sl da su glasali za sda kandidata onda bi svoje principe pregazili a isto bi dobili kao i sa ovim hdz kandidatom
Irma je dosta uradila da se u Mostaru odrze iZbori i za to joj skidam kapu,na izborima je dobila malo glasova i da su evo svi pa i SDA glasali za Irmu ,nebi nista mogla uciniti jer nebi imala potrebnu podrsku u GV>Ja sam mislio da ce na izborima dobiti veliku podrsku i jedne i druge obale Neretve kao nagrada za zaslugu za ibore ali ocito Hr strana tome se nije nimalo obradovala jer su imali Ljubu dozivotnog a sada i Bosnjacka strana dobija sansu da pobijedi,Hr strana nema opoziciju ,drugo SNSD je na njihovoj strani dok se mi rasipamo glasovima,Tako nam je i na Federalnom kao i na drzavnom nivou,sve je u njihovim rukama
Odgovorit cu ti jednom za ovo i za "Muslimane".

Nisam mislio vrijeđati pod broj 1. naziv Bošnjaka, to je više nekakav lokalni dijalekt.

Što se tiče federalne razine, Hrvati su u koaliciji s Dodikom od 2010 kada ste nam preuzeli dom naroda uz pomoć bandita Inzka, ukidali mirovine pripadnicima HVO-a i uništavali Aluminij preko Bradvice koji zbog toga sutra ide u zatvor kao i Budimir ili Lijanović.

Martinu srednjoškolku Mlinarević čeka ista sudbina zbog njezinih 4 000 eura iz hrvatske kvote što joj je omogućio Komšić preko takvih zatucanih ekstremista poput tebe.

Boška ne podnosi Komšića, mislim da isto misli i o Lagumdziji, Bradvici i ovim HSP-ovcima koji su služili Lagumdziji(i njegovom zamjeniku Emiru Suljagiću čije svi stavove znamo) u stilu Pavelića kada je prodao Dalmaciju.

Prestani uspoređivati Bošku s tom politikom i biti patetičan.


Gradonačelnik Mostara je fikus praktički, pita ga se nešto kao tebe jer nema nikakve odluke bez 2/3. Hrvati nemaju nikakav utjecaj na istočni Mostar. Boška bi možda spriječila korupciju kao i Irma i to je to.

Sabina Cudic iz tog NS-a je zlo zbog ovoga



Ovo je u stilu Hitlera, očekujem da je NS izbaci.

Izbacite ovu i stavite Irmu koja je lijepa i zrači pozitivom, dobro je opisala slične sa margine poput tebe
Pasei
Posts: 10
Joined: 21/02/2021 14:26

#48905 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pasei »

Evenine wrote: 21/02/2021 20:35
Pasei wrote: 21/02/2021 19:53 NS može proći kod nas Hrvata ako izbaci Sabinu Cudic koja je se lizala sa Bakirom sa pričom o okupaciji hrvatskog doma naroda 2022.


Falatar mi je bio ok kandidat, Bakir ga je napadao kao Komšić jer su se po njima raspadali muslimanski glasovi. :D

Momak je bio ok, obilazio hrvatske krajeve pa postao mjerna jednica za izdajnika. NS vjerojatno podržavaju Amerikanci. Sviđa mi se osobno ta vlast u Sarajevu bez SDA, nadam se kako više Sarajevo neće biti najzagađenije sa fekalijama

Irma mi je također ok, nebi imao ništa protiv onako sisata i zgodna da je gradonačelnica iako bi prvi prihvatio Bošku.


Smiješni su ovi napadi na NS, gradonačelnik u Mostaru je kao fikus jer se proračun donosi sa 2/3, nema ništa bez SDA ili obrnuto.

Osobno mi se gadi takav Ustav u Mostaru, Ustavni sud je to srušio a HDZ prihvatio zbog izbornoga pred stranim ambasadorima. To je bila pogreška jer ovako rušiš odluku Ustavnog suda.

Ne vidim zašto bi Mostar bio poseban, postoji još dosta mješanih gradova u državi
Jesi li ovo od Krleze ili od Andrica naucio?
Simpatična mi je i slatka, nemam namjeru braniti NS ali gadljivi su ovi huškački napadi od strane krezubih majmuna na nju.

Ponavljam opet, nikakav utjecaj ona nije imala.
Da je glasala za Guzinu to nebi imalo utjecala i NS bi se raspala na nacionalnoj osnovi.

Za Irmu su glasali Bošnjaci ali Boška ima 90 posto najmanje hrvatskih glasova pa ne vidim zašto bi glasala za SDA, može li to netko objasniti u par crtica? Fora je i kad Bakir spominje Bošku i Komšića ili kako NS mora preuzeti hrvatski dom naroda.
Evenine
Posts: 788
Joined: 30/12/2020 13:22

#48906 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Evenine »

Pasei wrote: 21/02/2021 21:55
spreca wrote: 21/02/2021 20:21
foxlife wrote: 21/02/2021 19:57

a zasto sda nije podrzao irmu da bude gradonacelnica? ipak je ona na neki nacin se izborila za ove izbore
ako bi glasali za ove hdz sda bi rekla vidite pomazu uzp i sl da su glasali za sda kandidata onda bi svoje principe pregazili a isto bi dobili kao i sa ovim hdz kandidatom
Irma je dosta uradila da se u Mostaru odrze iZbori i za to joj skidam kapu,na izborima je dobila malo glasova i da su evo svi pa i SDA glasali za Irmu ,nebi nista mogla uciniti jer nebi imala potrebnu podrsku u GV>Ja sam mislio da ce na izborima dobiti veliku podrsku i jedne i druge obale Neretve kao nagrada za zaslugu za ibore ali ocito Hr strana tome se nije nimalo obradovala jer su imali Ljubu dozivotnog a sada i Bosnjacka strana dobija sansu da pobijedi,Hr strana nema opoziciju ,drugo SNSD je na njihovoj strani dok se mi rasipamo glasovima,Tako nam je i na Federalnom kao i na drzavnom nivou,sve je u njihovim rukama
Odgovorit cu ti jednom za ovo i za "Muslimane".

Nisam mislio vrijeđati pod broj 1. naziv Bošnjaka, to je više nekakav lokalni dijalekt.

Što se tiče federalne razine, Hrvati su u koaliciji s Dodikom od 2010 kada ste nam preuzeli dom naroda uz pomoć bandita Inzka, ukidali mirovine pripadnicima HVO-a i uništavali Aluminij preko Bradvice koji zbog toga sutra ide u zatvor kao i Budimir ili Lijanović.

Martinu srednjoškolku Mlinarević čeka ista sudbina zbog njezinih 4 000 eura iz hrvatske kvote što joj je omogućio Komšić preko takvih zatucanih ekstremista poput tebe.

Boška ne podnosi Komšića, mislim da isto misli i o Lagumdziji, Bradvici i ovim HSP-ovcima koji su služili Lagumdziji(i njegovom zamjeniku Emiru Suljagiću čije svi stavove znamo) u stilu Pavelića kada je prodao Dalmaciju.

Prestani uspoređivati Bošku s tom politikom i biti patetičan.


Gradonačelnik Mostara je fikus praktički, pita ga se nešto kao tebe jer nema nikakve odluke bez 2/3. Hrvati nemaju nikakav utjecaj na istočni Mostar. Boška bi možda spriječila korupciju kao i Irma i to je to.

Sabina Cudic iz tog NS-a je zlo zbog ovoga



Ovo je u stilu Hitlera, očekujem da je NS izbaci.

Izbacite ovu i stavite Irmu koja je lijepa i zrači pozitivom, dobro je opisala slične sa margine poput tebe
Reci mi, kao glasac HDZa, ko vam je pozeljniji partner: Sabina ili Bake?
Evenine
Posts: 788
Joined: 30/12/2020 13:22

#48907 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Evenine »

Pasei wrote: 21/02/2021 22:03
Evenine wrote: 21/02/2021 20:35
Pasei wrote: 21/02/2021 19:53 NS može proći kod nas Hrvata ako izbaci Sabinu Cudic koja je se lizala sa Bakirom sa pričom o okupaciji hrvatskog doma naroda 2022.


Falatar mi je bio ok kandidat, Bakir ga je napadao kao Komšić jer su se po njima raspadali muslimanski glasovi. :D

Momak je bio ok, obilazio hrvatske krajeve pa postao mjerna jednica za izdajnika. NS vjerojatno podržavaju Amerikanci. Sviđa mi se osobno ta vlast u Sarajevu bez SDA, nadam se kako više Sarajevo neće biti najzagađenije sa fekalijama

Irma mi je također ok, nebi imao ništa protiv onako sisata i zgodna da je gradonačelnica iako bi prvi prihvatio Bošku.


Smiješni su ovi napadi na NS, gradonačelnik u Mostaru je kao fikus jer se proračun donosi sa 2/3, nema ništa bez SDA ili obrnuto.

Osobno mi se gadi takav Ustav u Mostaru, Ustavni sud je to srušio a HDZ prihvatio zbog izbornoga pred stranim ambasadorima. To je bila pogreška jer ovako rušiš odluku Ustavnog suda.

Ne vidim zašto bi Mostar bio poseban, postoji još dosta mješanih gradova u državi
Jesi li ovo od Krleze ili od Andrica naucio?
Simpatična mi je i slatka, nemam namjeru braniti NS ali gadljivi su ovi huškački napadi od strane krezubih majmuna na nju.

Ponavljam opet, nikakav utjecaj ona nije imala.
Da je glasala za Guzinu to nebi imalo utjecala i NS bi se raspala na nacionalnoj osnovi.

Za Irmu su glasali Bošnjaci ali Boška ima 90 posto najmanje hrvatskih glasova pa ne vidim zašto bi glasala za SDA, može li to netko objasniti u par crtica? Fora je i kad Bakir spominje Bošku i Komšića ili kako NS mora preuzeti hrvatski dom naroda.
Ta histerija oko Mostara i NS je unutarbosnjacka borba, to si mogao upratiti na temi. Ne vrti se sve oko vas.

SDA potkopava i zeli da rasturi sarajevsku koaliciju koja joj je prijetnja. SDA koristi NS za napad na NiP koji joj dise za vratom.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#48908 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by foxlife »

jednonogi_Jack wrote: 21/02/2021 20:37
Jebo te, pa podebljo sam ti. Eto i Spreča objašnjava.
sta si podebljao da ne vjerujes da u tom malom mjestu postoji neko kao pasei koji razmislja ovako?
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#48909 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Leverage »

Gluposti. Znači ako HDZ sa 150 hiljada glasova odluči da neće formirati vlast onda je normalno da nema vlasti 4 godine jer je navodno ustavno pravo glasača HDZ-a da blokiraju formiranje vlasti kad im to odgovara.

Konstituentnost (a ne konstitutivnost) naroda ne ogleda se u tome da stranka za koju većinski glasa taj narod mora biti dio vlasti. To nigdje ne piše i to je proizvoljno tumačenje onih kojima to tako odgovara.

Tako da je vrlo bitno da SDP sa partnerima osigura minimalno šest delegata u klubu Hrvata federalnog Doma naroda.
tutku
Posts: 1359
Joined: 18/06/2011 12:10

#48910 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by tutku »

shbc wrote: 21/02/2021 20:12 NS vec 10 godina govori kako nece dici ruku za SDA/HDZ/SNSD ni po koju cijenu. Ti Bosnjaci koji su glasali za NS i sada su razocarani sto ista nije podrzala SDA bi mogli malo vise da prate sta se desava na casu.

Ali gledajuci ovako po forumu, vecinom su razocarani dokazani SDA-ovci, DF-ovci i slicni koji, parafraziram rijeci od jednog, i prije ovoga ne bi nikada glasali za NS. Mislim da se Pedja bas nasekirao zbog takvih.
Ali im nije problem dizati ruku za Mirsada Kukica olicenje poslijeratnog kriminala u Bosnjaka i Fahrudina Radoncica, za kojeg vazi isto samo uz prefiks najveceg.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#48911 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zlajaBHF »

foxlife wrote: 21/02/2021 20:12
Pasei wrote: 21/02/2021 20:06
jednonacionalna sredina, iduće pitanje je valjda jesam li iz mješanog braka. Nisam iako sam liberalan dosta

Naporna je ova rasprava i napadi na NS. Gradonačelnik u Mostaru zbog Ustava je praktički fikus, SDP je se brutalno osramotio i postoji dosta Hrvata Mostara koji su podržavali SDP a protiv su Komšića..

SDA i dalje vodi zapadni dio, zna se kako se sve pita SDA. HDZ vodi zapadni i to je to.

Boška nije Komšić niti je ikada bila Komšić, osvojila je glasove na Hrvata na borbi protiv korupcije a NS su mnogi Hrvati prihvatili nakon Falatara i borbe za promjenu imena nacista.
necu te vise pitati nista
pretpostavit cemo da si iz gruda recimo

evo dokaza da i u grudama ima neko ko ne brije na nacionalisticke fore
sutra u grudama da ima 15 paseia vjerovatno bi ns otvorio svoju kancelariju dole pa bi pasei i ostali se borili za cjelovitu bih gdje ce svi imati pravo glasa boriti se protiv korupcije i sve ono sto obicne gradjane tisti bez obzira na nacionalnu vjersku ili bilo koju drugu pripadnost


meni je drago cuti da ima takvih kao ti koji bih prihvataju kao svoju drzavu sarajevo kao svoj glavni grad
a kome ces se moliti kako se izjasnjavati sve dok ne vrijedjas druge boli me briga i drazi si mi ti nego neki komsija sarajlija koji tebe gleda kao ustasu tvog istomisljenika iz zvornika kao cetnika a sebe kao jedinog ispravnog uz parolu vazno je biti bosnjak i sl
Evo primjera sta je Nasa stranka.

Blizi mu je ovaj sto ocigledno ne priznaje Bosnjake kao naciju, nego komsija sarajlija....


Nasa stranka je zlo.....i ta ideologija se mora kazniti na izborima, kako nas negdje nebi zavalili ovim Covicevcima, jer ce to uraditi prvom prilikom.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#48912 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cyprus »

Ja mislim i da jeste pošteno da svak onaj ko smatra da se NS između dva nacionalizma ipak treba opredijeliti za jedan i ne treba glasati za NS... Evo zaista se nadam da će to nakon ovih izbora postati jasno, i da u budućnosti neće biti ovakvih dilema...
Last edited by cyprus on 22/02/2021 00:20, edited 1 time in total.
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#48913 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Meni je najgore sto bunkec, tenkista, tripleseven i zlajapravaraja vise nikad nece glasati za NS.
Od sad samo za SDP glasaju.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#48914 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zlajaBHF »

cyprus wrote: 22/02/2021 00:10 Ja mislim i da jeste pošteno da svak onaj ko smatra da se NS između dva nacionalizma ipak treba opredijeliti za jedan i ne treba glasati za NS... Evo zaista se nadam da će to nakon ovih izbora postati jasno, i da u budućnosti neće biti ovakvih dilema...
Mogli su birati izmedju probosanske strane i fasista......Odabrali su ovo drugo
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#48915 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Ono sto su njih dvije uradile to i JESTE zadnji trzaj probosanskog u nasoj politici.
Sve ovo sto ostali rade jeste okupljanjeu torove. A to ce sigurno vratiti Bosnu u avnojevske granice.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#48916 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zlajaBHF »

Suplja prica o torovima

Taj HDZ koji je dobio gradonacelnika je prije par mjeseci pokazao jos jednom svoju ideologiju kada je tretirao Marka Radica, zlocinca koji je ubijen u Mostaru. Odavali su mu pocast, kao da je bio Papa himself.

I tu politicku ideologiju da usporeds sa Koalicijom za Mostar........Sramota i NS-u a i vama koji to podrzavate
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#48917 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cyprus »

zlajaBHF wrote: 22/02/2021 00:34
cyprus wrote: 22/02/2021 00:10 Ja mislim i da jeste pošteno da svak onaj ko smatra da se NS između dva nacionalizma ipak treba opredijeliti za jedan i ne treba glasati za NS... Evo zaista se nadam da će to nakon ovih izbora postati jasno, i da u budućnosti neće biti ovakvih dilema...
Mogli su birati izmedju probosanske strane i fasista......Odabrali su ovo drugo
Ponavljam - ko god misli da je SDA probosanska stranka, ili da jednonacionalne stranke mogu biti probosanske, ili da je SDA možda lopovska, ali ne i nacionalistička stranka - mišljenja sam da ne treba glasati za Našu stranku... Nadam se da će to ljudi iz ove stranke u predstojećem periodu i iskristalizirat (iako sam skeptičan da hoće)... Hoće ih koštat glasova, ali će se bar spasiti ovakvih zamki u budućnosti...
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#48918 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zlajaBHF »

cyprus wrote: 22/02/2021 01:03
zlajaBHF wrote: 22/02/2021 00:34
cyprus wrote: 22/02/2021 00:10 Ja mislim i da jeste pošteno da svak onaj ko smatra da se NS između dva nacionalizma ipak treba opredijeliti za jedan i ne treba glasati za NS... Evo zaista se nadam da će to nakon ovih izbora postati jasno, i da u budućnosti neće biti ovakvih dilema...
Mogli su birati izmedju probosanske strane i fasista......Odabrali su ovo drugo
Ponavljam - ko god misli da je SDA probosanska stranka, ili da jednonacionalne stranke mogu biti probosanske, ili da je SDA možda lopovska, ali ne i nacionalistička stranka - mišljenja sam da ne treba glasati za Našu stranku... Nadam se da će to ljudi iz ove stranke u predstojećem periodu i iskristalizirat (iako sam skeptičan da hoće)... Hoće ih koštat glasova, ali će se bar spasiti ovakvih zamki u budućnosti...
Nije bilo rijec o SDA, nego o koaliciji vise stranaka. Manje vise se radilo o strankama koje predstavljaju 70% bosnjackog birackoj tijela. Kandidat je bio vanstranacki.

Ako vam je ta koalicija isto sto i HDZ, to samo govori nesto o vama.

Za NS je Armija BiH isto sto i HVO. U redu, samo to mnogim ljudima nije bilo jasno ranije, i slazem se stobom, nadajmo se da nece dolaziti do ovakvih zabuna u buducnosti. U Mostaru vjrujem da nece, ali NS se predstavlja kao probosanska stranka, ali ona to nije, i zato se bojim da ce ponovo manipulacijom dolaziti do glasova.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#48919 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cyprus »

zlajaBHF wrote: 22/02/2021 01:14
cyprus wrote: 22/02/2021 01:03Ponavljam - ko god misli da je SDA probosanska stranka, ili da jednonacionalne stranke mogu biti probosanske, ili da je SDA možda lopovska, ali ne i nacionalistička stranka - mišljenja sam da ne treba glasati za Našu stranku... Nadam se da će to ljudi iz ove stranke u predstojećem periodu i iskristalizirat (iako sam skeptičan da hoće)... Hoće ih koštat glasova, ali će se bar spasiti ovakvih zamki u budućnosti...
Nije bilo rijec o SDA, nego o koaliciji vise stranaka. Manje vise se radilo o strankama koje predstavljaju 70% bosnjackog birackoj tijela. Kandidat je bio vanstranacki.

Ako vam je ta koalicija isto sto i HDZ, to samo govori nesto o vama.

Za NS je Armija BiH isto sto i HVO. U redu, samo to mnogim ljudima nije bilo jasno ranije, i slazem se stobom, nadajmo se da nece dolaziti do ovakvih zabuna u buducnosti. U Mostaru vjrujem da nece, ali NS se predstavlja kao probosanska stranka, ali ona to nije, i zato se bojim da ce ponovo manipulacijom dolaziti do glasova.
Kome nama? Ja ovdje pričam u svoje ime - dakle nema nas u množini, niti ima potrebe da me persiraš... Govorim kao neko kome je Naša stranka ideološki i programski relativno (iako ne upotpunosti) bliska, i kao neko ko im je u prošlosti znao dati glas, odnosno kao neko ko (pogotovo nakon ovakvog poteza SDP-a) razmišlja da im ponovo da glas u budućnosti... Kako god - nisam član Naše stranke, a na zadnjim izborima nisam čak ni glasao za njih... Dakle, nema nikakve potrebe da mene i Našu stranku vežeš u množinu "vi" (ako ti je to bila intencija, a vjerovatno jeste)...

Ja koliko znam, na mostarskim izborima se nisu kandidovale ARBiH i HVO, nego između ostalih koalicija stranaka okupljenih oko SDA i koalicija stranaka oko HDZ-a, kao dva jasna reprezenta bošnjačkog i hrvatskog nacionalizma, koja od 1990-te godine do danas (sa izuzetkom perioda 1993-94) međusobno djeluju po principima dobro uhodanog mehanizma... Sa druge strane, koliko sam uspio pročitat i vidjet, i Guzin i Kordić djeluju kao OK ljudi, ali u ovoj priči su njih dvojica lično čini se najmanje bitni...

Što se tiče probosanskih stranaka - Naša stranka djeluje najbliže istinskoj probosanskoj ideji... Ideja Bosne je integrativna i multietnička... Jednonacionalne stranke ne mogu biti probosanske - jednonacionalno okupljanje je antibosanska ideja, međuetničke podjele su antibosanska ideja... Sve što vodi podjelama ili učvršćuje međuetničke podjele je antibosanski... Glavni problem Mostara nije to što ima HDZ-ovog načelnika (ništa se bitno ne bi promijenilo ni da je načelnik Bošnjak), nego to što je riječ o podijeljenom gradu... Jedina opcija koja je uradila nešto za probosansku ideju u tom gradu je BH blok - jedino su oni pokušali, i možda nekih 2% i uspjeli umanjiti mostarske podjele... SDP je kasnije napravio korak unazad, al to je neka druga priča...
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#48920 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by foxlife »

zlajaBHF wrote: 22/02/2021 00:01
foxlife wrote: 21/02/2021 20:12
Pasei wrote: 21/02/2021 20:06
jednonacionalna sredina, iduće pitanje je valjda jesam li iz mješanog braka. Nisam iako sam liberalan dosta

Naporna je ova rasprava i napadi na NS. Gradonačelnik u Mostaru zbog Ustava je praktički fikus, SDP je se brutalno osramotio i postoji dosta Hrvata Mostara koji su podržavali SDP a protiv su Komšića..

SDA i dalje vodi zapadni dio, zna se kako se sve pita SDA. HDZ vodi zapadni i to je to.

Boška nije Komšić niti je ikada bila Komšić, osvojila je glasove na Hrvata na borbi protiv korupcije a NS su mnogi Hrvati prihvatili nakon Falatara i borbe za promjenu imena nacista.
necu te vise pitati nista
pretpostavit cemo da si iz gruda recimo

evo dokaza da i u grudama ima neko ko ne brije na nacionalisticke fore
sutra u grudama da ima 15 paseia vjerovatno bi ns otvorio svoju kancelariju dole pa bi pasei i ostali se borili za cjelovitu bih gdje ce svi imati pravo glasa boriti se protiv korupcije i sve ono sto obicne gradjane tisti bez obzira na nacionalnu vjersku ili bilo koju drugu pripadnost


meni je drago cuti da ima takvih kao ti koji bih prihvataju kao svoju drzavu sarajevo kao svoj glavni grad
a kome ces se moliti kako se izjasnjavati sve dok ne vrijedjas druge boli me briga i drazi si mi ti nego neki komsija sarajlija koji tebe gleda kao ustasu tvog istomisljenika iz zvornika kao cetnika a sebe kao jedinog ispravnog uz parolu vazno je biti bosnjak i sl
Evo primjera sta je Nasa stranka.

Blizi mu je ovaj sto ocigledno ne priznaje Bosnjake kao naciju, nego komsija sarajlija....


Nasa stranka je zlo.....i ta ideologija se mora kazniti na izborima, kako nas negdje nebi zavalili ovim Covicevcima, jer ce to uraditi prvom prilikom.
ma ja trebas mi ti biti blizi coban koji kupi stan u sarajevu i busa se u prsa kako si veliki bosnjak psujuci svakom hrvatu ustasku majku a svakom srbinu cetnicku
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#48921 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ultima_palabra »

Godinama ovdje pisu "zasto ne idu u S-H krajeve traziti glasove, zasto samo u bosnjackim sredinama?" Pa onda kad ovi odu tamo i osvoje mandat, onda ocekuju da se taj mandat bespogovorno stavi na raspolaganje SDA :lol: Pa gospodo, ne znam da li lazete sebe ili nas ovdje...
izvrsni direktor
Posts: 14756
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#48922 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by izvrsni direktor »

cyprus wrote: 22/02/2021 00:10 Ja mislim i da jeste pošteno da svak onaj ko smatra da se NS između dva nacionalizma ipak treba opredijeliti za jedan i ne treba glasati za NS... Evo zaista se nadam da će to nakon ovih izbora postati jasno, i da u budućnosti neće biti ovakvih dilema...
Dileme su bile samo u medijima, i u glavama sda.
Ns je od pocetka imala stav da imaju svog kandidata i da nece ni za hdz ni za sda kandidata glasati, i ostale su dosljedne toga. Djevojkama svaka cast na tako cvrstom stavu a pedji treba zamjeriti sto je nesto petljao i preblag bio.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#48923 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by bunk »

ultima_palabra wrote: 22/02/2021 02:00 Godinama ovdje pisu "zasto ne idu u S-H krajeve traziti glasove, zasto samo u bosnjackim sredinama?" Pa onda kad ovi odu tamo i osvoje mandat, onda ocekuju da se taj mandat bespogovorno stavi na raspolaganje SDA :lol: Pa gospodo, ne znam da li lazete sebe ili nas ovdje...
How yes no...ko je i ocekivao da se mandat osvojen "tamo" nece i upisati " tamo"..
Koja budala je mislila da se mandat osvojen
" tamo" stavi u korist bilo kojeg kandidata ko nije " otamo"...
Valjda nema naivcina vise koji nisu procotali suplju pricu ..
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#48924 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by spreca »

Pasei wrote: 21/02/2021 21:55 Odgovorit cu ti jednom za ovo i za "Muslimane".

Nisam mislio vrijeđati pod broj 1. naziv Bošnjaka, to je više nekakav lokalni dijalekt.
Nisi mislio vrijedjati a i dalje to cinis,naziv Bosnjak je za tebe dijalekat,tako misli sva UZP regimenta na celu sa cirilicrom Dragancetom,Bosanski jezik ne postoji u kantonima sa Hr vecinom ,srbi u takvimkantonima nisu konstutivni jel treba jos nesto
izvrsni direktor
Posts: 14756
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#48925 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by izvrsni direktor »

bunk wrote: 22/02/2021 06:09
ultima_palabra wrote: 22/02/2021 02:00 Godinama ovdje pisu "zasto ne idu u S-H krajeve traziti glasove, zasto samo u bosnjackim sredinama?" Pa onda kad ovi odu tamo i osvoje mandat, onda ocekuju da se taj mandat bespogovorno stavi na raspolaganje SDA :lol: Pa gospodo, ne znam da li lazete sebe ili nas ovdje...
How yes no...ko je i ocekivao da se mandat osvojen "tamo" nece i upisati " tamo"..
Koja budala je mislila da se mandat osvojen
" tamo" stavi u korist bilo kojeg kandidata ko nije " otamo"...
Valjda nema naivcina vise koji nisu procotali suplju pricu ..
A "otamo" je svako ko ne glasa za sda. Jel tako bunkec
Locked