Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
User avatar
Nike af1 white
Posts: 813
Joined: 27/03/2018 11:33

#16326 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Nike af1 white »

Login7777 wrote: 17/01/2021 20:57 NiP Vučićizam.
opa tuzlak brije li se jos uvijek na anti dayton i bpnp i nije te odavno bilo od bana :lol: :lol:
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#16327 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Login7777 »

Nike af1 white wrote: 17/01/2021 21:47
Login7777 wrote: 17/01/2021 20:57 NiP Vučićizam.
opa tuzlak brije li se jos uvijek na anti dayton i bpnp i nije te odavno bilo od bana :lol: :lol:
Samo budale briju na fašizam.
Zamijenio si me sa nekim.
User avatar
Control panel
Posts: 5965
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#16328 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Control panel »

Nadam se da neko iz vlade ili zastupnika cita ovu temu.
Kada cete poceti kaznjavati nepropisno i bahato parkiranje?
Auta samo sto po granama nema. Trotoari puni auta pa se ni snijeg ne moze ocistiti, auti ispred kontejnera koji se ne mogu isprazniti, a niti im prici da bacis smece, auti na zebri, na rampama za invalide, na parking mjestima za invalide, na zelenim povrsinama...
Kada cete to kaznjavati? Za to vam ne trebaju finansije u budzetu.
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#16329 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Negdje sam već pisao. Treba dopuniti Zakon o kršenju JRM i dodati prekršaj bahatog parkiranja i bahate vožnje, te opisati parkiranje kojim se onemogućava JGS, stvaraju gužve, sprječava slobodno kretanje ljudi (npr blokada pruge, izlaza sa parkinga, garaža), ili vožnju gradskom magistralom koja je bez ikakve osnove i razloga sporija od 40 km/h. Tzv. kruzanje gdje besposličari usporavaju cijelokupni saobraćaj i stvaraju bespotrebne gužve, što realno iritira i uznemirava sve koji su time pogođeni.

To je lako uraditi, a sprječilo bi pojave kao onaj mercedes kod Alte neki dan, kad je javnost zgrožena bahatošću "elite".
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#16330 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Industrialyzer »

drug_profi wrote: 18/01/2021 16:13 Negdje sam već pisao. Treba dopuniti Zakon o kršenju JRM i dodati prekršaj bahatog parkiranja i bahate vožnje, te opisati parkiranje kojim se onemogućava JGS, stvaraju gužve, sprječava slobodno kretanje ljudi (npr blokada pruge, izlaza sa parkinga, garaža), ili vožnju gradskom magistralom koja je bez ikakve osnove i razloga sporija od 40 km/h. Tzv. kruzanje gdje besposličari usporavaju cijelokupni saobraćaj i stvaraju bespotrebne gužve, što realno iritira i uznemirava sve koji su time pogođeni.

To je lako uraditi, a sprječilo bi pojave kao onaj mercedes kod Alte neki dan, kad je javnost zgrožena bahatošću "elite".

Priprema se upravo to, bice kazne 400 KM za parkiranje kao kod Alte.
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#16331 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by shandrprcSA »

Industrialyzer wrote: 18/01/2021 17:51 Priprema se upravo to, bice kazne 400 KM za parkiranje kao kod Alte.
+ "digitalizacija" saobracajnih nezgoda
izvrsni direktor
Posts: 14758
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#16332 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by izvrsni direktor »

doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#16333 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by doremifa »

Vedran Jakupovic:
"Pripadnici sekte zelenih iz općine Novi Grad trebaju odgovoriti:
1.zašto je prekršen statut i nije ispoštovana nacionalna struktura rukovodstva
2.čime su zadužili, šta su obećali, dali vijećnicima koji su glasove građana dobili na priči protiv sekte zelenih, a onda se priključili ovoj sekti (priča o načelniku koji je pobijedio na izborima pa ga treba podržati nije ni za malu djecu, jer je i njima providna)
Vijećnici koji su glasove dobili na priči protiv sekte zelenih, a onda im se priključili trebaju objasniti jesu li takvu odluku donijeli zbog keša ili straha. Ovo se ne odnosi na kovrčavog vijećnika koji je glasove dobio na listi narandžaste ublehaške interesne skupine koja je u koaliciji sa sektom zelenih.
Kovrčavi vijećnik s liste narandžaste ublehaško interesne skupine treba objaviti ko iz Četvorke mu je nudio poslove, ugovore, upravne odbore IMENOM I PREZIMENOM ili prestati s tom pričom jer od njega se ne očekuje opravdanje zašto je glasao za sektu Zelenih. To se i očekivalo."

Ako ne mogu naci sposobnog i hrabrog Srbina a izgleda ni Hrvata u cijeloj BiH kako onda ocekuje da se po opcinskim vijecima nadju sposobni i hrabri od njih par?
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#16334 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Za rumenog je glasalo manje birača nego za druge, dakle većina nije htjela rumenog.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#16335 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by madner »

Kazna pola prosjecne plate. Ovdje neki izgubili malo pojam proporcionalnosti.
mali_balon
Posts: 14565
Joined: 12/09/2012 09:57

#16336 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by mali_balon »

Industrialyzer wrote: 18/01/2021 17:51
drug_profi wrote: 18/01/2021 16:13 Negdje sam već pisao. Treba dopuniti Zakon o kršenju JRM i dodati prekršaj bahatog parkiranja i bahate vožnje, te opisati parkiranje kojim se onemogućava JGS, stvaraju gužve, sprječava slobodno kretanje ljudi (npr blokada pruge, izlaza sa parkinga, garaža), ili vožnju gradskom magistralom koja je bez ikakve osnove i razloga sporija od 40 km/h. Tzv. kruzanje gdje besposličari usporavaju cijelokupni saobraćaj i stvaraju bespotrebne gužve, što realno iritira i uznemirava sve koji su time pogođeni.

To je lako uraditi, a sprječilo bi pojave kao onaj mercedes kod Alte neki dan, kad je javnost zgrožena bahatošću "elite".

Priprema se upravo to, bice kazne 400 KM za parkiranje kao kod Alte.
Ko plati u roku 7dana 200....malo nista bez 1000KM
KANTONALAC
Posts: 105
Joined: 29/09/2011 09:02

#16337 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by KANTONALAC »

Sjednica Skupštine Kantona Sarajevo 03.02.2021. godine na kojoj će se razmatrati Budžet po hitnom postupku
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#16338 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

KANTONALAC wrote: 29/01/2021 15:30 Sjednica Skupštine Kantona Sarajevo 03.02.2021. godine na kojoj će se razmatrati Budžet po hitnom postupku
Ima li gdje prijedlog budzeta da se pogleda?
User avatar
Porodice Foht
Posts: 3719
Joined: 14/01/2019 04:56

#16339 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Porodice Foht »

Gdje je Scepo sada i Gusinjski Herald Tribune da napadnu pricu o helikopteru? :-)
https://www.klix.ba/vijesti/bih/inzinje ... /210201080
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#16340 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by invincible1921 »

Industrialyzer wrote: 18/01/2021 17:51
drug_profi wrote: 18/01/2021 16:13 Negdje sam već pisao. Treba dopuniti Zakon o kršenju JRM i dodati prekršaj bahatog parkiranja i bahate vožnje, te opisati parkiranje kojim se onemogućava JGS, stvaraju gužve, sprječava slobodno kretanje ljudi (npr blokada pruge, izlaza sa parkinga, garaža), ili vožnju gradskom magistralom koja je bez ikakve osnove i razloga sporija od 40 km/h. Tzv. kruzanje gdje besposličari usporavaju cijelokupni saobraćaj i stvaraju bespotrebne gužve, što realno iritira i uznemirava sve koji su time pogođeni.

To je lako uraditi, a sprječilo bi pojave kao onaj mercedes kod Alte neki dan, kad je javnost zgrožena bahatošću "elite".

Priprema se upravo to, bice kazne 400 KM za parkiranje kao kod Alte.
Ma uvest da te kazne ako te vide na kameri...kad bi se tek uvelo ja mislim da bi dnevno bilo preko 500/600 kazni , od nepravilnih preticanja/prestorjavanja preko parkiranja pa do oduzimanja prvenstva i prekoracenja brzine...

Kruzni tok na Ilidzi otprlike bi bilo bar 50 grubih oduzimanja prvenstva u roku od sat

Edit: Na tramvajske betonski zid..pa kad se zapuca nek bude totalka
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#16341 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by studiorum_tuzlaensis »

gledam na TV SA ministrice :thumbup: :bih: ... hvala Bogu pa su zeleni mutavci napustili Vladu.
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#16342 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Nazalost, bojim se da ce dvije kokuzne godine biti nedovoljne da pokazu razliku izmedju bivsih vlasti i ove sadasnje.
izvrsni direktor
Posts: 14758
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#16343 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by izvrsni direktor »

drug_profi wrote: 02/02/2021 20:04 Nazalost, bojim se da ce dvije kokuzne godine biti nedovoljne da pokazu razliku izmedju bivsih vlasti i ove sadasnje.
Dovoljno je da ne placaju trafike po 250 000 i razlika ce biti ocita.
Onome ko ne zeli da vidi razliku, njemu nista svakako nece biti dovoljno
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#16344 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

izvrsni direktor wrote: 02/02/2021 20:07
drug_profi wrote: 02/02/2021 20:04 Nazalost, bojim se da ce dvije kokuzne godine biti nedovoljne da pokazu razliku izmedju bivsih vlasti i ove sadasnje.
Dovoljno je da ne placaju trafike po 250 000 i razlika ce biti ocita.
Onome ko ne zeli da vidi razliku, njemu nista svakako nece biti dovoljno
Svi znamo da ce zelena bagra koristiti sve metode da se vrati na vlast. Sto manje materijala trebaju imati. Neka izmisljaju sto vise.
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#16345 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by sahara1428 »

Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#16346 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Iker C »

Forto odstupi i predaj palicu Zahiragicu, momak ima viziju , rastura poziciju na proste faktore :thumbup:
User avatar
Bancho
Posts: 652
Joined: 01/11/2011 11:45

#16347 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Bancho »

Iker C wrote: 03/02/2021 12:23 Forto odstupi i predaj palicu Zahiragicu, momak ima viziju , rastura poziciju na proste faktore :thumbup:
:lol:
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#16348 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by zippoo87 »

Iker C wrote: 03/02/2021 12:23 Forto odstupi i predaj palicu Zahiragicu, momak ima viziju , rastura poziciju na proste faktore :thumbup:
:roll: :-) :? :shock: :lol: :run:
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#16349 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Iker C »

Vlada KS nije uvrstila subvenciju mladima za rjesavanje stambenog pitanja, da li je to briga o mladima koju su najavljivali? Na Ilidzi presudjeni kriminalac u centru Ilidze bespravno zida sprat na svome nelegalnom objektu, da li je to borba protiv lokalnih mocnika?
izvrsni direktor
Posts: 14758
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#16350 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by izvrsni direktor »

Iker C wrote: 03/02/2021 20:56 Vlada KS nije uvrstila subvenciju mladima za rjesavanje stambenog pitanja, da li je to briga o mladima koju su najavljivali? Na Ilidzi presudjeni kriminalac u centru Ilidze bespravno zida sprat na svome nelegalnom objektu, da li je to borba protiv lokalnih mocnika?
Raspad sistem cim cetnici preuzese vlast
Locked