Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

adnan899
Posts: 67
Joined: 21/12/2020 15:43

#33276 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by adnan899 »

Opet ja :)
Nakon resavanja problema sa antifrizom sad drugi problem :)
Pri skretanju sa autom na lijevoj strani do vozaca cuje se kuckanje predpostavljam da je kineticki otisao, moze po koji savjet :)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33277 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Rockefeller wrote: 22/01/2021 16:42 ili otet.
nista tu nema vrijedno,vjeruj...
Naslovnica
Posts: 35441
Joined: 20/03/2013 15:38

#33278 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

adnan899 wrote: 22/01/2021 17:28 Opet ja :)
Nakon resavanja problema sa antifrizom sad drugi problem :)
Pri skretanju sa autom na lijevoj strani do vozaca cuje se kuckanje predpostavljam da je kineticki otisao, moze po koji savjet :)
Zamjena kinetičkog, nema tu puno savjeta.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33279 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Throttle wrote: 22/01/2021 17:20
Evolution_IV wrote: 21/01/2021 20:40 Samo cekam na siluxu akciju na besplatnu dostavu pa da opet kupim 10kom helle da imam
Sta ce ti 10 sijalica za stopke, nece ti toliko pregorit dok si ziv :lol:
:lol: :lol:

nek se nadje :D
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33280 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote: 22/01/2021 16:37 tamić nema kugle poyyy :D
I ti cjepidlačiš... :mrgreen: :thumbup:
User avatar
r00tf
Posts: 111
Joined: 21/11/2019 16:46

#33281 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by r00tf »

Qler wrote: 22/01/2021 12:57 https://www.olx.ba/artikal/39420827/yugo-1-6-16v/

Ima li ovome lijeka :)

Hoonigan hahaha :lol: :lol: :lol:
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#33282 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Norm »

zigson wrote: 22/01/2021 16:16
Ima li gdje bt modul za rcd510 da se uzme i da se omoguci spajanje na njega
Preskupo...
https://www.ebay.co.uk/p/653031462?iid=401578195426

Mozda da upratis nekad neki na PIK-u...
adnan899
Posts: 67
Joined: 21/12/2020 15:43

#33283 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by adnan899 »

Naslovnica wrote: 22/01/2021 17:30
adnan899 wrote: 22/01/2021 17:28 Opet ja :)
Nakon resavanja problema sa antifrizom sad drugi problem :)
Pri skretanju sa autom na lijevoj strani do vozaca cuje se kuckanje predpostavljam da je kineticki otisao, moze po koji savjet :)
Zamjena kinetičkog, nema tu puno savjeta.
:thumbup: :thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33284 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

Je li moguce da je fabricka uska rezervna guma za Golfa i Leona dimenzija 18" :run:
User avatar
drug_profi
Posts: 65410
Joined: 16/07/2012 16:00

#33285 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

_BataZiv_0809 wrote: 22/01/2021 21:00 Je li moguce da je fabricka uska rezervna guma za Golfa i Leona dimenzija 18" :run:
Sto ne bi bila? Jeftiniji je celik od gume.
Naslovnica
Posts: 35441
Joined: 20/03/2013 15:38

#33286 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

_BataZiv_0809 wrote: 22/01/2021 21:00 Je li moguce da je fabricka uska rezervna guma za Golfa i Leona dimenzija 18" :run:
Jeste, i kod mene je u Seya 18, ja konto neku mi prevarant uvalio, a ono fakat originalna.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33287 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

drug_profi wrote: 22/01/2021 21:04
_BataZiv_0809 wrote: 22/01/2021 21:00 Je li moguce da je fabricka uska rezervna guma za Golfa i Leona dimenzija 18" :run:
Sto ne bi bila? Jeftiniji je celik od gume.
A dimenzije regularnih tockova mu 15" ili 16" :run:

Ne kontam fkt
Naslovnica
Posts: 35441
Joined: 20/03/2013 15:38

#33288 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

_BataZiv_0809 wrote: 22/01/2021 21:14
drug_profi wrote: 22/01/2021 21:04
_BataZiv_0809 wrote: 22/01/2021 21:00 Je li moguce da je fabricka uska rezervna guma za Golfa i Leona dimenzija 18" :run:
Sto ne bi bila? Jeftiniji je celik od gume.
A dimenzije regularnih tockova mu 15" ili 16" :run:

Ne kontam fkt
16 kod mene
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33289 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

mozda da moze na sve modele zbog kocnica? :)
User avatar
Rockefeller
Posts: 8702
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#33290 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

bitanga_sa_otesa wrote: 22/01/2021 17:29
Rockefeller wrote: 22/01/2021 16:42 ili otet.
nista tu nema vrijedno,vjeruj...
Otet pa zalit :smeker:
Naslovnica
Posts: 35441
Joined: 20/03/2013 15:38

#33291 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Evolution_IV wrote: 22/01/2021 21:19 mozda da moze na sve modele zbog kocnica? :)
Na Altei idu 15-18.
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#33292 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by topcam »

Throttle wrote: 22/01/2021 17:20
Evolution_IV wrote: 21/01/2021 20:40 Samo cekam na siluxu akciju na besplatnu dostavu pa da opet kupim 10kom helle da imam
Sta ce ti 10 sijalica za stopke, nece ti toliko pregorit dok si ziv :lol:
Mozda su mu iste i u osvjetljenju registracije, kod mene u opela, jesu.


topcam wrote: 17/01/2021 14:00 Od petka auto napolju parkirano. Vec dugo hocu da izmjerim. Koliko vidim ok je.

Vidim da sam negdje zjanio poklopac za vodu (brisaci).

Image

5 godina prva ugradnja.
Throttle wrote: 17/01/2021 14:03 Moze voltaza bit ok a da aku ne valja :mrgreen:
Image

Zamjenili danas kod prijatelja aku i kaze "nikad nije bolje upalio". Ovo na slici stari aku preko 12 V,
novi, nesto vise 12,5 V.

Image

Preko kolege sa posla narucim 3 stvari, i kaze potrajati ce. Poklopac ´fala Bogu pase. Antena pase improvizirano,
prodaja "taknuto maknuto" nema reklamacije.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33293 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

Naslovnica wrote: 22/01/2021 21:07
_BataZiv_0809 wrote: 22/01/2021 21:00 Je li moguce da je fabricka uska rezervna guma za Golfa i Leona dimenzija 18" :run:
Jeste, i kod mene je u Seya 18, ja konto neku mi prevarant uvalio, a ono fakat originalna.
Hvala prike :thumbup:
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#33294 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by topcam »

Evolution_IV wrote: 22/01/2021 21:19 mozda da moze na sve modele zbog kocnica? :)
:thumbup: :) , i da malo ustede na mjestu.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25472
Joined: 12/08/2013 12:51

#33295 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by insaneinthebrain »

al ga je ucerala, svaka joj cast :mrgreen:

preludezalude
Posts: 7008
Joined: 07/03/2012 00:09

#33296 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

topcam wrote: 22/01/2021 21:57
Throttle wrote: 22/01/2021 17:20
Evolution_IV wrote: 21/01/2021 20:40 Samo cekam na siluxu akciju na besplatnu dostavu pa da opet kupim 10kom helle da imam
Sta ce ti 10 sijalica za stopke, nece ti toliko pregorit dok si ziv :lol:
Mozda su mu iste i u osvjetljenju registracije, kod mene u opela, jesu.


topcam wrote: 17/01/2021 14:00 Od petka auto napolju parkirano. Vec dugo hocu da izmjerim. Koliko vidim ok je.

Vidim da sam negdje zjanio poklopac za vodu (brisaci).

Image

5 godina prva ugradnja.
Throttle wrote: 17/01/2021 14:03 Moze voltaza bit ok a da aku ne valja :mrgreen:
Image

Zamjenili danas kod prijatelja aku i kaze "nikad nije bolje upalio". Ovo na slici stari aku preko 12 V,
novi, nesto vise 12,5 V.

Image

Preko kolege sa posla narucim 3 stvari, i kaze potrajati ce. Poklopac ´fala Bogu pase. Antena pase improvizirano,
prodaja "taknuto maknuto" nema reklamacije.
Ovo bas i nije sjajno stanje akumulatora. Mozda ga treba samo dopuniti.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33297 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

bravo za spuru
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#33298 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by topcam »

preludezalude wrote: 22/01/2021 22:55

Ovo bas i nije sjajno stanje akumulatora. Mozda ga treba samo dopuniti.
Mislis kod mene? Ima BIHAMK, na njih sam skroz zaboravio. Urade vise nego sto trebaju. Doduse, sto se njih tice, davno ima i 10 godina,
poznanici iz svrakinog rekose da pregura auto u federaciju, 9-ti mjesec trudnoce, mislim da je bihamk gurao. Da nisu jacmen bi im na oku
iskocio.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#33299 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Image

Malo lakireru zastopao pistolj, morel se ovo ispolirat? :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 65410
Joined: 16/07/2012 16:00

#33300 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Bolje kad je lak deblji. Dobro je to. Zavoljeces.
Post Reply