Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
vindfaker
- Posts: 415
- Joined: 13/01/2020 20:16
#33451 Re: Pitamo Mehanicare ?
pitam za druga...
koliko je preporucljivo raditi chip na autu? Mogu li biti neke posljedice nakon X pređenih kilometara? U pitanju je 1.6tdi motor sa 77kw, koliko je optimalan chip? Ko se pokazao kao dobra opcija za tu vrstu usluge?
koliko je preporucljivo raditi chip na autu? Mogu li biti neke posljedice nakon X pređenih kilometara? U pitanju je 1.6tdi motor sa 77kw, koliko je optimalan chip? Ko se pokazao kao dobra opcija za tu vrstu usluge?
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
-
shheff
- Posts: 820
- Joined: 22/07/2013 14:11
#33453 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije problem ako je za normalnog insana. Licno nisam neki pobornik, brat je uradio na istom motoru, ali treba otici kod nekog kvalitetnog. Za USK i šire, AS Bagrameli.
Tipican primjer je nova osmica 2.0, sve isto samo softverski stavili manje i više snage, oko 110KS najnize, e tu bi i ja otišao da malo nahranim invalida.
-
vindfaker
- Posts: 415
- Joined: 13/01/2020 20:16
#33454 Re: Pitamo Mehanicare ?
nije on divljak i to, nego eto samo da ima malo jače auto da može s više snage uzbrdo vozit kad je natovaren.. hvala za preporuku, javim mu....shheff wrote: ↑26/01/2021 12:00Nije problem ako je za normalnog insana. Licno nisam neki pobornik, brat je uradio na istom motoru, ali treba otici kod nekog kvalitetnog. Za USK i šire, AS Bagrameli.
Tipican primjer je nova osmica 2.0, sve isto samo softverski stavili manje i više snage, oko 110KS najnize, e tu bi i ja otišao da malo nahranim invalida.
- Laplace
- Posts: 14690
- Joined: 19/11/2012 18:37
#33455 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ružno je i mjesto gdje je ta šipka, tj. kad je vadiš zapinje za neku cijev pa je bilo pitanje kad će se dio otkinuti. Malo nepažnje i eto belaja.artur morgan wrote: ↑25/01/2021 22:35To se desava jer plastika vremenom popusti zbog prljavstine, naslaga ulja i stalne promjene temperature, zagrijavanja rasiri se. Zbog toga na skupljim vozilima obicno iz premium segmenta to sam vidjao dok su bile ove sipke, crijevo odnosno cijev nije plasticno i ne moze puci ili se odlomit neki komad kad povuces sipku.Laplace wrote: ↑25/01/2021 21:57
Ako je na tom TDI crveno I, onda ne može ništa da mu bude.
Meni se prije par godina odlomio mali komad (vrh) te šipke na Peugeotu 206 i pao u unutra. Kažu da se ne isplati zezati se sa vađenjem jer unutra ništa ne može naštetiti (prevelik je da bi prošao kroz filter ulja).
- drug_profi
- Posts: 65421
- Joined: 16/07/2012 16:00
#33456 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa jel moguće da se na tom falšvagenu i šipka za ulje može pokvarit....

-
Juka Jebach
- Posts: 858
- Joined: 18/04/2017 22:53
#33457 Re: Pitamo Mehanicare ?
ima neki lik fiat stilo, uradio mu stage 2 chip. Mogu se kladiti da nista ostalo nije ni dodirnuo (amortizeri, intake, i sta vec jos ide kad se to radi)
-
jelleMania
- Posts: 858
- Joined: 29/09/2020 09:18
#33458 Re: Pitamo Mehanicare ?
Al ne ozb. sta pokusavas s paljenjem svaki dan .... kontas da ga nisu dobre vile preko noci popravile
- nivla
- Posts: 6572
- Joined: 12/01/2008 23:44
#33459 Re: Pitamo Mehanicare ?
tom 1.6 tdi kad ide uzbrdo treba kubika, mozda malo vise konja i da neki rezultat, ali 1.9 ili 2.0 iste snage isli bi bolje
1.9 tdi 77kw meni je bolje isao u brdu nego 1.6tdi od 81kw, bolja je i kompresija na 1.9 bila jer je niz isto to brdo bilo bolje kocenje motorom, medjutim nista to nije tolike razlike da bi se islo priucenim majstorima na chip tuning, a malo je i do navike
1.9 tdi 77kw meni je bolje isao u brdu nego 1.6tdi od 81kw, bolja je i kompresija na 1.9 bila jer je niz isto to brdo bilo bolje kocenje motorom, medjutim nista to nije tolike razlike da bi se islo priucenim majstorima na chip tuning, a malo je i do navike
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#33460 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma jok,bezveze samo,otiso ocistit snijeg i hajd reko,necu ga vise diratjelleMania wrote: ↑26/01/2021 14:21
Al ne ozb. sta pokusavas s paljenjem svaki dan .... kontas da ga nisu dobre vile preko noci popravile![]()
- Continental
- Posts: 77
- Joined: 19/12/2019 20:37
#33461 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav dobri narode. Mene zanima imate li vi patosnice za zimski i ljetni period? Od ljetos trazim one obicne patosnice da stavim ljeti umjesto gumenih, al tanko ovo sto sam vidjao.
Pa eto ako znate gdje ima kakvih tipskih za Audi do 40-50 KM
Pa eto ako znate gdje ima kakvih tipskih za Audi do 40-50 KM
- Qler
- Posts: 25832
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#33462 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja imam platnene ljeti i gumene zimi...
- Laplace
- Posts: 14690
- Joined: 19/11/2012 18:37
#33463 Re: Pitamo Mehanicare ?
Najbolje je da ugradiš čip iz Pfizerove vakcine: em dobiješ besplatnu licencu za Windows, em je otporan na koronu em bolje vuče.
- nivla
- Posts: 6572
- Joined: 12/01/2008 23:44
#33464 Re: Pitamo Mehanicare ?
imas u unitrade gledring tipske gumene, a imaju i platnene, gumene nisu skupe i odlicne su a 40kmContinental wrote: ↑26/01/2021 16:12 Pozdrav dobri narode. Mene zanima imate li vi patosnice za zimski i ljetni period? Od ljetos trazim one obicne patosnice da stavim ljeti umjesto gumenih, al tanko ovo sto sam vidjao.
Pa eto ako znate gdje ima kakvih tipskih za Audi do 40-50 KM
-
Aequus
- Posts: 242
- Joined: 04/05/2019 11:55
#33465 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam uzeo u djeem transu u drinskoj prije par godina, imali su dobar izbor.Continental wrote: ↑26/01/2021 16:12 Pozdrav dobri narode. Mene zanima imate li vi patosnice za zimski i ljetni period? Od ljetos trazim one obicne patosnice da stavim ljeti umjesto gumenih, al tanko ovo sto sam vidjao.
Pa eto ako znate gdje ima kakvih tipskih za Audi do 40-50 KM
Najbolje nazovi ih pitaj imaju li, da ne hodas bzvz
-
Naslovnica
- Posts: 35451
- Joined: 20/03/2013 15:38
#33466 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imaš dobrih gumenjaka u Maja Guma i Makbelu.Continental wrote: ↑26/01/2021 16:12 Pozdrav dobri narode. Mene zanima imate li vi patosnice za zimski i ljetni period? Od ljetos trazim one obicne patosnice da stavim ljeti umjesto gumenih, al tanko ovo sto sam vidjao.
Pa eto ako znate gdje ima kakvih tipskih za Audi do 40-50 KM
- Continental
- Posts: 77
- Joined: 19/12/2019 20:37
#33467 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gumene imam, platnene trazim.nivla wrote: ↑26/01/2021 16:28imas u unitrade gledring tipske gumene, a imaju i platnene, gumene nisu skupe i odlicne su a 40kmContinental wrote: ↑26/01/2021 16:12 Pozdrav dobri narode. Mene zanima imate li vi patosnice za zimski i ljetni period? Od ljetos trazim one obicne patosnice da stavim ljeti umjesto gumenih, al tanko ovo sto sam vidjao.
Pa eto ako znate gdje ima kakvih tipskih za Audi do 40-50 KM
Gumene imam, platnene trazim. Malo cudno u sred januara, al na vrijeme da se obezbjedimNaslovnica wrote: ↑26/01/2021 16:35Imaš dobrih gumenjaka u Maja Guma i Makbelu.Continental wrote: ↑26/01/2021 16:12 Pozdrav dobri narode. Mene zanima imate li vi patosnice za zimski i ljetni period? Od ljetos trazim one obicne patosnice da stavim ljeti umjesto gumenih, al tanko ovo sto sam vidjao.
Pa eto ako znate gdje ima kakvih tipskih za Audi do 40-50 KM
- Continental
- Posts: 77
- Joined: 19/12/2019 20:37
#33468 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vidis mene zena pita sto ce ti platnene, one gumene hem ne zezas se ne mijenjas, hem lakse oprati na praoni.
Ruku na srce ne znam joj ni ja objasniti sto ce mi
Al ljepse ih je vidjeti kad je fino vrijeme, mescini namirisala da ce ih morati prati
- nivla
- Posts: 6572
- Joined: 12/01/2008 23:44
#33469 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa nazovi unitrade i pitaj, rekoh ti da su imali i jedne i druge, nisu ni originalne nesto posebno skupe
-
Naslovnica
- Posts: 35451
- Joined: 20/03/2013 15:38
#33470 Re: Pitamo Mehanicare ?
Joj izvini, zaletih se.
Ja u Bingetu u Maglaju kupio nekakve tepihe baš za moj model, ima ušiven i naziv marke automobila, radi neka domaća firma.
Pogledaj u ovom novom ili na Stupu, možda ti se posreći.
Ja u Bingetu u Maglaju kupio nekakve tepihe baš za moj model, ima ušiven i naziv marke automobila, radi neka domaća firma.
Pogledaj u ovom novom ili na Stupu, možda ti se posreći.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#33471 Re: Pitamo Mehanicare ?
Taj je bingo odlican
U ovom novom sam neki dan vidio Dunlop nekakva sredstva za odrzavanje, ovo tabla sjedista stakla felge sve namjenska sredstva, a nisu skupa oko 5-7KM
Moglo bi se sta probati
U ovom novom sam neki dan vidio Dunlop nekakva sredstva za odrzavanje, ovo tabla sjedista stakla felge sve namjenska sredstva, a nisu skupa oko 5-7KM
Moglo bi se sta probati
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#33472 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dzaba bacate pare na xingliklingling zvani dunlop u trznim centrima....
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#33473 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pise made in holandijavjeshalica wrote: ↑26/01/2021 17:38 Dzaba bacate pare na xingliklingling zvani dunlop u trznim centrima....
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#33474 Re: Pitamo Mehanicare ?
pise i na bukvi 3.14ćka 
- konektovan
- Posts: 51435
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#33475 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bas tako...smeće obicnovjeshalica wrote: ↑26/01/2021 17:38 Dzaba bacate pare na xingliklingling zvani dunlop u trznim centrima....
