FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga / Konferencijska liga

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
Dinostula
Posts: 3788
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#15227 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Dinostula »

Nadzorna_ploca wrote: 25/09/2020 10:17 Meni je Stanojevic bolji igrac od ovog Pejovica. U prvom poluvremenu nije posteno korner izveo, svaka mu je bila na prvu stativu i to na nogu ovih balvandzija.
Pidro se gubio u prvom poluvremenu, ali asistencija je vrhunska bila.
Susic mora puno bolje. Bilo je dosta promahe po sredini.
Isto ko da poredis Ahmetovica i Kovacevica ko je bolji.Pejovic kreativac a Stanojevic destruktivac.Da si rekao bolji Stanojevic od Djokanovica pa hajde. :D
Pejovic je tanak ne smao juce nego zadnje 2-3 tekme dobro odigrao samo protiv Borca i Radnika.Susic je puno veci znalac sa loptom.
User avatar
Logovan
Posts: 102731
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#15228 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Logovan »

Francuz sudija protiv Celtica.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#15229 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Nadzorna_ploca »

Dinostula wrote: 25/09/2020 13:39
Nadzorna_ploca wrote: 25/09/2020 10:17 Meni je Stanojevic bolji igrac od ovog Pejovica. U prvom poluvremenu nije posteno korner izveo, svaka mu je bila na prvu stativu i to na nogu ovih balvandzija.
Pidro se gubio u prvom poluvremenu, ali asistencija je vrhunska bila.
Susic mora puno bolje. Bilo je dosta promahe po sredini.
Isto ko da poredis Ahmetovica i Kovacevica ko je bolji.Pejovic kreativac a Stanojevic destruktivac.Da si rekao bolji Stanojevic od Djokanovica pa hajde. :D
Pejovic je tanak ne smao juce nego zadnje 2-3 tekme dobro odigrao samo protiv Borca i Radnika.Susic je puno veci znalac sa loptom.
Aha, bas isto poredjenje. :mrgreen:
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#15230 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Grean »

izbjeglica_iz_besmisla wrote: 25/09/2020 10:47 Tin Tin nam je drzao sredinu juce dok nismo poceli s onom nervozom iza 30. minute. Fantastican protok lopte, i pocinje mi biti drago sto je dosao.

Al u drugom je ispuhao ko dusica, bili smo ko s igracem manje
To je malo Vinkov sindrom reprezentacije pod Susicem, " bez defanzivnog veznog" kako su kriticari Susica voljeli reci tj bez klasicnog destruktivca tipa Stanojevic, Besic i sa dva deep-laying playmakera kako sad to vole zvati, dva kreativca iz pozadine tipa Pirlo, Pjanic, Medunjanin, kod nas od milja zvani "dizelasi".

Normalno klasa je neuporediva ali uloga je slicna, bar za Susica a i Pejovic naginje vise na to nego na nekog klasicnog defanzivnog veznog.
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#15231 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by _Reds_ »

Ma Sušić je tanak još. Mora dosta radi, potencijala ima... No koliko se placa.....
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#15232 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Grean »

Dogovor je bio da idemo na centaršuteve sa krila jer smo znali da Sarajevo ima problema sa tim bočnim loptama. Slali smo signale igračima, ali informacije više nijesu dopirale do njih. Mozak je bio umoran, dali su sve što su imali. Sa strane je lako gledati, ali teren je nešto drugo. Potrošnja je bila ogromna. Falilo je i sreće da uradimo nešto veliko - kaže Milinković.

https://www.pobjeda.me/clanak/milinkovi ... ili-seltik
Hajde sto kazu bili bolji ali i vise sansi. Uz to i Celtic-a bi sigurno prosli. Ali hajde.
User avatar
Logovan
Posts: 102731
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#15233 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Logovan »

"Dominirali smo nakon primljenog gola, imali smo veliku šansu za 2:1, njihov igrač je izbacio loptu iz gola. Oni prvih 15 minuta drugog poluvremena nisu prešli centar, a iz prvog napada su nam dali gol. Igrali smo hrabro, mislim da smo pokazali da smo mnogo kvalitetnija ekipa, koja nije imala sreće", rekao je Raičković

Momak je malo lud, nije mu dobro nikako.
User avatar
emigrazione
Posts: 7792
Joined: 01/09/2010 13:40

#15234 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by emigrazione »

Sarajevo na 70% je zguzilo Buducnost koja je bila na 110% svojih mogucnosti...i nije nikakva sreća nego suhi kvalitet, ako đetići ne vjeruju neka malo bolje pogledaju kompletnu akciju i drugi gol, oni ono realno ne mogu ni na treningu da izvedu....
il dottore
Posts: 1691
Joined: 12/04/2014 20:35

#15235 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by il dottore »

Daj da crnogorcima posaljemo gusle pa nek opjevaju junacku borbu
sencobih
Posts: 7532
Joined: 08/09/2010 08:33

#15236 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by sencobih »

Ovako smo i mi kukali kad smo zijanili od Dinama, samo sto smo mi kukali opravdano :mrgreen:
User avatar
vegass
Posts: 575
Joined: 28/12/2008 02:13
Location: AFH - Istok

#15237 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by vegass »

Logovan wrote: 26/09/2020 00:48 "Dominirali smo nakon primljenog gola, imali smo veliku šansu za 2:1, njihov igrač je izbacio loptu iz gola. Oni prvih 15 minuta drugog poluvremena nisu prešli centar, a iz prvog napada su nam dali gol. Igrali smo hrabro, mislim da smo pokazali da smo mnogo kvalitetnija ekipa, koja nije imala sreće", rekao je Raičković

Momak je malo lud, nije mu dobro nikako.
Ma samo “idite igrajte i sa Milom i sa litijašima, mi idemo sa Celticom”. Ko ih ...
User avatar
armin071
Posts: 6547
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#15238 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by armin071 »

Logovan wrote: 26/09/2020 00:48 "Dominirali smo nakon primljenog gola, imali smo veliku šansu za 2:1, njihov igrač je izbacio loptu iz gola. Oni prvih 15 minuta drugog poluvremena nisu prešli centar, a iz prvog napada su nam dali gol. Igrali smo hrabro, mislim da smo pokazali da smo mnogo kvalitetnija ekipa, koja nije imala sreće", rekao je Raičković

Momak je malo lud, nije mu dobro nikako.
Da je bio imalo normalniji sudac oni su trebali završiti utakmicu sa 9 igrača. Ovaj me sudija neodoljivo podsjetio na onoga iz Velsa. Ne možeš ovim krkanskim ekipama dozvoliti grubu igru. Igrači se moraju zaštiti...
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3648
Joined: 22/07/2017 18:36

#15239 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Leopard_SA »

90 minuta nas dijeli od grupne faze. 90 minuta nas dijeli od historije.
Hajmo momci, mozete vi to :bih:
sencobih
Posts: 7532
Joined: 08/09/2010 08:33

#15240 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by sencobih »

Pregledao sam.ponovo samo sada opušteno, pa bolji smo duplo od lezihljebovica. Pratio sam sušića , čovjek jeste da.nema snage ali dok ima s loptom zna sve. Amar trči ko stoka, i pretjera u zelji da dođe do.lopte zato se kartoni lijepe za njega samo tako. Nakon Letvića i Bekića mislio sam da.necemo docekati nekoga da zna ubaciti loptu kako treba , Pidro je tu konačno. Dupovac mi je začepio usta ove sezone, samo nek nastavi tako. A sudija nas je dobro iskarinđo sa onim puštanjem "muške" igra, ubili su nas, a kad su nasi krenuli da se biju kartone je počeo da dijeli. Fakat bi bilo steta bi bilo da su nas ovi izbacili. Izjave koje daju nemaju veze s mozgom , ali tuguju još pa nije im se razumiti.
User avatar
turbofolk
Posts: 3233
Joined: 13/05/2014 09:37

#15241 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by turbofolk »

Dogovor je bio da idemo na centaršuteve sa krila jer smo znali da Sarajevo ima problema sa tim bočnim loptama. Slali smo signale igračima, ali informacije više nijesu dopirale do njih. Mozak je bio umoran, dali su sve što su imali. Sa strane je lako gledati, ali teren je nešto drugo. Potrošnja je bila ogromna. Falilo je i sreće da uradimo nešto veliko - kaže Milinković.
Ko o čemu, Crnogorci o umoru.

:lol: :lol: :lol:
Labirint
Posts: 2929
Joined: 24/06/2013 14:37

#15242 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Labirint »

turbofolk wrote: 26/09/2020 11:02
Dogovor je bio da idemo na centaršuteve sa krila jer smo znali da Sarajevo ima problema sa tim bočnim loptama. Slali smo signale igračima, ali informacije više nijesu dopirale do njih. Mozak je bio umoran, dali su sve što su imali. Sa strane je lako gledati, ali teren je nešto drugo. Potrošnja je bila ogromna. Falilo je i sreće da uradimo nešto veliko - kaže Milinković.
Ko o čemu, Crnogorci o umoru.

:lol: :lol: :lol:
:D Pazi molim te, još su i mozak dobili u medjuvremenu...
molotovljev
Posts: 164
Joined: 23/11/2017 22:25

#15243 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by molotovljev »

Montenigersi apsolvirani. To sto oni sada kroz medije pokusavaju umanjiti nasu pobjedu i
prolaz dalje je dokaz njihovog neiskustva. I mi smo na ovaj nacin zalili poraze prije 15 godina.

Celtic? Mislim da nisu na nivou, odnosno u pravoj formi, dok sa druge strane mi smo
uhvatili tempo i puni smo samopouzdanja, tako da prije svega u tome vidim nasu sansu.
Ispali su od madjara, provukli se sada protiv Rige, rekao bih upravo na iskustvo.
A da su trenutno klub kojeg se trebamo plasiti i unaprijed potpisati kapitulaciju, ne !
Sanse su 50:50. Sada je sve trenera kako pripremiti ekipu i koju taktiku postaviti.
Ako tu pogodimo prolazimo u grupe siguran sam. Ono na sta posebno trebamo obratiti paznju
su prekidi jer su u tome skoti strucnjaci. Uglavnom, odigrati hrabro, mudro, pa sta bude.

Sve sto zelim u ovom trenutkuu...
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#15244 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by omega369 »

A penal na Ahmetu?! To se ne pika, je li? :bih:
User avatar
vegass
Posts: 575
Joined: 28/12/2008 02:13
Location: AFH - Istok

#15245 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by vegass »

Sinoć sam sanjao da smo prošli u grupu. Nisam znao šta da radim, kako da slavim, je li ok da se plaće itd.
molotovljev
Posts: 164
Joined: 23/11/2017 22:25

#15246 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by molotovljev »

Jos nesto, primjetio sam da nam bas najbolje ne funkcionise komunikacija golman -zadnja linija.
Sto bi bas sad trebalo da funkcionise s obzirom da nema publike.
Par puta je nasa zadnja linija izbacila loptu u korner, bez potrebe stvarno jer tu loptu mogao je
da pokupi Kovacevic. Na tome moramo posebno raditi i pripremiti se do utakmice sa Seltikom.
Jer njima tek tako poklanjati kornere nije pametno ako vec znamo da su u tim situacijama prejaki.
Fakticki pravimo im gol sanse.

Osvrnuo bih se na Rahmanovica... Istina je da cesto dobije zuti karton bez ikakve potrebe,
cisto zbog temperamenta. Volio bih da neko od nasih novinara postavi pitanje Marinovicu
zasto nije, ako ne na poluvremenu onda u onoj situaciji neposredno prije crvenog kartona
kada je sudija upozorio Rahmanovica i jednog igraca Buducnosti, jer izvjesno je bilo,
svi smo to vidjeli pored tv ekrana da ce ovaj biti iskljucen, zasto nije reagovao i zamijenio ga.
Sa druge strane, Rahmanovic je radilica na terenu i jako bitan igrac, tako da ga ne mozemo
tek tako odbaciti i zamjeriti mu zbog kartona. Za njega moramo imati alternativu, odnosno
igraca na klupi koji ce u svakom trenutku biti spreman uskociti umjesto Rahmanovica.
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#15247 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by omega369 »

Izvini, jel to zelis da kazes da ce trener biti kriv ako ne prodjemo celtic?! Ono, sve je do njega, pa i rahmanov karton?! Zasto mislis da mu nije rekao? A sta ako jeste?
Dajte ljudi ba. Opustite se malo.
Jeste li svjesni da se dizala hajka prije mjesec dana na njega, da ga se javno pljuvalo, trazila smjena... a gledaj pozicije u kojoj se nalazimo danas?!
To valjda dovoljno govori koliko smo mi nerealni, da ne kazem zaslijepljeni mahalstinom
hajmo se opustiti i uzivati malo u trenutku i pustiti covjeka da ostvaruje rezultate, kad ga je vec krenulo

I naravno, slazem se za vladana i stopere, komunikacija uzasna. Mislim da je to do vladana
User avatar
xoklix
Posts: 3388
Joined: 16/01/2018 16:07

#15248 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by xoklix »

Grean wrote: 25/09/2020 10:11
xoklix wrote: 25/09/2020 00:46 Od neke 35te minute govorim starom trebamo se povući jer ovi ne mogu Azotu dati gola na postavljenu odbranu.
Sve im prilike bile nakon naših grešaka u tranziciji ili kontra napad... umjesto da smo se povukli i ganjali preko Fanima i Tatara gol iz kontre mi ga primišmo iz polu kontre.
Poslije crvenog bijadoh siguran da ćemo sačuvati rezultat jer smo se povukli. Nisu poštene prilike napravili dok je Tatar imao zicer nakon ubacivanja večeras ooodličnog Handžića.
Bravo Hare :thumbup:
Sušić loš,preloš...čak ga ne bih ni stavljao protiv Seltika.
U cemu je Susic tacno los a recimo Pejovic dobar?

Volio bih da se prebroje npr. prodane lopte jednog i drugog da vidimo. Imali su obojica ali cini mi se da Susic ima manje u svakoj utakmici do sad.

Ne kritikujem ni jednog, samo kazem da na necemu treba zasnivati sud.
Mislim da je imao 2 greške na našoj polovini nakon kojih smo skoro gol primili(drugo poluvrijeme).
Dosta mlak i trom, carini loptu,nadam se da je do fizičke spreme.
Btw. Nisam stigao gledati do 30te minute tako da ne znam kakav je u prvom poluvremenu bio.
Uglavnom, obzirom na njegova mjesečna primanja premalo pokazao.
molotovljev
Posts: 164
Joined: 23/11/2017 22:25

#15249 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by molotovljev »

omega369 wrote: 27/09/2020 00:03 Izvini, jel to zelis da kazes da ce trener biti kriv ako ne prodjemo celtic?! Ono, sve je do njega, pa i rahmanov karton?! Zasto mislis da mu nije rekao? A sta ako jeste?
Dajte ljudi ba. Opustite se malo.
Jeste li svjesni da se dizala hajka prije mjesec dana na njega, da ga se javno pljuvalo, trazila smjena... a gledaj pozicije u kojoj se nalazimo danas?!
To valjda dovoljno govori koliko smo mi nerealni, da ne kazem zaslijepljeni mahalstinom
hajmo se opustiti i uzivati malo u trenutku i pustiti covjeka da ostvaruje rezultate, kad ga je vec krenulo

I naravno, slazem se za vladana i stopere, komunikacija uzasna. Mislim da je to do vladana
Nista ja necu da kazem. To je samo moje misljenje, neka moja zapazanja i zelim da skrenem
paznju na stvari koje ocigledno treba korigovati.
I nema tu jeste ili nije kriv, nije u pitanju saobracajna nesreca nego fudbalska utakmica.
Uostalom, u ovu utakmicu ulazimo kao autsajderi (tako kazu kladionice) sto ne znaci
da trebamo razmisljati na nacin kao da nemamo sta izgubiti. Imamo sta izgubiti, e sad
koliko smo sposobni to cemo tek da vidimo. Mahalastina ( kao sto kazes) je jednim dijelom
i gubitnicki mentalitet kojeg smo nadam se prevazisli.
I da, jeste trener pogrijesio jer nije na vrijeme zamijenio Rahmanovica, ali je zato pogodio
sa ove dvije izmjene Djokanovic - Handzic.
Primjedba, sugestija, zapazanje, kritika u pravo vrijeme - nije skidanje glave,
vec nesto prirodno u fudbalu i nesto sto moze unaprijediti igru.
Ako nema toga vladar je gubitnicki mentalitet!
izbjeglica_iz_besmisla
Posts: 4275
Joined: 15/09/2005 17:22
Location: sarajevo ...

#15250 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by izbjeglica_iz_besmisla »

xoklix wrote: 27/09/2020 01:28
Grean wrote: 25/09/2020 10:11
xoklix wrote: 25/09/2020 00:46 Od neke 35te minute govorim starom trebamo se povući jer ovi ne mogu Azotu dati gola na postavljenu odbranu.
Sve im prilike bile nakon naših grešaka u tranziciji ili kontra napad... umjesto da smo se povukli i ganjali preko Fanima i Tatara gol iz kontre mi ga primišmo iz polu kontre.
Poslije crvenog bijadoh siguran da ćemo sačuvati rezultat jer smo se povukli. Nisu poštene prilike napravili dok je Tatar imao zicer nakon ubacivanja večeras ooodličnog Handžića.
Bravo Hare :thumbup:
Sušić loš,preloš...čak ga ne bih ni stavljao protiv Seltika.
U cemu je Susic tacno los a recimo Pejovic dobar?

Volio bih da se prebroje npr. prodane lopte jednog i drugog da vidimo. Imali su obojica ali cini mi se da Susic ima manje u svakoj utakmici do sad.

Ne kritikujem ni jednog, samo kazem da na necemu treba zasnivati sud.
Mislim da je imao 2 greške na našoj polovini nakon kojih smo skoro gol primili(drugo poluvrijeme).
Dosta mlak i trom, carini loptu,nadam se da je do fizičke spreme.
Btw. Nisam stigao gledati do 30te minute tako da ne znam kakav je u prvom poluvremenu bio.
Uglavnom, obzirom na njegova mjesečna primanja premalo pokazao.
Pogledaj ponovo snimak pa ces se iznenaditi. Al poslije jeste grohnuo, nema on snage za vise od poluvremena ako je jak tempo
Post Reply