Crna hronika BH cesta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#5551 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Evolution_IV »

Optimist wrote: 24/12/2020 22:10
drug_profi wrote: 24/12/2020 20:20 Pa trazis tenderom pobrojane proizvođače guma i modele guma, sa svim specifikacijama o brzini, nosivosti, godini proizvodnje.
Pa nek se takmiče konti, miško i guđer ko će se bolje prekontat.
Samo sto se ja bojim da bi nakon nekoliko dana na sluzbenim autima bili tigrovi, a ove nabavljene otisle po nabavnoj na privatna vozila.
Tenderom ne mozes, tj ne smijes usloviti ime nijednog proizvoda niti proizvodjaca. Time automatski preferiras jednog a iskljucujes drugog.
Konkretno za gume, jedino sto smijes navesti je dimenzija, index nosivosti i sl. Dakle samo osnovne podatke.
Dalje, na tendere se ne prijavljuju Conti, Michko i ostali, vec njihovi dileri koji daju najpovoljniju cijenu za odredjenu dimenziju.
Zato i vidjamo na sluzbenim policijskim vozilima Tigar, Starfire, Sailun i ostale ine proizvode, jer je jedini kriterij cijena.
da su samo gume i auta problem u ovoj rupi :roll:

tender kod nas izmisjen samo da se bogate pojedinici i direktori,sve ostalo je u trecem planu!!!
User avatar
drug_profi
Posts: 65404
Joined: 16/07/2012 16:00

#5552 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

Optimist wrote: 24/12/2020 22:10 na tendere se ne prijavljuju Conti, Michko i ostali, vec njihovi dileri
Nemoj zajebavat?
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#5553 Re: Crna hronika BH cesta

Post by vjeshalica »

Evolution_IV wrote: 23/12/2020 21:58 Bitno je da je zastitila putnike,jebo auto :thumbup:

A gume,samo cu reci tenderi,pa godinama se vw vozila policije ks odrzavaju u toyoti kod bunje :-) :-)
Jebo auto dok jebeno auto ne ubije nekoga....ne treba izgubiti iz vida cinjenicu da su ovo auta koja jebu ko kauboj konja i nije sve u gumama ima dosta u odrzavanju, moze nesto biti novo al ako na njega sjedne 20 ljudi i bez kontrole se zapusta skrhas se....
User avatar
nepass1
Posts: 14670
Joined: 06/07/2017 07:35

#5554 Re: Crna hronika BH cesta

Post by nepass1 »

Jebe se glavonjama koje su gume na autu. Pa nama na sluzbeno stavili gume, prije par godina krenemo u bakije sokak, dosli do ploce i sad uz onaj piklic usli u bakije sokak 3 metra i ne moze dalje. Otapa se snijeg, mokra cesta. Gume diraku asfalt ali ni pomaknuti se. Poturi auto klapaj pjeske. Jebe se direktoru i sefu sto nije moglo.
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#5555 Re: Crna hronika BH cesta

Post by noviclan »

Jesu li uspjesno zavrsili potjeru ili su im se ovi izvukli
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#5556 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Laplace »

Optimist wrote: 24/12/2020 18:53
citroen xm wrote: 24/12/2020 18:37
Optimist wrote: 24/12/2020 09:52
To kvalitet je subjektivna ocjena i bilo bi podlozno malverzacijama.
Za Batu je kvalitet Tigar, za nekog je kvalitet Sava a za one trece Michelin.
Ne može kvalitet biti subjektivna ocjena. On se dokazuje testiranjem. Ne može biti Tigar kvalitetniji od Mišelina taman ja pričao svaki dan da je tako.

Tigar može biti samo dobar za moje potrebe, tj. odličan odnos cijene i onoga što nudi za tu cijenu. :thumbup:

Ovi državni tenderi kod nas su presmješni, te znamo svi kako se podešavaju i kreiraju uslovi tendera. E da se ide pošteno i da se provode nabavke kako treba, mogla bi se izvršiti i analiza kojom bi se mogle zadovoljiti i potrebe i ušteda. Tako bi recimo komunalna policija koja se samo onako vozika gradom mogla da dobije Tigar gume, dok bi recimo patrolna vozila, interventna vozila i sva ostala koja mogu često učestvovati u određenim potjerama i akcijama sa žustrijom vožnjom, dobijala kvalitetnije gume boljih performanski.
Prilikom otvaranja ponuda komisijski se bira najbolji ponudjac. Kad bi bio izbor na komisiji da odluci koga izabrati, tu bi se otvorio veliki prostor za malverzacije, kako sam naveo.
Testovi definisu kvalitet, ali sta kad u jednom pise da je najbolji Conti, u drugom Michelin, a u trecem Brigestone. Koji uzeti za validan?
Postoje valjda parametri koji se boduju prilikom testiranja guma. pa se daje minimalan skor koji gume moraju zadovoljavati. Ne mora biti najbolja guma, samo mora ispuniti neki minimum ispod kojeg ponuda ne zadoivoljava.

https://bihamk.ba/bs/vijesti/test-zimsk ... 020god/489#
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#5557 Re: Crna hronika BH cesta

Post by bitanga_sa_otesa »

nepass1 wrote: 25/12/2020 07:10 Jebe se glavonjama koje su gume na autu. Pa nama na sluzbeno stavili gume, prije par godina krenemo u bakije sokak, dosli do ploce i sad uz onaj piklic usli u bakije sokak 3 metra i ne moze dalje. Otapa se snijeg, mokra cesta. Gume diraku asfalt ali ni pomaknuti se. Poturi auto klapaj pjeske. Jebe se direktoru i sefu sto nije moglo.
trebali ste se s gornje strane spustiti :D
User avatar
nepass1
Posts: 14670
Joined: 06/07/2017 07:35

#5558 Re: Crna hronika BH cesta

Post by nepass1 »

Spustao sam se ljeti, a morao tamo do ambulante lijevo pa blize bilo sa ploce :D
Krenem na sirokacu, jes tad i zapadalo. Kroz terzibasinu haj i nekako i sad desno uz kaldrmu. Ne moze ni u rikverc 2 metra auto.
Dosla "musterija" po mene da me odvuce sa oktavijom 4x4 :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#5559 Re: Crna hronika BH cesta

Post by bitanga_sa_otesa »

ja sam jednom zimi,s tamicem :run:
User avatar
sime_cipol
Posts: 23391
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#5560 Re: Crna hronika BH cesta

Post by sime_cipol »

bitanga_sa_otesa wrote: 25/12/2020 08:24
nepass1 wrote: 25/12/2020 07:10 Jebe se glavonjama koje su gume na autu. Pa nama na sluzbeno stavili gume, prije par godina krenemo u bakije sokak, dosli do ploce i sad uz onaj piklic usli u bakije sokak 3 metra i ne moze dalje. Otapa se snijeg, mokra cesta. Gume diraku asfalt ali ni pomaknuti se. Poturi auto klapaj pjeske. Jebe se direktoru i sefu sto nije moglo.
trebali ste se s gornje strane spustiti :D
Kakve su im gume zavrsili bi kod Mahira :lol:
Juka Jebach
Posts: 858
Joined: 18/04/2017 22:53

#5561 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Juka Jebach »

Kome li ce pordat ovog cx3 ispod cijene
User avatar
nepass1
Posts: 14670
Joined: 06/07/2017 07:35

#5562 Re: Crna hronika BH cesta

Post by nepass1 »

sime_cipol wrote: 25/12/2020 10:17
bitanga_sa_otesa wrote: 25/12/2020 08:24
nepass1 wrote: 25/12/2020 07:10 Jebe se glavonjama koje su gume na autu. Pa nama na sluzbeno stavili gume, prije par godina krenemo u bakije sokak, dosli do ploce i sad uz onaj piklic usli u bakije sokak 3 metra i ne moze dalje. Otapa se snijeg, mokra cesta. Gume diraku asfalt ali ni pomaknuti se. Poturi auto klapaj pjeske. Jebe se direktoru i sefu sto nije moglo.
trebali ste se s gornje strane spustiti :D
Kakve su im gume zavrsili bi kod Mahira :lol:
Ma eto koliko su dobre gume bile nismo mogli taj piklic preci i lijevo u bakije cikmu skrenuti :D nema sedam metara.
Zeleni12
Posts: 434
Joined: 30/08/2015 16:42

#5563 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Zeleni12 »

Nezgodno je ono suzenje u ulici Bakije sokak i za mala auta. Mogu misliti soka kad veci kombi ili kamion se spusti niz Roginu ulicu, pa u Bakije sokak i doceka te onaj izbaceni zid sa lijeve strane. Pa se vracaj u rikverc, a nagib veliki :|
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#5564 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Optimist »

drug_profi wrote: 25/12/2020 01:13
Optimist wrote: 24/12/2020 22:10 na tendere se ne prijavljuju Conti, Michko i ostali, vec njihovi dileri
Nemoj zajebavat?
Tvoj post:
drug_profi wrote: 24/12/2020 20:20 Pa nek se takmiče konti, miško i guđer ko će se bolje prekontat.
User avatar
drug_profi
Posts: 65404
Joined: 16/07/2012 16:00

#5565 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

Optimist wrote: 25/12/2020 14:00
drug_profi wrote: 25/12/2020 01:13
Optimist wrote: 24/12/2020 22:10 na tendere se ne prijavljuju Conti, Michko i ostali, vec njihovi dileri
Nemoj zajebavat?
Tvoj post:
drug_profi wrote: 24/12/2020 20:20 Pa nek se takmiče konti, miško i guđer ko će se bolje prekontat.
Dobro je bukvo.
Nije valjda da se ovdje treba referat napisat da ne bi bio pogresno shvacen.
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#5566 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Optimist »

drug_profi wrote: 25/12/2020 16:47
Dobro je bukvo.
Nije valjda da se ovdje treba referat napisat da ne bi bio pogresno shvacen.
Ocigledno da ne znas kako funkcionise zakon o javnim nabavkama, a hoces nesto da dokazes.
User avatar
drug_profi
Posts: 65404
Joined: 16/07/2012 16:00

#5567 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

Optimist wrote: 25/12/2020 17:43
drug_profi wrote: 25/12/2020 16:47
Dobro je bukvo.
Nije valjda da se ovdje treba referat napisat da ne bi bio pogresno shvacen.
Ocigledno da ne znas kako funkcionise zakon o javnim nabavkama, a hoces nesto da dokazes.
Ma nista sve ok. Ne pada mi na pamet ici u tu raspravu.
Sta god da u zakonu pise, lose je napisan ako se ne moze postaviti donji limit kvaliteta robe, vec je samo cijena presudna.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#5570 Re: Crna hronika BH cesta

Post by bitanga_sa_otesa »

NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#5571 Re: Crna hronika BH cesta

Post by NediM17 »

Svaka mu čas' ako su bili nepropisno parkiraTi. :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#5572 Re: Crna hronika BH cesta

Post by bitanga_sa_otesa »

ostale mu gume s tvrdjom smjesom sa ljetne velike nagrade buca potoka :lol:
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#5573 Re: Crna hronika BH cesta

Post by NediM17 »

Nije do njega vi''š da nema minusa. 8)
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5574 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mk ultra »

NediM17 wrote: 06/01/2021 15:07 Svaka mu čas' ako su bili nepropisno parkiraTi. :mrgreen:
Prije ce biti izlazak u box pri preticanju zaustavljenih smetljara :mrgreen:
User avatar
Better Man
Posts: 18728
Joined: 01/10/2006 20:10

#5575 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Better Man »

Danas idem kući i gužva Drinskom i Safeta Zajke i to sve zbog idiota s Golfom 3. Lik je nakon semafora u Boljakovom uspio udariti u zelenu ogradu uz trotoar i izvaliti je iz temelja. Policija radila uviđaj i zbog sužene ceste saobraćaj bio usporen i velika se kolona stvorila. Ne znam kako je to uspio na cesti koja ne daje mogućnost brze vožnje zbog većeg saobraćaja.
Post Reply