Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
Bilo_Nekad
Posts: 63
Joined: 01/12/2020 00:29

#15626 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Bilo_Nekad »

JThomas wrote: 26/12/2020 19:30 kad se u americi jedeš živ što padaju sda kantonalne vlade, pa moraš opet napraviti nick...
Bitno je da je trump pobijedio.
Bit ce vlada u KS :-) :D
Bilo_Nekad
Posts: 63
Joined: 01/12/2020 00:29

#15627 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Bilo_Nekad »

un1ted wrote: 26/12/2020 19:24 Ma da i jeste, trune u nekoj uhljebskoj javnoj ustanovi, gdje misli da je dostigao vrh, jer ima diplomu od prije 20 godina :)
Sef kabineta zahiragic harisa 🤪
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#15628 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by JThomas »

nisam za sda, ali jesam svakako za pošteno studiranje i učenje. osim za funkcije direktora kliničkog centra, ili obavještajne službe. tad sam ipak više za veze, politički kapital i narodnu mudrost...
Bilo_Nekad
Posts: 63
Joined: 01/12/2020 00:29

#15629 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Bilo_Nekad »

JThomas wrote: 26/12/2020 19:41 nisam za sda, ali jesam svakako za pošteno studiranje i učenje. osim za funkcije direktora kliničkog centra, ili obavještajne službe. tad sam ipak više za veze, politički kapital i narodnu mudrost...
:mrgreen:
Mehmedagic i sebija su ono sto propagirate
Imaju iskustva a skola potanka , ako je uopste i imaju
Idealna kombinacija spoj iskustva i polovne skole
Welcome to Bosnia
Il sad nije iskustvo bitno :thumbup:
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#15630 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by JThomas »

nezahvalno je reći potanka. jer je osmica nema nikako, a u seke je baš debela, ono, pravo je utvrdila znanje. deceniju i nešto malo, ja to nipošto ne bi zvao tankim.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#15631 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by kluz franjo »

Samo za trajno banovanog kolegu forumaša iz Južne Dakote

Bilo_Nekad
Posts: 63
Joined: 01/12/2020 00:29

#15632 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Bilo_Nekad »

Haman da je entuzijazam splasnuo na forumu otkako sopcise tko su novi ministri.

Cuje se poneki poklic bit ce bolji od sda...al haman slabo ko u to vjeruje . Ono pa zar smo se za ovo borili?
Al no sikiriki na FB ce to funkcionisati besprijekorno :bih:
:D
izvrsni direktor
Posts: 14711
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#15633 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by izvrsni direktor »

Ili drugacije receno, sda-ovcima konstantno opada moral, sve manje kmece lazu i spinuju, kao da su se predali?
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#15634 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Dok je god diploma bitna, a ne sta znas i koliko imas zdrave logike, dotle ce ekonomija biti u kurcu.
Diploma je papir, ne garantuje nikakvo znanje. Mozes ga imati, a cesce ga nemas.
Onaj koji je u toj struci radio 20 godina moze biti profesor tom gusteru sa diplomom.
Ne mora biti, ali u svakoj firmi ces naci nekog matorog majstora koji je pametniji i vise zna od taze inzenjera, npr.
Koliko samo medicinskih sestri sam upoznao koje bolje postave dijagnozu od nasih ljekara, to je strahota.
Evo neki dan stariju zenu tretiraju kao Covid pacijenta, dok jedna sestra kaze da njoj lici na mozdani udar.
I ispostavi se da je zena negativna, ali ima krvarenje u mozgu.
A sve neke diplome je prije toga pregledale-
Bilo_Nekad
Posts: 63
Joined: 01/12/2020 00:29

#15635 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Bilo_Nekad »

drug_profi wrote: 26/12/2020 23:43 Dok je god diploma bitna, a ne sta znas i koliko imas zdrave logike, dotle ce ekonomija biti u kurcu.
Diploma je papir, ne garantuje nikakvo znanje. Mozes ga imati, a cesce ga nemas.
Onaj koji je u toj struci radio 20 godina moze biti profesor tom gusteru sa diplomom.
Ne mora biti, ali u svakoj firmi ces naci nekog matorog majstora koji je pametniji i vise zna od taze inzenjera, npr.
Koliko samo medicinskih sestri sam upoznao koje bolje postave dijagnozu od nasih ljekara, to je strahota.
Evo neki dan stariju zenu tretiraju kao Covid pacijenta, dok jedna sestra kaze da njoj lici na mozdani udar.
I ispostavi se da je zena negativna, ali ima krvarenje u mozgu.
A sve neke diplome je prije toga pregledale-
Solucija je jednostavna onda.
Ukinuti sve fakultete osim difa. Dif ostaviti da se vlast ima od cega napraviti.
Ostalo pozatvarati.
Ulozis $200,000 u doktora medicine i sestra bolje dijagnozira.
Logika kaze da je taj doktor prvo zavrsio srednju...al valjda se zaboravilo.

Kad je tito sa zanatom mogao drzavu voditi , mogu i doktori sa difa ili sa srednjom

Only in hosnia.
Vecina tih majstora se ne zna veselo potpisati , al et...
Ima nesto sto se zove limitiranost...
User avatar
BHDragons
Posts: 424
Joined: 18/08/2020 15:24

#15636 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by BHDragons »

Nije mi jasno što ovi iz USA brinu za nas u KS.
Bilo_Nekad
Posts: 63
Joined: 01/12/2020 00:29

#15637 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Bilo_Nekad »

BHDragons wrote: 27/12/2020 00:33 Nije mi jasno što ovi iz USA brinu za nas u KS.
LjubAv

A ako skroz propadnete gdje cemo se u pm onda vratiti :bih:
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#15638 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by JThomas »

sve je bitno. ali da simpatizeri stranke svih stranaka pričaju o obrazovanju, to stvarno treba imati živaca i nemati obraza...
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#15639 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drndalo »

Bilo_Nekad wrote: 27/12/2020 02:50
BHDragons wrote: 27/12/2020 00:33 Nije mi jasno što ovi iz USA brinu za nas u KS.
LjubAv

A ako skroz propadnete gdje cemo se u pm onda vratiti :bih:
Upravo tamo, u 3 lijepe PM... :skoljka:
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#15640 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by high_volume »

drug_profi wrote: 26/12/2020 23:43 Dok je god diploma bitna, a ne sta znas i koliko imas zdrave logike, dotle ce ekonomija biti u kurcu.
Diploma je papir, ne garantuje nikakvo znanje. Mozes ga imati, a cesce ga nemas.
Onaj koji je u toj struci radio 20 godina moze biti profesor tom gusteru sa diplomom.
:thumbup:

Ako Vlada KS bude slijedila dogovor "Stranaka četvorke" - "Program rada skupštinske većine 2021-2022. godine" i prema tom dokumentu ako budu jednako nastupali svi ministri, sasvim je svejedno koji stepen obrazovanja ima pojedini ministar. Pažnju javnosti treba usmjeriti njegovoj realizaciji, a ne prema "glavama" ministara i kadrovskim politikama.

http://ba.n1info.com/Binary/184/SPORAZU ... -21-22.pdf



Naravno, postoje oblasti koje se izučavaju isključivo visokim obrazovanjem, ali to su stručne oblasti koje ne trebaju u radu organa upravljanja, već u specijaliziranim stručnim organizacijama. Za rad Vlade bitne su druge specijalnosti i sposobnosti.
izvrsni direktor
Posts: 14711
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#15641 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by izvrsni direktor »

Styling wrote: 25/12/2020 22:32

Ne mozes biti direktor Prve bosnjacke a da nisi u halki. Meni se ne svidja.
Ovaj ministar za boracka pitanja nije vidio realnog sektora. Radio u Americkoj Ambasadi 15 godina kao strazar a poslije toga kao sef obezbjedjenja u jednoj banci. Nidje veze. Ali kvalifikuje ga zavrsen DiF.
A ne kvalifikuje ga to sto je doktor nauka? To moze svako je li?
Za ministarstvo za boracka pitanja ga ne kvalifikuje to sto je bio borac citav rat i sto je nagradjivan kao borac? :run:
Last edited by izvrsni direktor on 27/12/2020 13:30, edited 1 time in total.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#15642 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by bunk »

:lol: :lol
Stjepan objasnio.
Sta kaze,nije bitna diploma..
A ybmti ovo je novi nivo.
Ko kad je u prvom pokusaju neko od forumasa pravdao ideologa i visezenstvo...
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#15643 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

izvrsni direktor wrote: 27/12/2020 12:38
drndalo wrote: 25/12/2020 22:32

Ne mozes biti direktor Prve bosnjacke a da nisi u halki. Meni se ne svidja.
Ovaj ministar za boracka pitanja nije vidio realnog sektora. Radio u Americkoj Ambasadi 15 godina kao strazar a poslije toga kao sef obezbjedjenja u jednoj banci. Nidje veze. Ali kvalifikuje ga zavrsen DiF.
A ne kvalifikuje ga to sto je doktor nauka? To moze svako je li?
Za ministarstvo za boracka pitanja ga ne kvalifikuje to sto je bio borac citav rat i sto je nagradjivan kao borac? :run:
On je doktor fizickog. Kakve veze to ima sa ministarstvom za boracka pitanja?

I moj muz je bio borac citav rat, ali pravi borac, skakao po Nisicima i Treskavici, a nije cuvao Bristol citav rat kao ovaj. Ali to je nebitno.

Za ministra za boracka pitanja treba imenovati pravnika ili ekonomistu. Sve drugo je nekvalifikovano.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#15644 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drndalo »

izvrsni direktor wrote: 27/12/2020 12:38
drndalo wrote: 25/12/2020 22:32

Ne mozes biti direktor Prve bosnjacke a da nisi u halki. Meni se ne svidja.
Ovaj ministar za boracka pitanja nije vidio realnog sektora. Radio u Americkoj Ambasadi 15 godina kao strazar a poslije toga kao sef obezbjedjenja u jednoj banci. Nidje veze. Ali kvalifikuje ga zavrsen DiF.
A ne kvalifikuje ga to sto je doktor nauka? To moze svako je li?
Za ministarstvo za boracka pitanja ga ne kvalifikuje to sto je bio borac citav rat i sto je nagradjivan kao borac? :run:
Hm, ovo nije moj citat...
Ambula
Posts: 378
Joined: 20/11/2020 14:41

#15645 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Ambula »

Lijepo je za vidjeti strucne ljude koji vode odgovarajuce resore, iskusne, elokventne. Politicare kojima ne treba tutor da govori sta kako koji znaju interes gradjana. Upravo zbog toga ova nova vlada je ubacila taj narativ jer dobro zvuci, ljudi imaju vise povjerenja.

ALI, ima jedno veliko ali, politka kod nas je na losem glasu i vjerujem da ima mnogo intelektualca, pametnih, strucnih ljudi koji zive ugodnim zivotom i ne vide razlog ni potrebu da se ukljuce u taj proces (moze ih se nazvat sebicnim) ali svako gleda svoja posla.

Ono sto hocu reci da je bitna stvar koja se mozda zanemaruje.Koliko ljudi svojim karakterom i zeljom mogu doprinijeti i kakav narativ zagovaraju politicke partije koje su ih nominovale.
A to je kakav je cilj rada te vlade, energija, pozitivne promjene. Ne moras biti najpametniji i najstrucniji da bi rijesio neke probleme koje nas muce. Prije svega moras biti profesionalan, odgovoran, imun na pritiske i korupciju, zeljan rijesavanja osnovnih problema.
Okej, mozda je previse 5 ljudi sa sportskim fakultetom ali to ne znaci da ti ljudi ako donesu promjene u ponasanju u politici ne mogu naciniti razliku.
A da neki strucnjak koji bi eventualno bio postavljen iz stranke u kojoj su interesi drugaciji ne moze biti los ministar samo zato sto je strucnjak u svojoj oblasti. Dzaba mu to ako nije imun na osnovne stvari koje muce drustvo. SDA je mogla staviti sve suhe strucnjake za ministre ali to sumnjam da bi ista promijenilo u njihovom shvatanju problema.
Suludo je reci i tvrditi da se za pojedina imena u ovoj vladi moze tvrditi ovo sto sam napisao da su neka radikalna promjena u odnose na ove prije ali energija kojom zrace lideri njihovih stranka se moze prenijeti na sve u toj vladi manje strucne, manje sposobne.
Naravno , moraju ispunjavati neki minimani intelektualni nivo da nisu degenrici i ako su spremni da zavrnu rukave i rade i zele promjene mogu do njih doci.
Last edited by Ambula on 27/12/2020 13:46, edited 5 times in total.
izvrsni direktor
Posts: 14711
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#15646 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by izvrsni direktor »

drndalo wrote: 27/12/2020 13:16
izvrsni direktor wrote: 27/12/2020 12:38
drndalo wrote: 25/12/2020 22:32

Ne mozes biti direktor Prve bosnjacke a da nisi u halki. Meni se ne svidja.
Ovaj ministar za boracka pitanja nije vidio realnog sektora. Radio u Americkoj Ambasadi 15 godina kao strazar a poslije toga kao sef obezbjedjenja u jednoj banci. Nidje veze. Ali kvalifikuje ga zavrsen DiF.
A ne kvalifikuje ga to sto je doktor nauka? To moze svako je li?
Za ministarstvo za boracka pitanja ga ne kvalifikuje to sto je bio borac citav rat i sto je nagradjivan kao borac? :run:
Hm, ovo nije moj citat...
Greska moja
izvrsni direktor
Posts: 14711
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#15647 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by izvrsni direktor »

bunk wrote: 27/12/2020 12:49 :lol: :lol
Stjepan objasnio.
Sta kaze,nije bitna diploma..
A ybmti ovo je novi nivo.
Ko kad je u prvom pokusaju neko od forumasa pravdao ideologa i visezenstvo...
A je li bitno koliko puta je neko ranjavan?
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#15648 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by bunk »

Sretno i veselo.
Od mene toliko.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#15649 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drndalo »

izvrsni direktor wrote: 27/12/2020 13:30
drndalo wrote: 27/12/2020 13:16
izvrsni direktor wrote: 27/12/2020 12:38
A ne kvalifikuje ga to sto je doktor nauka? To moze svako je li?
Za ministarstvo za boracka pitanja ga ne kvalifikuje to sto je bio borac citav rat i sto je nagradjivan kao borac? :run:
Hm, ovo nije moj citat...
Greska moja
Ma sve ok, desi se, nego da te neko ne citira sa “mojim” citatom... Ispravak krivog navoda... :mrgreen:
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#15650 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

drndalo wrote: 27/12/2020 13:16
izvrsni direktor wrote: 27/12/2020 12:38
drndalo wrote: 25/12/2020 22:32

Ne mozes biti direktor Prve bosnjacke a da nisi u halki. Meni se ne svidja.
Ovaj ministar za boracka pitanja nije vidio realnog sektora. Radio u Americkoj Ambasadi 15 godina kao strazar a poslije toga kao sef obezbjedjenja u jednoj banci. Nidje veze. Ali kvalifikuje ga zavrsen DiF.
A ne kvalifikuje ga to sto je doktor nauka? To moze svako je li?
Za ministarstvo za boracka pitanja ga ne kvalifikuje to sto je bio borac citav rat i sto je nagradjivan kao borac? :run:
Hm, ovo nije moj citat...
Moj je citat, ali pogresno kvotan od kolege. :-D
Locked