English Premier League

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#41176 Re: English Premier League

Post by Gerro »

Mi ocigledno nemamo srece ove sezone a i dalje smo prvi. Vas poprilicno mazi jos od onog meca sa Brightonom.

Kako god, jedva cekam 17 januar.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79554
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#41177 Re: English Premier League

Post by Velkoski »

Da je Poketino trener sad bih ja bio u dramatičnom hypeu, ovako samo čekam pad :mrgreen:
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#41178 Re: English Premier League

Post by Gerro »

Velkoski wrote: 30/12/2020 01:00 Da je Poketino trener sad bih ja bio u dramatičnom hypeu, ovako samo čekam pad :mrgreen:
Pochetino inace navikao donositi trofeje. Tottenham prije par sezona je bio klasa vise u odnosu na ovaj United. Da je Allegri tu mislim da bi titula legla.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79554
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#41179 Re: English Premier League

Post by Velkoski »

Pa nije navikao, al' je realno od nikakvog kluba napravio kompetitivnu ekipu. Ono finale LP je nenadjebiv uspjeh saestre mi
User avatar
perscitus
Posts: 680
Joined: 18/03/2008 15:17
Location: Mekka - Sinaloa

#41180 Re: English Premier League

Post by perscitus »

Ma kakav crni Mančester i titula. Ekipa koja prima dva i više golova po utakmici ne može biti kandidat za titulu. Pazi sad, Mančester je prošle sezone primio 2+ u deset utakmica, ove godine čak sedam puta, a već sad su primili dva ili više po utakmici negoli u prethodnih 10 sezona :-) . Naravno, ne mora nužno značiti da tim koji primi najmanje ima najveće šanse da postane šampion, ali u zadnje tri sezone šampioni i vice šampioni jesu primili najmanje golova. Izuzetak bi bio Čelzi 2017. godine, mislim da su bili treći po broju primljenih i Junajted 2013. kada su primili preko četrdeset golova. Ipak ''samo'' Arsenal, Čelzi, Everton i Siti tada su primili manje ali danas umjesto njih su Vest Bromvič, Brighton i Kristal Palas :lol: . Tako da matematika je jasna, džaba široka ramena kad su muda malena. Istina je da imaju munjevit prepad i prodor, istina je isto da manje primaju kada im je pristup konzervativan i pragmatičan poput mečeva sa Čelzijem, Arsenalom i Citiyem, ali je isto tako istina da nije uvijek i samo odbrana kriva za ovo što im se dešava već i plod individualnih grešaka, uzmimo primjer Bruna protiv Lestera, desperados, zanesenjak i avanturista na opasnom dijelu terena je dovoljno za Barnesa, komunikacija Freda i Pogbe više nego dovoljna za Vardia i Pereza. Mančester niti je odličan niti loš, ok je.
.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#41181 Re: English Premier League

Post by Gerro »

Velkoski wrote: 30/12/2020 01:56 Pa nije navikao, al' je realno od nikakvog kluba napravio kompetitivnu ekipu. Ono finale LP je nenadjebiv uspjeh saestre mi
Dobar do odredjenog cilja, on nije trener koji ce napadati trofeje. Svaka cast za finale LP ali je imao vise srece(sudijskih poguranaca) nego pameti.

Sigurno je bolji izbor od Olea, ali nije lik koji ce osvojiti ligu.
User avatar
perscitus
Posts: 680
Joined: 18/03/2008 15:17
Location: Mekka - Sinaloa

#41182 Re: English Premier League

Post by perscitus »

Gerro wrote: 30/12/2020 02:00
Velkoski wrote: 30/12/2020 01:56 Pa nije navikao, al' je realno od nikakvog kluba napravio kompetitivnu ekipu. Ono finale LP je nenadjebiv uspjeh saestre mi
Dobar do odredjenog cilja, on nije trener koji ce napadati trofeje. Svaka cast za finale LP ali je imao vise srece(sudijskih poguranaca) nego pameti.

Sigurno je bolji izbor od Olea, ali nije lik koji ce osvojiti ligu.
OEMDŽI :shock: :lol:

Određenog cilja, jel me zajebavaš? Kakve su to zajebancije, sprdačine i preserancije? Sram da te bude. Dođi vamo, slušaj me, ko sve u kapitalizmu, tako i u fudbalu, stvar je inovacije i novca. Hoćemo li prvo o inovaciji? Ko je prvi u Španiji počeo graditi napad pas igrom? Svi pričaju o Barseloni i Realu. Ne, ne, i ne, bio je POČETINOV Espanjol, s Ernestom Galanom, Jordiem Amatom, Raulom Rodriguezom, Davidom Lopezom, Didacom Vilom, Victorom Ruizom, Raulom Baenom, Juanom Forlinom, Javijem Marquezom. Nevjeruješ mi? Pogledaj tekme 2010. i 2011, pa onda uporedi sa tekmama iz prošlosti. Šok, nevjerica, izbezumljenost i zbunjenost. Šta je bilo prije? Isključivo ispucavanje. Engleska nije doživjela renesansu sa Kloppom i Guardiolom, već sa Početinom i Southamptonom. Promijenjen je način razmišljanja, desila se revolucija, reformacija, avangarda i tranzicija. Da ne dužim dalje, da ne pominjem šta je sve uradio sa Tottenhamom, barem to znaš, ali onaj period u Espanjolu se može komotno uporediti sa periodom u Londonu. Isti problem, isto odstojanje. Finansije su spriječile i ugušile veličanstven, nevjerovatan i strahovit napredak. Zašto? Jebi ga, jednostavno ne može se tek tako preći na novi stadion. Možda u najgore moguće vrijeme gledajući sa rezultatskog aspekta jer šta dalje, nakon finala!? Ne krivim Levija. Čak naprotiv. Kad ti vrijednost kluba ostvari napredak od 80 miliona do 2 biliona za kratko vrijeme, onda je žrtva neminovna. Tottenhamu nema ko da napiše blanko ček kao Čelziju ili Sitiju, niti imaju globalni brend da monetizuju kao Liverpool ili Mančester, pukovniku nema ko da piše, teško je sanjati titulu kad imaš izgladnjelog i usukanog pijetla. Zato i jesu Murinjo, Bezos, Amazon, NHL, dio iste price, priče o NOVCU i GLOBALNOJ POPULARNOSTI. Tranzicija ka DŽET SETU I HOLIVUDU. Poštujem Murinja ali Početino nikada nije imao uslove kao Murinjo, a opet je zadužio fudbalski svijet ako ne više onda barem u istoj mjeri. Ali što bi naš prost narod rekao, šta tebe boli kurac, ti sponzorušo gledaj isključivo trofeje . Evo ti sad jedan trofej od mene. Trofej površnosti, plitkosti i banalnosti. :izet: :izet: :izet:

:gunjastajl:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#41183 Re: English Premier League

Post by skafiskafsnjak »

Joj lika, romane pise .... :skoljka:
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#41184 Re: English Premier League

Post by Gerro »

Ae ne laprdaj. Toliko je dobar taj Poćetino da je i dalje na birou
LSD
Posts: 29910
Joined: 24/07/2007 08:26

#41185 Re: English Premier League

Post by LSD »

Je li taj Poćetino osvojio kakav trofej u svojoj trenerskoj karijeri :mrgreen:
Bar neki kup ? išta ?
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#41186 Re: English Premier League

Post by Gerro »

LSD wrote: 30/12/2020 13:59 Je li taj Poćetino osvojio kakav trofej u svojoj trenerskoj karijeri :mrgreen:
Bar neki kup ? išta ?
Osvojio je srce periskutusa :pisnuo:
LSD
Posts: 29910
Joined: 24/07/2007 08:26

#41187 Re: English Premier League

Post by LSD »

Sa' š dobiti kilometarski odgovor :mrgreen:
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#41188 Re: English Premier League

Post by Gerro »

ali ovaj dio gdje kaže da je Početino zadužio fudbalski svijet više od Mourinha je :pisnuo:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#41189 Re: English Premier League

Post by AmiĐa_Idriz »

User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79554
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#41190 Re: English Premier League

Post by Velkoski »

Čuj Gold, šta mu dođu oni iz Piki Blojndersa :mrgreen:

Meni je ovo bezveze, odstrani pozitivne i igraj sa onim što imaš :?
Teufik
Posts: 4890
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#41191 Re: English Premier League

Post by Teufik »

Nek ih vakcinisu cim prije
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 2155
Joined: 13/07/2016 11:10

#41192 Re: English Premier League

Post by sve_ovo_ja »

Kakva su preseravanja sada, bila je priča tretira se kao povreda, igraj s onim što imaš i ćao.
Zato će natovariti na proljeće zaostale utakmice kada budu i LP/EL i ostali kupovi, pa će poslije kukati što im Kane ili neko drugi ne igra na EURO... :-)
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#41193 Re: English Premier League

Post by AmiĐa_Idriz »

Nema od ovog ništa.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28535
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#41194 Re: English Premier League

Post by BHF_Manijak »

AmiĐa_Idriz wrote: 30/12/2020 18:31 Nema od ovog ništa.
Sta?
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#41195 Re: English Premier League

Post by AmiĐa_Idriz »

BHF_Manijak wrote: 30/12/2020 20:27
AmiĐa_Idriz wrote: 30/12/2020 18:31 Nema od ovog ništa.
Sta?
Ma nema ovo smisla sa odgađanjima, haos će nastati sa rasporedom kasnije.
User avatar
vaučer
Posts: 11540
Joined: 04/08/2009 15:22

#41196 Re: English Premier League

Post by vaučer »

Pa FA a bome i ostale organizacije poput UEFE su sami krivi što će sezona lagano otklizati u kurac. Umjesto da ukinu kupove za ove sezonu i sve do jedne međunarodne prijateljske - pravili su se pametni. Sad nemaju manevarskog prostora i vrlo je moguće da će biti scenario gdje neki klubovi moraju igrati utakmice svako dva dana. Ali puca njima neka stvar.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#41197 Re: English Premier League

Post by Gerro »

vaučer wrote: 30/12/2020 20:49 Pa FA a bome i ostale organizacije poput UEFE su sami krivi što će sezona lagano otklizati u kurac. Umjesto da ukinu kupove za ove sezonu i sve do jedne međunarodne prijateljske - pravili su se pametni. Sad nemaju manevarskog prostora i vrlo je moguće da će biti scenario gdje neki klubovi moraju igrati utakmice svako dva dana. Ali puca njima neka stvar.
Ni meni nije jasno kako su dozvolili da se kupovi održe u ovakvoj situaciji. Jos ima vremena da ponište Carabao cup i ukinu FA kup. Nadam se da ce donijeti pravu odluku.
User avatar
Logovan
Posts: 102816
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#41198 Re: English Premier League

Post by Logovan »

U prosloj sezoni Salah je ovo zabijao zatvorenih ociju.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#41199 Re: English Premier League

Post by Gerro »

Salah prosle sezone dao 19 a ove vec 13 tako da ti konstatacija ne ide.

Odlicna odbrana Darlowa.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79554
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#41200 Re: English Premier League

Post by Velkoski »

A i ovaj Liverpul baš opasno smrdi ove sezone, ovo prvo mjesto trenutno je zapravo wow
Post Reply