Crna hronika BH cesta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5401 Re: Crna hronika BH cesta

Post by konektovan »

NediM17 wrote: 02/12/2020 19:05 Ipak ce, srecom, do jutra otopliti, navodno temp. u 7h bice 7 stepeni. :thumbup:
Ih, pa ne trebaju onda zimske gume... :mrgreen:
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#5402 Re: Crna hronika BH cesta

Post by NediM17 »

konektovan wrote: 02/12/2020 19:06
NediM17 wrote: 02/12/2020 19:05 Ipak ce, srecom, do jutra otopliti, navodno temp. u 7h bice 7 stepeni. :thumbup:
Ih, pa ne trebaju onda zimske gume... :mrgreen:
Takoe, istopice se. Ja jos odoh prema jugu.
Zeleni12
Posts: 434
Joined: 30/08/2015 16:42

#5403 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Zeleni12 »

Kod Visokog lancani sudar 9 vozila.
Imace autolimari/lakireri narednih dana puno posla!
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#5404 Re: Crna hronika BH cesta

Post by NediM17 »

Idemo ludo, idemo jako...
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5405 Re: Crna hronika BH cesta

Post by konektovan »

Ima u Visokom majstora limara dovoljno. :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5406 Re: Crna hronika BH cesta

Post by _BataZiv_0809 »

Garant nisu imali premium gume.
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5407 Re: Crna hronika BH cesta

Post by konektovan »

Garant japanski riken i serbijanski tigar.... :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#5408 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Evolution_IV »

prije ce bit mozga :)
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#5409 Re: Crna hronika BH cesta

Post by NediM17 »

Ma nije sve ni do mozga, nema gorih uslova za voznju od ledene kise, tu nista ne pomaze osim "cavlarica". :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#5410 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

Ja je vala nisam osjetio da je sad neka katastrofa, pa vi pricajte o vakim/nakim gumama.
Smetali mi samo ovi kojima je žao dati vise para za gume. Peglaju do 3pm.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#5411 Re: Crna hronika BH cesta

Post by bitanga_sa_otesa »

drug_profi wrote: 02/12/2020 21:51
Smetali mi samo ovi kojima je žao dati vise para za gume. Peglaju do 3pm.
ma ne peglaju,oni su samo oprezni :D
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#5412 Re: Crna hronika BH cesta

Post by artur morgan »

Kod mene ima jaka nizbrdica kako god da okrenes zeznuto. Ako krenes sa autom a poledilo rizikujes, a ako krenem pjeske opet hajd se spusti a da ne polete noge. Prosle godine ostavio auto, i krenuo pjeske i idem lagano i spustim se na ravnicu i ja se opustio proslo najgore i taman pred poslom pred ulazom smrzlo a ja vec u drugim mislima... kako sam se izvrnuo prvo je svaka noga na svoju stranu otisla a nakon toga horizontalno direkt na ledja...vidis da padas a nista ne mozes :D

Srecom nisam nista povrijedio al jest bilo zeznuto.
alipasijaner
Posts: 1261
Joined: 01/08/2016 23:05

#5413 Re: Crna hronika BH cesta

Post by alipasijaner »

NediM17 wrote: 02/12/2020 20:07 Ma nije sve ni do mozga, nema gorih uslova za voznju od ledene kise, tu nista ne pomaze osim "cavlarica". :mrgreen:
Kod nas su zabranjene..
komsinica_s_drugog
Posts: 885
Joined: 23/12/2018 19:16

#5414 Re: Crna hronika BH cesta

Post by komsinica_s_drugog »

Usla sam maksuz na forum da procitam kako su forumasi odlicni vozaci u svim vremenskim uslovima. Nisam pogrijesila :mrgreen:
User avatar
muha_sa
Posts: 140376
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#5415 Re: Crna hronika BH cesta

Post by muha_sa »

komsinica_s_drugog wrote: 03/12/2020 06:21 Usla sam maksuz na forum da procitam kako su forumasi odlicni vozaci u svim vremenskim uslovima. Nisam pogrijesila :mrgreen:
Da su samo odlicni vozaci vec najbolji selektori, najbolji treneri, najbolji politicari a boMMe i najbolji j...ci :lol:
Juka Jebach
Posts: 858
Joined: 18/04/2017 22:53

#5416 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Juka Jebach »

Juce na autoputu vogosca stup, ogranicenje 60, ljudi isli 40. I poslije sto sudar, a na ulazu na autoput lancani 3 auta se udarila nije radila nijedna traka neko vrijeme pa poslije pustili.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#5417 Re: Crna hronika BH cesta

Post by basicm »

Juka Jebach wrote: 03/12/2020 10:50 Juce na autoputu vogosca stup, ogranicenje 60, ljudi isli 40. I poslije sto sudar, a na ulazu na autoput lancani 3 auta se udarila nije radila nijedna traka neko vrijeme pa poslije pustili.
Pa ako uslovi na cesti ne dozvoljavaju brze, sta da se radi? Sinoc je bas bilo klizavo, pogotovo manje prometne ceste.
Zeleni12
Posts: 434
Joined: 30/08/2015 16:42

#5418 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Zeleni12 »

komsinica_s_drugog wrote: 03/12/2020 06:21 Usla sam maksuz na forum da procitam kako su forumasi odlicni vozaci u svim vremenskim uslovima. Nisam pogrijesila :mrgreen:
Probaj ti sa autom, po suhoj cesti, uzbrdo uz ulicu Bakije sokak u Sarajevu, do kraja ulice, te niz Abdurahmana Muharemije takoder u SA, nizbrdo, i onda cemo potvrditi da si i ti dobar vozac! :D
komsinica_s_drugog
Posts: 885
Joined: 23/12/2018 19:16

#5419 Re: Crna hronika BH cesta

Post by komsinica_s_drugog »

Zeleni12 wrote: 03/12/2020 13:39
komsinica_s_drugog wrote: 03/12/2020 06:21 Usla sam maksuz na forum da procitam kako su forumasi odlicni vozaci u svim vremenskim uslovima. Nisam pogrijesila :mrgreen:
Probaj ti sa autom, po suhoj cesti, uzbrdo uz ulicu Bakije sokak u Sarajevu, do kraja ulice, te niz Abdurahmana Muharemije takoder u SA, nizbrdo, i onda cemo potvrditi da si i ti dobar vozac! :D
Ni ne rekoh da sam dobar vozac.
A ni te ulice po Sarajevu ne znam, ali ima jos brda po Bosni.
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#5420 Re: Crna hronika BH cesta

Post by NediM17 »

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /201204133

Naletih sinoć na ovo pri povratku iz Tuzle, desetak minuta nakon što se desilo. Stadoh u koloni tamam negdje u Srednjem.
Vidim narod krenuo nekom seoskom cestom, naravno iz oba smjera i kolaps. Sve se fino vidjelo sa glavne ceste, čekao sam jedno satak u koloni na glavnoj cesti, vidim raščistilo se na ovom seoskom putu, okrenem se, rekoh idem probati, kad gle čuda, policija koordinirano pušta ovim seoskim putem, uletim k'o predzadnje vozilo i uspijem se probiti bez gubitaka na glavnu cestu negdje iza mjesta nesreće. Kolona iz smjera Sarajeva je brat bratu bila duga par kilometara, ne znam kad su završili uviđaj i pustili promet.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#5421 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Evolution_IV »

jbg vracaju se OEM sarajlije kuci :D
alipasijaner
Posts: 1261
Joined: 01/08/2016 23:05

#5422 Re: Crna hronika BH cesta

Post by alipasijaner »

Evolution_IV wrote: 05/12/2020 14:28 jbg vracaju se OEM sarajlije kuci :D
Odoše na svoje "rančeve"
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#5423 Re: Crna hronika BH cesta

Post by NediM17 »

Ne budite takvi, kol'ko vas je čije su famElije od 1462. u Sarajevu, vjerujem vrlo malo ili nimalo. Nekom' "doljeg'o" babo, nekom' dedo, a neki doljegli i osobno.
Pa i osnivač Sarajeva je "došlo", a prije Sarajeva je osnovao i Novi Pazar. Kažu da će Sarajevo promijeniti ime u Najnoviji Pazar. :mrgreen:

"Sarajevo je u Srednjem vijeku bilo dio srednjovjekovne bosanske župe Vrhbosna, u blizini tradicionalne prijestolnice kraljevstva u Visokom. :D Dokumenati iz razvijenog srednjeg vijeka bilježe da je na sarajevskom području postojalo mjesto "Tornik". Izgleda da je Tornik bio mali trg ili pazarište okuženo malim selima, te prema zapisima dubrovačkih trgovaca, nije bio previše važno trgovačko mjesto."
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#5424 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

NediM17 wrote: 05/12/2020 15:00 Ne budite takvi, kol'ko vas je čije su famElije od 1462. u Sarajevu, vjerujem vrlo malo ili nimalo. Nekom' "doljeg'o" babo, nekom' dedo, a neki doljeg'li i osobno.
Pa i osnivač Sarajeva je "došlo", a prije Sarajeva je osnovao i Novi Pazar. Kažu da će Sarajevo promijeniti ime u Najnoviji Pazar. :mrgreen:

"Sarajevo je u Srednjem vijeku bilo dio srednjovjekovne bosanske župe Vrhbosna, u blizini tradicionalne prijestolnice kraljevstva u Visokom. Dokumenati iz razvijenog srednjeg vijeka bilježe da je na sarajevskom području postojalo mjesto "Tornik". Izgleda da je Tornik bio mali trg ili pazarište okuženo malim selima, te prema zapisima dubrovačkih trgovaca, nije bio previše važno trgovačko mjesto."
Svi smo došli iz mačke piterine.
adisonE
Posts: 159
Joined: 17/04/2008 20:16

#5425 Re: Crna hronika BH cesta

Post by adisonE »

Post Reply