jel sigurno željezarin? koliko me sjećanje služi to je isključeni odvojak za maglaj, ali opet morao je biti ucrtan kako god, željezarin gasovod je dole kod rijeke u samoj zenici, ima žuta ograda i prelazi na drugu stranu bosne...
Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Moderator: anex
- mk ultra
- Posts: 24036
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#19376 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
- geralt
- Posts: 6450
- Joined: 14/09/2017 12:45
#19377 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Evo direktno sa stranice Autocesta: https://www.jpautoceste.ba/drivusa-klopce/
"Topli prikljucak" se radi na aktivnom gasovodu koji nije iskljucen. Znam da su mi ljudi koji zive u Klopcu pricali da je nastala panika kad je otkriven i da je gradiliste evakuisano.Tokom izgradnje na poddionici Drivuša – Klopče izvršeno je izmještanje regionalnog gasovoda Sarajevo – Zenica u dužini od 2,5 kilometara metodom topli priključak.
- mk ultra
- Posts: 24036
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#19378 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
ovo je otprilike kako gasovod idegeralt wrote: ↑14/09/2020 15:04Evo direktno sa stranice Autocesta: https://www.jpautoceste.ba/drivusa-klopce/
"Topli prikljucak" se radi na aktivnom gasovodu koji nije iskljucen. Znam da su mi ljudi koji zive u Klopcu pricali da je nastala panika kad je otkriven i da je gradiliste evakuisano.Tokom izgradnje na poddionici Drivuša – Klopče izvršeno je izmještanje regionalnog gasovoda Sarajevo – Zenica u dužini od 2,5 kilometara metodom topli priključak.

jest jebenica jer nema mirisa ovaj plin, odorans tek ide u distribuciji...
-
BadBoy
- Posts: 9609
- Joined: 01/11/2005 21:55
#19379 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Ja koliko se sjećam, ovaj incident se desio 2016. godine i u pitanju je priključak Mittala direktno na transportni gasovod (jer su veliki potrošač oni idu direktno na transportni sistem, ne na distribuciju).
Bagerima su im oštetili gasovod i onda je bila trka-frka da se to sanira. Ne znam tačno ko je kriv, ali bit će da je klasični bosanski specijalitet: neažurne katastarske podloge, bolikurčevstvo izvođača radova, glupi radnici koji ne razmišljaju na terenu, kanždijanje od strane "investitora" i drugi začini koji daju savršen recept za katastrofu.
Nas generalno u svim segmentima življenja samo vile nosaju i ništa drugo.
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#19380 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Mislim da se kod nas neke stvari pokušaju raditi ozbiljno, a neke se itekako rade ozbiljno, ali je problem kada u dodir dođe neki nivo koji funkcioniše na odokativnoj metodi, tek tada slijede preprojektovanja ili nerijetko improvizacije.BadBoy wrote: ↑14/09/2020 15:46Ja koliko se sjećam, ovaj incident se desio 2016. godine i u pitanju je priključak Mittala direktno na transportni gasovod (jer su veliki potrošač oni idu direktno na transportni sistem, ne na distribuciju).
Bagerima su im oštetili gasovod i onda je bila trka-frka da se to sanira. Ne znam tačno ko je kriv, ali bit će da je klasični bosanski specijalitet: neažurne katastarske podloge, bolikurčevstvo izvođača radova, glupi radnici koji ne razmišljaju na terenu, kanždijanje od strane "investitora" i drugi začini koji daju savršen recept za katastrofu.
Nas generalno u svim segmentima življenja samo vile nosaju i ništa drugo.
Nek državne službe, neovisno od kojeg nivoa, da li se to radilo o mjesnoj zajednici ili državnoj ustanovi su navikle na javašluk u globalu i zapošljavanje po liniji, i nekako stvore oosjećaj da je njihova odgovornost mala.
Ali također tvrdim da postoji gomila mlađih kadrova, kao i raznih službi koje znaju da moraju raditi ozbiljno, inače će njihov nerad odmah postati transparentan.
Što se tiče lošeg geološkog ispitivanja, tu se slaže svako ko je upućen sa ovim projektom. Konkretno je problematičan taj dio Klopče - Donja Gračanica, te iako je moguće graditi kako u goloj vodi tako i u klizištu, bitno je biti spreman na činjenicu da će tako i biti, a ne mijenjati projekat više puta da se dođe do nekog konkretnog rezultata.
Naravno, treba tražiti i odgovornost preko suda, da ne bi nekome naumpalo tako da se igra s nekim sljedećim projektom.
- Bumerang
- Posts: 1680
- Joined: 27/06/2003 00:00
- drug_profi
- Posts: 65440
- Joined: 16/07/2012 16:00
#19382 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Upravo je to lijek. Poziv na odgovornost. Sud, kazna.
Za sve. To je drzava. Tako se gradi.
Za sve. To je drzava. Tako se gradi.
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#19383 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
I ja sam u potpunosti za takvo društvo i pravnu državu. Majstore, napravio si epski belaj, na jednom od najskupljih projekata u historiji države, red je i da odgovaraš za to.drug_profi wrote: ↑14/09/2020 18:41 Upravo je to lijek. Poziv na odgovornost. Sud, kazna.
Za sve. To je drzava. Tako se gradi.
Podržavam i kolektivne tužbe privrednika koje su spominjane prilikom sanacije tunela, tužbe ljudi čiji su automobili oštećeni prilikom prelaska preko gradilišta na cestama. Samo takvi nas mogu zaštiti od belaja u budućnosti, a kao takvi da razvijemo s vremenom dobijamo poboljšanu zaštitu na takvim mjestima.
- Haris033
- Posts: 5102
- Joined: 02/02/2005 07:07
- Location: Sarajevo
- Contact:
#19384 AP Koridor 5c BiH - Ko je kriv sto jos nije izgrađen?
Pošto mi konstantno brišu komentare u kojima sam kritikovao sporost izgradnje koridora 5c u BiH na temi Autoputevi u BiH - Pregled izgradnje, i gdje mi je od strane administratora rečeno da otvorim posebnu temu za kritike, odlučio sam se da to uradim, pa da vidimo da li će i ovdje biti cenzure?
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
-
baglama
- Posts: 1014
- Joined: 13/11/2010 16:09
#19386 Re: AP Koridor 5c BiH - Ko je kriv sto jos nije izgrađen?
Lako bi mi to zavrsili da nije onom onih Din dusmana.
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#19387 Re: AP Koridor 5c BiH - Ko je kriv sto jos nije izgrađen?
-
baglama
- Posts: 1014
- Joined: 13/11/2010 16:09
#19388 Re: AP Koridor 5c BiH - Ko je kriv sto jos nije izgrađen?
Sto bi rekao Baldrick,they have cunning plan.
Taman kada probiju Prenj oko 2034 godine. trebace ponovo graditi one prve dionice, SA-ZE kao prvu.
[media]://www.owlstalk.co.uk/forums/uploads/month ... 7dd511.gif[/media]
Taman kada probiju Prenj oko 2034 godine. trebace ponovo graditi one prve dionice, SA-ZE kao prvu.
[media]://www.owlstalk.co.uk/forums/uploads/month ... 7dd511.gif[/media]
-
emirolini
- Posts: 3839
- Joined: 26/11/2007 15:35
- Location: TUZLA
#19389 Re: AP Koridor 5c BiH - Ko je kriv sto jos nije izgrađen?
Politicari, vecinom SDA. Politicari su najveci neprijatelji ove drzave. Svaki.
- Sanjarko
- Posts: 28455
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#19390 Re: AP Koridor 5c BiH - Ko je kriv sto jos nije izgrađen?
Mislis politikanti. Politicara nismo imali od Tita pa nadalje.
Last edited by Sanjarko on 16/09/2020 09:25, edited 1 time in total.
- problemnatravunu
- Posts: 18749
- Joined: 26/10/2014 07:41
- Location: Sarajevo
#19391 Re: AP Koridor 5c BiH - Ko je kriv sto jos nije izgrađen?
mora vam biti jasno da ovi kleronacionalistima koji su skoro bez prestanka na vlasti ne odgovara napredak ni u kojem smislu, osim u veličini njihovog komada vlasti kroz pljačke, prevare, namještaljke....pa tako ni to da se brzo izgradi koridor Vc
po difoltu njima odgovara glupo zatucano stanovništvo, koje ima slabe mogućnosti napretka, koje se stalno filuje tobože njihovom brigom za narod, namjernim međusobnim igrama-provokacijama, dizanjem međunacionalnih i vjerskih tenzija....
kad se pojedinačno analizira, imate prosrbijanske stranke i političare koji otvoreno rade za Srbiju i njihove velikosrpske mokre snove,
imate prohrvatski nazadni i lopovski hadeze i ekipu, koji takođe više rade protiv svoje države,
i konačno probosanske-probošnjačke nacionaliste koji se satraše od priče za njihovu tobožnju borbu za prosperitet BiH, pri tome držeći puk u feudalnom ropstvu i zatucanosti, a zapravo pokraše bogaoca, u svesrdnoj saradnji sa ovim prije navedenim defakto stranim plaćenicima ....
po difoltu njima odgovara glupo zatucano stanovništvo, koje ima slabe mogućnosti napretka, koje se stalno filuje tobože njihovom brigom za narod, namjernim međusobnim igrama-provokacijama, dizanjem međunacionalnih i vjerskih tenzija....
kad se pojedinačno analizira, imate prosrbijanske stranke i političare koji otvoreno rade za Srbiju i njihove velikosrpske mokre snove,
imate prohrvatski nazadni i lopovski hadeze i ekipu, koji takođe više rade protiv svoje države,
i konačno probosanske-probošnjačke nacionaliste koji se satraše od priče za njihovu tobožnju borbu za prosperitet BiH, pri tome držeći puk u feudalnom ropstvu i zatucanosti, a zapravo pokraše bogaoca, u svesrdnoj saradnji sa ovim prije navedenim defakto stranim plaćenicima ....
-
emirolini
- Posts: 3839
- Joined: 26/11/2007 15:35
- Location: TUZLA
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#19393 Re: AP Koridor 5c BiH - Ko je kriv sto jos nije izgrađen?
Kriv si ti, kriv sam ja, krivi smo svi mi koji zivimo u Bosni i Hercegovini.
Ja da sam na vlasti, krao bih koliko mi dozvole, radio bih koliko od mene traže, odmarao koliko mogu.
Ja da sam na vlasti, krao bih koliko mi dozvole, radio bih koliko od mene traže, odmarao koliko mogu.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#19395 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
ko jos gleda ovo sda glasilo hayat tv?
- Cossack
- Posts: 7315
- Joined: 22/12/2002 00:00
#19396 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Očigledno mnogo više nego što ti misliš.
- mayab
- Posts: 30850
- Joined: 06/03/2008 13:00
- Location: SARAJEVO
- geralt
- Posts: 6450
- Joined: 14/09/2017 12:45
- VladaFBiH
- Posts: 6610
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#19399 Re: AP Koridor 5c BiH - Ko je kriv sto jos nije izgrađen?
uđem na temu koja već ima nekoliko komentara i pročitam ih - niti jedan nema veze sa temom

-
El_comadante
- Posts: 9046
- Joined: 10/05/2007 13:38
- Location: Sarajevo
#19400 Re: AP Koridor 5c BiH - Ko je kriv sto jos nije izgrađen?
kriva je vlast, neču biti valjda ja.
