Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
BadBoy
Posts: 9608
Joined: 01/11/2005 21:55

#15776 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by BadBoy »

saale wrote: 05/01/2021 14:13
BadBoy wrote: 05/01/2021 14:02 https://www.klix.ba/vijesti/bih/opozici ... /210105057
Tražili su i dodatno pojašnjenje pojedinih dijelova ekspozea. Zastupnica SDA Jasmina Biščević-Tokić je tražila od Forte da objasni šta znači da će Sarajevo biti "pametan grad". Pita se da li to znači da ranije to nije bio.
Jel moguće da je glupača ovo pitala :lol: :lol:
Za tebe je jedna vrsna doktorica glupa, a nisu nastavnici tjelesnog :run:
Tako je :run:
User avatar
joint union
Posts: 3004
Joined: 31/01/2006 09:54

#15777 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by joint union »

_Reds_ wrote: 05/01/2021 14:12 https://www.klix.ba/vijesti/bih/nova-vl ... /210105045

Umjesto da se stvari sistemski riješe, i da imamo javno i trasprentno zapošljavanje, oni bi kao pokušali populizmom koji krši Ustav.
A to je SDA&co taman htjela uraditi, kad ih ovi populisti sprijecise :twisted:
saale
Posts: 1440
Joined: 08/07/2008 13:39

#15778 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by saale »

BadBoy wrote: 05/01/2021 14:14
saale wrote: 05/01/2021 14:13
BadBoy wrote: 05/01/2021 14:02 https://www.klix.ba/vijesti/bih/opozici ... /210105057



Jel moguće da je glupača ovo pitala :lol: :lol:
Za tebe je jedna vrsna doktorica glupa, a nisu nastavnici tjelesnog :run:
Tako je :run:
:thumbup:
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#15779 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _Reds_ »

joint union wrote: 05/01/2021 14:15
_Reds_ wrote: 05/01/2021 14:12 https://www.klix.ba/vijesti/bih/nova-vl ... /210105045

Umjesto da se stvari sistemski riješe, i da imamo javno i trasprentno zapošljavanje, oni bi kao pokušali populizmom koji krši Ustav.
A to je SDA&co taman htjela uraditi, kad ih ovi populisti sprijecise :twisted:
Ne može se to riješavati na način da nekom oduzimaš prava. Nije sporna želja, sporan je metod.
saale
Posts: 1440
Joined: 08/07/2008 13:39

#15780 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by saale »

joint union wrote: 05/01/2021 14:15
_Reds_ wrote: 05/01/2021 14:12 https://www.klix.ba/vijesti/bih/nova-vl ... /210105045

Umjesto da se stvari sistemski riješe, i da imamo javno i trasprentno zapošljavanje, oni bi kao pokušali populizmom koji krši Ustav.
A to je SDA&co taman htjela uraditi, kad ih ovi populisti sprijecise :twisted:
Još jedan u nizu populizama :run:
User avatar
joint union
Posts: 3004
Joined: 31/01/2006 09:54

#15781 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by joint union »

_Reds_ wrote: 05/01/2021 14:19
joint union wrote: 05/01/2021 14:15
_Reds_ wrote: 05/01/2021 14:12 https://www.klix.ba/vijesti/bih/nova-vl ... /210105045

Umjesto da se stvari sistemski riješe, i da imamo javno i trasprentno zapošljavanje, oni bi kao pokušali populizmom koji krši Ustav.
A to je SDA&co taman htjela uraditi, kad ih ovi populisti sprijecise :twisted:
Ne može se to riješavati na način da nekom oduzimaš prava. Nije sporna želja, sporan je metod.
Shvatam ja sta hoces da kazes, no nisu li prava drugih koji nisu u halci vec odavno oduzeta?
Zasto SDA nije ovo pitanje rijesila u predhodnih 20-ak godina, pa da nema obespravljenih?
User avatar
joint union
Posts: 3004
Joined: 31/01/2006 09:54

#15782 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by joint union »

saale wrote: 05/01/2021 14:19
joint union wrote: 05/01/2021 14:15
_Reds_ wrote: 05/01/2021 14:12 https://www.klix.ba/vijesti/bih/nova-vl ... /210105045

Umjesto da se stvari sistemski riješe, i da imamo javno i trasprentno zapošljavanje, oni bi kao pokušali populizmom koji krši Ustav.
A to je SDA&co taman htjela uraditi, kad ih ovi populisti sprijecise :twisted:
Još jedan u nizu populizama :run:
Tako je! Svi su populisti osim zahiragica, devica i celi...osim zahiragica i devica.
I biscevic-tokic.
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#15783 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by doremifa »

Ako sam dobro razumio multietnicara Dinu u Sarajevu nema sposobnih i hrabrih Srba. To je valjda niža kasta naspram DIFovaca.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17481
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#15784 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by JohnnyS »

saale wrote: 05/01/2021 14:13
BadBoy wrote: 05/01/2021 14:02 https://www.klix.ba/vijesti/bih/opozici ... /210105057
Tražili su i dodatno pojašnjenje pojedinih dijelova ekspozea. Zastupnica SDA Jasmina Biščević-Tokić je tražila od Forte da objasni šta znači da će Sarajevo biti "pametan grad". Pita se da li to znači da ranije to nije bio.
Jel moguće da je glupača ovo pitala :lol: :lol:
Za tebe je jedna vrsna doktorica glupa, a nisu nastavnici tjelesnog :run:

Ako je doktorica ne znači da sve zna
mobster
Posts: 68
Joined: 03/06/2019 22:30

#15785 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by mobster »

Može li mi neko objasniti kako se SDP, Nikšić i co. bore za gradjansku drzavu tako sto su za postovanje tih nakaradnih nacionalnih kvota ko da se radi o filmu Gori Vatra ?

Meni se ovo cini da su NS ili SDP imali jake kandidate srpske nacionalnosti za neke pozicije, ali im Kifla nije dao i bolio ga je q za nacionalnost, nego je birao svoj kadar kojem vjeruje i na koje mu je izborni rezultat dao pravo. Sto se mene tice, neka im nije dao.

Sa 18 ovako "tankih" ruku, ovo se moze ocekivati fijasko svake sjednice.
User avatar
ANamelessGhoul
Posts: 1148
Joined: 23/02/2020 14:50

#15786 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by ANamelessGhoul »

Idi u BL pa reci nema Bosnjaka. Pravi prototip fgrovca
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#15787 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Login7777 »

Isti oni koji pričaju protiv nacionalista, sada potenciraju nečiju nacionalnost na sav glas.
Šizofrenija u Vladi KS.
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#15788 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by doremifa »

ANamelessGhoul wrote: 05/01/2021 14:40 Idi u BL pa reci nema Bosnjaka. Pravi prototip fgrovca
Tako je, a poslije toga u Bundestag da pita gdje su Jevreji. Samo prvo da ga izaberu tamo
User avatar
Arachnoidea
Posts: 766
Joined: 30/11/2019 00:22

#15789 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Arachnoidea »

Tanko je ovo sve, na krhkim nogama je ova nova većina. Previše nezadovoljnih i onih koji se osjećaju ugroženim rapidnim rastom NiPa.
User avatar
Control panel
Posts: 5965
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#15790 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Control panel »

saale wrote: 05/01/2021 14:13
BadBoy wrote: 05/01/2021 14:02 https://www.klix.ba/vijesti/bih/opozici ... /210105057
Tražili su i dodatno pojašnjenje pojedinih dijelova ekspozea. Zastupnica SDA Jasmina Biščević-Tokić je tražila od Forte da objasni šta znači da će Sarajevo biti "pametan grad". Pita se da li to znači da ranije to nije bio.
Jel moguće da je glupača ovo pitala :lol: :lol:
Za tebe je jedna vrsna doktorica glupa, a nisu nastavnici tjelesnog :run:
Zalosno da jedna “vrsna doktorica” a jos zalosnije zastupnica nije cula za Smart Cities.
Zalosno.
Last edited by Control panel on 05/01/2021 14:54, edited 2 times in total.
User avatar
ANamelessGhoul
Posts: 1148
Joined: 23/02/2020 14:50

#15791 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by ANamelessGhoul »

Boje se NIPa svi to je vidljivo. A kad pogledas recimo SBIH imala vise glasova od NS na nivou Federacije. To jw tuzno. Ne vidim nista sporno da NIP kao najjaca stranka vodi koaliciju
User avatar
Control panel
Posts: 5965
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#15792 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Control panel »

ANamelessGhoul wrote: 05/01/2021 14:40 Idi u BL pa reci nema Bosnjaka. Pravi prototip fgrovca
Ima sposobnih srba, a i hrvata, bosnjaka a i ostalih.
Samo nece ljudi u kanalizaciju.
User avatar
kokakolas
Posts: 1475
Joined: 15/03/2008 21:35

#15793 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by kokakolas »

Kad bi samo ovaj youtuber skontao koga je htio zaj*bati populističkom glupošću koju je upravo napravio...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#15794 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by tempuser »

saale wrote: 05/01/2021 14:13
BadBoy wrote: 05/01/2021 14:02 https://www.klix.ba/vijesti/bih/opozici ... /210105057
Tražili su i dodatno pojašnjenje pojedinih dijelova ekspozea. Zastupnica SDA Jasmina Biščević-Tokić je tražila od Forte da objasni šta znači da će Sarajevo biti "pametan grad". Pita se da li to znači da ranije to nije bio.
Jel moguće da je glupača ovo pitala :lol: :lol:
Za tebe je jedna vrsna doktorica glupa, a nisu nastavnici tjelesnog :run:
Da je vrsnoj doktorici reao Smart City možda bi ga optužila da ranije nije znao engleski! :lol:
Džaba ti da si 6 x doktor kad ti je perspektivna skučena, a mozak ispran.

https://www.ba.undp.org/content/bosnia_ ... ative.html
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#15795 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by doremifa »

Control panel wrote: 05/01/2021 14:53
ANamelessGhoul wrote: 05/01/2021 14:40 Idi u BL pa reci nema Bosnjaka. Pravi prototip fgrovca
Ima sposobnih srba, a i hrvata, bosnjaka a i ostalih.
Samo nece ljudi u kanalizaciju.
Drago mi je da ih je Dino pitao, svakog pojedinacno.
User avatar
Control panel
Posts: 5965
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#15796 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Control panel »

doremifa wrote: 05/01/2021 14:57
Control panel wrote: 05/01/2021 14:53
ANamelessGhoul wrote: 05/01/2021 14:40 Idi u BL pa reci nema Bosnjaka. Pravi prototip fgrovca
Ima sposobnih srba, a i hrvata, bosnjaka a i ostalih.
Samo nece ljudi u kanalizaciju.
Drago mi je da ih je Dino pitao, svakog pojedinacno.
Nije mene pitao, a i da jeste opet se ne bih petljao u kanalizaciju.
:wink:
Horke
Posts: 536
Joined: 20/11/2019 13:43

#15797 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Horke »

A zasto se Damirov potez gledakao populisticki i da je htio nekog zajebati?
Sasvim legitiman potez i uz to totalno fer. Podrzace vladu ako bude ovisilo o njegovom glasu. Znaci nikog on nece zajebati, samo je iznio svoj stav i ne zeli da suti. Svaka mu cast na integritetu. U svakoj skupstini treba jedan ovakav galamdjija. Najbolji im je korektiv
Škobo Habu
Posts: 9791
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#15798 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Škobo Habu »

Arachnoidea wrote: 05/01/2021 14:48 Tanko je ovo sve, na krhkim nogama je ova nova većina. Previše nezadovoljnih i onih koji se osjećaju ugroženim rapidnim rastom NiPa.
Da. Stim da su sve oči uprte u novu kantonalnu vlast.

Na koncu ispade da Nikšića niko nije ništa pitao oko formiranja Vlade. Smiješno.
User avatar
I naravno Dzej
Posts: 981
Joined: 04/11/2009 00:08

#15799 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by I naravno Dzej »

Zasto Nikšić nije insistirao na ovom pitanju zastupljenosti Srba u pregovorima o formiranju Vlade, mogao je svoju podršku usloviti ovim što je zahtjevao danas na Skupštini, ili stvarno nikada nije pročitao Zakon o Vladi KS do danas.Jer ako je ovo znao i prije šta je čekao do danas ?
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#15800 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by sahara1428 »

Locked