Crna hronika BH cesta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Rockefeller
Posts: 8702
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#5326 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Rockefeller »

Bullet Tooth Tony wrote: 29/10/2020 10:15 Recimo da si sin ovog sto je poginuo ... Kako naci smiraj u sebi a da ne ubijes govno sto se trkalo ... :-) Kako to :?
Vjera Bajo moj.
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#5327 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Mlad i Nevin »

Krkani tesanjski
dorkcic
Posts: 776
Joined: 19/12/2008 20:26

#5328 Re: Crna hronika BH cesta

Post by dorkcic »

Bullet Tooth Tony wrote: 29/10/2020 10:15 Recimo da si sin ovog sto je poginuo ... Kako naci smiraj u sebi a da ne ubijes govno sto se trkalo ... :-) Kako to :?
Teško je ako imaš porodicu, ženu, djecu, šta i ako ubiješ ovaj polusvjesni polurazvijeni mozak, nađu te i završiš u zatvoru? A nemaš leđa kao ovaj poremećeni šljam. Jedino s metalnom šipkom u mraku, pa preko kičme, da ostane invalid, tu bi možda i neka manja kazna bila. Samo ideja...
User avatar
drug_profi
Posts: 65411
Joined: 16/07/2012 16:00

#5329 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

Pa kad planiras, planiraj bolje, jbg....
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#5330 Re: Crna hronika BH cesta

Post by citroen xm »

Te priče o osveti i slično zavežite mačku o rep. Svi mi kažemo kako bi se svetili, ali normalan čovjek to ne može uraditi. Tuga je što je nevin čovjek stradao i što mu je porodica ostala bez člana, ali pošto nema države gdje se zakon provodi valjano, eto ovoga za volanom kroz 3-4 godine.
User avatar
nepass1
Posts: 14677
Joined: 06/07/2017 07:35

#5331 Re: Crna hronika BH cesta

Post by nepass1 »

Zapalio se renault clio kod opstine centar.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#5333 Re: Crna hronika BH cesta

Post by bitanga_sa_otesa »

mescini da je zensko
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#5334 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

:roll:
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#5335 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Laplace »

vjeshalica wrote: 03/11/2020 22:08 https://www.klix.ba/vijesti/bih/cazin-a ... /201103179

Kakav majmunoid....
Odavno ja ne krećem preko pješačkog dok ne budem 100% siguran da će sva vozila stati da me propuste. Dobro znamo kakvi su nam vozači i u skladu sa time se ponašamo.

Ali, djeca nemaju to iskustvo. Iznenađujuće je da su djeca postupila propisno (čekala su da auto stane pa krenula preko pješačkog ne gledajući lijevo, što im je jedina greška - ne zbog ZOOBS-a nego zbog idiota za volanom).

Pouka: džabe ti je to što si u pravu kad je drugi jači.
User avatar
drug_profi
Posts: 65411
Joined: 16/07/2012 16:00

#5336 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

Meni je kcerka pricala kako ju je neki stariji lik sa nekim terenecem na pjesakom kod FISa udario i vozio na haubi par metara. Kaze vidjela da ce je udariti pa odskocila i onda pala.
Reko sto nisi policiju zvala? Kaze prepala se nisam ni znala sta da radim, a izasla na veliki odmor do pekare. Lik je naravno otisao odmah.
Ima tome 6-7 godina.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#5337 Re: Crna hronika BH cesta

Post by vjeshalica »

bitanga_sa_otesa wrote: 03/11/2020 22:12 mescini da je zensko
Majmunara glupa
User avatar
Logovan
Posts: 102757
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#5338 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Logovan »

vjeshalica wrote: 03/11/2020 22:08 https://www.klix.ba/vijesti/bih/cazin-a ... /201103179

Kakav majmunoid....
A majku mu jebem jesi ćorav, ja idiota, kretena.
drug_profi wrote: 03/11/2020 23:02 Meni je kcerka pricala kako ju je neki stariji lik sa nekim terenecem na pjesakom kod FISa udario i vozio na haubi par metara. Kaze vidjela da ce je udariti pa odskocila i onda pala.
Reko sto nisi policiju zvala? Kaze prepala se nisam ni znala sta da radim, a izasla na veliki odmor do pekare. Lik je naravno otisao odmah.
Ima tome 6-7 godina.
To su ti retardirani idioti, pbojegnu kada sranje naprave majku jebali. :run:
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#5339 Re: Crna hronika BH cesta

Post by NediM17 »

Mog sina, tada trinaestogodišnjaka, je prije 10ak godina u Visokom na pješačkom prelazu udario majmun sa godinama neregistrovanim autom i nanio mu teške tjelesne povrede ne pruživši mu prvu pomoć. Istrčali neki ljudi iz obližnjeg kafića, odvezli do hitne pomoći u lokalnom Domu zdravlja, odatle ambulantnim vozilom na tadašnji CUM na Koševu.
Majmun radio u administraciji u MUP-u, u tom trenutku bio pod suspenzijom radi nekakve muljaže sa saobraćajnim dozvolama.
Na suđenju na Opštinskom sudu u Visokom srdačno se pozdravio sa sudskom policijom, kasnije verbalno napao tužiteljicu što me uputila na privatnu tužbu. U pauzi suđenja ona se meni žali, pa kontam, eno ti kolega sudija nek' mu rebne kaznu za takvo ponašanje.
U obrazloženju presude sudija prosipa šuplju, svi smo mi roditelji i vozači, svakom se može desiti, bla-bla...
Ustanem, kažem da, može se desiti, ali da svjesno sjednem u godinama neregistrovan auto sa nepripadajućim tablicama to mi se ne može desiti.
Majmunoid kaže, šta je, šta hoćeš, platio sam kaznu za to. :evil:
Sudija mi oduzme riječ, kaže nemate pravo govoriti, vi ste samo posmatrač.
Epilog, 6 mjeseci zatvora, mijenja se uslovnom na godinu dana, oslobađa se sudskih troškova zbog teške materijalne situacije :-), dakle, na trošak poreznih obveznika.
Nakon izvjesnog vremena, stiže plava koverta sa Kantonalnog suda u Zenici, majmun se žalio, presuda smanjena na tri mjeseca zatvora, odnosno uslovno na 6 mjeseci, bez moje mogućnosti na žalbu. :shock:
Prije toga nisam nikad dobio bilo kakvu obavijest o njegovoj žalbi i ponovnom suđenju. Navodno, poenta je da se presude do 6 mjeseci ne upisuju u dosije.
Da ne kažem da majmun nikad nije makar nazvao da se izvini, da pita kako je dijete.
Bogu hvala, dječak se oporavio, meni je to najvažnije. Spomenulo se, ne zavratilo se.
Naravno, za sve je kriva "pravna država" koja majmunoide ne kažnjava primjereno nego iznalazi raznorazne "olakotne" okolnosti, od socijalnih do ekonomskih.
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#5340 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

A jbte. :roll:
BadBoy
Posts: 9608
Joined: 01/11/2005 21:55

#5341 Re: Crna hronika BH cesta

Post by BadBoy »

vjeshalica wrote: 03/11/2020 22:08 https://www.klix.ba/vijesti/bih/cazin-a ... /201103179

Kakav majmunoid....
Oj Bože dragi... klip koji enkapsulira svu vozačku (ne)kulturu u BiH.
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#5342 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Laplace »

NediM17 wrote: 04/11/2020 10:09 Mog sina, tada trinaestogodišnjaka, je prije 10ak godina u Visokom na pješačkom prelazu udario majmun sa godinama neregistrovanim autom i nanio mu teške tjelesne povrede ne pruživši mu prvu pomoć. Istrčali neki ljudi iz obližnjeg kafića, odvezli do hitne pomoći u lokalnom Domu zdravlja, odatle ambulantnim vozilom na tadašnji CUM na Koševu.
Majmun radio u administraciji u MUP-u, u tom trenutku bio pod suspenzijom radi nekakve muljaže sa saobraćajnim dozvolama.
Na suđenju na Opštinskom sudu u Visokom srdačno se pozdravio sa sudskom policijom, kasnije verbalno napao tužiteljicu što me uputila na privatnu tužbu. U pauzi suđenja ona se meni žali, pa kontam, eno ti kolega sudija nek' mu rebne kaznu za takvo ponašanje.
U obrazloženju presude sudija prosipa šuplju, svi smo mi roditelji i vozači, svakom se može desiti, bla-bla...
Ustanem, kažem da, može se desiti, ali da svjesno sjednem u godinama neregistrovan auto sa nepripadajućim tablicama to mi se ne može desiti.
Majmunoid kaže, šta je, šta hoćeš, platio sam kaznu za to. :evil:
Sudija mi oduzme riječ, kaže nemate pravo govoriti, vi ste samo posmatrač.
Epilog, 6 mjeseci zatvora, mijenja se uslovnom na godinu dana, oslobađa se sudskih troškova zbog teške materijalne situacije :-), dakle, na trošak poreznih obveznika.
Nakon izvjesnog vremena, stiže plava koverta sa Kantonalnog suda u Zenici, majmun se žalio, presuda smanjena na tri mjeseca zatvora, odnosno uslovno na 6 mjeseci, bez moje mogućnosti na žalbu. :shock:
Prije toga nisam nikad dobio bilo kakvu obavijest o njegovoj žalbi i ponovnom suđenju. Navodno, poenta je da se presude do 6 mjeseci ne upisuju u dosije.
Da ne kažem da majmun nikad nije makar nazvao da se izvini, da pita kako je dijete.
Bogu hvala, dječak se oporavio, meni je to najvažnije. Spomenulo se, ne zavratilo se.
Naravno, za sve je kriva "pravna država" koja majmunoide ne kažnjava primjereno nego iznalazi raznorazne "olakotne" okolnosti, od socijalnih do ekonomskih.
I onda se nečemu čudimo. Već je mnogo puta pisano da nam je pravosuđe rak rana BH društva. Svi problemi tu imaju izvor. Pa i sa političarima - normalno pravosuđe bi ih davno sasjeklo i ne bi dozvolilo ovoliko bahaćenje.

Kod nas (kako sam već pisao) se bahati i sitna boranija a ne samo bogataši.

U iole normalnoj državi bi se njemu odrezala kazna i za neregistrovan auto i za nepripadajuće tablice i za nanošenje teških tjelesnih povreda (+ što bi morao da izmisli novac za troškove liječenja, pa makar da ih zaradi društveno korisnim radom ili obustavom na platu kad počne raditi) i za neukazivanje pomoći povrijeđenom i za bijeg sa mjesta nesreće.
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#5343 Re: Crna hronika BH cesta

Post by NediM17 »

Jedino od svega nabrojanog nije pobjeg'o, ali sam se sokirao po dolasku iz bolnice kad sam se uvjerio da mi je dijete zivo, odem pravo u MUP da vidim detalje, u policiji nece da mi daju ime pocinioca. Gdje je reko' vozilo, oni ga pustili da ide kuci nelegalnim autom umjesto da su ga privremeno oduzeli i stavili na parking MUPa, jos zadnji poznati vlasnik nije pocinilac nego neko treci. :-)
User avatar
drug_profi
Posts: 65411
Joined: 16/07/2012 16:00

#5344 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

Pa jesi se raspitao ima li za takve slučajeve neka unutarnja kontrola federalni mup, sipa...?
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#5345 Re: Crna hronika BH cesta

Post by NediM17 »

Dali su oni meni nakon par dana sluzbeni zapisnik i fotografije sa mjesta nesrece i to sam morao platiti, naravno.
Eto, kao neposredno iza nesrece, bojao se dezurni da ja u afektu ne ucinim nesto lose prema pociniocu. :-)
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#5346 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Evolution_IV »

i kaze ne uzimajte stvar u svoje ruke,sabura.... :run:


al zato znaju kaznit normalnog covjeka i kad ubije nekog iz bijesa :-)



ima i zakona i drzave...
User avatar
sime_cipol
Posts: 23405
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#5347 Re: Crna hronika BH cesta

Post by sime_cipol »

NediM17 wrote: 04/11/2020 10:09 Mog sina, tada trinaestogodišnjaka, je prije 10ak godina u Visokom na pješačkom prelazu udario majmun sa godinama neregistrovanim autom i nanio mu teške tjelesne povrede ne pruživši mu prvu pomoć. Istrčali neki ljudi iz obližnjeg kafića, odvezli do hitne pomoći u lokalnom Domu zdravlja, odatle ambulantnim vozilom na tadašnji CUM na Koševu.
Majmun radio u administraciji u MUP-u, u tom trenutku bio pod suspenzijom radi nekakve muljaže sa saobraćajnim dozvolama.
Na suđenju na Opštinskom sudu u Visokom srdačno se pozdravio sa sudskom policijom, kasnije verbalno napao tužiteljicu što me uputila na privatnu tužbu. U pauzi suđenja ona se meni žali, pa kontam, eno ti kolega sudija nek' mu rebne kaznu za takvo ponašanje.
U obrazloženju presude sudija prosipa šuplju, svi smo mi roditelji i vozači, svakom se može desiti, bla-bla...
Ustanem, kažem da, može se desiti, ali da svjesno sjednem u godinama neregistrovan auto sa nepripadajućim tablicama to mi se ne može desiti.
Majmunoid kaže, šta je, šta hoćeš, platio sam kaznu za to. :evil:
Sudija mi oduzme riječ, kaže nemate pravo govoriti, vi ste samo posmatrač.
Epilog, 6 mjeseci zatvora, mijenja se uslovnom na godinu dana, oslobađa se sudskih troškova zbog teške materijalne situacije :-), dakle, na trošak poreznih obveznika.
Nakon izvjesnog vremena, stiže plava koverta sa Kantonalnog suda u Zenici, majmun se žalio, presuda smanjena na tri mjeseca zatvora, odnosno uslovno na 6 mjeseci, bez moje mogućnosti na žalbu. :shock:
Prije toga nisam nikad dobio bilo kakvu obavijest o njegovoj žalbi i ponovnom suđenju. Navodno, poenta je da se presude do 6 mjeseci ne upisuju u dosije.
Da ne kažem da majmun nikad nije makar nazvao da se izvini, da pita kako je dijete.
Bogu hvala, dječak se oporavio, meni je to najvažnije. Spomenulo se, ne zavratilo se.
Naravno, za sve je kriva "pravna država" koja majmunoide ne kažnjava primjereno nego iznalazi raznorazne "olakotne" okolnosti, od socijalnih do ekonomskih.
Nije on trazio manju kaznu zbog dosijea, nego ako si osudjen na vise od 6mj ide otkaz i ne mozes raditi u državnoj službi.
User avatar
thekupus
Posts: 7387
Joined: 25/06/2011 22:38

#5348 Re: Crna hronika BH cesta

Post by thekupus »

NediM17 wrote: 04/11/2020 10:09 Mog sina, tada trinaestogodišnjaka, je prije 10ak godina u Visokom na pješačkom prelazu udario majmun sa godinama neregistrovanim autom i nanio mu teške tjelesne povrede ne pruživši mu prvu pomoć. Istrčali neki ljudi iz obližnjeg kafića, odvezli do hitne pomoći u lokalnom Domu zdravlja, odatle ambulantnim vozilom na tadašnji CUM na Koševu.
Majmun radio u administraciji u MUP-u, u tom trenutku bio pod suspenzijom radi nekakve muljaže sa saobraćajnim dozvolama.
Na suđenju na Opštinskom sudu u Visokom srdačno se pozdravio sa sudskom policijom, kasnije verbalno napao tužiteljicu što me uputila na privatnu tužbu. U pauzi suđenja ona se meni žali, pa kontam, eno ti kolega sudija nek' mu rebne kaznu za takvo ponašanje.
U obrazloženju presude sudija prosipa šuplju, svi smo mi roditelji i vozači, svakom se može desiti, bla-bla...
Ustanem, kažem da, može se desiti, ali da svjesno sjednem u godinama neregistrovan auto sa nepripadajućim tablicama to mi se ne može desiti.
Majmunoid kaže, šta je, šta hoćeš, platio sam kaznu za to. :evil:
Sudija mi oduzme riječ, kaže nemate pravo govoriti, vi ste samo posmatrač.
Epilog, 6 mjeseci zatvora, mijenja se uslovnom na godinu dana, oslobađa se sudskih troškova zbog teške materijalne situacije :-), dakle, na trošak poreznih obveznika.
Nakon izvjesnog vremena, stiže plava koverta sa Kantonalnog suda u Zenici, majmun se žalio, presuda smanjena na tri mjeseca zatvora, odnosno uslovno na 6 mjeseci, bez moje mogućnosti na žalbu. :shock:
Prije toga nisam nikad dobio bilo kakvu obavijest o njegovoj žalbi i ponovnom suđenju. Navodno, poenta je da se presude do 6 mjeseci ne upisuju u dosije.
Da ne kažem da majmun nikad nije makar nazvao da se izvini, da pita kako je dijete.
Bogu hvala, dječak se oporavio, meni je to najvažnije. Spomenulo se, ne zavratilo se.
Naravno, za sve je kriva "pravna država" koja majmunoide ne kažnjava primjereno nego iznalazi raznorazne "olakotne" okolnosti, od socijalnih do ekonomskih.
Nevjerovatno koliko je slična priča porodice koju poznajem, samo je mjesto događanja Vogošća, a majmun vozač hitne dobro povezan sa SDA, i dječak koji je trajno ostao invalid :(
Srce me zaboli kad pomislim na njih.
User avatar
ranger
Posts: 2740
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#5349 Re: Crna hronika BH cesta

Post by ranger »

thekupus wrote: 05/11/2020 01:08
NediM17 wrote: 04/11/2020 10:09 Mog sina, tada trinaestogodišnjaka, je prije 10ak godina u Visokom na pješačkom prelazu udario majmun sa godinama neregistrovanim autom i nanio mu teške tjelesne povrede ne pruživši mu prvu pomoć. Istrčali neki ljudi iz obližnjeg kafića, odvezli do hitne pomoći u lokalnom Domu zdravlja, odatle ambulantnim vozilom na tadašnji CUM na Koševu.
Majmun radio u administraciji u MUP-u, u tom trenutku bio pod suspenzijom radi nekakve muljaže sa saobraćajnim dozvolama.
Na suđenju na Opštinskom sudu u Visokom srdačno se pozdravio sa sudskom policijom, kasnije verbalno napao tužiteljicu što me uputila na privatnu tužbu. U pauzi suđenja ona se meni žali, pa kontam, eno ti kolega sudija nek' mu rebne kaznu za takvo ponašanje.
U obrazloženju presude sudija prosipa šuplju, svi smo mi roditelji i vozači, svakom se može desiti, bla-bla...
Ustanem, kažem da, može se desiti, ali da svjesno sjednem u godinama neregistrovan auto sa nepripadajućim tablicama to mi se ne može desiti.
Majmunoid kaže, šta je, šta hoćeš, platio sam kaznu za to. :evil:
Sudija mi oduzme riječ, kaže nemate pravo govoriti, vi ste samo posmatrač.
Epilog, 6 mjeseci zatvora, mijenja se uslovnom na godinu dana, oslobađa se sudskih troškova zbog teške materijalne situacije :-), dakle, na trošak poreznih obveznika.
Nakon izvjesnog vremena, stiže plava koverta sa Kantonalnog suda u Zenici, majmun se žalio, presuda smanjena na tri mjeseca zatvora, odnosno uslovno na 6 mjeseci, bez moje mogućnosti na žalbu. :shock:
Prije toga nisam nikad dobio bilo kakvu obavijest o njegovoj žalbi i ponovnom suđenju. Navodno, poenta je da se presude do 6 mjeseci ne upisuju u dosije.
Da ne kažem da majmun nikad nije makar nazvao da se izvini, da pita kako je dijete.
Bogu hvala, dječak se oporavio, meni je to najvažnije. Spomenulo se, ne zavratilo se.
Naravno, za sve je kriva "pravna država" koja majmunoide ne kažnjava primjereno nego iznalazi raznorazne "olakotne" okolnosti, od socijalnih do ekonomskih.
Nevjerovatno koliko je slična priča porodice koju poznajem, samo je mjesto događanja Vogošća, a majmun vozač hitne dobro povezan sa SDA, i dječak koji je trajno ostao invalid :(
Srce me zaboli kad pomislim na njih.
ova drzava i treba propast, kad takve kurcine tako prolaze, ko ce onda jednog bakira uhapsit?
Juka Jebach
Posts: 858
Joined: 18/04/2017 22:53

#5350 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Juka Jebach »

https://crna-hronika.info/u-teskoj-saob ... jak/180804

gine raja za volanom nenormalno, sta reci na ovo.
Post Reply