Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Carragher: “Frankly, it is preposterous that with the transfer window now open, Klopp felt compelled to use Henderson at CB against United. And although Fabinho has been klix, he would be more influential in midfield. It has caused a chain reaction throughout the team.”
West Ham could sell Declan Rice for £50M. Chelsea would be keen to play Rice in defence, which could be a problem when trying to convince the 22-year-old. Man City and Liverpool, are hungrily circling the London Stadium as well. [Guardian]
Liverpool do not believe there is anyone out there who is good enough, affordable and available. Whether Klopp agrees or not, he places the onus on himself and his players to get out of their rut. [@_ChrisBascombe]
Klopp: "I am not a 5yr kid any more & if I don’t get what I want I start crying. Most of the time in my life I didn’t get what I wanted, so pretty much used to that. We talk about a CB, & yes, it would help 100%. We discuss the situation on a daily basis, I make recommendations."
RB Leipzig has also been hit by the economic crisis, and with Dayot Upamecano being their most courted player the Red Bull side could be willing to evaluate an offer arriving towards the last days of January, even if it’s not the best scenario for them. [@FootMercato]
Ne slazem se da je Alcantara prevara. Ono sto je igrao do povrede bilo je dobro, sad se utapa u ovoj bezidejnosti, pa i dalje odskace po dobrom.
Alaba me nikad nije posebno impresionirao, pa za ono sto trazi od para, nikako nije realno.
BHF_Manijak wrote: ↑23/01/2021 11:06
Znaci pipa i definitivno zavrnuta, e jebem im umrle americke.
To je razlika izmedju Cityevih Arapa i ovih supaka.
E onda nek idu u picku materinu i gledaju veznjake na stoperu, a supci ce ispasti pravi ako A Kloppu kazu!
Razumijem te sve, ali jbg nisu svi isto pogođeni ovom situacijom, niti svi isto smiju da troše pare u buducnosti. Jedno je biti rođen na nafti i trositi kao na igrici, drugo je ovo sto Liverpool i ostali klubovi imaju. I zanemari to osvojili ligu napokon, LP prije toga, gubici su ogromni, ne samo Liverpoolu.
Pa ako je iko drug pogodjen, onda je to nafta. Stalo haman bilo sve na 3-4 mjeseca, pale cijene kao skoro nikad u historiji... Nije bas da je i njih mimoislo, ali eto otimaju se.
Ovi su biljezili najvece zarade u historiji, prosle godine cini mi se 100 miliona, naslovi bili, qrci palci...
drug_profi wrote: ↑23/01/2021 23:12
Ne slazem se da je Alcantara prevara. Ono sto je igrao do povrede bilo je dobro, sad se utapa u ovoj bezidejnosti, pa i dalje odskace po dobrom.
Alaba me nikad nije posebno impresionirao, pa za ono sto trazi od para, nikako nije realno.
E jest i odigr'o prije povrede utakmicu i po jebo te led.
Sto je igro bilo je dobro, ali ne ocekujem da se sjetis. Chelski ne bi dobili da on nije usao sa klupe, npr.
Dobili bi i Everton da sudije nisu milimetre gledale jel Maneu rukav u ofsajdu, i to na Thiagov pas koji izbacuje dvije linije.
Last edited by drug_profi on 23/01/2021 23:38, edited 1 time in total.
On mozda individualno i nije los igrac, iako mislim da je i tu precijenjen, bukvalno tip igrača kakvi te nerviraju na terminima, obicni peglator lopte, ali u timskoj igri tek dolaze svi njegovi nedostaci na vidjelo.