Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
User avatar
thekupus
Posts: 7389
Joined: 25/06/2011 22:38

#16501 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by thekupus »

invincible1921 wrote: 19/02/2021 18:53
Black swan wrote: 19/02/2021 18:11 Konkretno su nam asfaltirali bulevar na ilidzi ja se sokirao kad sam vidio da je vlada sponzor s obzirom na memica i sda dole te godine

Evo konkretno sto bih odmah vidino
Novi tramvaj novi bus ili trolejbus
Ne znam ima li vlada vise veze s tramvajakim stanicama

Utopljavanje zgrada

Zakon o zabrani ugljena u kantonu

Ne znam jel im ingerencija vozila 1 kategorije zagadjenja

Povecat broj fiksnih radara

Poduza lista
Nisam neki strucnjak za ingerencije ali gras je primaran
MIGRANTI
Kakvi migranti, već mjesec dana na ulicama ih nema više toliko, nit rade išta strašno. Veći problem su opet postali ovi domaći mafijaši s pucnjavama
User avatar
tovarish
Posts: 3791
Joined: 26/05/2008 23:57

#16502 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by tovarish »

Ako nabave vakcine, to će im biti veliki plus, pa makar i ove ruske. Iako mnogi imaju otpor prema ruskim, ima onih koji bi ih primili.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#16503 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

Je li nam to spremaju nove mjere u KS, ova nova vlast?
User avatar
thekupus
Posts: 7389
Joined: 25/06/2011 22:38

#16504 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by thekupus »

aldinjo wrote: 21/02/2021 15:55 Je li nam to spremaju nove mjere u KS, ova nova vlast?
Ako Bog da! Situacija se otima kontroli.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#16505 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

thekupus wrote: 21/02/2021 15:59
aldinjo wrote: 21/02/2021 15:55 Je li nam to spremaju nove mjere u KS, ova nova vlast?
Ako Bog da! Situacija se otima kontroli.
Za uhljebe ne može biti bolje! :lol: :skoljka: :run: A znali ste kritikovati prošlu vlast, a ovi "iz temelja" su kao bolji. :lol:
User avatar
thekupus
Posts: 7389
Joined: 25/06/2011 22:38

#16506 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by thekupus »

aldinjo wrote: 21/02/2021 16:47
thekupus wrote: 21/02/2021 15:59
aldinjo wrote: 21/02/2021 15:55 Je li nam to spremaju nove mjere u KS, ova nova vlast?
Ako Bog da! Situacija se otima kontroli.
Za uhljebe ne može biti bolje! :lol: :skoljka: :run: A znali ste kritikovati prošlu vlast, a ovi "iz temelja" su kao bolji. :lol:
Pričaš gluposti. Ja sam za strožije mjere oduvijek bio. U zadnje vrijeme se situacija otela kontroli. Samo prođi čaršijom petkom uvečer, pa ćeš vidjeti prepune City Pub, Teslu, etc. Ljudi su se počeli ponašati kao da se ništa na svijetu ne dešava. Naravno da ne treba podmetati nogu ugostiteljima, ali ako nisu sposobni održavati osnovne mjere distanciranja, ventiliranja i dezinfekcije, onda mjere moraju biti strožije provedene. Pa nek se bahate onda.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#16507 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by aldinjo »

thekupus wrote: 21/02/2021 17:05
aldinjo wrote: 21/02/2021 16:47
thekupus wrote: 21/02/2021 15:59

Ako Bog da! Situacija se otima kontroli.
Za uhljebe ne može biti bolje! :lol: :skoljka: :run: A znali ste kritikovati prošlu vlast, a ovi "iz temelja" su kao bolji. :lol:
Pričaš gluposti. Ja sam za strožije mjere oduvijek bio. U zadnje vrijeme se situacija otela kontroli. Samo prođi čaršijom petkom uvečer, pa ćeš vidjeti prepune City Pub, Teslu, etc. Ljudi su se počeli ponašati kao da se ništa na svijetu ne dešava. Naravno da ne treba podmetati nogu ugostiteljima, ali ako nisu sposobni održavati osnovne mjere distanciranja, ventiliranja i dezinfekcije, onda mjere moraju biti strožije provedene. Pa nek se bahate onda.
Zato što si uhljeb, zato ti i odgovaraju ograničenja i zatvaranja. :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#16508 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Sva ta raja koja zuji po kafanama je vec prebolovala virus.
Od virusa su ti sanse 99% da ces prezivjeti, od kraha ekonomije (a masa raje se hrani od tacne) su sanse mnogo manje.

Protiv sam bilo kakvih ad-hoc mjera bez ikakvih inputa o stecenom kolektivnom imunitetu.
Napravite sa kantonalnim ustanovama i laboratorijama dogovor da se uradi npr. 20.000-30.000 seroloskih testova. Napravite kriterije koliko kojih iz kojeg dijela populacije. Potrosite pola miliona na to. To se moze zavrsiti za vjerovatno mjesec dana.
Dobicete presjek i informaciju koliko vam otprilike vakcina treba da se broj zarazenih u KS svede na dvocifren ili jednocifren broj.
Posto je seroloski test cijene kao i ruska vakcina (koja je vjerovatno najbolja opcija za nas, pa rekao bih i uopće radi tehnologije koja je provjerena kroz vrijeme), bilo bi mozda uputno da se test radi prije vakcinacije, a da se u prvom valu vakcina daje samo ljudima bez antitjela.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#16509 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Dr. Kuca »

Brzo s eokrenu prica od nestranackih direktora, do stranackih :lol: . Sad kad botovi nagrnu. Op op.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#16510 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by invincible1921 »

Najinteresantnija odluka Vlade KS zasigurno je omogućavanje inspekciji da nalože 10-dnevnu izolaciju za sve koji budu zatečeni u kršenju epidemioloških mjera.

Jesu ovi ljudi normalni :-) sta je iduce...sretne te drot kaze malo si mi blijed i posalje te u izolaciju
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#16511 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by bunk »

:lol: :lol:
Kakvi paraziti odvojeni od stvarnosti...
10 dana u izolaciju..
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#16512 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by A_A_AKCIJA »

Dr. Kuca wrote: 22/02/2021 10:53 Brzo s eokrenu prica od nestranackih direktora, do stranackih :lol: . Sad kad botovi nagrnu. Op op.
A šta bi sa 15 NiP uhljeba? :D

Pa nećemo tako... :D

Bot je neko, poput tebe, ko laže, petlja izmišlja. Onda ga zgaziš argumentima, pa se malo primiri, računajući da se sve zaboravilo. I eto ga opet, da laže, petlja izmišlja...

Opet, zlatna medalja za Bakira, koji je nahajcao gomilu poltrona da se glupiraju po internetu i tako nastave rušiti SDA. Na svaku njihovu glupost, par ljudi se osvijesti, jer nema boljeg dokaza da za njih istina ne postoji, niti svetinja na koju će udariti.

Ovim potezom, Bakir plastično pokazuje ono što nas većina zna. Nije bitna istina, bitno je biti glasan poput Zahiragića i na silu gurati svoj plan. Ovo je nabolje odigran potez i dokaz da SDA ne konta šta ih je snašlo. I dalje ignorišu sve prljavštine koje su otkrivene i za koje su krivi. Njihov odgovor je, Zahiraga, Lingo, Yasmine i Salko, de malo pojačajte arlaukanje na internetu, hajmo malo, jebemu.

Najnovije, Mulahusić podvalio fotošopiranu sliku i optužio Jelenu Šantić da je četnik i da je rat provela kod Karadžića, a da Vlada KS hoće da je angažuje da radi za njih. A cura je ćerka poznatog sarajevskog novinara Oslobođenja i sa porodicom je provela cijeli rat u Sarajevu. Bukvalno, sva raja koja je znaju na FB, psuju majku SDA i njihovim klošarima zbog ovoga. Yasmine, fala za ovo. Par stotina ljudi si osvijestio da skontaju koja ste đubrad, smutljivci i lažovi. Stotine novih glasača za četvorku.

Želim vam puno sreće i da samo ovako nastavite, dok SDA ne rastavite na protone i elektrone :D
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#16513 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by spinel_ »

thekupus wrote: 21/02/2021 17:05
aldinjo wrote: 21/02/2021 16:47
thekupus wrote: 21/02/2021 15:59

Ako Bog da! Situacija se otima kontroli.
Za uhljebe ne može biti bolje! :lol: :skoljka: :run: A znali ste kritikovati prošlu vlast, a ovi "iz temelja" su kao bolji. :lol:
Pričaš gluposti. Ja sam za strožije mjere oduvijek bio. U zadnje vrijeme se situacija otela kontroli. Samo prođi čaršijom petkom uvečer, pa ćeš vidjeti prepune City Pub, Teslu, etc. Ljudi su se počeli ponašati kao da se ništa na svijetu ne dešava. Naravno da ne treba podmetati nogu ugostiteljima, ali ako nisu sposobni održavati osnovne mjere distanciranja, ventiliranja i dezinfekcije, onda mjere moraju biti strožije provedene. Pa nek se bahate onda.
Iako nisam ljubitelj ovih vakcina zasto njihovu nesposobnost za nabavku amnestiras strozim mjerama?
Tebe ako je strah u podrum i ne izlazi. Naruci najosnovnije da imas i tako.
Samo dokle vise ovako? 14 po 14 dana prodje godine. Proci ce i sljedeca u istom.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#16514 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by spinel_ »

tovarish wrote: 21/02/2021 11:30 Ako nabave vakcine, to će im biti veliki plus, pa makar i ove ruske. Iako mnogi imaju otpor prema ruskim, ima onih koji bi ih primili.
Otpor prema ruskim, ma hajde?
Prije ce biti da ljudi imaju otpor prema mRNA vakcinama.
izvrsni direktor
Posts: 14757
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#16515 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by izvrsni direktor »

drug_profi wrote: 21/02/2021 18:48 Sva ta raja koja zuji po kafanama je vec prebolovala virus.
Od virusa su ti sanse 99% da ces prezivjeti, od kraha ekonomije (a masa raje se hrani od tacne) su sanse mnogo manje.

Protiv sam bilo kakvih ad-hoc mjera bez ikakvih inputa o stecenom kolektivnom imunitetu.
Napravite sa kantonalnim ustanovama i laboratorijama dogovor da se uradi npr. 20.000-30.000 seroloskih testova. Napravite kriterije koliko kojih iz kojeg dijela populacije. Potrosite pola miliona na to. To se moze zavrsiti za vjerovatno mjesec dana.
Dobicete presjek i informaciju koliko vam otprilike vakcina treba da se broj zarazenih u KS svede na dvocifren ili jednocifren broj.
Posto je seroloski test cijene kao i ruska vakcina (koja je vjerovatno najbolja opcija za nas, pa rekao bih i uopće radi tehnologije koja je provjerena kroz vrijeme), bilo bi mozda uputno da se test radi prije vakcinacije, a da se u prvom valu vakcina daje samo ljudima bez antitjela.
:)
izvrsni direktor
Posts: 14757
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#16516 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by izvrsni direktor »

bunk wrote: 22/02/2021 13:01 :lol: :lol:
Kakvi paraziti odvojeni od stvarnosti...
10 dana u izolaciju..
A oni koji nisu odvojeni od stvarno su svjesni opasnosti korona virusa pa su nam na vrijeme nabavili 10 miliona respiratora...
Ima li kakvog habera iz realnosti kada su vakcine u pitanju?
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#16517 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by bunk »

izvrsni direktor wrote: 22/02/2021 13:20
bunk wrote: 22/02/2021 13:01 :lol: :lol:
Kakvi paraziti odvojeni od stvarnosti...
10 dana u izolaciju..
A oni koji nisu odvojeni od stvarno su svjesni opasnosti korona virusa pa su nam na vrijeme nabavili 10 miliona respiratora...
Ima li kakvog habera iz realnosti kada su vakcine u pitanju?
Valjda 10 miliona maraka..
izvrsni direktor
Posts: 14757
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#16518 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by izvrsni direktor »

bunk wrote: 22/02/2021 13:22
izvrsni direktor wrote: 22/02/2021 13:20
bunk wrote: 22/02/2021 13:01 :lol: :lol:
Kakvi paraziti odvojeni od stvarnosti...
10 dana u izolaciju..
A oni koji nisu odvojeni od stvarno su svjesni opasnosti korona virusa pa su nam na vrijeme nabavili 10 miliona respiratora...
Ima li kakvog habera iz realnosti kada su vakcine u pitanju?
Valjda 10 miliona maraka..
Kako se bunkec razumije oko para u sda dzepovima :D
Kolko planirate namaknut na vakcinama?
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#16519 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

spinel_ wrote: 22/02/2021 13:14
tovarish wrote: 21/02/2021 11:30 Ako nabave vakcine, to će im biti veliki plus, pa makar i ove ruske. Iako mnogi imaju otpor prema ruskim, ima onih koji bi ih primili.
Otpor prema ruskim, ma hajde?
Prije ce biti da ljudi imaju otpor prema mRNA vakcinama.
Samo Sputnik V bih primio. Ovo drugo nix.

A Forto i ova Vlada imaju veliki MINUS kod mene za ove gluposti oko represije.
Pa vi cete izgleda uspjeti natjerati vlastite birace da vas smjene. Ovo isto kao da je drugo poluvrijeme utakmice u kojoj ne mozes prepoznati ekipu koja je razvaljivala u prvom, dok u drugom daje autogolove.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#16520 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by bunk »

Druze profil a sta ako se probudis ujutro pita zena moze kafa a ti odgovoris harasho
:lol: :lol:
User avatar
tovarish
Posts: 3791
Joined: 26/05/2008 23:57

#16521 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by tovarish »

drug_profi wrote: 22/02/2021 13:29
spinel_ wrote: 22/02/2021 13:14
tovarish wrote: 21/02/2021 11:30 Ako nabave vakcine, to će im biti veliki plus, pa makar i ove ruske. Iako mnogi imaju otpor prema ruskim, ima onih koji bi ih primili.
Otpor prema ruskim, ma hajde?
Prije ce biti da ljudi imaju otpor prema mRNA vakcinama.
Samo Sputnik V bih primio. Ovo drugo nix.
Poštujem svačiji izbor i svako ima pravo izbora, ali JA je ne bih primio sve dok je FDA i EMA ne odobre. Ali ponavljam, odobravam njihovu nabavku i pravo da je primi svako ko želi.
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#16522 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

bunk wrote: 22/02/2021 13:42 Druze profil a sta ako se probudis ujutro pita zena moze kafa a ti odgovoris harasho
:lol: :lol:
To samo u vašim glavama može da se desi, a ti si konkretno pregledao previše Star Treka.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#16523 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by bunk »

Ma salim se yebogati.
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#16524 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

tovarish wrote: 22/02/2021 13:44 Poštujem svačiji izbor i svako ima pravo izbora, ali JA je ne bih primio sve dok je FDA i EMA ne odobre. Ali ponavljam, odobravam njihovu nabavku i pravo da je primi svako ko želi.
Ti znaš da je to sad u sferi političkih faktora, a ne stručnih ili medicinskih?
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#16525 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

bunk wrote: 22/02/2021 13:45 Ma salim se yebogati.
Šališ se ti sa nama i na biračkim mjestima. Samo ti neslana šala.
Locked