I ja sam pomislio, ali pali bez problema, kad god, vruc hladan
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#32901 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
-
preludezalude
- Posts: 7007
- Joined: 07/03/2012 00:09
#32904 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#32905 Re: Pitamo Mehanicare ?
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#32906 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma ne popusta nimalo, upalim regularno i radi na 3 cilindra, trese, nema snage nikako... ugrije se, na plin prebaci i isto takopreludezalude wrote: ↑07/01/2021 20:01Senzor radilice kad picne zezat pocne prvo na vruc motor. Ja sam razumio da problema imas ponekad kad je vruc motor.
Ugasim, opet upalim, isto
Odlezi 20min, radi bez problema
vidjet cu sutra opet dole u gumam, ne znam, firmin je auto, da je moj vec bi sve to zamijenio
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#32907 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nema tu velike filozofije kod benzinca, tri stvari, boMbina, kablovi, svjecice.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#32908 Re: Pitamo Mehanicare ?
jel taj auto ima bobinu na svakom cil? svjecica te jebe ili bobina,kad ti se desi skidaj kab po kabl da vidis koji je tacno cil da ne mijenjas svemk ultra wrote: ↑07/01/2021 20:31
Ma ne popusta nimalo, upalim regularno i radi na 3 cilindra, trese, nema snage nikako... ugrije se, na plin prebaci i isto tako
Ugasim, opet upalim, isto
Odlezi 20min, radi bez problema
vidjet cu sutra opet dole u gumam, ne znam, firmin je auto, da je moj vec bi sve to zamijenio![]()
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#32909 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne bi trebalo, jedna je bobina koliko sam vidiobitanga_sa_otesa wrote: ↑07/01/2021 21:00jel taj auto ima bobinu na svakom cil? svjecica te jebe ili bobina,kad ti se desi skidaj kab po kabl da vidis koji je tacno cil da ne mijenjas svemk ultra wrote: ↑07/01/2021 20:31
Ma ne popusta nimalo, upalim regularno i radi na 3 cilindra, trese, nema snage nikako... ugrije se, na plin prebaci i isto tako
Ugasim, opet upalim, isto
Odlezi 20min, radi bez problema
vidjet cu sutra opet dole u gumam, ne znam, firmin je auto, da je moj vec bi sve to zamijenio![]()
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
tabija
- Posts: 1156
- Joined: 11/12/2012 22:27
#32911 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni je bitango na fabiji bilo isto, 1.4MPI 2003g i ima jednu bobinu, ali je kvar upravo na njok bio.
Znaxi isti simptimi ko kod njega, trokira auto, isto kao da radi na 3 cilindra.Jedva do majstora otisli.
Kaze majstor ma svjecica 100%.
Zove za sat kaze bobina...napravio i sve bi Ok.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#32912 Re: Pitamo Mehanicare ?
i ja sam imao par tih situacija obicno na pezoima gdje je ona velika bobina s 4 izlaza,cak mislim i na jednom twingu da je problem bio bobina.tabija wrote: ↑07/01/2021 21:53
Meni je bitango na fabiji bilo isto, 1.4MPI 2003g i ima jednu bobinu, ali je kvar upravo na njok bio.
Znaxi isti simptimi ko kod njega, trokira auto, isto kao da radi na 3 cilindra.Jedva do majstora otisli.
Kaze majstor ma svjecica 100%.
Zove za sat kaze bobina...napravio i sve bi Ok.
mozda se @drndalo sjeca
-
tabija
- Posts: 1156
- Joined: 11/12/2012 22:27
#32913 Re: Pitamo Mehanicare ?
Upravo tako, velika bobina sa 4 izlaza.170 KM u motorexu bila.bitanga_sa_otesa wrote: ↑07/01/2021 21:55i ja sam imao par tih situacija obicno na pezoima gdje je ona velika bobina s 4 izlaza,cak mislim i na jednom twingu da je problem bio bobina.tabija wrote: ↑07/01/2021 21:53
Meni je bitango na fabiji bilo isto, 1.4MPI 2003g i ima jednu bobinu, ali je kvar upravo na njok bio.
Znaxi isti simptimi ko kod njega, trokira auto, isto kao da radi na 3 cilindra.Jedva do majstora otisli.
Kaze majstor ma svjecica 100%.
Zove za sat kaze bobina...napravio i sve bi Ok.
mozda se @drndalo sjeca![]()
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#32914 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jeste kod mene na Twindzi bila boMbina...
U startu je par puta kao dolazio sebi nakon trokiranja, na hladno. Nakon 2x tako, i na hladno je odmah trokirao...
Sad radi ko picino oko...
U startu je par puta kao dolazio sebi nakon trokiranja, na hladno. Nakon 2x tako, i na hladno je odmah trokirao...
Sad radi ko picino oko...
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#32915 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
preludezalude
- Posts: 7007
- Joined: 07/03/2012 00:09
#32916 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako je tako ja bih tipovao na bobinu.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#32917 Re: Pitamo Mehanicare ?
Srijeda oko 20do8 na naplatnim?konektovan wrote: ↑07/01/2021 22:08Gdje to kad to???![]()
Ali zato ja stignem bRez problema na destinaciju..![]()
Vidjet cu sutra koliko je para boMbina, al ako bude neka fina cijena ide komplet sve na zamjenu, ne isplati se za 50KM zajebavati
-
preludezalude
- Posts: 7007
- Joined: 07/03/2012 00:09
#32918 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pretpostavljam oko 130 - 150
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#32919 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vozio malca u Gracanicu, na raspust.mk ultra wrote: ↑07/01/2021 22:53Srijeda oko 20do8 na naplatnim?konektovan wrote: ↑07/01/2021 22:08Gdje to kad to???![]()
Ali zato ja stignem bRez problema na destinaciju..![]()
![]()
Vidjet cu sutra koliko je para boMbina, al ako bude neka fina cijena ide komplet sve na zamjenu, ne isplati se za 50KM zajebavati
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#32920 Re: Pitamo Mehanicare ?

Evo ga gotov
Samo da napomenem, auto je iz gumam servisa u ponedjeljak izaslo kao ispravno i kako su rekli spao kabal sa svjecice 2, uz to je presao cca 50km kod njih sa potrosnjom plina 12l
Naravno da mi je auto stalo u Gornjem Vakufu ja bih šlepu platio
Maloprije kod sandora, sve gotovo za pola sata i dojagnostika i ugradnja
Bobina slaba
Kabal jedan ostecen
2 svjecice spaljene
Bobina valeo dolazi sa kablovima
Auto radi klasu mirnije
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- Laplace
- Posts: 14684
- Joined: 19/11/2012 18:37
#32922 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#32923 Re: Pitamo Mehanicare ?
mk ultra wrote: ↑08/01/2021 12:00
Evo ga gotov![]()
Samo da napomenem, auto je iz gumam servisa u ponedjeljak izaslo kao ispravno i kako su rekli spao kabal sa svjecice 2, uz to je presao cca 50km kod njih sa potrosnjom plina 12l![]()
Naravno da mi je auto stalo u Gornjem Vakufu ja bih šlepu platio![]()
Maloprije kod sandora, sve gotovo za pola sata i dojagnostika i ugradnja
Bobina slaba
Kabal jedan ostecen
2 svjecice spaljene
Bobina valeo dolazi sa kablovima
Auto radi klasu mirnije
- Laplace
- Posts: 14684
- Joined: 19/11/2012 18:37
#32924 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zato kupiš trocilindraša i nemaš problema ako radi na tri cilindra.mk ultra wrote: ↑07/01/2021 20:31Ma ne popusta nimalo, upalim regularno i radi na 3 cilindra, trese, nema snage nikako... ugrije se, na plin prebaci i isto takopreludezalude wrote: ↑07/01/2021 20:01Senzor radilice kad picne zezat pocne prvo na vruc motor. Ja sam razumio da problema imas ponekad kad je vruc motor.
Ugasim, opet upalim, isto
Odlezi 20min, radi bez problema
vidjet cu sutra opet dole u gumam, ne znam, firmin je auto, da je moj vec bi sve to zamijenio![]()
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#32925 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako jedan krene zajebavati, onda postane twin air. 
