Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#19376 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by mk ultra »

geralt wrote: 14/09/2020 13:13 Hajd klizista donekle mogu razumjeti da su ih iznenadila, ali mi nikad nece biti jasno kako ih je iznenadio zeljezarin gasovod na trasi.
jel sigurno željezarin? koliko me sjećanje služi to je isključeni odvojak za maglaj, ali opet morao je biti ucrtan kako god, željezarin gasovod je dole kod rijeke u samoj zenici, ima žuta ograda i prelazi na drugu stranu bosne...
User avatar
geralt
Posts: 6450
Joined: 14/09/2017 12:45

#19377 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by geralt »

mk ultra wrote: 14/09/2020 14:53
geralt wrote: 14/09/2020 13:13 Hajd klizista donekle mogu razumjeti da su ih iznenadila, ali mi nikad nece biti jasno kako ih je iznenadio zeljezarin gasovod na trasi.
jel sigurno željezarin? koliko me sjećanje služi to je isključeni odvojak za maglaj, ali opet morao je biti ucrtan kako god, željezarin gasovod je dole kod rijeke u samoj zenici, ima žuta ograda i prelazi na drugu stranu bosne...
Evo direktno sa stranice Autocesta: https://www.jpautoceste.ba/drivusa-klopce/
Tokom izgradnje na poddionici Drivuša – Klopče izvršeno je izmještanje regionalnog gasovoda Sarajevo – Zenica u dužini od 2,5 kilometara metodom topli priključak.
"Topli prikljucak" se radi na aktivnom gasovodu koji nije iskljucen. Znam da su mi ljudi koji zive u Klopcu pricali da je nastala panika kad je otkriven i da je gradiliste evakuisano.
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#19378 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by mk ultra »

geralt wrote: 14/09/2020 15:04
mk ultra wrote: 14/09/2020 14:53
geralt wrote: 14/09/2020 13:13 Hajd klizista donekle mogu razumjeti da su ih iznenadila, ali mi nikad nece biti jasno kako ih je iznenadio zeljezarin gasovod na trasi.
jel sigurno željezarin? koliko me sjećanje služi to je isključeni odvojak za maglaj, ali opet morao je biti ucrtan kako god, željezarin gasovod je dole kod rijeke u samoj zenici, ima žuta ograda i prelazi na drugu stranu bosne...
Evo direktno sa stranice Autocesta: https://www.jpautoceste.ba/drivusa-klopce/
Tokom izgradnje na poddionici Drivuša – Klopče izvršeno je izmještanje regionalnog gasovoda Sarajevo – Zenica u dužini od 2,5 kilometara metodom topli priključak.
"Topli prikljucak" se radi na aktivnom gasovodu koji nije iskljucen. Znam da su mi ljudi koji zive u Klopcu pricali da je nastala panika kad je otkriven i da je gradiliste evakuisano.
ovo je otprilike kako gasovod ide
Image

jest jebenica jer nema mirisa ovaj plin, odorans tek ide u distribuciji...
BadBoy
Posts: 9609
Joined: 01/11/2005 21:55

#19379 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by BadBoy »

mk ultra wrote: 14/09/2020 14:53
geralt wrote: 14/09/2020 13:13 Hajd klizista donekle mogu razumjeti da su ih iznenadila, ali mi nikad nece biti jasno kako ih je iznenadio zeljezarin gasovod na trasi.
jel sigurno željezarin? koliko me sjećanje služi to je isključeni odvojak za maglaj, ali opet morao je biti ucrtan kako god, željezarin gasovod je dole kod rijeke u samoj zenici, ima žuta ograda i prelazi na drugu stranu bosne...
Ja koliko se sjećam, ovaj incident se desio 2016. godine i u pitanju je priključak Mittala direktno na transportni gasovod (jer su veliki potrošač oni idu direktno na transportni sistem, ne na distribuciju).

Bagerima su im oštetili gasovod i onda je bila trka-frka da se to sanira. Ne znam tačno ko je kriv, ali bit će da je klasični bosanski specijalitet: neažurne katastarske podloge, bolikurčevstvo izvođača radova, glupi radnici koji ne razmišljaju na terenu, kanždijanje od strane "investitora" i drugi začini koji daju savršen recept za katastrofu.

Nas generalno u svim segmentima življenja samo vile nosaju i ništa drugo.
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#19380 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

BadBoy wrote: 14/09/2020 15:46Ja koliko se sjećam, ovaj incident se desio 2016. godine i u pitanju je priključak Mittala direktno na transportni gasovod (jer su veliki potrošač oni idu direktno na transportni sistem, ne na distribuciju).

Bagerima su im oštetili gasovod i onda je bila trka-frka da se to sanira. Ne znam tačno ko je kriv, ali bit će da je klasični bosanski specijalitet: neažurne katastarske podloge, bolikurčevstvo izvođača radova, glupi radnici koji ne razmišljaju na terenu, kanždijanje od strane "investitora" i drugi začini koji daju savršen recept za katastrofu.

Nas generalno u svim segmentima življenja samo vile nosaju i ništa drugo.
Mislim da se kod nas neke stvari pokušaju raditi ozbiljno, a neke se itekako rade ozbiljno, ali je problem kada u dodir dođe neki nivo koji funkcioniše na odokativnoj metodi, tek tada slijede preprojektovanja ili nerijetko improvizacije.

Nek državne službe, neovisno od kojeg nivoa, da li se to radilo o mjesnoj zajednici ili državnoj ustanovi su navikle na javašluk u globalu i zapošljavanje po liniji, i nekako stvore oosjećaj da je njihova odgovornost mala.

Ali također tvrdim da postoji gomila mlađih kadrova, kao i raznih službi koje znaju da moraju raditi ozbiljno, inače će njihov nerad odmah postati transparentan.

Što se tiče lošeg geološkog ispitivanja, tu se slaže svako ko je upućen sa ovim projektom. Konkretno je problematičan taj dio Klopče - Donja Gračanica, te iako je moguće graditi kako u goloj vodi tako i u klizištu, bitno je biti spreman na činjenicu da će tako i biti, a ne mijenjati projekat više puta da se dođe do nekog konkretnog rezultata.

Naravno, treba tražiti i odgovornost preko suda, da ne bi nekome naumpalo tako da se igra s nekim sljedećim projektom.
User avatar
drug_profi
Posts: 65440
Joined: 16/07/2012 16:00

#19382 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by drug_profi »

Upravo je to lijek. Poziv na odgovornost. Sud, kazna.
Za sve. To je drzava. Tako se gradi.
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#19383 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

drug_profi wrote: 14/09/2020 18:41 Upravo je to lijek. Poziv na odgovornost. Sud, kazna.
Za sve. To je drzava. Tako se gradi.
I ja sam u potpunosti za takvo društvo i pravnu državu. Majstore, napravio si epski belaj, na jednom od najskupljih projekata u historiji države, red je i da odgovaraš za to.

Podržavam i kolektivne tužbe privrednika koje su spominjane prilikom sanacije tunela, tužbe ljudi čiji su automobili oštećeni prilikom prelaska preko gradilišta na cestama. Samo takvi nas mogu zaštiti od belaja u budućnosti, a kao takvi da razvijemo s vremenom dobijamo poboljšanu zaštitu na takvim mjestima.
User avatar
Haris033
Posts: 5102
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#19384 AP Koridor 5c BiH - Ko je kriv sto jos nije izgrađen?

Post by Haris033 »

Pošto mi konstantno brišu komentare u kojima sam kritikovao sporost izgradnje koridora 5c u BiH na temi Autoputevi u BiH - Pregled izgradnje, i gdje mi je od strane administratora rečeno da otvorim posebnu temu za kritike, odlučio sam se da to uradim, pa da vidimo da li će i ovdje biti cenzure?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#19385 Re: AP Koridor 5c BiH - Ko je kriv sto jos nije izgrađen?

Post by Maraschino »

mi.
baglama
Posts: 1014
Joined: 13/11/2010 16:09

#19386 Re: AP Koridor 5c BiH - Ko je kriv sto jos nije izgrađen?

Post by baglama »

Maraschino wrote: 15/09/2020 22:23mi.
Lako bi mi to zavrsili da nije onom onih Din dusmana.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#19387 Re: AP Koridor 5c BiH - Ko je kriv sto jos nije izgrađen?

Post by Maraschino »

baglama wrote: 15/09/2020 22:29
Maraschino wrote: 15/09/2020 22:23mi.
Lako bi mi to zavrsili da nije onom onih Din dusmana.
kod dusmana se pita jedan covjek i sta on odluci tuda se ide.
mi glasamo za ove i jedne i druge i desete koji su bili na vlasti a auto put nikada zavrsiti.
sve to znamo i opet im dajemo glas.
baglama
Posts: 1014
Joined: 13/11/2010 16:09

#19388 Re: AP Koridor 5c BiH - Ko je kriv sto jos nije izgrađen?

Post by baglama »

Sto bi rekao Baldrick,they have cunning plan.
Taman kada probiju Prenj oko 2034 godine. trebace ponovo graditi one prve dionice, SA-ZE kao prvu. :lol:

[media]://www.owlstalk.co.uk/forums/uploads/month ... 7dd511.gif[/media]
emirolini
Posts: 3839
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#19389 Re: AP Koridor 5c BiH - Ko je kriv sto jos nije izgrađen?

Post by emirolini »

Politicari, vecinom SDA. Politicari su najveci neprijatelji ove drzave. Svaki.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#19390 Re: AP Koridor 5c BiH - Ko je kriv sto jos nije izgrađen?

Post by Sanjarko »

emirolini wrote: 15/09/2020 23:33 Politicari, vecinom SDA. Politicari su najveci neprijatelji ove drzave. Svaki.
Mislis politikanti. Politicara nismo imali od Tita pa nadalje.
Last edited by Sanjarko on 16/09/2020 09:25, edited 1 time in total.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18749
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#19391 Re: AP Koridor 5c BiH - Ko je kriv sto jos nije izgrađen?

Post by problemnatravunu »

mora vam biti jasno da ovi kleronacionalistima koji su skoro bez prestanka na vlasti ne odgovara napredak ni u kojem smislu, osim u veličini njihovog komada vlasti kroz pljačke, prevare, namještaljke....pa tako ni to da se brzo izgradi koridor Vc
po difoltu njima odgovara glupo zatucano stanovništvo, koje ima slabe mogućnosti napretka, koje se stalno filuje tobože njihovom brigom za narod, namjernim međusobnim igrama-provokacijama, dizanjem međunacionalnih i vjerskih tenzija....
kad se pojedinačno analizira, imate prosrbijanske stranke i političare koji otvoreno rade za Srbiju i njihove velikosrpske mokre snove,
imate prohrvatski nazadni i lopovski hadeze i ekipu, koji takođe više rade protiv svoje države,
i konačno probosanske-probošnjačke nacionaliste koji se satraše od priče za njihovu tobožnju borbu za prosperitet BiH, pri tome držeći puk u feudalnom ropstvu i zatucanosti, a zapravo pokraše bogaoca, u svesrdnoj saradnji sa ovim prije navedenim defakto stranim plaćenicima ....
emirolini
Posts: 3839
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#19392 Re: AP Koridor 5c BiH - Ko je kriv sto jos nije izgrađen?

Post by emirolini »

Sanjarko wrote: 16/09/2020 06:17
emirolini wrote: 15/09/2020 23:33 Politicari, vecinom SDA. Politicari su najveci neprijatelji ove drzave. Svaki.
Mislis politikanti. Politicara nismo imali od Tita pa nadalje.
Tako je.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#19393 Re: AP Koridor 5c BiH - Ko je kriv sto jos nije izgrađen?

Post by un1ted »

Kriv si ti, kriv sam ja, krivi smo svi mi koji zivimo u Bosni i Hercegovini.

Ja da sam na vlasti, krao bih koliko mi dozvole, radio bih koliko od mene traže, odmarao koliko mogu.
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#19394 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by avenija »



:bih:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#19395 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by sumirprimus »

ko jos gleda ovo sda glasilo hayat tv?
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#19396 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Cossack »

sumirprimus wrote: 16/09/2020 11:28 ko jos gleda ovo sda glasilo hayat tv?
Očigledno mnogo više nego što ti misliš.
User avatar
mayab
Posts: 30850
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#19397 Re: AP Koridor 5c BiH - Ko je kriv sto jos nije izgrađen?

Post by mayab »

un1ted wrote: 16/09/2020 10:11 Kriv si ti, kriv sam ja, krivi smo svi mi koji zivimo u Bosni i Hercegovini.

Ja da sam na vlasti, krao bih koliko mi dozvole, radio bih koliko od mene traže, odmarao koliko mogu.
skoro kao principi komunizma :lol:
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6610
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#19399 Re: AP Koridor 5c BiH - Ko je kriv sto jos nije izgrađen?

Post by VladaFBiH »

uđem na temu koja već ima nekoliko komentara i pročitam ih - niti jedan nema veze sa temom :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
El_comadante
Posts: 9046
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#19400 Re: AP Koridor 5c BiH - Ko je kriv sto jos nije izgrađen?

Post by El_comadante »

kriva je vlast, neču biti valjda ja.
Post Reply