Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
-
doremifa
- Posts: 713
- Joined: 13/02/2020 23:09
#16151 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Nasa stranka davne 2013. godine:
"Ovaj potez Vlade je protuustavan, protuzakonit, i predstavlja napad na ono za što se Naša stranka zalaže, istinsku multietničnost i ravnopravnost. Naša stranka je ogorčena činjenicom da je broj članova upravljačkih struktura iz reda hrvatskog i srpskog naroda suprotan Ustavu, zakonima ali i onome što smatramo duševnim bogatstvom grada Sarajeva, a to je njegova vjekovna multietničnost. Za Našu stranku je neprihvatljivo da se izglasavanjem Zakona o izvršenju budžeta, novac poreskih obveznika prebaci u ruke, odnosno nadležnost, na ovaj način nelegalno, formiranih upravljačkih struktura. Svjedoci smo zloupotrebe mehanizma za zaštitu vitalnog etničkog interesa u ime stranačkih interesa, dok je njegova prava namjena trebala biti upravo da spriječi ovakve poteze, diskriminaciju jednog od bosanskohercegovačkih naroda. Iz tog razloga je Naša stranka tražila pauzu na sjednici SKS i uputila zahtjev šefovima kluba sprskog naroda i kluba hrvatskog naroda da sazovu sastanke etničkih klubova i odluče da li će se o usvajanju ovog zakona glasati u skladu sa mehanizmom za zaštitu vitalnog etničkog interesa", istakli su u saopćenju.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/povlace ... /130327127
"Ovaj potez Vlade je protuustavan, protuzakonit, i predstavlja napad na ono za što se Naša stranka zalaže, istinsku multietničnost i ravnopravnost. Naša stranka je ogorčena činjenicom da je broj članova upravljačkih struktura iz reda hrvatskog i srpskog naroda suprotan Ustavu, zakonima ali i onome što smatramo duševnim bogatstvom grada Sarajeva, a to je njegova vjekovna multietničnost. Za Našu stranku je neprihvatljivo da se izglasavanjem Zakona o izvršenju budžeta, novac poreskih obveznika prebaci u ruke, odnosno nadležnost, na ovaj način nelegalno, formiranih upravljačkih struktura. Svjedoci smo zloupotrebe mehanizma za zaštitu vitalnog etničkog interesa u ime stranačkih interesa, dok je njegova prava namjena trebala biti upravo da spriječi ovakve poteze, diskriminaciju jednog od bosanskohercegovačkih naroda. Iz tog razloga je Naša stranka tražila pauzu na sjednici SKS i uputila zahtjev šefovima kluba sprskog naroda i kluba hrvatskog naroda da sazovu sastanke etničkih klubova i odluče da li će se o usvajanju ovog zakona glasati u skladu sa mehanizmom za zaštitu vitalnog etničkog interesa", istakli su u saopćenju.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/povlace ... /130327127
Last edited by doremifa on 06/01/2021 20:43, edited 1 time in total.
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#16152 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
A o multietničnosti...


- Osim_13
- Posts: 2857
- Joined: 06/11/2020 21:53
#16153 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Na šta smo spali, da se SDA-ovci pitaju za njiha, đe su.
Odličan Forto kod Zukića. Napredovao je dosta, mnogo bolje izgleda i zvuči.
Odličan Forto kod Zukića. Napredovao je dosta, mnogo bolje izgleda i zvuči.
-
Login7777
- Posts: 1722
- Joined: 30/12/2020 11:28
#16154 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
palermo wrote: ↑06/01/2021 20:35 Moram priznati da sam imao određenih sumnji da ova četvorka može ići zajedno na izbore na višim nivoim ali nakon ovih dešavanja zapravo i nemam sumnje. Mogu ići slobodno. Ni SDP ni NS više nemaju nikakve ideologije, nikakvih principa, ništa...oni su postali stranke kao i sve ostale. Multietničnost, Bosna i Hercegovina, qrc palac.....ništa to više ne postoji. Postoji samo vlast po svaku cijenu. Promjena paradigme...bjeri....
I da, svi su isti....istiiiii, samo su neki sposobniji a neki manje sposobni (ovi iz SDP-a i NS su posebna kategorija, oni su nesposobni)
Kad Kifla diže Bogića u nebesa znaš da mu je do fotelje. Do juče mu Prevljak legenda bio
-
ainiman
- Posts: 65
- Joined: 05/01/2014 23:03
#16155 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Govorim o mentalitetu. Oni ispuzase iz onakvog sranja lijepo i ponizno a mi? Red rata red kradje i u krug. Citao sam knjige o administraciji nakon okupacije od strane Austrougarske. Godine proveli ubjedjujuci cinovnike da primaju platu i da im za neko uvjerenje seljak ne mora nositi sir, kokos. Na kraju im zaracunavali sir i kokosi i oduzimali od plate. Je li se nesto promijenilo do dan danas?madner wrote: ↑06/01/2021 08:11Ovdje ipak mislim da je historija bila dosta ostra prema tom postivanju rasnih zakona.
-
Škobo Habu
- Posts: 9804
- Joined: 19/06/2013 17:54
- Location: Kod Sirogojna na sijelu.
#16156 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Pročitaj svoje zadnje upise, ali hladne glave. Primjetićeš da se pretvaraš u light botovsku verziju Laveragea.kluz franjo wrote: ↑06/01/2021 19:29
OK. Hvala.
Podržavam Nikšića i SDA da u potpunosti provedu aneks 7 u FBiH i KS.
Ono što je najgore kod takvih kao ti jeste što će te vrlo brzo svoju priču okrenuti za 180 stepeni. Kuljaćete od razočarenja.
A onda te samo pucati po ušima tvojim vlastitim upisima. No hard feelings.
Last edited by Škobo Habu on 06/01/2021 21:48, edited 1 time in total.
-
Škobo Habu
- Posts: 9804
- Joined: 19/06/2013 17:54
- Location: Kod Sirogojna na sijelu.
#16157 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Pretvaraš sam sebe u grotesku.
Najgore po tebe jeste što znaš da je pojam multietničnosti mnogo kompleksniji od političkog pozerstva.
-
doremifa
- Posts: 713
- Joined: 13/02/2020 23:09
#16158 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
njegova logika ide ovakoŠkobo Habu wrote: ↑06/01/2021 21:47Pretvaraš sam sebe u grotesku.
Najgore po tebe jeste što znaš da je pojam multietničnosti mnogo kompleksniji od političkog pozerstva.
A jednako B
A nije jednako C
zakljucak: B jednako C
-
doremifa
- Posts: 713
- Joined: 13/02/2020 23:09
#16159 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
"Naime, po članu 47. Statuta Općine Ilijaš predsjedavajući se bira vodeći računa da predsjedavajući i općinski načelnik ne budu iz istog konstitutivnog naroda. Očigledno je da je to danas brutalno prekršeno uzmemo li u obzir činjenicu da su vijećnici SDA i SBB glasali za predsjedavajuću Almu Omerović koja se prethodni mandat u OV izjašnjavala kao Bošnjakinja, a na današnjoj sjednici iz SDA javno nisu htjeli iznijeti tu činjenicu kako bi istoj omogućili izbor na tu poziciju", stav je SDP-a i NiP-a koji će u Ilijašu djelovati opoziciono.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sbb-u-k ... /210106136
24 sata je trebalo da prodje pa da ispadnu licemjeri. Moguce je da nema hrabrih i sposobih tamo u vijecu, ko ce ga znati.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sbb-u-k ... /210106136
24 sata je trebalo da prodje pa da ispadnu licemjeri. Moguce je da nema hrabrih i sposobih tamo u vijecu, ko ce ga znati.
- Prpa.ba
- Posts: 15270
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#16160 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Molim moderaciju da preimenuje temu u Srbi Kantona Sarajevo 2018 - 2022.
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#16161 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Kolega... stvarno...Škobo Habu wrote: ↑06/01/2021 21:45Pročitaj svoje zadnje upise, ali hladne glave. Primjetiće da se pretvaraš u light botovsku verziju Laveragea.kluz franjo wrote: ↑06/01/2021 19:29
OK. Hvala.
Podržavam Nikšića i SDA da u potpunosti provedu aneks 7 u FBiH i KS.
Ono što je najgore kod takvih kao ti jeste što će te vrlo brzo svoju priču okrenuti za 180 stepeni. Kuljaćete od razočarenja.
A onda te samo pucati po ušima tvojim vlastitim upisima. No hard feelings.
Ja sam pokušao najhladnije glave i bez ikakvih provokacija da odgovorim na bilo koje postavljeno pitanje i da obrazložim svoje stavove.
Ti uporno onda izvrćeš i guraš mi neke konstatacije u usta koje nisam ni izrekao i onda odmah kreneš da se svađaš sa sopstvenim konstrukcijama.
Kao hAZNADAR onomad.
Mogu ti i citirati nekoliko primjera, ali to neće bojim se ništa promjeniti.
Najbolje ti nastavi u tvom stilu forumanja, a ja ću u svom.
-
Škobo Habu
- Posts: 9804
- Joined: 19/06/2013 17:54
- Location: Kod Sirogojna na sijelu.
#16162 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Pseudo-građanska ideologija boluje od neke vrste superiornosti. Ili si papak, il' si seljak, provincijalac, ili si prekriveni igrač SDA.palermo wrote: ↑06/01/2021 20:35 Moram priznati da sam imao određenih sumnji da ova četvorka može ići zajedno na izbore na višim nivoim ali nakon ovih dešavanja zapravo i nemam sumnje. Mogu ići slobodno. Ni SDP ni NS više nemaju nikakve ideologije, nikakvih principa, ništa...oni su postali stranke kao i sve ostale. Multietničnost, Bosna i Hercegovina, qrc palac.....ništa to više ne postoji. Postoji samo vlast po svaku cijenu. Promjena paradigme...bjeri....
I da, svi su isti....istiiiii, samo su neki sposobniji a neki manje sposobni (ovi iz SDP-a i NS su posebna kategorija, oni su nesposobni)
Svoje slabe tačke zamaskiraju ili demagogijom, ili fancy životnim stilom, ili intelektualnom nadmoći koja je, u suštini, obična šarada.
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#16163 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Hebote život...
Hajde djelimično razumijem ove pojedinačne fanaticose D. Nikšića. Vole ljudi te populističke polit-performanse. Iskreno i meni su često simpatični.
Ali ovi SDA-ovci, koji se slomiše da dokažu da dosadašnje SDA vlasti u Kantonu Sarajevo NISU u zadnjih 25 godina vratili imovinu i omogućili povratak izbjeglima...
To je vrhunac šizofrenije.
Dodik baljezga o "etničkom čišćenju stotina hiljada Srba iz Sarajeva", a SDA-ovci skandiraju:
"Jeste, jeste... Nismo sproveli aneks 7 u Sarajevu. Nismo omogućili povratak, nismo vratili ljudima imovinu".
Bože dragi budala.
Helem, očekujem od nove vlade KS da Kanton Sarajevo učini boljim mjestom za život. SVIH.
Mjestom dolaska i mjestom ostanka SVIH, a ne odlaska. SVIH.
Hajde djelimično razumijem ove pojedinačne fanaticose D. Nikšića. Vole ljudi te populističke polit-performanse. Iskreno i meni su često simpatični.
Ali ovi SDA-ovci, koji se slomiše da dokažu da dosadašnje SDA vlasti u Kantonu Sarajevo NISU u zadnjih 25 godina vratili imovinu i omogućili povratak izbjeglima...
To je vrhunac šizofrenije.
Dodik baljezga o "etničkom čišćenju stotina hiljada Srba iz Sarajeva", a SDA-ovci skandiraju:
"Jeste, jeste... Nismo sproveli aneks 7 u Sarajevu. Nismo omogućili povratak, nismo vratili ljudima imovinu".
Bože dragi budala.
Helem, očekujem od nove vlade KS da Kanton Sarajevo učini boljim mjestom za život. SVIH.
Mjestom dolaska i mjestom ostanka SVIH, a ne odlaska. SVIH.
-
doremifa
- Posts: 713
- Joined: 13/02/2020 23:09
#16164 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
24 sata je potrajalo i pozivaju se na ustavkluz franjo wrote: ↑06/01/2021 21:53 Hebote život...
Hajde djelimično razumijem ove pojedinačne fanaticose D. Nikšića. Vole ljudi te populističke polit-performanse. Iskreno i meni su često simpatični.
Ali ovi SDA-ovci, koji se slomiše da dokažu da dosadašnje SDA vlasti u Kantonu Sarajevo NISU u zadnjih 25 godina vratili imovinu i omogućili povratak izbjeglima...
To je vrhunac šizofrenije.
Dodik baljezga o "etničkom čišćenju stotina hiljada Srba iz Sarajeva", a SDA-ovci skandiraju:
"Jeste, jeste... Nismo sproveli aneks 7 u Sarajevu. Nismo omogućili povratak, nismo vratili ljudima imovinu".
Bože dragi budala.
Helem, očekujem od nove vlade KS da Kanton Sarajevo učini boljim mjestom za život. SVIH.
Mjestom dolaska i mjestom ostanka SVIH, a ne odlaska. SVIH.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sbb-u-k ... /210106136
-
doremifa
- Posts: 713
- Joined: 13/02/2020 23:09
- Prpa.ba
- Posts: 15270
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#16166 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Zaboravio si u komentaru dodati da nije bilo postenih i hrabrih pravoslavaca. 
-
Škobo Habu
- Posts: 9804
- Joined: 19/06/2013 17:54
- Location: Kod Sirogojna na sijelu.
#16167 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ja kad sam se "tuko" sa Haznadarom ovdje - ti nisi bio ni registrovan.kluz franjo wrote: ↑06/01/2021 21:52
Kolega... stvarno...
Ja sam pokušao najhladnije glave i bez ikakvih provokacija da odgovorim na bilo koje postavljeno pitanje i da obrazložim svoje stavove.
Ti uporno onda izvrćeš i guraš mi neke konstatacije u usta koje nisam ni izrekao i onda odmah kreneš da se svađaš sa sopstvenim konstrukcijama.
Kao hAZNADAR onomad.
Mogu ti i citirati nekoliko primjera, ali to neće bojim se ništa promjeniti.
Najbolje ti nastavi u tvom stilu forumanja, a ja ću u svom.
Kolaga, prosim lepo, niti sam putokaz, niti neki tamo sumir, Laverage, ni slična stranačka buranija.
Očigledno da ti imaš taj neki svoj stili misaonih igrica koje forsiraš, pa kad osoba a), b), ili c) iz tvog izlaganja izvuće određene zaključke, ti se baciš u filozofske doskočice u rangu Žižeka, pa ispada da je tvoja retorika dublja od Marijanske brazde.
Nije, bolan.
-
doremifa
- Posts: 713
- Joined: 13/02/2020 23:09
- Prpa.ba
- Posts: 15270
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#16169 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Sad vec priznajemo komentar. Ne smije se tako vazna poenta izostaviti. 
-
Škobo Habu
- Posts: 9804
- Joined: 19/06/2013 17:54
- Location: Kod Sirogojna na sijelu.
#16170 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Treba l' tražiti upise gdje Nikšića dižeš u nebesa?kluz franjo wrote: ↑06/01/2021 21:53 Hebote život...
Hajde djelimično razumijem ove pojedinačne fanaticose D. Nikšića. Vole ljudi te populističke polit-performanse. Iskreno i meni su često simpatični.
-
doremifa
- Posts: 713
- Joined: 13/02/2020 23:09
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83502
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#16172 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Je li ko gledao Fortu kod Zukica?
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#16173 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Damira lično i dobro poznajem. U nekim stvarima ga izuzetno cijenim. U nekim stvarima je poprilično tanak. A najtanji je nažalost na egu.doremifa wrote: ↑06/01/2021 21:5524 sata je potrajalo i pozivaju se na ustavkluz franjo wrote: ↑06/01/2021 21:53 Hebote život...
Hajde djelimično razumijem ove pojedinačne fanaticose D. Nikšića. Vole ljudi te populističke polit-performanse. Iskreno i meni su često simpatični.
Ali ovi SDA-ovci, koji se slomiše da dokažu da dosadašnje SDA vlasti u Kantonu Sarajevo NISU u zadnjih 25 godina vratili imovinu i omogućili povratak izbjeglima...
To je vrhunac šizofrenije.
Dodik baljezga o "etničkom čišćenju stotina hiljada Srba iz Sarajeva", a SDA-ovci skandiraju:
"Jeste, jeste... Nismo sproveli aneks 7 u Sarajevu. Nismo omogućili povratak, nismo vratili ljudima imovinu".
Bože dragi budala.
Helem, očekujem od nove vlade KS da Kanton Sarajevo učini boljim mjestom za život. SVIH.
Mjestom dolaska i mjestom ostanka SVIH, a ne odlaska. SVIH.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sbb-u-k ... /210106136
Nakon današnje prepiske sa tobom, mogao bih nagađati i tvoje "tanke strane", ali to bi vjerovatno bilo na granici dozvoljenoj pravilima foruma.
Da ne duljimo...
Podržavam da ne budeš licemjer, nego da kreneš djelovati i da "bombarduješ" Damira mailovima i fb-porukama.
Da se mane priče, već da učini sve da se u KS sprovede aneks 7.
Da vrate izbjeglima imovinu i da se omogući miran i bezbjedan povratak i život izbjeglih i prognanih.
Sretno.
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#16174 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Uporno ne koristiš brazde.Škobo Habu wrote: ↑06/01/2021 21:58Ja kad sam se "tuko" sa Haznadarom ovdje - ti nisi bio ni registrovan.kluz franjo wrote: ↑06/01/2021 21:52
Kolega... stvarno...
Ja sam pokušao najhladnije glave i bez ikakvih provokacija da odgovorim na bilo koje postavljeno pitanje i da obrazložim svoje stavove.
Ti uporno onda izvrćeš i guraš mi neke konstatacije u usta koje nisam ni izrekao i onda odmah kreneš da se svađaš sa sopstvenim konstrukcijama.
Kao hAZNADAR onomad.
Mogu ti i citirati nekoliko primjera, ali to neće bojim se ništa promjeniti.
Najbolje ti nastavi u tvom stilu forumanja, a ja ću u svom.
Kolaga, prosim lepo, niti sam putokaz, niti neki tamo sumir, Laverage, ni slična stranačka buranija.
Očigledno da ti imaš taj neki svoj stili misaonih igrica koje forsiraš, pa kad osoba a), b), ili c) iz tvog izlaganja izvuće određene zaključke, ti se baciš u filozofske doskočice u rangu Žižeka, pa ispada da je tvoja retorika dublja od Marijanske brazde.
Nije, bolan.
Ja registrovan 2009., a ti 2013.
Nisi ti dobar druže...
Ideš na ignore.
Živio.
-
Škobo Habu
- Posts: 9804
- Joined: 19/06/2013 17:54
- Location: Kod Sirogojna na sijelu.
#16175 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ti se barem onda javno distanciraj od tog prijateljstva sa Damirom, bar za početak.kluz franjo wrote: ↑06/01/2021 22:05
Damira lično i dobro poznajem. U nekim stvarima ga izuzetno cijenim. U nekim stvarima je poprilično tanak. A najtanji je nažalost na egu.
Nakon današnje prepiske sa tobom, mogao bih nagađati i tvoje "tanke strane", ali to bi vjerovatno bilo na granici dozvoljenoj pravilima foruma.
Da ne duljimo...
Podržavam da ne budeš licemjer, nego da kreneš djelovati i da "bombarduješ" Damira mailovima i fb-porukama.
Da se mane priče, već da učini sve da se u KS sprovede aneks 7.
Da vrate izbjeglima imovinu i da se omogući miran i bezbjedan povratak i život izbjeglih i prognanih.
Sretno.
Od onih koji od Damira nisu ama baš ništa očekivali ne možeš tražiti nešto tako. Ja sam taj "manjak" spomenuo, recimo, i prije Damira. Bilo mi, jebi ga, čudno.
Tebe Damir razočarao do koštane srži, a drugima morališeš šta da rade u tom slučaju.
Meni nauk da udruživati snage protiv SDA ne treba ni sa Damirom, a vala ni sa tobom.
