Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34001 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

konektovan wrote: 08/02/2021 14:23
JavierBosnia wrote: 08/02/2021 14:20 Jel iko ikad ugradjivao usb u auto za muziku? Ima li to u Sa gdje ko da radi
Komel
Kazu da nemaju tehnicku soluciju za moj auto..
Neko drugi?
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#34002 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Ako oni nemaju, onda nemoj traziti dalje. Vjerovatno će ti neko ko bude tvrdio da moze onda zajebat nesto.
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#34003 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by avijon »

JavierBosnia wrote: 11/02/2021 15:21
konektovan wrote: 08/02/2021 14:23
JavierBosnia wrote: 08/02/2021 14:20 Jel iko ikad ugradjivao usb u auto za muziku? Ima li to u Sa gdje ko da radi
Komel
Kazu da nemaju tehnicku soluciju za moj auto..
Neko drugi?
Rcd 510 + usb kabal
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#34004 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by S4mpion »

JavierBosnia wrote: 11/02/2021 15:21
konektovan wrote: 08/02/2021 14:23
JavierBosnia wrote: 08/02/2021 14:20 Jel iko ikad ugradjivao usb u auto za muziku? Ima li to u Sa gdje ko da radi
Komel
Kazu da nemaju tehnicku soluciju za moj auto..
Neko drugi?
Koje je auto?
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#34005 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

B6Redhell wrote: 11/02/2021 15:20 Drago mi je da se neko kod nas dosjetio te ideje, i ulozio u taj biznis. Zapadnjaci i kinezi ubise pare na patosnicama. Mnogi lose kvalitete...
Ja sam u srcu Istanbula lutao po ovim radnjama za auto kozmetiku, kad vidim na pakovanju piše "AUTO PATOSNICE" ja u ruke kad zemlja porijekla BOSNA I HERCEGOVINA. :D
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34006 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

avijon wrote: 11/02/2021 15:40
JavierBosnia wrote: 11/02/2021 15:21
konektovan wrote: 08/02/2021 14:23

Komel
Kazu da nemaju tehnicku soluciju za moj auto..
Neko drugi?
Rcd 510 + usb kabal
Sto mi nisi odma predlozio Golfa 8 da kupim kad imas tako domisljata rjesenja
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34007 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

S4mpion wrote: 11/02/2021 15:42
JavierBosnia wrote: 11/02/2021 15:21
konektovan wrote: 08/02/2021 14:23

Komel
Kazu da nemaju tehnicku soluciju za moj auto..
Neko drugi?
Koje je auto?
Golf 5 2004, radio od golfa 6, RCD310
User avatar
B6Redhell
Posts: 7819
Joined: 25/12/2010 04:56

#34008 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

liaar wrote: 11/02/2021 16:07
B6Redhell wrote: 11/02/2021 15:20 Drago mi je da se neko kod nas dosjetio te ideje, i ulozio u taj biznis. Zapadnjaci i kinezi ubise pare na patosnicama. Mnogi lose kvalitete...
Ja sam u srcu Istanbula lutao po ovim radnjama za auto kozmetiku, kad vidim na pakovanju piše "AUTO PATOSNICE" ja u ruke kad zemlja porijekla BOSNA I HERCEGOVINA. :D
:thumbup:
Naslovnica
Posts: 35468
Joined: 20/03/2013 15:38

#34009 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

B6Redhell wrote: 11/02/2021 17:05
liaar wrote: 11/02/2021 16:07
B6Redhell wrote: 11/02/2021 15:20 Drago mi je da se neko kod nas dosjetio te ideje, i ulozio u taj biznis. Zapadnjaci i kinezi ubise pare na patosnicama. Mnogi lose kvalitete...
Ja sam u srcu Istanbula lutao po ovim radnjama za auto kozmetiku, kad vidim na pakovanju piše "AUTO PATOSNICE" ja u ruke kad zemlja porijekla BOSNA I HERCEGOVINA. :D
:thumbup:
:thumbup:
ado-nekad-sampion
Posts: 391
Joined: 01/10/2020 10:53

#34010 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ado-nekad-sampion »

Kupis neki jeftini bluetooth uredjaj koji ima audio out, spojis ga na audio in, 3.5mm, na radiju, BT na telefon i uzivas. Ako radio nema 3.5 mm ulaz, jbg onda ga mos jebat. :D

Ali cim ti hoces USB, mescini da je tu problem nedostatak 3.5 mm ulaza :)
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#34011 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

JavierBosnia wrote: 11/02/2021 15:21

Kazu da nemaju tehnicku soluciju za moj auto..
Neko drugi?
otidji kod muhe(ne forumasa) https://www.olx.ba/profil/caraudioba/ i ugradit ce ti ko i meni i sve radi,a mozes i sam nisi paglu :-D ,samo moras kupit uredjaj,imas dvije opcije a to su:USB adapter na postojeci radio ili DD od pioneera,sony-a i slicno sa patch kablovima za komande na volanu...ako hoces za male pare da napravis batali odma :run:

komel :run: :run:


https://www.connects2.com/products/usb- ... vehicle/VW

https://www.connects2.com/products/inst ... vehicle/VW


samo pazi da ti kurtonski canbus na fauweu ne pravi probleme ;-)


bluetooth je kita kao i AUX,zvuk ko iz hale :lol:

najjeftinije opcija ti je da naprzis cd-ova par i ne zajebajes se,a i ustedis gomilu para i zajebancija...maksuz sam usao radi ovoga,poyy do daljnjeg :)
corave okice
Posts: 98
Joined: 28/07/2013 10:29

#34012 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by corave okice »

JavierBosnia wrote: 11/02/2021 16:18 Golf 5 2004, radio od golfa 6, RCD310
auto-f14/kako-dograditi-usb-player-na-v ... 20038.html
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34013 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Evolution_IV wrote: 11/02/2021 18:24
JavierBosnia wrote: 11/02/2021 15:21

Kazu da nemaju tehnicku soluciju za moj auto..
Neko drugi?
otidji kod muhe(ne forumasa) https://www.olx.ba/profil/caraudioba/ i ugradit ce ti ko i meni i sve radi,a mozes i sam nisi paglu :-D ,samo moras kupit uredjaj,imas dvije opcije a to su:USB adapter na postojeci radio ili DD od pioneera,sony-a i slicno sa patch kablovima za komande na volanu...ako hoces za male pare da napravis batali odma :run:

komel :run: :run:


https://www.connects2.com/products/usb- ... vehicle/VW

https://www.connects2.com/products/inst ... vehicle/VW


samo pazi da ti kurtonski canbus na fauweu ne pravi probleme ;-)


bluetooth je kita kao i AUX,zvuk ko iz hale :lol:

najjeftinije opcija ti je da naprzis cd-ova par i ne zajebajes se,a i ustedis gomilu para i zajebancija...maksuz sam usao radi ovoga,poyy do daljnjeg :)

Hvala drug na malo duzem postu. Iskreno mislio sam da je to mnogo jednostavnije, koristim transmitter koji ekstra funkcionise, jednostavno ubaci i za 2 sekunde muzika krece, zvuk odlican za moje uho, a kostao me 15 KM prije par godina. Koristim ga svakako van grada kad negdje putujem, pa se cesto zna desiti na magistralama da prekine, izgubi kontakt i onda ga moram ponovo ubaciti i izbaciti.
A sto se svega tice radi ekstra, komande na volanu rade, zvuk dobar, lako se pokrece, jedino eto mislio sam se rjesiti tog belaja kad ponekad izgubi kontakt na nekoj rupi i sl

Zar je to skupo toliko? Mislio sam da do nekih 50 KM mogu rjesiti port koji se spoji na radio i to funkcionise, poucen iskustvom transmitera koji na jednostavnom principu radi, al ocito nije tako
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34014 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

corave okice wrote: 11/02/2021 18:32
JavierBosnia wrote: 11/02/2021 16:18 Golf 5 2004, radio od golfa 6, RCD310
auto-f14/kako-dograditi-usb-player-na-v ... 20038.html
Previse je to posla i zajebancije ovdje naci nekoga da ti odradi, a pogotovo ko bi htio da bude sve kako treba, da ne prijavljuje greske neke, napatio bi se pravo. Imao sam vec iskustva sa gatewayom za ovaj radio sto mi je crpio akumulator tako da se u tom cjenovnom rangu definitivno necu zajebavat oko necega sto koristim par sati u mjesecu, a imam alternativu kakvu takvu.

Sad me vise zanima, zasto mi transmitter gubi kontakt i gasi se na nekoj ozbiljnijoj rupi. Ima li mozda neki kvalitetniji sa debljim onim utorom da fino legne u upaljac, ovaj sad mi je lohotan nekako. Ako je neko imao iskustva sa tim. Jer znam da ih ima i od 10, 15, 20 KM ali i od 50, 70+ sad ne znam koja je fora
corave okice
Posts: 98
Joined: 28/07/2013 10:29

#34015 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by corave okice »

JavierBosnia wrote: 11/02/2021 19:52
corave okice wrote: 11/02/2021 18:32
JavierBosnia wrote: 11/02/2021 16:18 Golf 5 2004, radio od golfa 6, RCD310
auto-f14/kako-dograditi-usb-player-na-v ... 20038.html
Previse je to posla i zajebancije ovdje naci nekoga da ti odradi, a pogotovo ko bi htio da bude sve kako treba, da ne prijavljuje greske neke, napatio bi se pravo. Imao sam vec iskustva sa gatewayom za ovaj radio sto mi je crpio akumulator tako da se u tom cjenovnom rangu definitivno necu zajebavat oko necega sto koristim par sati u mjesecu, a imam alternativu kakvu takvu.

Sad me vise zanima, zasto mi transmitter gubi kontakt i gasi se na nekoj ozbiljnijoj rupi. Ima li mozda neki kvalitetniji sa debljim onim utorom da fino legne u upaljac, ovaj sad mi je lohotan nekako. Ako je neko imao iskustva sa tim. Jer znam da ih ima i od 10, 15, 20 KM ali i od 50, 70+ sad ne znam koja je fora
I ja sam imao isti problem sa transmiterom, ni skuplji nije pomogao. Sve rijesio kupovinom nekog jeftinog 2DIN uredjaja, sa USB i AUX ulazima, nariktao komande na volanu, rikverc kameru...
Za golfove bas ima veliki izbor tih uredjaja. Ima i na OLX i ispod 100KM
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34016 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

corave okice wrote: 11/02/2021 21:24
I ja sam imao isti problem sa transmiterom, ni skuplji nije pomogao. Sve rijesio kupovinom nekog jeftinog 2DIN uredjaja, sa USB i AUX ulazima, nariktao komande na volanu, rikverc kameru...
Za golfove bas ima veliki izbor tih uredjaja. Ima i na OLX i ispod 100KM
Ma nema sanse da bih ta smeca stavljao u auto, prije par mjeseci sam i ubacio ovaj od sestice jer je orginalni i pristupacan bio, multimedije mi se te i ne svidjaju, tako da ostajem na ovom, eto vidjet cu moze li se sta po pitanju tog transfmitera uraditi. Prijatelj na istom autu koristi transmiter i nikad ga ne prekida, vidjet cu neke opcije
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#34017 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by S4mpion »

JavierBosnia wrote: 11/02/2021 16:18
S4mpion wrote: 11/02/2021 15:42
JavierBosnia wrote: 11/02/2021 15:21

Kazu da nemaju tehnicku soluciju za moj auto..
Neko drugi?
Koje je auto?
Golf 5 2004, radio od golfa 6, RCD310
To ti je igra na sreću, nema garancije da će raditi, ali eto, ja bih prvo pokušao sa ovim adapterom:

https://www.ebay.com/itm/AUX-USB-Switch ... %3A2334524

Izađe 20ak maraka sa poštarinom, znam da je buraz imao sličan USB adapter za svoju peticu 2004 i radio je bez problema.
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#34018 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Samo da se tuspasim
Jucer na bencin 450km ko lampica

Jutros isto sve bencin
Nisam ni 200m opet jebanje i trzanje
Basum sagolsun :lol:
Odmah kod majstora dok trokira jer ako ostavim auto pola sata radit ce dobro
Ventili izgleda
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#34019 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

Naslovnica wrote: 11/02/2021 18:00
B6Redhell wrote: 11/02/2021 17:05
liaar wrote: 11/02/2021 16:07

Ja sam u srcu Istanbula lutao po ovim radnjama za auto kozmetiku, kad vidim na pakovanju piše "AUTO PATOSNICE" ja u ruke kad zemlja porijekla BOSNA I HERCEGOVINA. :D
:thumbup:
:thumbup:
:thumbup:
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#34020 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

Laplace wrote: 12/02/2021 09:11
Naslovnica wrote: 11/02/2021 18:00
B6Redhell wrote: 11/02/2021 17:05

:thumbup:
:thumbup:
:thumbup:
:thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51451
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#34021 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

mk ultra wrote: 12/02/2021 09:03 Samo da se tuspasim
Jucer na bencin 450km ko lampica

Jutros isto sve bencin
Nisam ni 200m opet jebanje i trzanje
Basum sagolsun :lol:
Odmah kod majstora dok trokira jer ako ostavim auto pola sata radit ce dobro
Ventili izgleda
Dacia, clio?!
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#34022 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

Koje god da je auto, izgleda da se puno vozi :)
soferina
Posts: 214
Joined: 08/10/2020 10:06

#34023 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by soferina »

mk ultra wrote: 12/02/2021 09:03 Samo da se tuspasim
Jucer na bencin 450km ko lampica

Jutros isto sve bencin
Nisam ni 200m opet jebanje i trzanje
Basum sagolsun :lol:
Odmah kod majstora dok trokira jer ako ostavim auto pola sata radit ce dobro
Ventili izgleda
ma kakvi ventili , bombine , kabalovi , svijeće...
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#34024 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

konektovan wrote: 12/02/2021 09:22
mk ultra wrote: 12/02/2021 09:03 Samo da se tuspasim
Jucer na bencin 450km ko lampica

Jutros isto sve bencin
Nisam ni 200m opet jebanje i trzanje
Basum sagolsun :lol:
Odmah kod majstora dok trokira jer ako ostavim auto pola sata radit ce dobro
Ventili izgleda
Dacia, clio?!
Daćija
Sva struja nova bila, sve je promjenjeno prije nekih 3000km i ponovo isprobano jutros.
soferina
Posts: 214
Joined: 08/10/2020 10:06

#34025 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by soferina »

hoće i od katalizatora da trokira ne prima gas
Post Reply