Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#32901 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

preludezalude wrote: 07/01/2021 18:25
Kvota na senzor radilice 1,45
I ja sam pomislio, ali pali bez problema, kad god, vruc hladan
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#32902 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

iceman ze wrote: 07/01/2021 17:53 Stari vozi Stepwaya 0.9 Tce, 2017, gura daČson dobro, isao sam do Podgorice i nazad, extra kroz kanjon Tare, pici li pici :D
Sto si to preko Pljevalja is'o?
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#32903 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

NediM17 wrote: 07/01/2021 19:54
iceman ze wrote: 07/01/2021 17:53 Stari vozi Stepwaya 0.9 Tce, 2017, gura daČson dobro, isao sam do Podgorice i nazad, extra kroz kanjon Tare, pici li pici :D
Sto si to preko Pljevalja is'o?
Vjerovatno zbog odrona na pluzinama, zatvorena cesta
preludezalude
Posts: 7008
Joined: 07/03/2012 00:09

#32904 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

mk ultra wrote: 07/01/2021 19:43
preludezalude wrote: 07/01/2021 18:25
Kvota na senzor radilice 1,45
I ja sam pomislio, ali pali bez problema, kad god, vruc hladan
Senzor radilice kad picne zezat pocne prvo na vruc motor. Ja sam razumio da problema imas ponekad kad je vruc motor.
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#32905 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

mk ultra wrote: 07/01/2021 19:59
NediM17 wrote: 07/01/2021 19:54
iceman ze wrote: 07/01/2021 17:53 Stari vozi Stepwaya 0.9 Tce, 2017, gura daČson dobro, isao sam do Podgorice i nazad, extra kroz kanjon Tare, pici li pici :D
Sto si to preko Pljevalja is'o?
Vjerovatno zbog odrona na pluzinama, zatvorena cesta
Vala bolje onda na Deleusu, Niksic, Podgorica.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#32906 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

preludezalude wrote: 07/01/2021 20:01
mk ultra wrote: 07/01/2021 19:43
preludezalude wrote: 07/01/2021 18:25
Kvota na senzor radilice 1,45
I ja sam pomislio, ali pali bez problema, kad god, vruc hladan
Senzor radilice kad picne zezat pocne prvo na vruc motor. Ja sam razumio da problema imas ponekad kad je vruc motor.
Ma ne popusta nimalo, upalim regularno i radi na 3 cilindra, trese, nema snage nikako... ugrije se, na plin prebaci i isto tako
Ugasim, opet upalim, isto

Odlezi 20min, radi bez problema

vidjet cu sutra opet dole u gumam, ne znam, firmin je auto, da je moj vec bi sve to zamijenio :lol:
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#32907 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Nema tu velike filozofije kod benzinca, tri stvari, boMbina, kablovi, svjecice.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#32908 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

mk ultra wrote: 07/01/2021 20:31

Ma ne popusta nimalo, upalim regularno i radi na 3 cilindra, trese, nema snage nikako... ugrije se, na plin prebaci i isto tako
Ugasim, opet upalim, isto

Odlezi 20min, radi bez problema

vidjet cu sutra opet dole u gumam, ne znam, firmin je auto, da je moj vec bi sve to zamijenio :lol:
jel taj auto ima bobinu na svakom cil? svjecica te jebe ili bobina,kad ti se desi skidaj kab po kabl da vidis koji je tacno cil da ne mijenjas sve
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#32909 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

bitanga_sa_otesa wrote: 07/01/2021 21:00
mk ultra wrote: 07/01/2021 20:31

Ma ne popusta nimalo, upalim regularno i radi na 3 cilindra, trese, nema snage nikako... ugrije se, na plin prebaci i isto tako
Ugasim, opet upalim, isto

Odlezi 20min, radi bez problema

vidjet cu sutra opet dole u gumam, ne znam, firmin je auto, da je moj vec bi sve to zamijenio :lol:
jel taj auto ima bobinu na svakom cil? svjecica te jebe ili bobina,kad ti se desi skidaj kab po kabl da vidis koji je tacno cil da ne mijenjas sve
Ne bi trebalo, jedna je bobina koliko sam vidio
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#32910 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

mk ultra wrote: 07/01/2021 21:12

Ne bi trebalo, jedna je bobina koliko sam vidio
onda je svjecica ili kabl
tabija
Posts: 1156
Joined: 11/12/2012 22:27

#32911 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tabija »

bitanga_sa_otesa wrote: 07/01/2021 21:14
mk ultra wrote: 07/01/2021 21:12

Ne bi trebalo, jedna je bobina koliko sam vidio
onda je svjecica ili kabl
Meni je bitango na fabiji bilo isto, 1.4MPI 2003g i ima jednu bobinu, ali je kvar upravo na njok bio.
Znaxi isti simptimi ko kod njega, trokira auto, isto kao da radi na 3 cilindra.Jedva do majstora otisli.
Kaze majstor ma svjecica 100%.
Zove za sat kaze bobina...napravio i sve bi Ok.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#32912 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

tabija wrote: 07/01/2021 21:53
Meni je bitango na fabiji bilo isto, 1.4MPI 2003g i ima jednu bobinu, ali je kvar upravo na njok bio.
Znaxi isti simptimi ko kod njega, trokira auto, isto kao da radi na 3 cilindra.Jedva do majstora otisli.
Kaze majstor ma svjecica 100%.
Zove za sat kaze bobina...napravio i sve bi Ok.
i ja sam imao par tih situacija obicno na pezoima gdje je ona velika bobina s 4 izlaza,cak mislim i na jednom twingu da je problem bio bobina.
mozda se @drndalo sjeca :?
tabija
Posts: 1156
Joined: 11/12/2012 22:27

#32913 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tabija »

bitanga_sa_otesa wrote: 07/01/2021 21:55
tabija wrote: 07/01/2021 21:53
Meni je bitango na fabiji bilo isto, 1.4MPI 2003g i ima jednu bobinu, ali je kvar upravo na njok bio.
Znaxi isti simptimi ko kod njega, trokira auto, isto kao da radi na 3 cilindra.Jedva do majstora otisli.
Kaze majstor ma svjecica 100%.
Zove za sat kaze bobina...napravio i sve bi Ok.
i ja sam imao par tih situacija obicno na pezoima gdje je ona velika bobina s 4 izlaza,cak mislim i na jednom twingu da je problem bio bobina.
mozda se @drndalo sjeca :?
Upravo tako, velika bobina sa 4 izlaza.170 KM u motorexu bila.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#32914 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drndalo »

Jeste kod mene na Twindzi bila boMbina...

U startu je par puta kao dolazio sebi nakon trokiranja, na hladno. Nakon 2x tako, i na hladno je odmah trokirao...

Sad radi ko picino oko...
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#32915 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

mk ultra wrote: 07/01/2021 17:38
bitanga_sa_otesa wrote: 07/01/2021 17:31 ostala ti ruĆna na trecem zubu :D
I opet konektovanog preteknem :mrgreen:
Gdje to kad to??? :mrgreen:
Ali zato ja stignem bRez problema na destinaciju.. :mrgreen:
preludezalude
Posts: 7008
Joined: 07/03/2012 00:09

#32916 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Ako je tako ja bih tipovao na bobinu.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#32917 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

konektovan wrote: 07/01/2021 22:08
mk ultra wrote: 07/01/2021 17:38
bitanga_sa_otesa wrote: 07/01/2021 17:31 ostala ti ruĆna na trecem zubu :D
I opet konektovanog preteknem :mrgreen:
Gdje to kad to??? :mrgreen:
Ali zato ja stignem bRez problema na destinaciju.. :mrgreen:
Srijeda oko 20do8 na naplatnim? :mrgreen:

Vidjet cu sutra koliko je para boMbina, al ako bude neka fina cijena ide komplet sve na zamjenu, ne isplati se za 50KM zajebavati
preludezalude
Posts: 7008
Joined: 07/03/2012 00:09

#32918 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Pretpostavljam oko 130 - 150
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#32919 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

mk ultra wrote: 07/01/2021 22:53
konektovan wrote: 07/01/2021 22:08
mk ultra wrote: 07/01/2021 17:38

I opet konektovanog preteknem :mrgreen:
Gdje to kad to??? :mrgreen:
Ali zato ja stignem bRez problema na destinaciju.. :mrgreen:
Srijeda oko 20do8 na naplatnim? :mrgreen:

Vidjet cu sutra koliko je para boMbina, al ako bude neka fina cijena ide komplet sve na zamjenu, ne isplati se za 50KM zajebavati
Vozio malca u Gracanicu, na raspust. :mrgreen:
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#32920 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Image

Evo ga gotov :mrgreen:
Samo da napomenem, auto je iz gumam servisa u ponedjeljak izaslo kao ispravno i kako su rekli spao kabal sa svjecice 2, uz to je presao cca 50km kod njih sa potrosnjom plina 12l :mrgreen:
Naravno da mi je auto stalo u Gornjem Vakufu ja bih šlepu platio :-)

Maloprije kod sandora, sve gotovo za pola sata i dojagnostika i ugradnja
Bobina slaba
Kabal jedan ostecen
2 svjecice spaljene

Bobina valeo dolazi sa kablovima
Auto radi klasu mirnije
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#32921 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

:thumbup:
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#32922 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

mk ultra wrote: 07/01/2021 17:38
bitanga_sa_otesa wrote: 07/01/2021 17:31 ostala ti ruĆna na trecem zubu :D
I opet konektovanog preteknem :mrgreen:
Pazi ti koga pretičeš. Ako naiđeš na Passata, ni slučajno ne pretiči.
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#32923 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

mk ultra wrote: 08/01/2021 12:00 Image

Evo ga gotov :mrgreen:
Samo da napomenem, auto je iz gumam servisa u ponedjeljak izaslo kao ispravno i kako su rekli spao kabal sa svjecice 2, uz to je presao cca 50km kod njih sa potrosnjom plina 12l :mrgreen:
Naravno da mi je auto stalo u Gornjem Vakufu ja bih šlepu platio :-)

Maloprije kod sandora, sve gotovo za pola sata i dojagnostika i ugradnja
Bobina slaba
Kabal jedan ostecen
2 svjecice spaljene

Bobina valeo dolazi sa kablovima
Auto radi klasu mirnije
:thumbup:
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#32924 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

mk ultra wrote: 07/01/2021 20:31
preludezalude wrote: 07/01/2021 20:01
mk ultra wrote: 07/01/2021 19:43

I ja sam pomislio, ali pali bez problema, kad god, vruc hladan
Senzor radilice kad picne zezat pocne prvo na vruc motor. Ja sam razumio da problema imas ponekad kad je vruc motor.
Ma ne popusta nimalo, upalim regularno i radi na 3 cilindra, trese, nema snage nikako... ugrije se, na plin prebaci i isto tako
Ugasim, opet upalim, isto

Odlezi 20min, radi bez problema

vidjet cu sutra opet dole u gumam, ne znam, firmin je auto, da je moj vec bi sve to zamijenio :lol:
Zato kupiš trocilindraša i nemaš problema ako radi na tri cilindra.
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#32925 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Ako jedan krene zajebavati, onda postane twin air. :D
Post Reply