Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

vindfaker
Posts: 415
Joined: 13/01/2020 20:16

#33451 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vindfaker »

pitam za druga...

koliko je preporucljivo raditi chip na autu? Mogu li biti neke posljedice nakon X pređenih kilometara? U pitanju je 1.6tdi motor sa 77kw, koliko je optimalan chip? Ko se pokazao kao dobra opcija za tu vrstu usluge?
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#33452 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

vindfaker wrote: 26/01/2021 11:31 pitam za druga...

koliko je preporucljivo raditi chip na autu? Mogu li biti neke posljedice nakon X pređenih kilometara? U pitanju je 1.6tdi motor sa 77kw, koliko je optimalan chip? Ko se pokazao kao dobra opcija za tu vrstu usluge?
:meza1:
shheff
Posts: 820
Joined: 22/07/2013 14:11

#33453 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shheff »

vindfaker wrote: 26/01/2021 11:31 pitam za druga...

koliko je preporucljivo raditi chip na autu? Mogu li biti neke posljedice nakon X pređenih kilometara? U pitanju je 1.6tdi motor sa 77kw, koliko je optimalan chip? Ko se pokazao kao dobra opcija za tu vrstu usluge?
Nije problem ako je za normalnog insana. Licno nisam neki pobornik, brat je uradio na istom motoru, ali treba otici kod nekog kvalitetnog. Za USK i šire, AS Bagrameli.

Tipican primjer je nova osmica 2.0, sve isto samo softverski stavili manje i više snage, oko 110KS najnize, e tu bi i ja otišao da malo nahranim invalida.
vindfaker
Posts: 415
Joined: 13/01/2020 20:16

#33454 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vindfaker »

shheff wrote: 26/01/2021 12:00
vindfaker wrote: 26/01/2021 11:31 pitam za druga...

koliko je preporucljivo raditi chip na autu? Mogu li biti neke posljedice nakon X pređenih kilometara? U pitanju je 1.6tdi motor sa 77kw, koliko je optimalan chip? Ko se pokazao kao dobra opcija za tu vrstu usluge?
Nije problem ako je za normalnog insana. Licno nisam neki pobornik, brat je uradio na istom motoru, ali treba otici kod nekog kvalitetnog. Za USK i šire, AS Bagrameli.

Tipican primjer je nova osmica 2.0, sve isto samo softverski stavili manje i više snage, oko 110KS najnize, e tu bi i ja otišao da malo nahranim invalida.
nije on divljak i to, nego eto samo da ima malo jače auto da može s više snage uzbrdo vozit kad je natovaren.. hvala za preporuku, javim mu....
User avatar
Laplace
Posts: 14696
Joined: 19/11/2012 18:37

#33455 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

artur morgan wrote: 25/01/2021 22:35
Laplace wrote: 25/01/2021 21:57
Ako je na tom TDI crveno I, onda ne može ništa da mu bude.

Meni se prije par godina odlomio mali komad (vrh) te šipke na Peugeotu 206 i pao u unutra. Kažu da se ne isplati zezati se sa vađenjem jer unutra ništa ne može naštetiti (prevelik je da bi prošao kroz filter ulja).
To se desava jer plastika vremenom popusti zbog prljavstine, naslaga ulja i stalne promjene temperature, zagrijavanja rasiri se. Zbog toga na skupljim vozilima obicno iz premium segmenta to sam vidjao dok su bile ove sipke, crijevo odnosno cijev nije plasticno i ne moze puci ili se odlomit neki komad kad povuces sipku.
Ružno je i mjesto gdje je ta šipka, tj. kad je vadiš zapinje za neku cijev pa je bilo pitanje kad će se dio otkinuti. Malo nepažnje i eto belaja.
User avatar
drug_profi
Posts: 65422
Joined: 16/07/2012 16:00

#33456 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Pa jel moguće da se na tom falšvagenu i šipka za ulje može pokvarit.... :lol: :lol: :lol:
Juka Jebach
Posts: 858
Joined: 18/04/2017 22:53

#33457 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Juka Jebach »

vindfaker wrote: 26/01/2021 11:31 pitam za druga...

koliko je preporucljivo raditi chip na autu? Mogu li biti neke posljedice nakon X pređenih kilometara? U pitanju je 1.6tdi motor sa 77kw, koliko je optimalan chip? Ko se pokazao kao dobra opcija za tu vrstu usluge?
ima neki lik fiat stilo, uradio mu stage 2 chip. Mogu se kladiti da nista ostalo nije ni dodirnuo (amortizeri, intake, i sta vec jos ide kad se to radi)
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#33458 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by jelleMania »

Evolution_IV wrote: 26/01/2021 10:37
jelleMania wrote: 26/01/2021 10:31 SirotiLjo i Bogu si teska :D
:lol: :lol:
Al ne ozb. sta pokusavas s paljenjem svaki dan .... kontas da ga nisu dobre vile preko noci popravile :D
User avatar
nivla
Posts: 6572
Joined: 12/01/2008 23:44

#33459 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nivla »

tom 1.6 tdi kad ide uzbrdo treba kubika, mozda malo vise konja i da neki rezultat, ali 1.9 ili 2.0 iste snage isli bi bolje
1.9 tdi 77kw meni je bolje isao u brdu nego 1.6tdi od 81kw, bolja je i kompresija na 1.9 bila jer je niz isto to brdo bilo bolje kocenje motorom, medjutim nista to nije tolike razlike da bi se islo priucenim majstorima na chip tuning, a malo je i do navike
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33460 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

jelleMania wrote: 26/01/2021 14:21

Al ne ozb. sta pokusavas s paljenjem svaki dan .... kontas da ga nisu dobre vile preko noci popravile :D
ma jok,bezveze samo,otiso ocistit snijeg i hajd reko,necu ga vise dirat :)
User avatar
Continental
Posts: 77
Joined: 19/12/2019 20:37

#33461 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Continental »

Pozdrav dobri narode. Mene zanima imate li vi patosnice za zimski i ljetni period? Od ljetos trazim one obicne patosnice da stavim ljeti umjesto gumenih, al tanko ovo sto sam vidjao.

Pa eto ako znate gdje ima kakvih tipskih za Audi do 40-50 KM
User avatar
Qler
Posts: 25833
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#33462 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qler »

Ja imam platnene ljeti i gumene zimi...
User avatar
Laplace
Posts: 14696
Joined: 19/11/2012 18:37

#33463 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

vindfaker wrote: 26/01/2021 11:31 pitam za druga...

koliko je preporucljivo raditi chip na autu? Mogu li biti neke posljedice nakon X pređenih kilometara? U pitanju je 1.6tdi motor sa 77kw, koliko je optimalan chip? Ko se pokazao kao dobra opcija za tu vrstu usluge?
Najbolje je da ugradiš čip iz Pfizerove vakcine: em dobiješ besplatnu licencu za Windows, em je otporan na koronu em bolje vuče.
User avatar
nivla
Posts: 6572
Joined: 12/01/2008 23:44

#33464 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nivla »

Continental wrote: 26/01/2021 16:12 Pozdrav dobri narode. Mene zanima imate li vi patosnice za zimski i ljetni period? Od ljetos trazim one obicne patosnice da stavim ljeti umjesto gumenih, al tanko ovo sto sam vidjao.

Pa eto ako znate gdje ima kakvih tipskih za Audi do 40-50 KM
imas u unitrade gledring tipske gumene, a imaju i platnene, gumene nisu skupe i odlicne su a 40km
Aequus
Posts: 242
Joined: 04/05/2019 11:55

#33465 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Aequus »

Continental wrote: 26/01/2021 16:12 Pozdrav dobri narode. Mene zanima imate li vi patosnice za zimski i ljetni period? Od ljetos trazim one obicne patosnice da stavim ljeti umjesto gumenih, al tanko ovo sto sam vidjao.

Pa eto ako znate gdje ima kakvih tipskih za Audi do 40-50 KM
Ja sam uzeo u djeem transu u drinskoj prije par godina, imali su dobar izbor.
Najbolje nazovi ih pitaj imaju li, da ne hodas bzvz
Naslovnica
Posts: 35459
Joined: 20/03/2013 15:38

#33466 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Continental wrote: 26/01/2021 16:12 Pozdrav dobri narode. Mene zanima imate li vi patosnice za zimski i ljetni period? Od ljetos trazim one obicne patosnice da stavim ljeti umjesto gumenih, al tanko ovo sto sam vidjao.

Pa eto ako znate gdje ima kakvih tipskih za Audi do 40-50 KM
Imaš dobrih gumenjaka u Maja Guma i Makbelu.
User avatar
Continental
Posts: 77
Joined: 19/12/2019 20:37

#33467 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Continental »

nivla wrote: 26/01/2021 16:28
Continental wrote: 26/01/2021 16:12 Pozdrav dobri narode. Mene zanima imate li vi patosnice za zimski i ljetni period? Od ljetos trazim one obicne patosnice da stavim ljeti umjesto gumenih, al tanko ovo sto sam vidjao.

Pa eto ako znate gdje ima kakvih tipskih za Audi do 40-50 KM
imas u unitrade gledring tipske gumene, a imaju i platnene, gumene nisu skupe i odlicne su a 40km
Gumene imam, platnene trazim.
Naslovnica wrote: 26/01/2021 16:35
Continental wrote: 26/01/2021 16:12 Pozdrav dobri narode. Mene zanima imate li vi patosnice za zimski i ljetni period? Od ljetos trazim one obicne patosnice da stavim ljeti umjesto gumenih, al tanko ovo sto sam vidjao.

Pa eto ako znate gdje ima kakvih tipskih za Audi do 40-50 KM
Imaš dobrih gumenjaka u Maja Guma i Makbelu.
Gumene imam, platnene trazim. Malo cudno u sred januara, al na vrijeme da se obezbjedim
User avatar
Continental
Posts: 77
Joined: 19/12/2019 20:37

#33468 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Continental »

Qler wrote: 26/01/2021 16:16 Ja imam platnene ljeti i gumene zimi...
Vidis mene zena pita sto ce ti platnene, one gumene hem ne zezas se ne mijenjas, hem lakse oprati na praoni.
Ruku na srce ne znam joj ni ja objasniti sto ce mi :D
Al ljepse ih je vidjeti kad je fino vrijeme, mescini namirisala da ce ih morati prati :lol:
User avatar
nivla
Posts: 6572
Joined: 12/01/2008 23:44

#33469 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nivla »

pa nazovi unitrade i pitaj, rekoh ti da su imali i jedne i druge, nisu ni originalne nesto posebno skupe
Naslovnica
Posts: 35459
Joined: 20/03/2013 15:38

#33470 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Joj izvini, zaletih se.
Ja u Bingetu u Maglaju kupio nekakve tepihe baš za moj model, ima ušiven i naziv marke automobila, radi neka domaća firma.
Pogledaj u ovom novom ili na Stupu, možda ti se posreći.
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#33471 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Taj je bingo odlican :mrgreen:

U ovom novom sam neki dan vidio Dunlop nekakva sredstva za odrzavanje, ovo tabla sjedista stakla felge sve namjenska sredstva, a nisu skupa oko 5-7KM
Moglo bi se sta probati
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#33472 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Dzaba bacate pare na xingliklingling zvani dunlop u trznim centrima....
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#33473 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

vjeshalica wrote: 26/01/2021 17:38 Dzaba bacate pare na xingliklingling zvani dunlop u trznim centrima....
Pise made in holandija :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33474 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

pise i na bukvi 3.14ćka :D
User avatar
konektovan
Posts: 51442
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33475 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

vjeshalica wrote: 26/01/2021 17:38 Dzaba bacate pare na xingliklingling zvani dunlop u trznim centrima....
Bas tako...smeće obicno
Post Reply