Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
tovarish
Posts: 3786
Joined: 26/05/2008 23:57

#48451 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by tovarish »

detroit-mercy wrote: 17/02/2021 19:11
tovarish wrote: 17/02/2021 18:42 https://radiosarajevo.ba/vijesti/bosna- ... LEoOMtGC3s

Objasnio Slavo sve!
Obicno se ovi najgasniji koji vicu izdaja, izdaja, vazda pozivaju na Slavine izjave.
A gle sad, totalna ignorancija, ne uklapa im se u narativ :mrgreen:
Eeee...

Zato sam i "turio" :mrgreen:
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#48452 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by high_volume »

detroit-mercy wrote: 17/02/2021 19:11
tovarish wrote: 17/02/2021 18:42 https://radiosarajevo.ba/vijesti/bosna- ... LEoOMtGC3s

Objasnio Slavo sve!
Obicno se ovi najgasniji koji vicu izdaja, izdaja, vazda pozivaju na Slavine izjave.
A gle sad, totalna ignorancija, ne uklapa im se u narativ :mrgreen:
Kad smo već na ovoj temi...

"I usput, kapa dolje Našoj stranci. I njezinim dvjema vijećnicama u gradskom vijeću. Jes' da su svi zajedno bili prisiljeni trpjeti užasne pritiske. Jes' da su pod užasnim pritiscima i nakon mostarskih izbora. Uostalom, puni su ih i klasični mediji i društvene mreže. Ali, da su pokazali principijelnost i karakter – jesu. Kapa do poda", zaključio je profesor Kukić.
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#48453 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Login7777 »



Hoće jezik pravo.
palermo
Posts: 25347
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#48454 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by palermo »

detroit-mercy wrote: 17/02/2021 19:09
Nije ti porazavajuci izbor Seke glasovima HDZa :mrgreen:.
Ne, nije toliko i ne tiče me se toliko.

A Peđa ovim riječima meni poručuje, ako dođeš na red, dođeš.....iliti da kao mostarac budem eksplicitniji, vama neka Zagreb pomogne i pošalje vakcine a mi imamo za koga ćemo se brinuti......

Kao što si mogao vidjeti, ako si hotio vidjeti, ja nisam ni riječi napisao protiv suzdržanih glasova NS-a u Mostaru....

ovakva izjava je nešto mnogo gore...
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#48455 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by high_volume »

Login7777 wrote: 17/02/2021 19:15 [yt]https://youtu. be/eqngBg3HRqw[/yt]

Hoće jezik pravo.
Evo hale iz koje smrad dolazi :-)


Image
detroit-mercy
Posts: 16989
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#48456 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by detroit-mercy »

palermo wrote: 17/02/2021 19:24
detroit-mercy wrote: 17/02/2021 19:09
Nije ti porazavajuci izbor Seke glasovima HDZa :mrgreen:.
Ne, nije toliko i ne tiče me se toliko.

A Peđa ovim riječima meni poručuje, ako dođeš na red, dođeš.....iliti da kao mostarac budem eksplicitniji, vama neka Zagreb pomogne i pošalje vakcine a mi imamo za koga ćemo se brinuti......

Kao što si mogao vidjeti, ako si hotio vidjeti, ja nisam ni riječi napisao protiv suzdržanih glasova NS-a u Mostaru....

ovakva izjava je nešto mnogo gore...
Zasto je gore, kada se zna da kod nas kantoni vode prilicno samostalnu politiku u pogledu zdravstva. Je li drzavna vlast zakazala u nabavci vakcina, je li federalna vlast zakazala u nabavci vakcina.
Koje su ingerencije zavoda za zdravstvo Kantona Sarajevo u HNK ili sta moze zavod za zdravstvo Kantona Sarajevo uraditi u HNK ili jos bolje sta vlast kantona Sarajevo moze uradit u kantonu u kome nema nikakve vlasti.
Je li bolje cekati na drzavu/federaciju da posalje Fikru u nabavku ili jednostavno krenuti sam u nabavku istih jer ocito je da od Fikre nema nista.
palermo
Posts: 25347
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#48457 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by palermo »

detroit-mercy wrote: 17/02/2021 19:38

Zasto je gore, kada se zna da kod nas kantoni vode prilicno samostalnu politiku u pogledu zdravstva. Je li drzavna vlast zakazala u nabavci vakcina, je li federalna vlast zakazala u nabavci vakcina.
Koje su ingerencije zavoda za zdravstvo Kantona Sarajevo u HNK ili sta moze zavod za zdravstvo Kantona Sarajevo uraditi u HNK ili jos bolje sta vlast kantona Sarajevo moze uradit u kantonu u kome nema nikakve vlasti.
Je li bolje cekati na drzavu/federaciju da posalje Fikru u nabavku ili jednostavno krenuti sam u nabavku istih jer ocito je da od Fikre nema nista.
Pa ja više ne znam kako da bolje objasnim.....al evo, još jednom....Peđa je predsjednik stranke koja, barem deklarativno, želi da bude dio bosanskohercegovačke priče....bosanskohercegovačke, ne sarajevske
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#48458 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Patton44 »

Login7777 wrote: 17/02/2021 19:15

Hoće jezik pravo.
:zid: :zid:
Sklanjaj te ovog Skaku,ako boga znate, a vala i ako ne znate.
detroit-mercy
Posts: 16989
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#48459 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by detroit-mercy »

palermo wrote: 17/02/2021 19:45
detroit-mercy wrote: 17/02/2021 19:38

Zasto je gore, kada se zna da kod nas kantoni vode prilicno samostalnu politiku u pogledu zdravstva. Je li drzavna vlast zakazala u nabavci vakcina, je li federalna vlast zakazala u nabavci vakcina.
Koje su ingerencije zavoda za zdravstvo Kantona Sarajevo u HNK ili sta moze zavod za zdravstvo Kantona Sarajevo uraditi u HNK ili jos bolje sta vlast kantona Sarajevo moze uradit u kantonu u kome nema nikakve vlasti.
Je li bolje cekati na drzavu/federaciju da posalje Fikru u nabavku ili jednostavno krenuti sam u nabavku istih jer ocito je da od Fikre nema nista.
Pa ja više ne znam kako da bolje objasnim.....al evo, još jednom....Peđa je predsjednik stranke koja, barem deklarativno, želi da bude dio bosanskohercegovačke priče....bosanskohercegovačke, ne sarajevske
Savrseno razumijem, isto to zeli biti SzaBiH, Fahrini, Liberali, peti, deseti i ko jos sve ne. Sad je pitanje koliko ko ima moci, snage i uticaja. Od stranke koja sjedi u drzavnoj i federalnoj i vlasti velikog broja kantona se izgleda ne ocekuje nista, iako ta stranka ima poluge moci (pare) ali jednostavno ne radi nista i izgleda da im to niko i ne uzima za ozbiljno jer vidimo da su ih Mostarci cak i nagradili svojim glasovima.
Ne pratim toliko scenu KS ali me interesuje jesu li ovi iz NS podvlacili na katastrofalno stanje glede vakcina, rada i nerada ministarstva zdrvlja i slicno. Sad kada si u moci da u jednom kantonu napravis mali pomak, da obezbijedis vakcine, problem je a gdje smo mi.
Sta ce biti sutra ako stvore malo bolju poslovnu klimu u kantonu i dovedu nekog jaceg investitora, hoce li opet biti a gdje smo mi.
Znaci, problem Mostarcima nije dati tolike glasove stranci koja ih evo vec 20 i nesto godina vodi u bolje sutra ali je problem ako neko u nekom drugom kantonu pokrene inicijativu za nesto. Barem ja to vidim na ovaj nacin.
Na kraju, problem je izgleda sto su se u Mostaru upopste odrzali izbori, najbolje bi bilo da ih nikako nije ni bilo. Izgleda da bi svi bili zadovoljni.
palermo
Posts: 25347
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#48460 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by palermo »

detroit-mercy wrote: 17/02/2021 19:59
palermo wrote: 17/02/2021 19:45
detroit-mercy wrote: 17/02/2021 19:38

Zasto je gore, kada se zna da kod nas kantoni vode prilicno samostalnu politiku u pogledu zdravstva. Je li drzavna vlast zakazala u nabavci vakcina, je li federalna vlast zakazala u nabavci vakcina.
Koje su ingerencije zavoda za zdravstvo Kantona Sarajevo u HNK ili sta moze zavod za zdravstvo Kantona Sarajevo uraditi u HNK ili jos bolje sta vlast kantona Sarajevo moze uradit u kantonu u kome nema nikakve vlasti.
Je li bolje cekati na drzavu/federaciju da posalje Fikru u nabavku ili jednostavno krenuti sam u nabavku istih jer ocito je da od Fikre nema nista.
Pa ja više ne znam kako da bolje objasnim.....al evo, još jednom....Peđa je predsjednik stranke koja, barem deklarativno, želi da bude dio bosanskohercegovačke priče....bosanskohercegovačke, ne sarajevske
Savrseno razumijem, isto to zeli biti SzaBiH, Fahrini, Liberali, peti, deseti i ko jos sve ne. Sad je pitanje koliko ko ima moci, snage i uticaja. Od stranke koja sjedi u drzavnoj i federalnoj i vlasti velikog broja kantona se izgleda ne ocekuje nista, iako ta stranka ima poluge moci (pare) ali jednostavno ne radi nista i izgleda da im to niko i ne uzima za ozbiljno jer vidimo da su ih Mostarci cak i nagradili svojim glasovima.
Ne pratim toliko scenu KS ali me interesuje jesu li ovi iz NS podvlacili na katastrofalno stanje glede vakcina, rada i nerada ministarstva zdrvlja i slicno. Sad kada si u moci da u jednom kantonu napravis mali pomak, da obezbijedis vakcine, problem je a gdje smo mi.
Sta ce biti sutra ako stvore malo bolju poslovnu klimu u kantonu i dovedu nekog jaceg investitora, hoce li opet biti a gdje smo mi.
Znaci, problem Mostarcima nije dati tolike glasove stranci koja ih evo vec 20 i nesto godina vodi u bolje sutra ali je problem ako neko u nekom drugom kantonu pokrene inicijativu za nesto. Barem ja to vidim na ovaj nacin.
Na kraju, problem je izgleda sto su se u Mostaru upopste odrzali izbori, najbolje bi bilo da ih nikako nije ni bilo. Izgleda da bi svi bili zadovoljni.
i dobro, na kraju svega tvoj zaključak je, mostarci su krivi..... :D
Hakiz
Posts: 48404
Joined: 30/07/2015 20:01

#48461 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

palermo wrote: 17/02/2021 19:45
detroit-mercy wrote: 17/02/2021 19:38

Zasto je gore, kada se zna da kod nas kantoni vode prilicno samostalnu politiku u pogledu zdravstva. Je li drzavna vlast zakazala u nabavci vakcina, je li federalna vlast zakazala u nabavci vakcina.
Koje su ingerencije zavoda za zdravstvo Kantona Sarajevo u HNK ili sta moze zavod za zdravstvo Kantona Sarajevo uraditi u HNK ili jos bolje sta vlast kantona Sarajevo moze uradit u kantonu u kome nema nikakve vlasti.
Je li bolje cekati na drzavu/federaciju da posalje Fikru u nabavku ili jednostavno krenuti sam u nabavku istih jer ocito je da od Fikre nema nista.
Pa ja više ne znam kako da bolje objasnim.....al evo, još jednom....Peđa je predsjednik stranke koja, barem deklarativno, želi da bude dio bosanskohercegovačke priče....bosanskohercegovačke, ne sarajevske
Da, i?

Bili su izbori 2018. i 2020. Da ste tada dali glasove NS-u, mogli biste prigovarati. Sada vakcine tražite od onih za koje ste glasali. Jer, svojim glasovima ste te ljude ovlastili da rade taj posao, rekli im hoćemo da baš vi brinete o nama. U Sarajevu su glasali za šestorku i time joj rekli hoćemo da vi brinete o nama.

To što ste glasove dali pogrešnim ljudima je vaš problem. Niste svojim glasovima Peđu doveli u poziciju koja mu omogućava da brine o cijeloj BiH, i čovjek radi šta može, koliko moći su mu glasači dali i tamo gdje su mu je dali, tu radi.

Čovjek hoće da bude dio bh. priče, ali BiH mu, osim Sarajeva, pokazala šipak. I šta sad hoće od njeg, vezali mu ruke i kukaju što im ne pomaže.

Znači, 2022. glasajte za njega pa mu onda prigovarajte.

P. S. A u Sarajevu će vakcine dobiti i oni koji nisu glasali za njega. A to znači da bi se pobrinuo za svu BiH, samo da mu je BiH dala šansu.

Šta smo posijali, to moramo žnjeti. Tako to ide.
Evenine
Posts: 788
Joined: 30/12/2020 13:22

#48462 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Evenine »

detroit-mercy wrote: 17/02/2021 19:59
palermo wrote: 17/02/2021 19:45
detroit-mercy wrote: 17/02/2021 19:38

Zasto je gore, kada se zna da kod nas kantoni vode prilicno samostalnu politiku u pogledu zdravstva. Je li drzavna vlast zakazala u nabavci vakcina, je li federalna vlast zakazala u nabavci vakcina.
Koje su ingerencije zavoda za zdravstvo Kantona Sarajevo u HNK ili sta moze zavod za zdravstvo Kantona Sarajevo uraditi u HNK ili jos bolje sta vlast kantona Sarajevo moze uradit u kantonu u kome nema nikakve vlasti.
Je li bolje cekati na drzavu/federaciju da posalje Fikru u nabavku ili jednostavno krenuti sam u nabavku istih jer ocito je da od Fikre nema nista.
Pa ja više ne znam kako da bolje objasnim.....al evo, još jednom....Peđa je predsjednik stranke koja, barem deklarativno, želi da bude dio bosanskohercegovačke priče....bosanskohercegovačke, ne sarajevske
Savrseno razumijem, isto to zeli biti SzaBiH, Fahrini, Liberali, peti, deseti i ko jos sve ne. Sad je pitanje koliko ko ima moci, snage i uticaja. Od stranke koja sjedi u drzavnoj i federalnoj i vlasti velikog broja kantona se izgleda ne ocekuje nista, iako ta stranka ima poluge moci (pare) ali jednostavno ne radi nista i izgleda da im to niko i ne uzima za ozbiljno jer vidimo da su ih Mostarci cak i nagradili svojim glasovima.
Ne pratim toliko scenu KS ali me interesuje jesu li ovi iz NS podvlacili na katastrofalno stanje glede vakcina, rada i nerada ministarstva zdrvlja i slicno. Sad kada si u moci da u jednom kantonu napravis mali pomak, da obezbijedis vakcine, problem je a gdje smo mi.
Sta ce biti sutra ako stvore malo bolju poslovnu klimu u kantonu i dovedu nekog jaceg investitora, hoce li opet biti a gdje smo mi.
Znaci, problem Mostarcima nije dati tolike glasove stranci koja ih evo vec 20 i nesto godina vodi u bolje sutra ali je problem ako neko u nekom drugom kantonu pokrene inicijativu za nesto. Barem ja to vidim na ovaj nacin.
Na kraju, problem je izgleda sto su se u Mostaru upopste odrzali izbori, najbolje bi bilo da ih nikako nije ni bilo. Izgleda da bi svi bili zadovoljni.
Jebiga baza glasaca NS je najvise muhanata. Valjda kada postavis visoke standarde i ciljeve visoka su i ocekivanja. Ako je mogao ZHK da uvede vakcinisanje za sve kantone valjda i KS moze.

NS placa cijenu toga sto idu vise na razum a manje na emocije. Ostalima je dovoljno da lelecu i bacaju zapaljive parole.
Evenine
Posts: 788
Joined: 30/12/2020 13:22

#48463 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Evenine »

Hakiz wrote: 17/02/2021 20:13
palermo wrote: 17/02/2021 19:45
detroit-mercy wrote: 17/02/2021 19:38

Zasto je gore, kada se zna da kod nas kantoni vode prilicno samostalnu politiku u pogledu zdravstva. Je li drzavna vlast zakazala u nabavci vakcina, je li federalna vlast zakazala u nabavci vakcina.
Koje su ingerencije zavoda za zdravstvo Kantona Sarajevo u HNK ili sta moze zavod za zdravstvo Kantona Sarajevo uraditi u HNK ili jos bolje sta vlast kantona Sarajevo moze uradit u kantonu u kome nema nikakve vlasti.
Je li bolje cekati na drzavu/federaciju da posalje Fikru u nabavku ili jednostavno krenuti sam u nabavku istih jer ocito je da od Fikre nema nista.
Pa ja više ne znam kako da bolje objasnim.....al evo, još jednom....Peđa je predsjednik stranke koja, barem deklarativno, želi da bude dio bosanskohercegovačke priče....bosanskohercegovačke, ne sarajevske
Da, i?

Bili su izbori 2018. i 2020. Da ste tada dali glasove NS-u, mogli biste prigovarati. Sada vakcine tražite od onih za koje ste glasali. Jer, svojim glasovima ste te ljude ovlastili da rade taj posao, rekli im hoćemo da baš vi brinete o nama. U Sarajevu su glasali za šestorku i time joj rekli hoćemo da vi brinete o nama.

To što ste glasove dali pogrešnim ljudima je vaš problem. Niste svojim glasovima Peđu doveli u poziciju koja mu omogućava da brine o cijeloj BiH, i čovjek radi šta može, koliko moći su mu glasači dali i tamo gdje su mu je dali, tu radi.

Čovjek hoće da bude dio bh. priče, ali BiH mu, osim Sarajeva, pokazala šipak. I šta sad hoće od njeg, vezali mu ruke i kukaju što im ne pomaže.

Znači, 2022. glasajte za njega pa mu onda prigovarajte.

P. S. A u Sarajevu će vakcine dobiti i oni koji nisu glasali za njega. A to znači da bi se pobrinuo za svu BiH, samo da mu je BiH dala šansu.

Šta smo posijali, to moramo žnjeti. Tako to ide.
Tacno je ovo sto si rekao. Ako su neki od ovih sto se zale NS glasaci onda je to muhanatost level 100. Kao da stranka ima toliku moc da moze i vedri i oblaci po citavoj BiH. Ovo neutemeljeno kritikovanje im sigurno nece donijeti glasove.

Ako su glasaci drugih partija onda je smijesno.
palermo
Posts: 25347
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#48464 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by palermo »

Hakiz wrote: 17/02/2021 20:13
palermo wrote: 17/02/2021 19:45
detroit-mercy wrote: 17/02/2021 19:38

Zasto je gore, kada se zna da kod nas kantoni vode prilicno samostalnu politiku u pogledu zdravstva. Je li drzavna vlast zakazala u nabavci vakcina, je li federalna vlast zakazala u nabavci vakcina.
Koje su ingerencije zavoda za zdravstvo Kantona Sarajevo u HNK ili sta moze zavod za zdravstvo Kantona Sarajevo uraditi u HNK ili jos bolje sta vlast kantona Sarajevo moze uradit u kantonu u kome nema nikakve vlasti.
Je li bolje cekati na drzavu/federaciju da posalje Fikru u nabavku ili jednostavno krenuti sam u nabavku istih jer ocito je da od Fikre nema nista.
Pa ja više ne znam kako da bolje objasnim.....al evo, još jednom....Peđa je predsjednik stranke koja, barem deklarativno, želi da bude dio bosanskohercegovačke priče....bosanskohercegovačke, ne sarajevske
Da, i?

Bili su izbori 2018. i 2020. Da ste tada dali glasove NS-u, mogli biste prigovarati. Sada vakcine tražite od onih za koje ste glasali. Jer, svojim glasovima ste te ljude ovlastili da rade taj posao, rekli im hoćemo da baš vi brinete o nama. U Sarajevu su glasali za šestorku i time joj rekli hoćemo da vi brinete o nama.

To što ste glasove dali pogrešnim ljudima je vaš problem. Niste svojim glasovima Peđu doveli u poziciju koja mu omogućava da brine o cijeloj BiH, i čovjek radi šta može, koliko moći su mu glasači dali i tamo gdje su mu je dali, tu radi.

Čovjek hoće da bude dio bh. priče, ali BiH mu, osim Sarajeva, pokazala šipak. I šta sad hoće od njeg, vezali mu ruke i kukaju što im ne pomaže.

Znači, 2022. glasajte za njega pa mu onda prigovarajte.

P. S. A u Sarajevu će vakcine dobiti i oni koji nisu glasali za njega. A to znači da bi se pobrinuo za svu BiH, samo da mu je BiH dala šansu.

Šta smo posijali, to moramo žnjeti. Tako to ide.
Ok, dobro je znati......doduše nije mi onda baš jasna razlika između vas i njih....oni će svoje pripaziti, vi će te svoje...meni nešto to slično, al haj
detroit-mercy
Posts: 16989
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#48465 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by detroit-mercy »

palermo wrote: 17/02/2021 20:02
detroit-mercy wrote: 17/02/2021 19:59
palermo wrote: 17/02/2021 19:45

Pa ja više ne znam kako da bolje objasnim.....al evo, još jednom....Peđa je predsjednik stranke koja, barem deklarativno, želi da bude dio bosanskohercegovačke priče....bosanskohercegovačke, ne sarajevske
Savrseno razumijem, isto to zeli biti SzaBiH, Fahrini, Liberali, peti, deseti i ko jos sve ne. Sad je pitanje koliko ko ima moci, snage i uticaja. Od stranke koja sjedi u drzavnoj i federalnoj i vlasti velikog broja kantona se izgleda ne ocekuje nista, iako ta stranka ima poluge moci (pare) ali jednostavno ne radi nista i izgleda da im to niko i ne uzima za ozbiljno jer vidimo da su ih Mostarci cak i nagradili svojim glasovima.
Ne pratim toliko scenu KS ali me interesuje jesu li ovi iz NS podvlacili na katastrofalno stanje glede vakcina, rada i nerada ministarstva zdrvlja i slicno. Sad kada si u moci da u jednom kantonu napravis mali pomak, da obezbijedis vakcine, problem je a gdje smo mi.
Sta ce biti sutra ako stvore malo bolju poslovnu klimu u kantonu i dovedu nekog jaceg investitora, hoce li opet biti a gdje smo mi.
Znaci, problem Mostarcima nije dati tolike glasove stranci koja ih evo vec 20 i nesto godina vodi u bolje sutra ali je problem ako neko u nekom drugom kantonu pokrene inicijativu za nesto. Barem ja to vidim na ovaj nacin.
Na kraju, problem je izgleda sto su se u Mostaru upopste odrzali izbori, najbolje bi bilo da ih nikako nije ni bilo. Izgleda da bi svi bili zadovoljni.
i dobro, na kraju svega tvoj zaključak je, mostarci su krivi..... :D
Nisu, Pedja i NS su krivi…….. :D
Hakiz
Posts: 48404
Joined: 30/07/2015 20:01

#48466 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

palermo wrote: 17/02/2021 20:26
Hakiz wrote: 17/02/2021 20:13
palermo wrote: 17/02/2021 19:45

Pa ja više ne znam kako da bolje objasnim.....al evo, još jednom....Peđa je predsjednik stranke koja, barem deklarativno, želi da bude dio bosanskohercegovačke priče....bosanskohercegovačke, ne sarajevske
Da, i?

Bili su izbori 2018. i 2020. Da ste tada dali glasove NS-u, mogli biste prigovarati. Sada vakcine tražite od onih za koje ste glasali. Jer, svojim glasovima ste te ljude ovlastili da rade taj posao, rekli im hoćemo da baš vi brinete o nama. U Sarajevu su glasali za šestorku i time joj rekli hoćemo da vi brinete o nama.

To što ste glasove dali pogrešnim ljudima je vaš problem. Niste svojim glasovima Peđu doveli u poziciju koja mu omogućava da brine o cijeloj BiH, i čovjek radi šta može, koliko moći su mu glasači dali i tamo gdje su mu je dali, tu radi.

Čovjek hoće da bude dio bh. priče, ali BiH mu, osim Sarajeva, pokazala šipak. I šta sad hoće od njeg, vezali mu ruke i kukaju što im ne pomaže.

Znači, 2022. glasajte za njega pa mu onda prigovarajte.

P. S. A u Sarajevu će vakcine dobiti i oni koji nisu glasali za njega. A to znači da bi se pobrinuo za svu BiH, samo da mu je BiH dala šansu.

Šta smo posijali, to moramo žnjeti. Tako to ide.
Ok, dobro je znati......doduše nije mi onda baš jasna razlika između vas i njih....oni će svoje pripaziti, vi će te svoje...meni nešto to slično, al haj
Lukavo ti to, ali neće proći. Pobrinuće se četvorka i NS za sve tamo gdje im je to omogućeno. Kao što rekoh, ni u Sarajevu nisu svi glasali za njih, ali je glasalo dovoljno da im daju mogućnost da mogu da se pobrinu i za one koji nisu za njih glasali. Isto bi bilo i u cijeloj BiH da su i van Sarajeva tako htjeli.
User avatar
drug_profi
Posts: 65422
Joined: 16/07/2012 16:00

#48467 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Hakiz wrote: 17/02/2021 15:55 Kaže Kojović za TVSA da će Kanton SA nabaviti sam vakcine, i to, kako se čini, 200.000 ruskih vakcina. Je li to ide preko Vučića ili Dodika, samo da ne ide preko Srebrene maline :lol:

Ja ne vjerujem ni Rusima ni Kinezima, ne vjerujem podacima država koje ubijaju ili zatvaraju kada ih se kritikuje ili ispituje, tako da hoću Pfizerovu.

Usput, koliko koštaju te ruske? Mislim, ne u novcu, nego šta još se isporučuje uz vakcine, kakv ruski uticaj u Kantonu dolazi uz vakcine? Nije, valjda, da neko misli da dolaze samo vakcine?

Meni se taj potez četvorke, pa i NS-a kao njenog dijela, ne sviđa i to je za mene lično veliki minus za 2022.
Po podacima WHO Sputnik V ispada najmanje rizicna, vrlo efikasna, jednostavna logisticki i najjeftinija. Manje od 20 dolara za dvije doze.
Rusi su tehnologiju podijelili svijetu, pa se sad Sputnik pravi i u Kazahstanu, Brazilu, Juznoj koreji, Indiji.
Ja bih najradije nju odabrao.
palermo
Posts: 25347
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#48468 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by palermo »

Hakiz wrote: 17/02/2021 20:38

Lukavo ti to, ali neće proći. Pobrinuće se četvorka i NS za sve tamo gdje im je to omogućeno. Kao što rekoh, ni u Sarajevu nisu svi glasali za njih, ali je glasalo dovoljno da im daju mogućnost da mogu da se pobrinu i za one koji nisu za njih glasali. Isto bi bilo i u cijeloj BiH da su i van Sarajeva tako htjeli.
a dobro, nastojat ćemo i mi preživjeti dok ne dođe četvorka svugdje....valjda uspijemo, nekako
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#48469 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by bunk »

:lol: :lol: :lol: :lol:
o ybmti sto se upeca.
sitni svercer
Posts: 1040
Joined: 08/09/2018 14:43

#48470 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sitni svercer »

drug_profi wrote: 17/02/2021 20:39
Hakiz wrote: 17/02/2021 15:55 Kaže Kojović za TVSA da će Kanton SA nabaviti sam vakcine, i to, kako se čini, 200.000 ruskih vakcina. Je li to ide preko Vučića ili Dodika, samo da ne ide preko Srebrene maline :lol:

Ja ne vjerujem ni Rusima ni Kinezima, ne vjerujem podacima država koje ubijaju ili zatvaraju kada ih se kritikuje ili ispituje, tako da hoću Pfizerovu.

Usput, koliko koštaju te ruske? Mislim, ne u novcu, nego šta još se isporučuje uz vakcine, kakv ruski uticaj u Kantonu dolazi uz vakcine? Nije, valjda, da neko misli da dolaze samo vakcine?

Meni se taj potez četvorke, pa i NS-a kao njenog dijela, ne sviđa i to je za mene lično veliki minus za 2022.
Po podacima WHO Sputnik V ispada najmanje rizicna, vrlo efikasna, jednostavna logisticki i najjeftinija. Manje od 20 dolara za dvije doze.
Rusi su tehnologiju podijelili svijetu, pa se sad Sputnik pravi i u Kazahstanu, Brazilu, Juznoj koreji, Indiji.
Ja bih najradije nju odabrao.
evo cjenovnik ovih ostalih vakcina ako je vjerovat belgijskoj nabavnoj sluzbi 8)

Image
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#48471 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Novinarka kantonalne TV SA eksplicitno pita Kojovića u vezi mogućnosti nabavke vakcina od strane vlade Kantona Sarajevo u kojoj je premijer iz NS.
Čovjek joj normalno odgovori koja su njegova saznanja po tom pitanju.
I to je naravno njegov smrtni grijeh.
Kao što je vjerovatno smrtni grijeh novinarke TV SA što nije pitala zašto vlada KS ne nabavlja vakcine u Maglaju ili u HNK.

Da pojednostavimo:
Ne smije Forto raditi svoj posao u KS. A ni Kojović odgovarati na bilo koje novinarsko pitanje u vezi Sarajeva.
Ustvari sve što NS radi je pogrešno. Najbolje ih je jednostavno ukinuti.
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#48472 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Patton44 »

Ako ce odgovarat ko u ova tri dana, bolje mu je da suti.
sitni svercer
Posts: 1040
Joined: 08/09/2018 14:43

#48473 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sitni svercer »

kluz franjo wrote: 17/02/2021 20:57 Novinarka kantonalne TV SA eksplicitno pita Kojovića u vezi mogućnosti nabavke vakcina od strane vlade Kantona Sarajevo u kojoj je premijer iz NS.
Čovjek joj normalno odgovori koja su njegova saznanja po tom pitanju.
I to je naravno njegov smrtni grijeh.
Kao što je vjerovatno smrtni grijeh novinarke TV SA što nije pitala zašto vlada KS ne nabavlja vakcine u Maglaju ili u HNK.

Da pojednostavimo:
Ne smije Forto raditi svoj posao u KS. A ni Kojović odgovarati na bilo koje novinarsko pitanje u vezi Sarajeva.
Ustvari sve što NS radi je pogrešno. Najbolje ih je jednostavno ukinuti.
ukratko NS je dobar primjer svima kako ne treba raditi :izet:
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#48474 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

sitni svercer wrote: 17/02/2021 21:04
kluz franjo wrote: 17/02/2021 20:57 Novinarka kantonalne TV SA eksplicitno pita Kojovića u vezi mogućnosti nabavke vakcina od strane vlade Kantona Sarajevo u kojoj je premijer iz NS.
Čovjek joj normalno odgovori koja su njegova saznanja po tom pitanju.
I to je naravno njegov smrtni grijeh.
Kao što je vjerovatno smrtni grijeh novinarke TV SA što nije pitala zašto vlada KS ne nabavlja vakcine u Maglaju ili u HNK.

Da pojednostavimo:
Ne smije Forto raditi svoj posao u KS. A ni Kojović odgovarati na bilo koje novinarsko pitanje u vezi Sarajeva.
Ustvari sve što NS radi je pogrešno. Najbolje ih je jednostavno ukinuti.
ukratko NS je dobar primjer svima kako ne treba raditi :izet:
TakoE.
Pored živih Asima i Salema, Fadila i Fikre, tu bi oni kao nešto radili.
Svašta. Zna se ko se razumije u respiratore, vakcine i generalno tendere svake vrste.
Locked