Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
zippoo87
Posts: 19655
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#47976 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

Nivelacija wrote: 15/02/2021 22:47 El fatiha
Definitivno vise ne dajes svoj glas NSu nakon ovog ,kap koja je prelila casu???

:lol:
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#47977 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Dr. Kuca »

Nisam puno pratio, ali jesu li ovo glasali kontra bh bloka?

Balijska prica, necemo skupa dat cemo nekom drugom da mi imamo pricati sta 2 godine do izbora. Sda ce optuzivati ns i nip, ovi njih i sdp i vrti do smrti. A balije najvise vole podjele.
Last edited by Dr. Kuca on 15/02/2021 22:55, edited 1 time in total.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#47978 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by malakh »

tovarish wrote: 15/02/2021 22:31 @zippoo87 @kritikos

Svaka vam ka u Njegoša.
gorski vijenac?
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#47979 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by laik1981 »

malakh wrote: 15/02/2021 22:18
laik1981 wrote: 15/02/2021 21:54
malakh wrote: 15/02/2021 21:43

vidjeli smo na lokalnim izborima u sarajevu koliko su relevantne i bitne društvene mreže. naša stranka je ušla u jednu igru zajedno sa sdpom i sda. prihvatili su biti dio kompromisnog rješenja zvanog rotirajući gradonačelnik. predrag kojović je to predložio bakiru, a bakir prihvatio. nikšić je predložio čoviću, a čović odbio. u ovom slučaju, sattler i međunarodna zajednica stali na stranu čovića i iz naše stranke se povukli kao miševi u rupe i saopćenjem odustali od prijedloga. time su pokazali kukavičluk.

retorički rečeno, ti i ja se dogovorimo na kavu, ti dođeš prije mene, čekaš me 10 minuta, a onda ti ja javim da ne mogu doći. :lol:

i na kraju. ako su već toliko dosljedni, trebali su bojkotirati sjednicu. ali tada bi se zamjerili međunarodnoj zajednici, a to je posljednja opcija koja se može izabrati.
Stav medjunarodne zajednice se ne moze i ne smije ignorisati.. Rotacija je bila jedina sansa da udju u institucije na neki nacin.. Znalo se da od toga nece biti nista i to je bio neki ocajnicki potez.. Sve ostalo je stvar principa i dosljednosti.. Po meni su to politicke vrline, po tebi su izgleda mane.. Tu nam se misljenja razilaze.. Ja licno cu birati opciju koja je principijelna i postena, pa taman da ta opcija ima 20 glasova..
negdje sam pročitao komentar jednog mostarca, nsovca koji kaže da bi guzin glasovao za irmu, da je ona bila umjesto njega. to je usporedbe radi, kao kada bi ismet gavrankapetanovicu netko lijepo etiketu sbbovca ili fahrinog, samo zato što je direktor u bolnici u čijem uo sbb ima većinu. nonsesno je na takvim ljudima graditi neku kvazidoljednost.

nadalje, kako možeš pričati o dosljednosti kada je pedja nazvao bakira i ponudio mu rotirajuceg, bakir pristane, a onda pedja izjavi da je dosljedan i da nece sa sda?

a još je smjesnije povjerovati u tvoju priču da je to očajnički potez. nemoj ih tako braniti, bolje za njih.
Pa to je bio jedini nacin. Meni to djeluje kao potez ocajnika. Ja ne vidim nista sporno u Kojovicevom prijedlogu Bakiru.. Da je pristao i Covic i medjunarodna zajednica oni bi imali gradonacelnika u Mostaru u nekom periodu.. Znalo se da ce to biti odbijeno, a opet se islo s tim prijedlogom i zog toga to nazivam ocajnickim potezom.. Da je nekim slucajem proslo zamisli sta bi se moglo uraditi da nakon 25 godina SDA-HDZ harange uleti neko sa strane i prerovi malo papirologiju?

Bio sam glasac SDP-a, pa oni odose u jednom momentu sa SDA i tu su bili bivsi za mene. Posle glasao za DF i njih prekrizio nakon prvog neuspjelog surovanja sa SDA. Sad glasam za NS i jos nisu izdali ono sto je meni politicki blisko.. Ako izdaju bez pola muke cu i njih prekriziti.. Principi i dosljednost bi trebalo da se postuju.. Mostarci su demokratski izabrali to sto su izabrali i znalo se da ce ovako zavrsiti.. Nasa stranka nema nista ni sa SDA, ni sa HDZ-om.. Tako bilo prije izbora, tako i ostalo.. Onaj ko ima problem s sa necijom dosljednoscu ima problem sa zdravom pamecu.. Oni koji danas pricaju jedno, a sutra postupaju suprotno toj prici su najveci moguci ljigavci, a takvih je i previse u ovoj drzavi..

Da ne idemo dalje jer imamo razlicite poglede na politiku.. Po meni je ovaj potez NS njihov najbolji potez od osnivanja.. To je moj stav, a tebi ne sporim da imas svoj..
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#47980 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Nivelacija »

zippoo87 wrote: 15/02/2021 22:52
Nivelacija wrote: 15/02/2021 22:47 El fatiha
Definitivno vise ne dajes svoj glas NSu nakon ovog ,kap koja je prelila casu???

:lol:
Image
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#47981 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by malakh »

laik1981 wrote: 15/02/2021 22:56
malakh wrote: 15/02/2021 22:18
laik1981 wrote: 15/02/2021 21:54
Stav medjunarodne zajednice se ne moze i ne smije ignorisati.. Rotacija je bila jedina sansa da udju u institucije na neki nacin.. Znalo se da od toga nece biti nista i to je bio neki ocajnicki potez.. Sve ostalo je stvar principa i dosljednosti.. Po meni su to politicke vrline, po tebi su izgleda mane.. Tu nam se misljenja razilaze.. Ja licno cu birati opciju koja je principijelna i postena, pa taman da ta opcija ima 20 glasova..
negdje sam pročitao komentar jednog mostarca, nsovca koji kaže da bi guzin glasovao za irmu, da je ona bila umjesto njega. to je usporedbe radi, kao kada bi ismet gavrankapetanovicu netko lijepo etiketu sbbovca ili fahrinog, samo zato što je direktor u bolnici u čijem uo sbb ima većinu. nonsesno je na takvim ljudima graditi neku kvazidoljednost.

nadalje, kako možeš pričati o dosljednosti kada je pedja nazvao bakira i ponudio mu rotirajuceg, bakir pristane, a onda pedja izjavi da je dosljedan i da nece sa sda?

a još je smjesnije povjerovati u tvoju priču da je to očajnički potez. nemoj ih tako braniti, bolje za njih.
Pa to je bio jedini nacin. Meni to djeluje kao potez ocajnika. Ja ne vidim nista sporno u Kojovicevom prijedlogu Bakiru.. Da je pristao i Covic i medjunarodna zajednica oni bi imali gradonacelnika u Mostaru u nekom periodu.. Znalo se da ce to biti odbijeno, a opet se islo s tim prijedlogom i zog toga to nazivam ocajnickim potezom.. Da je nekim slucajem proslo zamisli sta bi se moglo uraditi da nakon 25 godina SDA-HDZ harange uleti neko sa strane i prerovi malo papirologiju?

Bio sam glasac SDP-a, pa oni odose u jednom momentu sa SDA i tu su bili bivsi za mene. Posle glasao za DF i njih prekrizio nakon prvog neuspjelog surovanja sa SDA. Sad glasam za NS i jos nisu izdali ono sto je meni politicki blisko.. Ako izdaju bez pola muke cu i njih prekriziti.. Principi i dosljednost bi trebalo da se postuju.. Mostarci su demokratski izabrali to sto su izabrali i znalo se da ce ovako zavrsiti.. Nasa stranka nema nista ni sa SDA, ni sa HDZ-om.. Tako bilo prije izbora, tako i ostalo.. Onaj ko ima problem s sa necijom dosljednoscu ima problem sa zdravom pamecu.. Oni koji danas pricaju jedno, a sutra postupaju suprotno toj prici su najveci moguci ljigavci, a takvih je i previse u ovoj drzavi..

Da ne idemo dalje jer imamo razlicite poglede na politiku.. Po meni je ovaj potez NS njihov najbolji potez od osnivanja.. To je moj stav, a tebi ne sporim da imas svoj..
opet ponavljam. ako su već zakotrljali priču o rotirajućem, trebali su istrajati na tome do kraja. dakle čim je predrag nazvao bakira da se o nečemu dogovore, onda tu prestaje dosljednost te vrste koju ti pominješ. nakon što međunarodna zajednica reagirala, iz naše stranke se povlače kao kukavice i posežu sa onom "nećemo sa nacionalistima", a prije tri dana dogovorio sa bakirom izbor rotirajućeg. tko koga tu farba?

dakle, moje mišljenje je da su trebali istrajati na toj priči i to na način da pozovu sda da povuku guzina i sve vrate na početak ili da bojkotiraju sjednicu. u oba slučaja bi išli kontra međunarodne zajednice, ali su ovim potezom, kod mene osobno, pokazali kakve su kukavice i poltroni. jebeš ti dosljednost, ako se izgube muda. doista ne znam kako će prebaciti krivicu i lopticu na sda, poslije ovoga, ali ću pomno pratiti. treba sačekati da se smiri hajka i da saslušamo objašnjenje iz naše stranke.
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#47982 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Patton44 »

:bih: I na poskoku se zajebavuju sa NS.
Ko to kaze ko to laze nije mala nije mala mostar nam je dala.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#47983 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by laik1981 »

Dovoljno je vidjeti da neki od ovih sto kritikuju NS brane sistem na temi Dzenana Memica, kritikuju Muriza itd.. Nadam se da su im sendvici kvalitetni..
izvrsni direktor
Posts: 14711
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#47984 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by izvrsni direktor »

mistek wrote: 15/02/2021 22:37
izvrsni direktor wrote: 15/02/2021 19:55
mistek wrote: 15/02/2021 19:49 A koji su argumenti da se podrži ova Baralija? Ja bih prije umro nego glasao za SDA, ali ne bih nikad ruku digao za Baraliju, apsolutno nikad. Po čemu je ona nešto dobro?
Izaberi jedan broj koji te opisuje:

1.Ne glasam za sda ali....
2.nisam za sda ali kad vidim ko je alternativa...
Ja bih lično glasao prije za HDZ nego za Našu stranku (hipotetički).
Vjerujem ti. Biras opciju koja je bliza sda politici :thumbup:
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#47985 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by BHCluster »

kluz franjo wrote: 15/02/2021 21:19
BHCluster wrote: 15/02/2021 21:15
kluz franjo wrote: 15/02/2021 21:05
Ako je "bajati sendvič" neka forumska šifra za razno-razne DF-ovske radikale i redikule, onda da.
Nego, jesi li ti skontao da je sedam manje od deset ili je to još uvijek u tvom patriJotskom univerzumu upitna stvar?
Jasta a od mogucih 7 iz BH Bloka onog istog sto su razvali ona dobi 2. :lol: Medjutim kasnije se i zna zasto.

Image

Image
Kao što rekoh. U "narativu tvoje realnosti" je glasanje ZA HDZ patriJotizam.
Ja ti tu ne mogu pomoći. Nastavi čitati bajke braće Grimm-Reufljagić i Hansa Kristijana Gratza.
Kako sto se moze da vidi i fotografija. Koliko se ti trudis da se blamiras to je neverovatno. :pisnuo:
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#47986 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by laik1981 »

malakh wrote: 15/02/2021 23:06
laik1981 wrote: 15/02/2021 22:56
malakh wrote: 15/02/2021 22:18

negdje sam pročitao komentar jednog mostarca, nsovca koji kaže da bi guzin glasovao za irmu, da je ona bila umjesto njega. to je usporedbe radi, kao kada bi ismet gavrankapetanovicu netko lijepo etiketu sbbovca ili fahrinog, samo zato što je direktor u bolnici u čijem uo sbb ima većinu. nonsesno je na takvim ljudima graditi neku kvazidoljednost.

nadalje, kako možeš pričati o dosljednosti kada je pedja nazvao bakira i ponudio mu rotirajuceg, bakir pristane, a onda pedja izjavi da je dosljedan i da nece sa sda?

a još je smjesnije povjerovati u tvoju priču da je to očajnički potez. nemoj ih tako braniti, bolje za njih.
Pa to je bio jedini nacin. Meni to djeluje kao potez ocajnika. Ja ne vidim nista sporno u Kojovicevom prijedlogu Bakiru.. Da je pristao i Covic i medjunarodna zajednica oni bi imali gradonacelnika u Mostaru u nekom periodu.. Znalo se da ce to biti odbijeno, a opet se islo s tim prijedlogom i zog toga to nazivam ocajnickim potezom.. Da je nekim slucajem proslo zamisli sta bi se moglo uraditi da nakon 25 godina SDA-HDZ harange uleti neko sa strane i prerovi malo papirologiju?

Bio sam glasac SDP-a, pa oni odose u jednom momentu sa SDA i tu su bili bivsi za mene. Posle glasao za DF i njih prekrizio nakon prvog neuspjelog surovanja sa SDA. Sad glasam za NS i jos nisu izdali ono sto je meni politicki blisko.. Ako izdaju bez pola muke cu i njih prekriziti.. Principi i dosljednost bi trebalo da se postuju.. Mostarci su demokratski izabrali to sto su izabrali i znalo se da ce ovako zavrsiti.. Nasa stranka nema nista ni sa SDA, ni sa HDZ-om.. Tako bilo prije izbora, tako i ostalo.. Onaj ko ima problem s sa necijom dosljednoscu ima problem sa zdravom pamecu.. Oni koji danas pricaju jedno, a sutra postupaju suprotno toj prici su najveci moguci ljigavci, a takvih je i previse u ovoj drzavi..

Da ne idemo dalje jer imamo razlicite poglede na politiku.. Po meni je ovaj potez NS njihov najbolji potez od osnivanja.. To je moj stav, a tebi ne sporim da imas svoj..
opet ponavljam. ako su već zakotrljali priču o rotirajućem, trebali su istrajati na tome do kraja. dakle čim je predrag nazvao bakira da se o nečemu dogovore, onda tu prestaje dosljednost te vrste koju ti pominješ. nakon što međunarodna zajednica reagirala, iz naše stranke se povlače kao kukavice i posežu sa onom "nećemo sa nacionalistima", a prije tri dana dogovorio sa bakirom izbor rotirajućeg. tko koga tu farba?

dakle, moje mišljenje je da su trebali istrajati na toj priči i to na način da pozovu sda da povuku guzina i sve vrate na početak ili da bojkotiraju sjednicu. u oba slučaja bi išli kontra međunarodne zajednice, ali su ovim potezom, kod mene osobno, pokazali kakve su kukavice i poltroni. jebeš ti dosljednost, ako se izgube muda. doista ne znam kako će prebaciti krivicu i lopticu na sda, poslije ovoga, ali ću pomno pratiti. treba sačekati da se smiri hajka i da saslušamo objašnjenje iz naše stranke.
Nema tu nikakve hajke.. Ono sto nazivas hajkom je uglavnom samo kmecanje SDA botova.. Za NS je glas za SDA politicko samoubistvo i meni je drago sto nisu glasali.. Mostarci su dobili ono sto su birali.. Pa evo ti glasac SDA javno kaze da bi prije glasao za HDZ, nego za NS. Tako razmislja SDA svita.. To je ta politika koju dominantno podrzavaju gradjani Mostara.. Sve ostalo su plitke ublehe SDA botova.. U Mostaru se pokusala napraviti igranka SDP-u i NS.. SDP se prodao po ko zna koji put, dok je NS ostala na istom na cemu su bili i prije mostarskih izbora.. Po meni je Mostar najvise izgubio, ali sami su birali..
tutku
Posts: 1359
Joined: 18/06/2011 12:10

#47987 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by tutku »

Principijelnost NS o kojoj Pedja Kojovic govori pokazala se u TK, kofere pakovati mogu jer 2022 da bogda da skupe i ovih trenutnih 20ak hiljada glasova. sad tek premotavam po glavi, ne znam sta se cudim kojeg vraga poslije akrobacije zvana Borisa Falatar, vec su oni pokazali odnos prema kljucnim stvarima drustva. moj glas su imali od osnivanja, van lokalnog nivoa, na njega vise racunati ne mogu.
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#47988 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by pemanapemani »

Dzaba, ocito vecina vise voli Hrvate poput Covica, nego one poput Boske Cavar.

Patrioti se sa Covicem igraju borbe za gradjansku drzavu.

Godinama seru- idite u zapadnu Hercegovinu i tamo sirite ideju o gradjanskoj BiH. Ljudi stidljivo presli Neretvu i shupci se takmice ko ce im prije nalijepiti etiketu izdajnika.
Bossona
Posts: 5896
Joined: 21/12/2020 03:28

#47989 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Bossona »

Nakon izbora Maria Kordića: Dan kada je pao Mostar, a NS postao HNS.
Image

Naša stranka od danas i službeno može promijeniti ime. U skladu sa politikom stranke, red bi bio da ispred “NS” dodaju i slovo “H”. Od danas,budimo realni, Naša stranka pripada Hrvatskom narodnom saboru Dragana Čovića. Tamo gdje je stao Boriša Falatar nastavila je Boška Čavar. Kada vam negiraju državu, kada veličaju zločince koji su otvarali logore, kada pale svijeće za one koji su spalili Mostar, onda, ako volite tu državu, možete da budete samo na jednoj strani – na strani onih koji su 9. maja 1995. godine nosili tadašnju državnu zastavu na paradi u Parizu slaveći pobjedu nad fašizmom. Možete, istina, biti i na drugoj strani. Ali tada ste samo HNS kojim predsjedava čovjek koji je 1993. godine slao ljude druge naconalnosti u radne logore, u koje su kasnije svraćali neutralni novinari da snimaju svoje priloge. Možete, dakle, kao i u ratu, biti i neutralni. Ali biti neutralan u u Mostaru znači da vam je svejedno da li će pobijediti štovatelji presuđenog UZP-a ili oni koji su isljeđivani u logorima UZP-a.

Da je samo Boška Čavar ostala suzdržana, HDZ bi dobio gradonačelnika, ali bi Naša stranka sačuvala obraz. Jer svakome se može desiti da ga izda kadar, ali malo kome se može desiti da zbog kadra izda državu.



SDP je u Tuzlanskom kantonu umjesto SDA izabrao HDZ. Možda jeste neprincipijelno, ali taj potez nije izdajnički. Jer SDA nije država. SDA je tek jedna naconalistička partija koja je zbog svog kriminala davno zaslužila da bude opozicija. Kada su u Mostaru birali između HDZ-a i SDA, SDP i Nermin Nikšić nisu imali dilemu. Tražili su rješenja, predlagali, borili se i na kraju, ipak, svjesni vlastite odgovornosti, glasali za doktora Zlatka Guzina. Tako su spasili i stranku i pokazali bošnjačkim nacionalistima da oni nisu izdajnička partija i da znaju razliku između države i, recimo, selfija. I da znaju “ko je kome palio kuće”. :thumbup:

Naša stranka je u Tuzlanskom kantonu umjesto SDA izabrala HDZ. Možda jeste neprincipijeno, ali taj potez nije izdajnički. Jer SDA nije država. SDA je tek jedna naconalistička partija koja je zbog svog kriminala davno zaslužila da bude opozicija. Kada su u Mostaru birali između HDZ-a i SDA, Naša stranka i Predrag Kojović su ostali suzdržani. I tako su izabrali HDZ BiH i Maria Kordića. Štaviše, ni vlastiti prijedlog nisu željeli podržati. Jer taj njihov prijedlog nije prihvatao HDZ BiH.

Dragan Čović je danas osvojio Mostar. Država BiH je, zauvijek, izgubila Našu stranku, potrebnu multietničku stranku koja je trebala da okupi liberale i ljevičare i da BiH okrene prema Zapadu. Ali stranku koja bi bila u stanju razlikovati udruženi zločinački poduhvat od borbe za goli život. Možete vi još hiljadu puta u državnom Parlamentu tražiti promjenu imena ulica nazvanih po fašistima iz Drugog svjetskog rata. Možete, ali to više nema nikakvog smisla kada jedan čitav grad predate na upravljanje čovjeku koji veliča ratne zločince pravosnažno osuđene pred UN-ovim sudom u Hagu.

Da je samo Irma Baralija glasala za Zlatka Guzina, HDZ bi imao gradonačelnika Mostara. Ali NS ne bi bio HNS. Kada su u Sarajevu kandidirali Srđana Mandića za načelnika Općine Centar, tadašnji NS je pokazao kakvu državu želi. Dobili su apsolutnu podršku Sarajeva i svih onih koji smatraju da je ovo država za sve. Kada su u Mostaru svojom šutnjom podržali Dragana Čovića, NS je pokazao da multietničku državu želi samo u Sarajevu. Šutnjom u Mostaru su pokazali da im “dvije škole pod jednim krovom” nisu problem. I ulica Mile Budaka im nije problem.

Dragan Čović je bio savladan. Nije ga mogao spasiti Dom naroda i vitalni nacionalni interes. Nisu ga mogla spasiti ni pisma Međunarodnoj zajednici. I onda ga je spasila Naša stranka – skraćeno HNS. :thumbup:


https://www.istraga.ba/nakon-izbora-mar ... PgT_eQtuX8
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#47990 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by laik1981 »

U Sarajevu su cetnici, a u Mostaru ustase.. Ocito da su na dobrom putu.. Samo u kost i jebes njihA..
User avatar
JohnnyS
Posts: 17460
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#47991 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by JohnnyS »

Nivelacija wrote: 15/02/2021 23:03
zippoo87 wrote: 15/02/2021 22:52
Nivelacija wrote: 15/02/2021 22:47 El fatiha
Definitivno vise ne dajes svoj glas NSu nakon ovog ,kap koja je prelila casu???

:lol:
Image

Tko zna bolje baratati vratima trezora od Bakira Izetbegovića?
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#47992 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by bunk »

Endgame.
Haris je spektakularno grohnuo. Ovo ce biti zesce.
Da mi je vidjeti koja ce stranka koalirati sa likovima koji su.mogli a jednostavno nisu htjeli dici ruku za dr.Guzina da bude gradonacelnik Mostara.
I to.po nalogu iz Sarajeva.
Aferim.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#47993 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Nivelacija »

Bossona wrote: 15/02/2021 23:28 Nakon izbora Maria Kordića: Dan kada je pao Mostar, a NS postao HNS.
Image

Naša stranka od danas i službeno može promijeniti ime. U skladu sa politikom stranke, red bi bio da ispred “NS” dodaju i slovo “H”. Od danas,budimo realni, Naša stranka pripada Hrvatskom narodnom saboru Dragana Čovića. Tamo gdje je stao Boriša Falatar nastavila je Boška Čavar. Kada vam negiraju državu, kada veličaju zločince koji su otvarali logore, kada pale svijeće za one koji su spalili Mostar, onda, ako volite tu državu, možete da budete samo na jednoj strani – na strani onih koji su 9. maja 1995. godine nosili tadašnju državnu zastavu na paradi u Parizu slaveći pobjedu nad fašizmom. Možete, istina, biti i na drugoj strani. Ali tada ste samo HNS kojim predsjedava čovjek koji je 1993. godine slao ljude druge naconalnosti u radne logore, u koje su kasnije svraćali neutralni novinari da snimaju svoje priloge. Možete, dakle, kao i u ratu, biti i neutralni. Ali biti neutralan u u Mostaru znači da vam je svejedno da li će pobijediti štovatelji presuđenog UZP-a ili oni koji su isljeđivani u logorima UZP-a.

Da je samo Boška Čavar ostala suzdržana, HDZ bi dobio gradonačelnika, ali bi Naša stranka sačuvala obraz. Jer svakome se može desiti da ga izda kadar, ali malo kome se može desiti da zbog kadra izda državu.



SDP je u Tuzlanskom kantonu umjesto SDA izabrao HDZ. Možda jeste neprincipijelno, ali taj potez nije izdajnički. Jer SDA nije država. SDA je tek jedna naconalistička partija koja je zbog svog kriminala davno zaslužila da bude opozicija. Kada su u Mostaru birali između HDZ-a i SDA, SDP i Nermin Nikšić nisu imali dilemu. Tražili su rješenja, predlagali, borili se i na kraju, ipak, svjesni vlastite odgovornosti, glasali za doktora Zlatka Guzina. Tako su spasili i stranku i pokazali bošnjačkim nacionalistima da oni nisu izdajnička partija i da znaju razliku između države i, recimo, selfija. I da znaju “ko je kome palio kuće”. :thumbup:

Naša stranka je u Tuzlanskom kantonu umjesto SDA izabrala HDZ. Možda jeste neprincipijeno, ali taj potez nije izdajnički. Jer SDA nije država. SDA je tek jedna naconalistička partija koja je zbog svog kriminala davno zaslužila da bude opozicija. Kada su u Mostaru birali između HDZ-a i SDA, Naša stranka i Predrag Kojović su ostali suzdržani. I tako su izabrali HDZ BiH i Maria Kordića. Štaviše, ni vlastiti prijedlog nisu željeli podržati. Jer taj njihov prijedlog nije prihvatao HDZ BiH.

Dragan Čović je danas osvojio Mostar. Država BiH je, zauvijek, izgubila Našu stranku, potrebnu multietničku stranku koja je trebala da okupi liberale i ljevičare i da BiH okrene prema Zapadu. Ali stranku koja bi bila u stanju razlikovati udruženi zločinački poduhvat od borbe za goli život. Možete vi još hiljadu puta u državnom Parlamentu tražiti promjenu imena ulica nazvanih po fašistima iz Drugog svjetskog rata. Možete, ali to više nema nikakvog smisla kada jedan čitav grad predate na upravljanje čovjeku koji veliča ratne zločince pravosnažno osuđene pred UN-ovim sudom u Hagu.

Da je samo Irma Baralija glasala za Zlatka Guzina, HDZ bi imao gradonačelnika Mostara. Ali NS ne bi bio HNS. Kada su u Sarajevu kandidirali Srđana Mandića za načelnika Općine Centar, tadašnji NS je pokazao kakvu državu želi. Dobili su apsolutnu podršku Sarajeva i svih onih koji smatraju da je ovo država za sve. Kada su u Mostaru svojom šutnjom podržali Dragana Čovića, NS je pokazao da multietničku državu želi samo u Sarajevu. Šutnjom u Mostaru su pokazali da im “dvije škole pod jednim krovom” nisu problem. I ulica Mile Budaka im nije problem.

Dragan Čović je bio savladan. Nije ga mogao spasiti Dom naroda i vitalni nacionalni interes. Nisu ga mogla spasiti ni pisma Međunarodnoj zajednici. I onda ga je spasila Naša stranka – skraćeno HNS. :thumbup:


https://www.istraga.ba/nakon-izbora-mar ... PgT_eQtuX8
Dan kada je ugasena Njihova stranka
Bossona
Posts: 5896
Joined: 21/12/2020 03:28

#47994 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Bossona »

SANU podvala Aljia i SDA je zlo koje treba uništiti i nikada nisam bio simpatizer SDA već naprotiv najveći protivnik još od 1991 godine. Izdaja Mostara je mnogo više od bilo koje stranke. Protiv sam SDA ali je mnogo gore zlo UZP-HDZ od SDA.
izvrsni direktor
Posts: 14711
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#47995 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by izvrsni direktor »

tutku wrote: 15/02/2021 23:23 Principijelnost NS o kojoj Pedja Kojovic govori pokazala se u TK, kofere pakovati mogu jer 2022 da bogda da skupe i ovih trenutnih 20ak hiljada glasova. sad tek premotavam po glavi, ne znam sta se cudim kojeg vraga poslije akrobacije zvana Borisa Falatar, vec su oni pokazali odnos prema kljucnim stvarima drustva. moj glas su imali od osnivanja, van lokalnog nivoa, na njega vise racunati ne mogu.
Iako su od pocetka govorili da nikad nece koalirati sa sda i hdz, iako su oduvijek govorili da su im sda i hdz iste, iako su pred mostarske izbore govorili da nece sa sda formirati koaliciju, ti si za njih ipak glasao. I sada, kada su ostali dosljedni sebi, i svemu onome cime su osvojili tvoj glas, ti si odlucio da im upravo zbog toga vise neces dati svoj glas? :-)

Svrstaj se u jednu grupu:
1. Ne glasam za sda ali..
2. Nema se za koga glasati, neka ostane sda
3. Svi su isti, neka ostane sda
4. Glasao sam za sdp-ns-nip i razocaran sam i nikad vise necu, od sad za sda
Novak20
Posts: 15235
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#47996 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

ultima_palabra wrote: 15/02/2021 22:40 Znaci SDAovci vise nikad nece glasati za NS :(
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


:thumbup:
Last edited by Novak20 on 15/02/2021 23:53, edited 1 time in total.
izvrsni direktor
Posts: 14711
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#47997 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by izvrsni direktor »

Bossona wrote: 15/02/2021 23:43 SANU podvala Aljia i SDA je zlo koje treba uništiti i nikada nisam bio simpatizer SDA već naprotiv najveći protivnik još od 1991 godine. Izdaja Mostara je mnogo više od bilo koje stranke. Protiv sam SDA ali je mnogo gore zlo UZP-HDZ od SDA.
Uzp vjecni partner sda? Ajde..
SABOR U MOSTARU
Adil Osmanović emotivno govorio o saradnji HDZ-a i SDA: Bili smo i bit ćemo partneri
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#47998 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

BHCluster wrote: 15/02/2021 23:15
kluz franjo wrote: 15/02/2021 21:19
BHCluster wrote: 15/02/2021 21:15

Jasta a od mogucih 7 iz BH Bloka onog istog sto su razvali ona dobi 2. :lol: Medjutim kasnije se i zna zasto.

Image

Image
Kao što rekoh. U "narativu tvoje realnosti" je glasanje ZA HDZ patriJotizam.
Ja ti tu ne mogu pomoći. Nastavi čitati bajke braće Grimm-Reufljagić i Hansa Kristijana Gratza.
Kako sto se moze da vidi i fotografija. Koliko se ti trudis da se blamiras to je neverovatno. :pisnuo:
Tvoji "narativi realnosti" su samo onima bitni koji likuju nad propasti BiH kao državi i društvu ravnopravnih građana i naroda.
Ja bih se duboko uznemirio kada bi me Željkovi radikali i redikuli pohvalili.
Kada vi završite posao Bosne i Hercegovine neće biti.
Časno je boriti se protiv vas i vaših koalicionih partnera Dodika i Čovića.
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#47999 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by konektovan »

Za buducnost NS, bolje bi bilo da su glasali za Guzina. Naravno, pobjeda Guzina za gradonacelnika ne bi ništa spektakularno donijela Mostaru i mostarcima, ali bi Nasoj stranci donijela mnogo više kredita za buduce izbore, i nove potencijalne glasace, i vjerovatno ih više ne bi pratio glas nekakvih izdajnika, koje im se potura vec od samog osnivanja i njihovog politickog djelovanja. Bojim se, da ce tek sad da ih bije taj glas, kad im se medijska mašinerija SDA natovari za vrat...
elk
Posts: 3148
Joined: 14/08/2006 12:03

#48000 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by elk »

Odlican "portal". Relevantan i uticajan. :-) Razgalila me ova kmeka nasih dijasporaca. Dok je njih bice i bosne.
Locked