Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
Škobo Habu
Posts: 9804
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#16176 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Škobo Habu »

kluz franjo wrote: 06/01/2021 22:07
Uporno ne koristiš brazde.
Ja registrovan 2009., a ti 2013.
Nisi ti dobar druže...
Ideš na ignore.
Živio.
Bio, haveru, registrovan pod drugim nickom. Barem sam im'o 3 godine staža kad si se ti registrov'o. Učesnik one hidžre sa sax-a na Radio Sarajevo.

Znam o čemu pričam.
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#16177 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by doremifa »

kluz franjo wrote: 06/01/2021 22:05
doremifa wrote: 06/01/2021 21:55
kluz franjo wrote: 06/01/2021 21:53 Hebote život...
Hajde djelimično razumijem ove pojedinačne fanaticose D. Nikšića. Vole ljudi te populističke polit-performanse. Iskreno i meni su često simpatični.

Ali ovi SDA-ovci, koji se slomiše da dokažu da dosadašnje SDA vlasti u Kantonu Sarajevo NISU u zadnjih 25 godina vratili imovinu i omogućili povratak izbjeglima...
To je vrhunac šizofrenije.
Dodik baljezga o "etničkom čišćenju stotina hiljada Srba iz Sarajeva", a SDA-ovci skandiraju:
"Jeste, jeste... Nismo sproveli aneks 7 u Sarajevu. Nismo omogućili povratak, nismo vratili ljudima imovinu".
Bože dragi budala.

Helem, očekujem od nove vlade KS da Kanton Sarajevo učini boljim mjestom za život. SVIH.
Mjestom dolaska i mjestom ostanka SVIH, a ne odlaska. SVIH.
24 sata je potrajalo i pozivaju se na ustav
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sbb-u-k ... /210106136
Damira lično i dobro poznajem. U nekim stvarima ga izuzetno cijenim. U nekim stvarima je poprilično tanak. A najtanji je nažalost na egu.

Nakon današnje prepiske sa tobom, mogao bih nagađati i tvoje "tanke strane", ali to bi vjerovatno bilo na granici dozvoljenoj pravilima foruma.
Da ne duljimo...
Podržavam da ne budeš licemjer, nego da kreneš djelovati i da "bombarduješ" Damira mailovima i fb-porukama.
Da se mane priče, već da učini sve da se u KS sprovede aneks 7.
Da vrate izbjeglima imovinu i da se omogući miran i bezbjedan povratak i život izbjeglih i prognanih.
Sretno.
Ti si mu jaran kazes, odnosno dobro ga poznajes. Pojasni mu da jednostavno nema sposobnih i hrabrih Srba na dunjaluku i da je to realnost koja se mora prihvatiti. Inace si licemjer sto sebi naravno ne smijes dozvoliti. A siguran sam da znas da Damir ne moze pokrenuti nista sam a da li radi nesto da aktivira bilo koga ko moze nesto da pokrene, ne znam. Ali lakse je ako ga ubijedis u gornju tvrdnju da prihvati realnost.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#16178 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by kluz franjo »

doremifa wrote: 06/01/2021 22:15 Ti si mu jaran kazes, odnosno dobro ga poznajes. Pojasni mu da jednostavno nema sposobnih i hrabrih Srba na dunjaluku i da je to realnost koja se mora prihvatiti. Inace si licemjer sto sebi naravno ne smijes dozvoliti. A siguran sam da znas da Damir ne moze pokrenuti nista sam a da li radi nesto da aktivira bilo koga ko moze nesto da pokrene, ne znam. Ali lakse je ako ga ubijedis u gornju tvrdnju da prihvati realnost.
Jesi li ti uopšte svjestan kakve nebuloze uporno pišeš?
Ja da Damiru "pojasnim da nema sposobnih i..."?
Te tvoje fantazije slobodno zadrži za sebe ili... Bez zezanja sada, koliko je tebi godina?
Evo da ne ispadne provokacija. Ja sam debelo u petoj deceniji.
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#16179 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by doremifa »

kluz franjo wrote: 06/01/2021 22:23
doremifa wrote: 06/01/2021 22:15 Ti si mu jaran kazes, odnosno dobro ga poznajes. Pojasni mu da jednostavno nema sposobnih i hrabrih Srba na dunjaluku i da je to realnost koja se mora prihvatiti. Inace si licemjer sto sebi naravno ne smijes dozvoliti. A siguran sam da znas da Damir ne moze pokrenuti nista sam a da li radi nesto da aktivira bilo koga ko moze nesto da pokrene, ne znam. Ali lakse je ako ga ubijedis u gornju tvrdnju da prihvati realnost.
Jesi li ti uopšte svjestan kakve nebuloze uporno pišeš?
Ja da Damiru "pojasnim da nema sposobnih i..."?
Te tvoje fantazije slobodno zadrži za sebe ili... Bez zezanja sada, koliko je tebi godina?
Evo da ne ispadne provokacija. Ja sam debelo u petoj deceniji.
Tako je Dino argumentirao zasto nije moguce ispostovati ustav ako si gledao. Blizu smo s godinama
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#16180 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by kluz franjo »

doremifa wrote: 06/01/2021 22:28
kluz franjo wrote: 06/01/2021 22:23
doremifa wrote: 06/01/2021 22:15 Ti si mu jaran kazes, odnosno dobro ga poznajes. Pojasni mu da jednostavno nema sposobnih i hrabrih Srba na dunjaluku i da je to realnost koja se mora prihvatiti. Inace si licemjer sto sebi naravno ne smijes dozvoliti. A siguran sam da znas da Damir ne moze pokrenuti nista sam a da li radi nesto da aktivira bilo koga ko moze nesto da pokrene, ne znam. Ali lakse je ako ga ubijedis u gornju tvrdnju da prihvati realnost.
Jesi li ti uopšte svjestan kakve nebuloze uporno pišeš?
Ja da Damiru "pojasnim da nema sposobnih i..."?
Te tvoje fantazije slobodno zadrži za sebe ili... Bez zezanja sada, koliko je tebi godina?
Evo da ne ispadne provokacija. Ja sam debelo u petoj deceniji.
Tako je Dino argumentirao zasto nije moguce ispostovati ustav ako si gledao. Blizu smo s godinama
OK. Hvala.

Znači ti misliš da sam ja Dino ili šta?
Ili samo onako izmišljaš da sam ja negdje, bilo gdje tvrdio te gluposti?
U čemE je fora?
Ti tvrdiš da je Damir Nikšić u pravu i da aneks 7 nije sproveden u Kantonu Sarajevo i da zato treba i dalje koristiti popis iz 1991. za sastav vlade.
Super. Ganjajte to i dalje.
Ja i dalje ostajem pri svom stavu. Aneks 7 je sproveden u KS. Popis iz 2013. je validan.
Sastav vlade je ispoštovao i princip konstitutivnosti i princip odražavanja etničke slike stanovništva po popisu iz 2013.
Eto. Haj' sada... Živio.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#16181 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by meridiyan »

User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#16182 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by nosara »

kluz franjo wrote: 06/01/2021 22:40
doremifa wrote: 06/01/2021 22:28
kluz franjo wrote: 06/01/2021 22:23
Jesi li ti uopšte svjestan kakve nebuloze uporno pišeš?
Ja da Damiru "pojasnim da nema sposobnih i..."?
Te tvoje fantazije slobodno zadrži za sebe ili... Bez zezanja sada, koliko je tebi godina?
Evo da ne ispadne provokacija. Ja sam debelo u petoj deceniji.
Tako je Dino argumentirao zasto nije moguce ispostovati ustav ako si gledao. Blizu smo s godinama
OK. Hvala.

Znači ti misliš da sam ja Dino ili šta?
Ili samo onako izmišljaš da sam ja negdje, bilo gdje tvrdio te gluposti?
U čemE je fora?
Ti tvrdiš da je Damir Nikšić u pravu i da aneks 7 nije sproveden u Kantonu Sarajevo i da zato treba i dalje koristiti popis iz 1991. za sastav vlade.
Super. Ganjajte to i dalje.
Ja i dalje ostajem pri svom stavu. Aneks 7 je sproveden u KS. Popis iz 2013. je validan.
Sastav vlade je ispoštovao i princip konstitutivnosti i princip odražavanja etničke slike stanovništva po popisu iz 2013.
Eto. Haj' sada... Živio.
Tvoj stav je nebitan. Vlada nije po ustavu.
hamos
Posts: 812
Joined: 21/06/2010 12:58

#16183 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by hamos »

palermo wrote: 06/01/2021 20:35 Moram priznati da sam imao određenih sumnji da ova četvorka može ići zajedno na izbore na višim nivoim ali nakon ovih dešavanja zapravo i nemam sumnje. Mogu ići slobodno. Ni SDP ni NS više nemaju nikakve ideologije, nikakvih principa, ništa...oni su postali stranke kao i sve ostale. Multietničnost, Bosna i Hercegovina, qrc palac.....ništa to više ne postoji. Postoji samo vlast po svaku cijenu. Promjena paradigme :D ...bjeri....

I da, svi su isti....istiiiii, samo su neki sposobniji a neki manje sposobni (ovi iz SDP-a i NS su posebna kategorija, oni su nesposobni)
A cim su i pomislili s desnicom a desnica s ljevicom znalo se.jer nip je desnica sdp ljevica da se ne lazemo.nebi me cudilo da se nip vrati u drustvo sda down the road, stara ljubav zaborava nema :D
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#16184 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by kluz franjo »

nosara wrote: 07/01/2021 06:35
kluz franjo wrote: 06/01/2021 22:40 ...
Ti tvrdiš da je Damir Nikšić u pravu i da aneks 7 nije sproveden u Kantonu Sarajevo i da zato treba i dalje koristiti popis iz 1991. za sastav vlade.
Super. Ganjajte to i dalje.
Ja i dalje ostajem pri svom stavu. Aneks 7 je sproveden u KS. Popis iz 2013. je validan.
Sastav vlade je ispoštovao i princip konstitutivnosti i princip odražavanja etničke slike stanovništva po popisu iz 2013.
Eto. Haj' sada... Živio.
Tvoj stav je nebitan. Vlada nije po ustavu.
Slažem se u prvom dijelu.
Moj stav jeste nebitan. Baš kao i tvoj.
Zna se ko utvrđuje ustavnost. Pa bujrum, samo ganjajte.
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#16185 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by doremifa »

kluz franjo wrote: 07/01/2021 09:07
nosara wrote: 07/01/2021 06:35
kluz franjo wrote: 06/01/2021 22:40 ...
Ti tvrdiš da je Damir Nikšić u pravu i da aneks 7 nije sproveden u Kantonu Sarajevo i da zato treba i dalje koristiti popis iz 1991. za sastav vlade.
Super. Ganjajte to i dalje.
Ja i dalje ostajem pri svom stavu. Aneks 7 je sproveden u KS. Popis iz 2013. je validan.
Sastav vlade je ispoštovao i princip konstitutivnosti i princip odražavanja etničke slike stanovništva po popisu iz 2013.
Eto. Haj' sada... Živio.
Tvoj stav je nebitan. Vlada nije po ustavu.
Slažem se u prvom dijelu.
Moj stav jeste nebitan. Baš kao i tvoj.
Zna se ko utvrđuje ustavnost. Pa bujrum, samo ganjajte.
www.youtube.com/watch?v=BkYI6uF5QNc&ab_ ... gnumBiH357

Po ustavu
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#16186 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by wewa »

meridiyan wrote: 07/01/2021 02:52
hvala za link!

divota je slusati ovog covjeka.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#16187 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by un1ted »

Ne mogu da vjerujem da se u prvi plan stavljaju krvna zrnca, dok neki naši sugrađani prave zadnji udisaj i bore se za život, a drugi se bore da zarade nešto i priušte život vrijedan ŽIVLJENJA. Je li to tipkate s bjelašnice sram i stid da vas bude?!

Bošnjak, Srbin, Hrvat, Kinez, kurac palac, 25 godina od rata i dalje se to broji. Pa nama bi najbolje bilo da sve funkcije drže Japanci i da nas ustroje. Mi smo kmetovi, ništa više.

Damira pustiti niz vodu, kako i zaslužuje! Vječni populita, koji se spustio iz oblaka nakon što mi je stranka ispuhala, te sada samo galamom može skrenuti pažnju na sebe. Kako lakše skrenuti pažnju na sebe i svoje "ideologije" ako ne sa bošnjašstvom, srprstvom, ili noseći evropske vrijednosti hrvata?

Sikter!
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#16188 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by doremifa »

un1ted wrote: 07/01/2021 11:49 Ne mogu da vjerujem da se u prvi plan stavljaju krvna zrnca, dok neki naši sugrađani prave zadnji udisaj i bore se za život, a drugi se bore da zarade nešto i priušte život vrijedan ŽIVLJENJA. Je li to tipkate s bjelašnice sram i stid da vas bude?!

Bošnjak, Srbin, Hrvat, Kinez, kurac palac, 25 godina od rata i dalje se to broji. Pa nama bi najbolje bilo da sve funkcije drže Japanci i da nas ustroje. Mi smo kmetovi, ništa više.

Damira pustiti niz vodu, kako i zaslužuje! Vječni populita, koji se spustio iz oblaka nakon što mi je stranka ispuhala, te sada samo galamom može skrenuti pažnju na sebe. Kako lakše skrenuti pažnju na sebe i svoje "ideologije" ako ne sa bošnjašstvom, srprstvom, ili noseći evropske vrijednosti hrvata?

Sikter!
Tebi je populista onaj sto kaze da nesto nije po ustavu? Cudna ti je definicija. Nego eno Dodik kaze da ce u RS biti referendum koji ce biti zvanicni jezik i pismo u RS
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#16189 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by un1ted »

doremifa wrote: 07/01/2021 11:51 Tebi je populista onaj sto kaze da nesto nije po ustavu?
Skreces vodu na svoj mlin, kao što se radi vec 25 godina kada nekome nije po volji, tu su torovi! Ja sam davno rekao da prvo treba posremniti sranje u svojoj kuci, pa u mahali, pa mjesnoj zajednici, opcini, kantonu i onda državi.

Ustvari, nemam ja šta komentarisati više, propadnite svi žohari, bošnjacim, hrvati, srbi, ali i ostali. Bolje niste(mo) zaslužili. :bih:

Nadam se da će za 100-150 godina oni koji ostanu ovdje pričati o ljepotama države, a ne o ratu i brojati krvna zrnca.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#16190 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by kluz franjo »

Te tVampovske, dječije fore prodajite nekom drugom...

Aneks 7 nije napisan da bi se Čedomir Lukić vratio u ministarsku fotelju, već da bi se izbjegli i prognani mogli vratiti svojim kućama.
Ali to populističkim plićacima nije jasno.

S obzirom da tvrdite da u Kantonu Sarajevo isti još nije sproveden, pozabavite se sljedećim pitanjima:

1. Koliko izbjeglih i prognanih još uvijek nemaju pravo slobodno se vratiti u svoje domove u KS?
2. Koliko izbjeglih i prognanih još uvijek nisu ostvarili povrat imovine koje su lišeni u KS?
3. Za koliko izbjeglih i prognanih još uvijek KS nije omogućio siguran povratak, bez rizika od uznemiravanja, zastrašivanja, proganjanja ili diskriminacije, narocito zbog njihova etnickoga podrijetla, vjeroispovijedi ili politickoga uvjerenja?
4. Koji potrebni koraci za sprecavanje aktivnosti kojima bi se ugrozio ili sprijecio siguran i dragovoljan povratak izbjeglica i prognanika nisu još uvijek poduzeti u KS?

Ako nakon 25 godina još uvijek postoji i samo jedna osoba, koja zbog sistemske opstrukcije vlasti u Sarajevu nije mogla ostvariti svoja prava, onda OK. Onda svi zajedno i ovoj i svakoj bivšoj vlasti da hebemo mater i da se konačno riješi sudbina tih ljudi.

Zbog civilizacijskih i ustavnih odnosa, a ne zbog "3 ili 4, a može i 2 ministra ove ili one etnije" za vijeke vijekova.

Ali ako nema više slučajeva sistemske opstrukcije, ako je Kanton Sarajevo izvršio sve svoje obaveze u pogledu omogućavanja povratka izbjeglih, onda se zajedno sa Bakirom, Dodikom i Čovićem "teleportirajte" u lijepu 1991. gdje vam je i mjesto.
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#16191 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by doremifa »

kluz franjo wrote: 07/01/2021 12:13
Te tVampovske, dječije fore prodajite nekom drugom...

Aneks 7 nije napisan da bi se Čedomir Lukić vratio u ministarsku fotelju, već da bi se izbjegli i prognani mogli vratiti svojim kućama.
Ali to populističkim plićacima nije jasno.

S obzirom da tvrdite da u Kantonu Sarajevo isti još nije sproveden, pozabavite se sljedećim pitanjima:

1. Koliko izbjeglih i prognanih još uvijek nemaju pravo slobodno se vratiti u svoje domove u KS?
2. Koliko izbjeglih i prognanih još uvijek nisu ostvarili povrat imovine koje su lišeni u KS?
3. Za koliko izbjeglih i prognanih još uvijek KS nije omogućio siguran povratak, bez rizika od uznemiravanja, zastrašivanja, proganjanja ili diskriminacije, narocito zbog njihova etnickoga podrijetla, vjeroispovijedi ili politickoga uvjerenja?
4. Koji potrebni koraci za sprecavanje aktivnosti kojima bi se ugrozio ili sprijecio siguran i dragovoljan povratak izbjeglica i prognanika nisu još uvijek poduzeti u KS?

Ako nakon 25 godina još uvijek postoji i samo jedna osoba, koja zbog sistemske opstrukcije vlasti u Sarajevu nije mogla ostvariti svoja prava, onda OK. Onda svi zajedno i ovoj i svakoj bivšoj vlasti da hebemo mater i da se konačno riješi sudbina tih ljudi.

Zbog civilizacijskih i ustavnih odnosa, a ne zbog "3 ili 4, a može i 2 ministra ove ili one etnije" za vijeke vijekova.

Ali ako nema više slučajeva sistemske opstrukcije, ako je Kanton Sarajevo izvršio sve svoje obaveze u pogledu omogućavanja povratka izbjeglih, onda se zajedno sa Bakirom, Dodikom i Čovićem "teleportirajte" u lijepu 1991. gdje vam je i mjesto.
U pravu si, nemoj biti licemjer i pokreni promjenu Ustava KS kao i ostalih jer ovako stvarno nema smisla. :bih:
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#16192 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by kluz franjo »

doremifa wrote: 07/01/2021 12:16
kluz franjo wrote: 07/01/2021 12:13
Te tVampovske, dječije fore prodajite nekom drugom...

Aneks 7 nije napisan da bi se Čedomir Lukić vratio u ministarsku fotelju, već da bi se izbjegli i prognani mogli vratiti svojim kućama.
Ali to populističkim plićacima nije jasno.

S obzirom da tvrdite da u Kantonu Sarajevo isti još nije sproveden, pozabavite se sljedećim pitanjima:

1. Koliko izbjeglih i prognanih još uvijek nemaju pravo slobodno se vratiti u svoje domove u KS?
2. Koliko izbjeglih i prognanih još uvijek nisu ostvarili povrat imovine koje su lišeni u KS?
3. Za koliko izbjeglih i prognanih još uvijek KS nije omogućio siguran povratak, bez rizika od uznemiravanja, zastrašivanja, proganjanja ili diskriminacije, narocito zbog njihova etnickoga podrijetla, vjeroispovijedi ili politickoga uvjerenja?
4. Koji potrebni koraci za sprecavanje aktivnosti kojima bi se ugrozio ili sprijecio siguran i dragovoljan povratak izbjeglica i prognanika nisu još uvijek poduzeti u KS?

Ako nakon 25 godina još uvijek postoji i samo jedna osoba, koja zbog sistemske opstrukcije vlasti u Sarajevu nije mogla ostvariti svoja prava, onda OK. Onda svi zajedno i ovoj i svakoj bivšoj vlasti da hebemo mater i da se konačno riješi sudbina tih ljudi.

Zbog civilizacijskih i ustavnih odnosa, a ne zbog "3 ili 4, a može i 2 ministra ove ili one etnije" za vijeke vijekova.

Ali ako nema više slučajeva sistemske opstrukcije, ako je Kanton Sarajevo izvršio sve svoje obaveze u pogledu omogućavanja povratka izbjeglih, onda se zajedno sa Bakirom, Dodikom i Čovićem "teleportirajte" u lijepu 1991. gdje vam je i mjesto.
U pravu si, nemoj biti licemjer i pokreni promjenu Ustava KS kao i ostalih jer ovako stvarno nema smisla. :bih:
Ja shvatam da je za tebe možda materija prekompleksna, ali malo drugačije stoje stvari...
Oni koji bi da cementiraju 1991. su oni koji trebaju mijenjati ustav.
Aneks 7 je sproveden u KS. Popis 2013. je validan.
Vozdrica...
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#16193 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by doremifa »

kluz franjo wrote: 07/01/2021 12:22
doremifa wrote: 07/01/2021 12:16
kluz franjo wrote: 07/01/2021 12:13

Te tVampovske, dječije fore prodajite nekom drugom...

Aneks 7 nije napisan da bi se Čedomir Lukić vratio u ministarsku fotelju, već da bi se izbjegli i prognani mogli vratiti svojim kućama.
Ali to populističkim plićacima nije jasno.

S obzirom da tvrdite da u Kantonu Sarajevo isti još nije sproveden, pozabavite se sljedećim pitanjima:

1. Koliko izbjeglih i prognanih još uvijek nemaju pravo slobodno se vratiti u svoje domove u KS?
2. Koliko izbjeglih i prognanih još uvijek nisu ostvarili povrat imovine koje su lišeni u KS?
3. Za koliko izbjeglih i prognanih još uvijek KS nije omogućio siguran povratak, bez rizika od uznemiravanja, zastrašivanja, proganjanja ili diskriminacije, narocito zbog njihova etnickoga podrijetla, vjeroispovijedi ili politickoga uvjerenja?
4. Koji potrebni koraci za sprecavanje aktivnosti kojima bi se ugrozio ili sprijecio siguran i dragovoljan povratak izbjeglica i prognanika nisu još uvijek poduzeti u KS?

Ako nakon 25 godina još uvijek postoji i samo jedna osoba, koja zbog sistemske opstrukcije vlasti u Sarajevu nije mogla ostvariti svoja prava, onda OK. Onda svi zajedno i ovoj i svakoj bivšoj vlasti da hebemo mater i da se konačno riješi sudbina tih ljudi.

Zbog civilizacijskih i ustavnih odnosa, a ne zbog "3 ili 4, a može i 2 ministra ove ili one etnije" za vijeke vijekova.

Ali ako nema više slučajeva sistemske opstrukcije, ako je Kanton Sarajevo izvršio sve svoje obaveze u pogledu omogućavanja povratka izbjeglih, onda se zajedno sa Bakirom, Dodikom i Čovićem "teleportirajte" u lijepu 1991. gdje vam je i mjesto.
U pravu si, nemoj biti licemjer i pokreni promjenu Ustava KS kao i ostalih jer ovako stvarno nema smisla. :bih:
Ja shvatam da je za tebe možda materija prekompleksna, ali malo drugačije stoje stvari...
Oni koji bi da cementiraju 1991. su oni koji trebaju mijenjati ustav.
Aneks 7 je sproveden u KS. Popis 2013. je validan.
Vozdrica...
Imam opciju vjerovati tvojim bajkama ili zvanicnim dokumentima. hmmmm :-)
User avatar
black
Posts: 18649
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#16194 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by black »

Image
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#16195 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by kluz franjo »

doremifa wrote: 07/01/2021 12:25
kluz franjo wrote: 07/01/2021 12:22
doremifa wrote: 07/01/2021 12:16

U pravu si, nemoj biti licemjer i pokreni promjenu Ustava KS kao i ostalih jer ovako stvarno nema smisla. :bih:
Ja shvatam da je za tebe možda materija prekompleksna, ali malo drugačije stoje stvari...
Oni koji bi da cementiraju 1991. su oni koji trebaju mijenjati ustav.
Aneks 7 je sproveden u KS. Popis 2013. je validan.
Vozdrica...
Imam opciju vjerovati tvojim bajkama ili zvanicnim dokumentima. hmmmm :-)
U posjedu si zvaničnih dokumenata o povratku izbjeglih u KS?
Pa šta čekaš, daj da vidimo kako da riješimo probleme tih ljudi...
Molim?
Ne planiraš riješavati ta pitanja, nego je dovoljno "2-3 ili eto barem još jedan ministar..."

Ma bravo. Pozdravljam i ovu inicijativu Damira Nikšića da se pokrene mehanizam zaštite vitalnog nacionalnog interesa.
Samo sa Devićem još da isposlujete crno-na-bijelo da se napiše da Kanton Sarajevo nakon 25 godina nije omogućio povrat izbjeglih i da ne namjerava. Dovoljno je ubaciti još "2-3, a može i barem jednog u vladu" i sve OK.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#16196 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by high_volume »

kluz franjo wrote: 07/01/2021 12:13
Te tVampovske, dječije fore prodajite nekom drugom...

Aneks 7 nije napisan da bi se Čedomir Lukić vratio u ministarsku fotelju, već da bi se izbjegli i prognani mogli vratiti svojim kućama.
Ali to populističkim plićacima nije jasno.

S obzirom da tvrdite da u Kantonu Sarajevo isti još nije sproveden, pozabavite se sljedećim pitanjima:

1. Koliko izbjeglih i prognanih još uvijek nemaju pravo slobodno se vratiti u svoje domove u KS?
2. Koliko izbjeglih i prognanih još uvijek nisu ostvarili povrat imovine koje su lišeni u KS?
3. Za koliko izbjeglih i prognanih još uvijek KS nije omogućio siguran povratak, bez rizika od uznemiravanja, zastrašivanja, proganjanja ili diskriminacije, narocito zbog njihova etnickoga podrijetla, vjeroispovijedi ili politickoga uvjerenja?
4. Koji potrebni koraci za sprecavanje aktivnosti kojima bi se ugrozio ili sprijecio siguran i dragovoljan povratak izbjeglica i prognanika nisu još uvijek poduzeti u KS?

Ako nakon 25 godina još uvijek postoji i samo jedna osoba, koja zbog sistemske opstrukcije vlasti u Sarajevu nije mogla ostvariti svoja prava, onda OK. Onda svi zajedno i ovoj i svakoj bivšoj vlasti da hebemo mater i da se konačno riješi sudbina tih ljudi.

Zbog civilizacijskih i ustavnih odnosa, a ne zbog "3 ili 4, a može i 2 ministra ove ili one etnije" za vijeke vijekova.

Ali ako nema više slučajeva sistemske opstrukcije, ako je Kanton Sarajevo izvršio sve svoje obaveze u pogledu omogućavanja povratka izbjeglih, onda se zajedno sa Bakirom, Dodikom i Čovićem "teleportirajte" u lijepu 1991. gdje vam je i mjesto.
Anex 7. Daytonskog ugovora, njegovo neprovođenje, najviše je odgovaralo velikim strankama, SDA posebno, ali i HDZ i SDS-SNSD, jer su glasovima izbjeglih i raseljenih dobijali izbore, jer su svojim politikama homogenizirali etničke grupe, svako na svojoj teritoriji, i takvu politiku provode i danas, uglavnom.

Anex 7. Daytona nije u potpunosti implementiran. I danas postoje kolektivni centri u kojima žive izbjeglice i raseljene porodice - https://zurnal.info/novost/22663/zatvar ... ga-za-vodu
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#16197 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by kluz franjo »

high_volume wrote: 07/01/2021 12:59
kluz franjo wrote: 07/01/2021 12:13 S obzirom da tvrdite da u Kantonu Sarajevo isti još nije sproveden, pozabavite se sljedećim pitanjima:

1. Koliko izbjeglih i prognanih još uvijek nemaju pravo slobodno se vratiti u svoje domove u KS?
2. Koliko izbjeglih i prognanih još uvijek nisu ostvarili povrat imovine koje su lišeni u KS?
3. Za koliko izbjeglih i prognanih još uvijek KS nije omogućio siguran povratak, bez rizika od uznemiravanja, zastrašivanja, proganjanja ili diskriminacije, narocito zbog njihova etnickoga podrijetla, vjeroispovijedi ili politickoga uvjerenja?
4. Koji potrebni koraci za sprecavanje aktivnosti kojima bi se ugrozio ili sprijecio siguran i dragovoljan povratak izbjeglica i prognanika nisu još uvijek poduzeti u KS?

Ako nakon 25 godina još uvijek postoji i samo jedna osoba, koja zbog sistemske opstrukcije vlasti u Sarajevu nije mogla ostvariti svoja prava, onda OK. Onda svi zajedno i ovoj i svakoj bivšoj vlasti da hebemo mater i da se konačno riješi sudbina tih ljudi.

Zbog civilizacijskih i ustavnih odnosa, a ne zbog "3 ili 4, a može i 2 ministra ove ili one etnije" za vijeke vijekova.

Ali ako nema više slučajeva sistemske opstrukcije, ako je Kanton Sarajevo izvršio sve svoje obaveze u pogledu omogućavanja povratka izbjeglih, onda se zajedno sa Bakirom, Dodikom i Čovićem "teleportirajte" u lijepu 1991. gdje vam je i mjesto.
Anex 7. Daytonskog ugovora, njegovo neprovođenje, najviše je odgovaralo velikim strankama, SDA posebno, ali i HDZ i SDS-SNSD, jer su glasovima izbjeglih i raseljenih dobijali izbore, jer su svojim politikama homogenizirali etničke grupe, svako na svojoj teritoriji, i takvu politiku provode i danas, uglavnom.

Anex 7. Daytona nije u potpunosti implementiran. I danas postoje kolektivni centri u kojima žive izbjeglice i raseljene porodice - https://zurnal.info/novost/22663/zatvar ... ga-za-vodu
Kolega, u potpunosti se slažem u svim gore navedenim konstatacijama.
Čak se u potpunosti zalažem za što hitnije riješavanje svih ovih sudbina u cijeloj BiH, a posebno u KS.

Preciznosti radi, u centru za kolektivno stanovanje koji je opisan u članku, žive i porodice koji su socijalni slučajevi. Dakle ne izbjeglice u kontekstu aneksa 7.
Žive porodice koje imaju status izbjeglica sa današnje administrativne teritorije RS. Dakle u RS-u za njih još nije sproveden aneks 7.
Takođe živi i nekoliko porodica sa statusom tzv. "interno raseljenih" dakle sa prijeratnim prebivalištem u današnjem KS. Dakle, opet ne u kontekstu aneksa 7.
O ovim ljudima se vlada KS treba i mora pobrinuti, ali oni nisu predmet sprovedbe Aneksa 7 od strane KS.

Ako postoje osobe izvan KS, koje imaju status izbjeglih iz KS, a kojima nije omogućeno pravo na povratak u KS ili povrat njihove imovine, onda KS nije sproveo aneks 7. Pa makar da je i samo jedna osoba u pitanju.

Iskreno hvala na postavljanju članka.
Čisto da se neki sjete, da ovo pitanje nije pitanje broja nekih ministara, već običnih, malih, ljudskih sudbina.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#16198 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by high_volume »

Pitanje provedbe Anexa 7. Daytona nije pitanje za SKS, niti za FBiH, već je dio međunarodnog ugovora, i samo i jedino ga takvog treba tretirati.
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#16199 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by doremifa »

kluz franjo wrote: 07/01/2021 12:38
doremifa wrote: 07/01/2021 12:25
kluz franjo wrote: 07/01/2021 12:22
Ja shvatam da je za tebe možda materija prekompleksna, ali malo drugačije stoje stvari...
Oni koji bi da cementiraju 1991. su oni koji trebaju mijenjati ustav.
Aneks 7 je sproveden u KS. Popis 2013. je validan.
Vozdrica...
Imam opciju vjerovati tvojim bajkama ili zvanicnim dokumentima. hmmmm :-)
U posjedu si zvaničnih dokumenata o povratku izbjeglih u KS?
Pa šta čekaš, daj da vidimo kako da riješimo probleme tih ljudi...
Molim?
Ne planiraš riješavati ta pitanja, nego je dovoljno "2-3 ili eto barem još jedan ministar..."

Ma bravo. Pozdravljam i ovu inicijativu Damira Nikšića da se pokrene mehanizam zaštite vitalnog nacionalnog interesa.
Samo sa Devićem još da isposlujete crno-na-bijelo da se napiše da Kanton Sarajevo nakon 25 godina nije omogućio povrat izbjeglih i da ne namjerava. Dovoljno je ubaciti još "2-3, a može i barem jednog u vladu" i sve OK.
U posjedu sam teksta Ustava FBiH i KS kao i Dejtonskog sporazuma (naravno ne originala da ne bude zabune). Ne posjedujem odluku da je povratak zavrsen. To ti imas, istina samo u glavi ali to je dovoljno nekima da insistiraju da je tako.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#16200 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by tempuser »

Bez obzira na rezultate popisa iz 2013. niko neće proglasniti kraj provedbe Anexa 7 sve do u Sarajevu bude 9 x manje Srba nego 1991. i svih sličnh primjera na sve 3 strane jer bi to bila verifikacija etničkog čišćenja.
Locked