1-2
0-2
Moderators: Charuga, Tomahawk11
Ipak, da se nadovežem, ustvari da napišem ono što sam prvobitno mislio, malo sam se pogubio, a to je da me zabrinjava Leeds zadnje dvije utakmice. Da se naslutiti neka vrtoglavica i mamurnost. Nije da nisam očekivao. Bielsa predstavlja simbiozu Menotia i Bilarda, metamorfozu svjetskih prvenstava iz 1978. i 1986., ali orginalnosti se ne može kopirati, savršenstvo i umjetnost zahtijevaju pregaranje, ko kokain i dopamin, šejtan dođe po svoje, desilo se, i nažalost će opet, tzv. Bielsa burnout. Kada je Bielsa sa Newellsom izgubio 6-0 od San Lorenza, dvadeset huligana mu je opkolilo kući, Bielsa izlazi iz kuće, SA BOMBOM U RUCIperscitus wrote: ↑12/12/2020 23:09 Ne znam braćo za vas, ali zbog ovog covida u životu nisam pogledao ovoliki broj utakmica za kratko vrijeme. Hem što si u kući, hem ovaj intenzivni i grozničavi kalendar ogadi insanu fudbal, povraća ti se ponedjeljkom, do srijede ga poželiš, u nedjelju si izmožden i malaksao. Ipak od svega pogledanog, bez ikakve sumnje, Leeds igra najnapetiji, najprovokativniji, najizazovniji i najdojmljiviji fudbal na planeti. Ako je Buenos Aires srce, Rosario mora biti duša Argentine. Vidi se ta strast, zanesenost, buntovnost i zaigranost u Bielsi, Jorge Valdanu, Messiu, Početinu... Ništa slično Guardioli, mrzim poređenje sa njim, on je taj koji igra više argentinski fudbal, ovo je rosarijski direktno i vertikalno, gnjevno i bepoštedno, intenzivno i opsesivno. Imitacija je jedno, inspiracija nešto sasvim drugo, i samo u tom kontekstu možemo staviti Bielsu u istoj rečenici sa Guardiolom, ćaćom Martinom, Dario Frankom, Berizzom i Simeoneom. Jebi ga, gledaš Leeds ništa ti nije jasno, gledaš Kocha i Filipsa i odjednom sve ti postaje jasno. Šta je sredina, šta je svrha posjeda lopte, šta je Heinzeov Velez,kakva je uloga Medela u Čileu, Javi Martineza u Bilbau? Kretanje, rotacija, koncentracija, improvizacija i penetracija! A počelo se na dnu, ko Če Gevara u Dnevnicima, od džungle do Patagonije, potraga za nebrušenim dijamantima, našao nekog neuglednog i zapuštenog mladića, sina mesara, skuplja flaše za siću, zna da čita, ne zna da šuta, noga mu kruta, ime mu je GABRIEL OMAR BATISTUTA!!!!![]()
![]()
![]()
Nikad robom Mirko i Slavko