Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#33301 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by topcam »

Antena trebala biti sa 3 adaptera m6 2x(duzi kraci) i m5 na m6, bas ovog koji treba nema ni na mapi.

Improvizacija i zastita.
Image
m5x12, hvata radio mir i u manjem entitetu.

Improvizacija adaptera. m5 na m6, nije umjetnicko djelo, ali je svrsishodno.

Image

Image
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#33302 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Bj'azi od celava muska i mahnita zenska, stara narodna :D
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#33303 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

insaneinthebrain wrote: 22/01/2021 22:41 al ga je ucerala, svaka joj cast :mrgreen:

Pisalo "sale" ili "rasprodaja" na vratima :mrgreen:
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#33304 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Snake Eyes »

Ode majstor u nevjerici do obliznjeg wc-a da koji put vikne i cupne pramen kose.
adnan899
Posts: 67
Joined: 21/12/2020 15:43

#33305 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by adnan899 »

lissaly_manny wrote: 22/01/2021 23:04
adnan899 wrote: 22/01/2021 19:01
Naslovnica wrote: 22/01/2021 17:30
Zamjena kinetičkog, nema tu puno savjeta.
:thumbup: :thumbup:
moram replicirat....prvo provjeri stanje manzetne ako je poderana ili pukla probajbprvo ici sa zamjenom manzetne sa dosta nove mascobe u manzetni pa tek onda zgloba....zivio
Ipak sam morao kineticki zamjetiti voda usla
kazo
Posts: 1695
Joined: 08/03/2012 19:57

#33306 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kazo »

Nasao sam da auto za koje sam bas zagrijan ima problema sa:
injektorima, egr ventil,alternator , turbina, zavisno kako je odrzavan.

Koliko je popravki ovih stvari? Ako me zadesi da sve popravim da li sam miran 50-10.000 km ili se to konstantno vraca?

U pitanju je 1.6 D2 motor, 84kw i 115KS.
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#33307 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by UmaX »

Ne mora te zakacit nijedno od toga. Sve ovisi kako je odrzavan i kako ga ti nastavis odrzavat.
User avatar
hopi
Posts: 7256
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#33308 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hopi »

a ako se sve popravi kako treba trebao bi biti miran

injektor repracija je oko 200-250 KM jednog, a imaš kupiti i već reparirane a ostaviš svoje, imaš i nove cijena jednog ide hladno do 1000KM a i preko ovisi o autu, možeš i polovne s otpada, sve ovisi šta hoćeš.
turbina reparacija oko 5 glava
šta je alternatorom ne znam, meni je bila na fordu oko 130KM reparacija, svjetlo je titralo
egr možeš probati očistiti, može se kupiti polovan, može se kupiti nov zamjenski, može se i ukloniti
tabija
Posts: 1156
Joined: 11/12/2012 22:27

#33309 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tabija »

Pitanje za bitangu

Suzuki sx4, 1.6 benzim 88kw 2012 4x4

Otisla mi je ljeva kugla prednja, jel se moze zamjenito samo kugla ili ide sa lafetom u paketu? Tri majstora tri razlicita odgovora sam dobio.
kazo
Posts: 1695
Joined: 08/03/2012 19:57

#33310 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kazo »

hopi wrote: 23/01/2021 13:01 a ako se sve popravi kako treba trebao bi biti miran

injektor repracija je oko 200-250 KM jednog, a imaš kupiti i već reparirane a ostaviš svoje, imaš i nove cijena jednog ide hladno do 1000KM a i preko ovisi o autu, možeš i polovne s otpada, sve ovisi šta hoćeš.
turbina reparacija oko 5 glava
šta je alternatorom ne znam, meni je bila na fordu oko 130KM reparacija, svjetlo je titralo
egr možeš probati očistiti, može se kupiti polovan, može se kupiti nov zamjenski, može se i ukloniti
Auto preslo 280.000 i nije mu ovo nikada mijenjanjo. Ima servisnu knjigu i redovno su radjeni servisi.

Moze biti da ce to brzo doci na zamjenu, a moze biti da je u dobrom stanju zbog redovnog servisa.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#33311 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

Bitanga mi je preporucio Dzekija za flekovanje i farbanje auta. Idem u narednih par dana do njega da pogleda i kaze cijenu.

Zanima me ima li neko iskustva sa Bojanom, ulica Safeta Zajke odmah poslije Garden centra, prije je radio u Pofalicima. Par ljudi kojima je radio su ga bas nahvalili.
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#33312 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by azdralovic »

Mozda nije bas za mehanicara, ali na sq7 djeca stavila password na zadnje tablete ne znaju otkljucati, moze li se kako rijesiti i koga pitati?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33313 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

tabija wrote: 23/01/2021 14:36 Pitanje za bitangu

Suzuki sx4, 1.6 benzim 88kw 2012 4x4

Otisla mi je ljeva kugla prednja, jel se moze zamjenito samo kugla ili ide sa lafetom u paketu? Tri majstora tri razlicita odgovora sam dobio.
ne znam stvarno dok ne bih vidio uzivo,nisam imao dodira s tim autima .
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33314 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

tabija wrote: 23/01/2021 14:36

Suzuki sx4, 1.6 benzim 88kw 2012 4x4

Otisla mi je ljeva kugla prednja, jel se moze zamjenito samo kugla ili ide sa lafetom u paketu? Tri majstora tri razlicita odgovora sam dobio.
pa vidi u katalogu :)

ako tamo pokazuje komplet lafetu,komplet se mijenja..


Image


eto ti,izgleda da ide lafeta komplet..
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#33315 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

insaneinthebrain wrote: 22/01/2021 22:41 al ga je ucerala, svaka joj cast :mrgreen:

:D :D :D
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#33316 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Evolution_IV wrote: 23/01/2021 18:41
tabija wrote: 23/01/2021 14:36

Suzuki sx4, 1.6 benzim 88kw 2012 4x4

Otisla mi je ljeva kugla prednja, jel se moze zamjenito samo kugla ili ide sa lafetom u paketu? Tri majstora tri razlicita odgovora sam dobio.
pa vidi u katalogu :)

ako tamo pokazuje komplet lafetu,komplet se mijenja..


Image


eto ti,izgleda da ide lafeta komplet..
Evo ima za kupit' posebno kugla.

https://www.autokreso.hr/autodijelovi/B ... -10799900/
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33317 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

NediM17 wrote: 23/01/2021 18:53
Evolution_IV wrote: 23/01/2021 18:41
tabija wrote: 23/01/2021 14:36

Suzuki sx4, 1.6 benzim 88kw 2012 4x4

Otisla mi je ljeva kugla prednja, jel se moze zamjenito samo kugla ili ide sa lafetom u paketu? Tri majstora tri razlicita odgovora sam dobio.
pa vidi u katalogu :)

ako tamo pokazuje komplet lafetu,komplet se mijenja..


Image


eto ti,izgleda da ide lafeta komplet..
Evo ima za kupit' posebno kugla.

https://www.autokreso.hr/autodijelovi/B ... -10799900/
Ima i za mazdu isto tako al dzaba,staru bi trebalo izbit pa ovu novu zapikovat(zavarit) :-)
tabija
Posts: 1156
Joined: 11/12/2012 22:27

#33318 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tabija »

Zvao sam i ovlasteni, ide sve u kompletu...jebes ga.
115 KM TRW lafeta kugla i selen
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#33319 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Nije strašno, šta bi da alfu voziš. :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#33320 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Image
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#33321 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Nek nasprica malo kontakte wd-om.
preludezalude
Posts: 7009
Joined: 07/03/2012 00:09

#33322 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Naslovnica wrote: 23/01/2021 19:38 Image
Hahahahaha
Dobar, dobar.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33323 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

tabija wrote: 23/01/2021 19:12 Zvao sam i ovlasteni, ide sve u kompletu...jebes ga.
115 KM TRW lafeta kugla i selen
:thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33324 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

tabija wrote: 23/01/2021 19:12 Zvao sam i ovlasteni, ide sve u kompletu...jebes ga.
115 KM TRW lafeta kugla i selen
nije to uopste skupo,za punta jebenog je 90 km lafeta,meni za cx7 bila 320 maraka :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33325 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

Za Lybru 317 KM :( mora u kompletu i kugla :run:
Post Reply